LIVE: Legia zatrzymana. Piast był lepszy i zasłużenie wygrał

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

04 sierpnia 2024, 14:16 • 1 min czytania 81 komentarzy

Rozpoczynamy niedzielne zmagania z naszą ukochaną Ekstraklasą. W pierwszym meczu Motor Lublin podejmie Koronę Kielce. W zespole gości w tygodniu nastąpiło prawdziwe tornado. Zwolniono trenera Kamila Kuzerę, co spowodowało, że dziś drużynę poprowadzi jego dotychczasowy asystent, Mariusz Arczewski. Motor wyjdzie na boisko w dobrych humorach po wygranej z Lechią Gdańsk 2:0. O 20:15 z kolei Legia Warszawa zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Czeka nas sentymentalny powrót Aleksandara Vukovicia i Macieja Rosołka na Łazienkowską. Dla „Wojskowych” to próba generalna przed czwartkową rywalizacją z Broendby. Niestety po zakończeniu rywalizacji w Lublinie czeka nas przerwa w nadawaniu, ponieważ Śląsk Wrocław postanowił przełożyć mecz z Radomiakiem.

Transmisja Live

22:40
DZIĘKUJEMY ZA DZIŚ!

I ZAPRASZAMY NA LIGĘ MINUS!
22:38
3. kolejkę Ekstraklasy kończymy klasycznie w poniedziałek.

O godz. 19:00 mecz Cracovii z Widzewem Łódź.
22:29
Legię Warszawa w nadchodzącym tygodniu czeka m.in. pierwszy mecz z Brøndby IF w III rundzie el. Ligi Konferencji. Piast Gliwice w najbliższej kolejce zagra z GKS-em Katowice.
22:24
Wyniki niedzielnych meczów Ekstraklasy:

• Motor Lublin 1:1 Korona Kielce
  • Legia Warszawa 1:2 Piast Gliwice

Mecz Śląska Wrocław z Radomiakiem Radom został przełożony.
22:20

Tutaj bramka na 2:1 dla Piasta.

22:18
Trener Gonçalo Feio musi popracować z drużyną nad grą w pierwszych połowach. To był kolejny występ, w którym stołeczni słabo wyglądali przed przerwą.
22:17
KONIEC! PIAST GLIWICE WYGRAŁ 2:1 Z LEGIĄ WARSZAWA.

To pierwsza porażka „Legionistów” w tym sezonie. Piast był dziś lepszy i odniósł zasłużone zwycięstwo. Zespół z Gliwic awansował na drugą pozycję.
22:15
Marc Gual ukarany. Druga żółta kartka dla gospodarzy w tym spotkaniu.
22:11
Walczył Morishita, zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie defensywa Piasta Gliwice uspokoiła sytuację.
22:08
Arbiter doliczył osiem minut do regulaminowego czasu gry.
22:07
Legia Warszawa miała teraz swoją okazję z rzutu wolnego. Pankov trafił prosto w mur.
22:04
85. minuta. Piast Gliwice zdobył w tym meczu drugą bramkę po akcji, która rozpoczęła się od wyrzutu z autu. Na listę strzelców wpisał się Tihomir Kostadinow.
22:02
2:1 DLA PIASTA GLIWICE!
21:59
Michael Ameyaw spróbował swoich sił z dystansu. Jan Ziółkowski zablokował tę próbę, piłka wyszła na rzut rożny.
21:54
A przecież pierwsza też nie była niesamowita...
21:54
Ogólnie rzecz biorąc, druga połowa na razie zdecydowanie mniej ciekawa niż pierwsza.
21:52
Rozpoczął się ostatni kwadrans gry. Dalej 1:1.
21:49
64. minuta. Zmiany w obu zespołach.

Co działo się, jak nas nie było?

Damian Kądzior leżał w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

W 52. minucie mecz został na chwilę przerwany z powodu dymu z rac.

Dwie zmiany w drużynie Legii. Na boisko weszli: Nsame i Alfarela. Na ławkę rezerwowych udali się: Kramer oraz Kapustka.
21:42
Wracamy. Przepraszamy za drobną przerwę wynikającą z problemów technicznych.
21:39
Piast przetrwał trudny moment i obecnie mecz nieco się uspokoił. Zobaczymy kiedy podopieczni Goncalo Feio ruszą z kolejnymi atakami.
21:20
Ofensywa gospodarzy dziś nie zachwyca, z czego najmniej widoczny jest chyba Luquinhas.
21:16
21:09
PRZERWA. REMIS 1:1.

