Lamine Yamal z przepięknym golem, Hiszpania wraca do gry! [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

09 lipca 2024, 21:50 • 2 min czytania 0 komentarzy

Gigantyczne emocje od początku meczu Francji z Hiszpanią. „Trójkolorowi” otworzyli wynik, gdy Kolo Muani strzelił w 9. minucie, ale wyrównanie dał po kilkunastu minutach Lamine Yamal. Kilka minut później na 2:1 uderzył Olmo.

Świetnie się złożył Yamal w 21. minucie. Otrzymał podanie w bocznym sektorze boiska, zszedł do środka i huknął nie do obrony.

Bez szans był Mike Maignan, który nie zdołał obronić uderzenia gracza FC Barcelony. To pierwsza bramka na tym turnieju 16-latka. Zapisał na tegorocznym Euro trzy asysty, jednak nie cieszył się jeszcze ze zdobytej bramki.

Dodajmy, że Yamal jest najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy, który strzelił bramkę. Ten błyskotliwy piłkarz FC Barcelony 13 lipca skończy 17 lat.

Cztery minuty później z kolei Hiszpania strzeliła na 2:1. Niewiele potrzebowali podopieczni Luisa de la Fuente, by wrócić do meczu. Kapitalnie w szesnastce rywali zachował się Olmo, uderzył, piłkę jeszcze przeciął Kounde, ale ta zatrzepotała w siatce.

Zwycięzca tego półfinału zmierzy się w finale z wygranym pary Holandia – Anglia. Drugi mecz 1/2 finału zaplanowany jest na środę 10 lipca o godz. 21:00 w Dortmundzie.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.