Wisła przegrywa z Austrią Wiedeń

03 lipca 2008, 20:55 • 2 min czytania 0 komentarzy

Wisła Kraków przegrała z Austrią Wieden 1:3 w meczu towarzyskim rozegranym w Austrii. Do przerwy było jeszcze w jako-tako, bo utrzymywał się remis 1:1 (bramka Jirsaka). Później jednak Maciej Skorża wpuścił na boisko rezerwowych, a ci nie dali rady…
Podajemy na stroną wislakraków.com:

Wisła zasłużenie przegrała pierwszy sparing w Bad Waltersdorf. Sposób na mistrzów Polski znalazła Austria Wiedeń wygrywając 3:1. Mecz ten był pierwszym testem Antoniego Łukasiewicza, który rozegrał 70 minut. Z Wisłą prawdopodobnie pożegna się słabo prezentujący się na treningach bramkarz Damian Lanza.

Piłkarze Austrii od początku wypracowali przewagę w środku pola, czego efektem stracona przez wiślaków bramka. W 14 minucie Mario Bazina atakując z lewej strony znalazł się w polu karnym przed Ilie Cebanu i spokojnie pokonał mołdawskiego bramkarza Wisły. Po zdobytej bramce Austria wcale się nie cofnęła. Pierwszy strzał na bramkę Austrii, w dodatku niecelny oddał w 24 minucie Mauro Cantoro.

Wydawało się, że kolejne gole dla Austrii są tylko kwestią czasu, bo w 27 minucie Sulimani potężnie wypalił w poprzeczkę. Jednak 3 minuty później wiślacy wreszcie przeprowadzili składną akcję. Paweł Brożek po otrzymaniu piłki od partnera odegrał ją Tomasowi Jirsakowi, który z łatwej pozycji dopełnił formalności.

Po przerwie trener Maciej Skorża wymienił niemal całą jedenastkę zostawiając jedynie Łukasiewicza. Niestety zaraz po wznowieniu gry Arkadiusz Głowacki sfaulował jednego z rywali w polu karnym a jedenastkę wykorzystał Milenko Acimović. W 55 minucie wynik meczu po zamieszaniu w polu karnym Wisły ustalił Thomas Krammer. Wisła w końcówce starała się zdobyć choćby kontaktowego gola, ale strzały Dawidowskiego czy Gołosia nie stanowiły zagrożenia dla bramki rywala Wisły.

Wisła Kraków – Austria Wiedeń 1:3 (1:1)
0:1 Mario Bazina 14 min
1:1 Tomas Jirsak 30 min
1:2 Milenko Acimović (karny) 48 min
1:3 Thomas Krammer 55 min

Ł»ółta kartka: Szabat (Wisła)

Wisła – I połowa: 1 Ilie Cebanu – 4 Marcin Baszczyński, 25 Cleber Guedes de Lima, 22 Antoni Łukasiewicz, 8 Piotr Brożek – 21 Wojciech Łobodziński, 20 Mauro Cantoro, 16 Tomas Jirsak, 9 Rafał Boguski – 23 Paweł Brożek, 18 Andrzej Niedzielan

Wisła – II połowa: 81 Mariusz Pawełek – 14 Przemysław Szabat, 6 Arkadiusz Głowacki, 22 Antoni Łukasiewicz (70 min – 24 Mateusz Kowalski), 15 Junior Diaz – 11 Tomasz Dawidowski, 17 Radosław Sobolewski, 5 Konrad Gołoś, 17 Marek Zieńczuk – 19 Patryk Małecki, 2 Grzegorz Kmiecik

Austria: 22 Robert Almer – 31 Joachim Standfest, 6 Jacek Bąk (65 min – 2 Aleksandar Dragović), 24 Franz Schiemer, 3 Fernando Troyansky – 10 Emin Sulimani (46 min – 27 Thomas Krammer), 15 Jocelyn Blanchard, 8 Matthias Hattenberger (46 min – 26 Philipp Netzer), 30 Milenko Acimovic – 14 David Lafata (46 min – 19 Rubin Rafael Okotie), 21 Mario Bazina (72 min – Eldar Topić)