Jak donosi serwis internetowy sport.pl – prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wycofał się z projektu fuzji zespołów Śląska Wrocław i Groclinu Grodzisk Wielkopolski.
Dutkiewicz decyzję podjął po spotkaniu z szefami klubów radnych w radzie miasta. Za fuzją, oprócz radnych Dutkiewicza, opowiedziały się kluby PiS oraz lewicy, zabrakło jednak zdecydowanej deklaracji ze strony Platformy Obywatelskiej.

Nie będzie fuzji Groclinu i Śląska Wrocław!

– Podkreślałem, że do fuzji nie doprowadzę na siłę, bez porozumienia i zgody największych klubów w radzie. Okazało się, że w tej kwestii nie ma politycznego porozumienia, dlatego rezygnuję. Za chwilę zadzwonię do Zbigniewa Drzymały (prezes Groclinu – red.) oraz prezesa PZPN i poinformuję ich o wszystkim. Równocześnie z czwartkowej sesji rady miasta wycofujemy uchwałę o przeznaczeniu 25 mln zł na dofinansowanie Śląska – powiedział Dutkiewicz po wieczornym spotkaniu z szefami klubów.

Trenerem zespołu pozostanie prawdopodobnie Ryszard Tarasiewicz. Klub ma dostać od miasta pieniądze na wzmocnienia. Głosowanie w tej sprawie zostanie przeprowadzone podczas lipcowej sesji rady miasta. Trener będzie mógł liczyć nawet na siedem milionów złotych na wzmocnienia.

Do fuzji obu klubów miało dojść na dniach. Nowy klub miał występować we Wrocławiu pod nazwą Śląska, ale prawdopodobnie na licencji obecnego pierwszoligowca. 27 maja PZPN zdecydował, że Śląsk wspólnie z Lechią Gdańsk awansowały do ekstraklasy. Rezygnacja z fuzji oznacza więc, że Groclin i Śląsk zagrają w ekstraklasie jako niezależne kluby.