Piast zdobył bramkę i oddał inicjatywę. Już chcieliśmy pisać, że to była kolejna słaba pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Gonçalo Feio, ale sytuację nieco poprawił Blaž Kramer.
21:07
28-latek wygrał pojedynek główkowy z Jakubem Czerwińskim i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy doprowadził do wyrównania. Legia Warszawa 1:1 Piast Gliwice.
21:06
I JEST 1:1! BLAŽ KRAMER!
21:05
Sędzia Łukasz Kuźma doliczył minutę do pierwszej połowy.
21:02
21:01
A JUŻ JUTRO ZAPRASZAMY NA WESZŁO TV, GDZIE PAWEŁ PACZUL POROZMAWIA Z SELEKCJONEREM REPREZENTACJI POLSKI.
21:00
Z trybun ten mecz oglądają m.in. Michał Probierz i Dawid Szulczek.
20:57
36. minuta. Michael Ameyaw ukarany żółtą kartką za symulkę.
20:55
20:54
Marc Gual wykorzystał niezdecydowanie zawodnika gości, popędził na bramkę, lecz wszystko, co udało mu się wywalczyć, to rzut rożny.
20:50
Pół godziny gry za nami. Trzeba powiedzieć, że Piast zasłużenie prowadzi, aczkolwiek to też nie tak, że gliwiczanie mają ogromną przewagę nad Legią.
20:46
Znów Kramer w roli głównej - został ukarany żółtą kartką. Był mocno spóźniony i sfaulował Jakuba Czerwińskiego.
20:45
ALEŻ BLISKO BYŁ KRAMER! JAK TA PIŁKA NIE WPADŁA DO SIATKI?!

Bramkarz František Plach popisał się świetnym refleksem i odbił strzał Słoweńca z trzech metrów na poprzeczkę. To była stuprocentowa sytuacja gospodarzy.
20:41
To... pierwsza stracona bramka przez Legię Warszawa w tym sezonie.
20:41
Wyrzut futbolówki z autu i zamieszanie w polu karnym, w którym najlepiej odnalazł się Michał Chrapek. Piast Gliwice prowadzi od 19. minuty z Legią Warszawa.
20:39
1:0 DLA PIASTA GLIWICE!
20:36
14. minuta. Pierwszy rzut rożny dla Legii Warszawa. Rúben Vinagre dośrodkował z lewego narożnika boiska, Kapuadi uderzył zdecydowanie nad bramką.
20:33
Spokojniejszy fragment meczu. Gospodarze nie mają na razie pomysłu na sforsowanie defensywy gliwiczan.
20:28
To goście przejęli inicjatywę w pierwszych minutach tego spotkania.
20:26
4. MINUTA I PIERWSZA GROŹNA SYTUACJA PIASTA!

Grzegorz Tomasiewicz zagrał prostopadłą piłkę w szesnastkę do Damiana Kądziora, ten uderzył z dosłownie kilku metrów. Jego próbę zablokował Steve Kapuadi.
20:24
Udany powrót do obrony Blaža Kramera. Słoweniec ruszył z kontrą, ale stracił piłkę, niecelnie podając do środka.
20:22
Pierwszy strzał w tym meczu. Próbę Michała Chrapka lepiej jednak przemilczeć...
20:20
ARBITER ZAGWIZDAŁ PO RAZ PIERWSZY - STARTUJEMY!
20:14
Zawodnicy obu drużyn już na boisku. Sędzią dzisiejszego spotkania jest Łukasz Kuźma.
20:11
20:10
„Sen o Warszawie” i za chwilę ruszamy.
20:07
20:02
Legia Warszawa gra dziś o piąte zwycięstwo w tym sezonie z rzędu, natomiast Piast Gliwice po dwóch meczach Ekstraklasy ma na swoim koncie cztery punkty.
20:00
W ostatnich dniach Legię Warszawa na Piasta Gliwice zamienił Maciej Rosołek. - Krytykę albo niechęć odczuwałem od moich początków w Legii. Niedawno sobie to analizowałem i tak naprawdę od samego debiutu zawsze mi się obrywało. Starałem się tego unikać, ale nie dało się - stwierdził w rozmowie z „TVP Sport” 22-latek.

TROCHĘ NAS NIE BYŁO, ALE WRACAMY.

