Polacy zarobili 8 milionów euro na… EURO

redakcja

Autor:redakcja

30 czerwca 2008, 16:28 • 1 min czytania

Reklama

Polacy, którzy odpadli już po fazie grupowej mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii i nie wygrali żadnego meczu, zarobili osiem milionów euro. Najwięcej kasy zgarnęli zwycięzcy Euro-2008, Hiszpanie – 23,5 miliona euro.
Cała pula wynosiła 184 miliony euro, więc nic dziwnego, że nikt z szesnastu uczestników nie wrócił do kraju z pustymi rękoma. Najmniej dostali obrońcy tytułu Grecy, którzy jako jedyna drużyna mistrzostw nie zdobyła punktu (7,5 miliona euro).

Reklama

Za zwycięstwo w fazie grupowej zespół nagradzany był milionem euro, za remis – połowę tej kwoty. Za awans do ćwierćfinału do kasy wpływały kolejne dwa miliony, za półfinał trzy, a finał cztery i pół. Triumfator mistrzostw dodatkowo otrzymał 3,5 miliona euro.

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama