Piłkarz Lecha Poznań pokonał Casillasa

01 czerwca 2008, 16:07 • 1 min czytania 0 komentarzy

Hiszpanie głównymi faworytami Euro 2008? Możliwe, w końcu zawodnicy Luisa Aragonesa są w znakomitej formie – nie przegrali piętnastu kolejnych spotkań! W sobotę pokonali 2:1 Peru. Honorowego bramkę dla piłkarzy z Ameryki Południowej zdobył Hernan Rengifo. W 75. minucie spotkania napastnik Lecha Poznań strzelił słynnemu Ikerowi Casillasowi gola głową z… 17 metrów.
Mimo to bramkarz Realu Madryt był po meczu zadowolony. Do spółki z Jose Reiną ustanowił bowiem nowy rekord reprezentacji bez straty gola u siebie – 655 minut.
Hernan Rengifo gra w Polsce od roku. W tym czasie wyrobił sobie opinię jednego z najlepszych, najsilniejszych i najostrzejszych piłkarzy naszej ekstraklasy. W sezonie 2007/08 strzelił dwanaście goli w lidze, obejrzał też aż sześć żółtych i jedną czerwoną kartkę. Zanim Hernan przybył do Poznania, miał status gwiazdy rodzimej ligi. Zdobył w niej 59 bramek w 146 meczach. Mimo to nie był zbyt często powoływany do kadry, jak na razie wystąpił w niej tylko pięć razy. Kontrakt Rengifo z Lechem jest ważny jeszcze przez dwa lata, trener Franciszek Smuda ma nadzieję, że w tym czasie nikt mu nie podkupi największej gwiazdy drużyny.