A to wszystko dlatego, że mecz Śląska Wrocław z Radomiakiem Radom został przełożony. O godz. 20:15 Legia Warszawa zmierzy się na własnym boisku z Piastem Gliwice.
16:51
- Dobrze weszliśmy w to spotkanie Strzeliliśmy bramkę, niestety głupi rzut karny sprawił, że nie mamy dzisiaj trzech punktów. W naszym zespole panuje dobra atmosfera i skupiamy się na kolejnym meczu - wyjaśnił obrońca Korony Kielce Igor Kośmicki w rozmowie z "Canal Plus".
16:48
- Był to bardzo trudny mecz. Skupiam się na zadaniach, których daje mi trener. Czułem się dobrze na pozycji ofensywnego pomocnika i lepiej mu się tam grało. Muszę sprawdzić czy anulowanie mojego gola było słuszną decyzją - powiedział napastnik Motoru Lublin Kaan Caliskaner w rozmowie z "Canal Plus".
16:44
Koniec! Mamy remis 1:1, co oznacza, że Korona pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy. W pierwszej połowie znacznie lepiej wyglądali goście, po przerwie Motor zaczął dochodzić do głosu i w końcówce meczu można było odnieść wrażenie, że byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Podział punktów wydaje się sprawiedliwym rezultatem.
16:42
W świetnej sytuacji znalazł się Szykawka po stracie Ceglarza. Korona nie wykorzystała jednak piłki meczowej.
16:40

Gol Ceglarza [WIDEO]

16:39
Dobrze wygląda Mbaye Ndiaye po wejściu. Sporo drybluje, nie boi się wchodzić w pojedynki. Być może powinien wejść wcześniej na boisko.
16:37
Arbiter doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry. Wszystko wskazuje na to, że ta informacja bardziej ucieszyła piłkarzy Motoru Lublin.
16:35
Ciągle naciera Motor. Kolejny błąd Dziekońskiego przy strzale Ceglarza. Korona coraz bardziej czeka na końcowy gwizdek.
16:31
16:30
Kapitalne nożyce Ndiaye! Piłki głową nie sięgnął jednak piłkarz Motoru. Gospodarze złapali wiatru w żagle, trener Stolarski popędza swój zespół i wszystko wskazuje na to, że "Motorowcy" powalczą dziś o pełną pulę.
16:29
Wyrównanie w 81. minucie meczu? Nadzieja na to, co tygryski lubią najbardziej, czyli elektryzującą końcówkę.
16:27

1:1 Motor wyrównuje po golu kapitana

Goool! Pewne wykonanie rzutu karnego przez kapitana Motoru Piotra Ceglarza. Lublin w końcu po 32 latach może cieszyć się z bramki w meczu domowym w Ekstraklasie.
16:26
Mamy rzut karny dla Motoru Lublin! Niepewnie zaczął wyglądać Xavier Dziekoński, który wyszedł spóźniony z bramki i zderzył się z napastnikiem gospodarzy Kacprem Wełniakiem. Słuszna decyzja arbitra.
16:23
Groźny strzał Filipa Lubereckiego w 77. minucie meczu. Motor zaczyna dochodzić do głosu. Trener Korony Kielce Mariusz Arczewski z coraz bardziej nerwową miną.
16:21
Motor nadal czeka na domowego gola w Ekstraklasie. Ciekawe czy dziś zostanie on zdobyty po 32 latach.
16:18
Ruszył Motor po ostatnich zmianach. Być może ostatnie minuty zwiastują elektryzującą końcówkę. Na to liczymy!
16:17
Mamy odwołanego gola Kaana Caliskanera. Wydawało się, że podopieczni trenera Stolarskiego w idealny sposób rozegrali stały fragment gry i wystarczył jeden słabszy moment Korony, aby gospodarze wyrównali. Po interwencji VAR bramka została jednak anulowana.
16:11
Czytelne są ataki Motoru. Xavier Dziekoński przeżywa wyjątkowo spokojne popołudnie. Podopiecznym trenera Stolarskiego trudno dojść do sytuacji strzeleckiej, a kiedy to robią wykończenie oraz decyzyjność pozostawiają wiele do życzenia.
16:09
Kolejne dwie zmiany w Motorze. Ndiaye i Najemski wchodzą w miejsce Mraza oraz Bartosa. Trener Stolarski przeprowadził kolejne korekty w 62. minucie meczu. Poprzednie nie przyniosły skutku.
16:06
16:04
Na sektorze gości pojawił się transparent z napisem "Kuzera dziękujemy".
16:03
Na razie Dziekoński nie przepracowuje się w tym meczu 🙂
16:02
Świetna próba Fornalczyka i jeszcze lepsza interwencja Brkicia! Wzorcowy kontratak w wykonaniu podopiecznych trenera Arczewskiego. Postawa gości jest dziś pozytywnym zaskoczeniem.
16:01

Bramka Dalmau [WIDEO]

16:00
Nieźle to rozegrali Pieczek z Długoszem. Dalmau powinien to lepiej wykończyć. Ta akcja udowodniła jednak, że to Korona ma dziś do zaproponowania więcej na boisku.
15:58
Prosta strata Filipa Lubereckiego. Korona nie skorzystała z tego prezentu. Warto jednak wspomnieć, że lewy obrońca Motoru jest dziś znacznie gorzej dysponowany niż w dwóch pierwszych kolejkach.
15:56
Kibice Motoru i Korony wspólnie wyrazili dziś dezaprobatę przeciwko działaniom dyrektora Pawła Tomczyka, który obecnie pracuje w Koronie.

15:54
Motor zdecydował się na przeprowadzenie zmian w przerwie. Marcela Gąsiora zmienił Mathieu Scalet. Wszedł również Paweł Stolarski, który został wprowadzony za Filipa Wójcika.
15:51
Mamy gwizdek, zaczynamy drugą połowę.
15:49
Piłkarze obu drużyn wychodzą już powoli na murawę, niebawem zaczynamy drugą połowę.
15:44
- Uczulaliśmy się na to, że będzie to mecz walki. Wydaje nam się, że końcówka należała do Korony i straciliśmy bramkę. Musimy w drugiej połowie docisnąć tempo, bo chcemy budować twierdzę na naszym stadionie. Wierzymy, że po przerwie odmienimy losy tego meczu - powiedział zawodnik Motoru Lublin Marcel Gąsior w rozmowie z "Canal Plus".
15:40
- Chłopacy są zżyci z trenerem Kuzerą i ten mecz jest dedykowany dla niego. Skupiamy się jednak na sobie, aby wyglądać dziś dobrze. Cieszę się z asysty i tego, że kreujemy sytuacje bramkowe. Możemy jeszcze więcej z tego wycisnąć - ocenił piłkarz Korony Kielce Wiktor Długosz w rozmowie z "Canal Plus".
15:36
Koniec pierwszej połowy! Korona Kielce była drużyną aktywniejszą i zasłużenie prowadzi z Motorem Lublin. Beniaminek ma dziś spore problemy i dziś gra podopiecznych trenera Stolarskiego wygląda najgorzej od momentu powrotu do Ekstraklasy.
15:35
Niezła okazja Caliskanera. Motor po straconej bramce wreszcie ruszył odważniej na połowę rywala. Akcja skończyła się jednak niecelnym uderzeniem.
15:32

Gol! Korona prowadzi 1:0 po golu Dalmau

Goool! Adrian Dalmau zdobywa bramkę na 1:0 dla Korony Kielce. Mamy klasyczne trafienie "do szatni". Obrońcy Motoru zlekceważyli napastnika Korony, który z łatwością odwrócił się z piłką i skierował piłkę do siatki. Zasłużone prowadzenie gości.
15:29
Motor wybrał dziś bezpieczny wariant gry. Sporo zawodników znajduje się na własnej połowie boiska, co jest widoczne przy próbach kontrataku.
15:24
Lepiej powinien uderzyć piłkę Remacle. Korona może mieć optyczną przewagę, trudno jednak udokumentować swoją przewagę wykańczając akcje w taki sposób.
15:21
Mimo pojedynczych zrywów na razie nie oglądamy zbyt porywającego widowiska. Pobudka, bo za chwilę przyda się espresso.
15:18
Na razie najlepszym piłkarzem Motoru w tym meczu jest golkiper Ivan Brkić.
15:17
Niezła próba Fornalczyka z ostrego kąta oraz dalekiego dystansu. Odważna jest dziś Korona i na razie może podobać się jej postawa.
15:12
Motor ma swoje momenty, ale brakuje dokładności w rozegraniu. Gra podopiecznych trenera Stolarskiego do tej pory jest dziś zbyt czytelna, aby zaskoczyć rywala.
15:08
Fatalny strzał Pedro Nuno.  Komentujący to spotkanie Wojciech Jagoda powiedział, że trudno to nazwać strzałem. Korona jednak dobrze pressuje i z większą łatwością tworzy sobie sytuacje.
15:06
Ależ interwencja Brkicia w 16. minucie meczu. Fatalna strata Caliskanera spowodowała, że Pedro Nuno znalazł się w wybornej sytuacji bramkowej. Takie błędy powinny kończyć się bramką. W pierwszych dwóch kolejkach zobaczyliśmy, że dużym atutem Motoru może być bramkarz, w tej akcji Chorwat kolejny raz pokazał wielką klasę.
15:02
Oglądamy dość intensywny mecz. W końcu mierzą się drużyny, które zdaniem większości przewidywań będą walczyć  utrzymanie w bieżącym sezonie.  Nie ma jednak zbyt wielu konkretów w ofensywie, za chwilę minie kwadrans, a oba zespoły nie oddały jeszcze strzału celnego.
14:56
Skrytykowałem piłkarzy Motoru Lublin i od razu podopieczni trenera Stolarskiego stworzyli zagrożenie w polu karnym rywala. Dośrodkowanie wyglądało naprawdę niebezpiecznie. Nie trafił w piłkę jednak Caliskaner.
14:54
Ku pewnemu zaskoczeniu w pierwszych minutach meczu piłka częściej znajduje się na połowie Motoru. Całkiem odważnie wyszła na ten mecz Korona Kielce, która zdaniem trenera Stolarskiego wcale nie wyglądała tak źle w pierwszych kolejkach.
14:52
Zbyt wysoko nogę podniósł Samuel Mraz i sędzia Kochanek zasłużenie ukarał napastnika Motoru żółtą kartką. Wyglądało to niebezpiecznie.
14:50
Na początku meczu mamy stratę Filipa Lubereckiego, który w pierwszych dwóch kolejkach był jednym z najbardziej chwalonych piłkarzy w Ekstraklasie. Korona nie wykorzystała jednak szansy stworzonej przez młodzieżowca.
14:48
Mamy pierwszy gwizdek arbitra Marcina Kochanka. Zaczynamy!
14:44
Start spotkania nieco się opóźni. Wszystkie mecze trzeciej kolejki Ekstraklasy poprzedza odśpiewanie hymnu narodowego, a także minuta ciszy z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała Bohaterom!
14:41
Na Arenie Lublin pięknie rozbrzmiewa hymn Motoru Lublin, niebawem piłkarze wyjdą na murawę.
14:38
Dziś pisze się historia, ponieważ będzie to pierwsze spotkanie Motoru z Koroną w Ekstraklasie.
14:34
Podobnie jak przy okazji inauguracji z Rakowem, frekwencja w Lublinie będzie naprawdę wysoka.
14:30
- Dowiedziałem w środę o tym, że przejmę Koronę. Zostało przede mną postawione zadanie, abym przygotował zespół do tego meczu. Proszę mi wierzyć, że zespół jest dobrze przygotowany. Dziękuję za zaufanie moim włodarzom. Dali mi autonomię działania. Wspólnie ze sztabem mocno pracowaliśmy nad tym, aby przygotować zespół do tego meczu. Długo rozmawialiśmy z drużyną o personaliach. Mamy pewne problemy kadrowe, ale problemy to drugie imię Korony Kielce, poradzimy sobie z nimi - powiedział tymczasowy trener Korony Kielce Mariusz Arczewski w rozmowie z "Canal Plus".
14:29
- Gramy na dwóch napastników? Nie. Caliskaner wystąpi na pozycji ofensywnego pomocnika Obrona została bez zmian, ponieważ zagraliśmy dobry mecz w defensywie w Gdańsku. Samper jest z nami w treningu, potrzebuje trochę czasu, aby zaadoptować się do naszego systemu gry, który nie jest łatwy i wymaga wielu automatyzmów - dodał Stolarski.
14:26
- Za każdy mecz w Ekstraklasie są przyznawane trzy punkty. Staram się nie myśleć o tym, o co będzie walczył Motor w tym sezonie. Myślimy tylko o najbliższym meczu. Nie dzielę sezonu na początek i końcówkę. Zwycięstwa pozwolą nam patrzeć przed siebie. Byłem zaskoczony zwolnieniem trenera Kuzery. Ostatni mecz z Legią był bardzo dobry w wykonaniu Korony. Korona grała z czołówką i jej tendencja była wznosząca. Teraz pracę kontynuuje drugi trener, który miał trzy-cztery dni na przygotowania. Nie utrudniło nam to przygotowań, bo w tak krótkim czasie trudno przeprowadzić wiele zmian - wyjaśnił trener Motoru Lublin Mateusz Stolarski w rozmowie z "Canal Plus".
14:20
W takim oto zestawieniu wyjdzie na boisko Korona Kielce.
14:18
Oto skład Motoru Lublin, który desygnował trener Mateusz Stolarski. Zobaczymy czy nastroje w klubie za jakiś czas będą tak samo wyborne, jak przed tygodniem.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.