LIVE: Cracovia wyjaśniła Lechię

Na cztery kolejki przed końcem mecz ostatniego z przedostatnim to taniec ze śmiercią – tą ligową oczywiście, w której istnieje pierwszoligowe piekło. Na remis czasem mówi się „lepiej dwóch rannych niż jeden zabity”, ale w meczu Zagłębia Sosnowiec ze Śląskiem oznaczałby w praktyce dwóch zabitych. Niedzielne menu ligowe proponuje nam kluczowy z punktu widzenia gry o utrzymanie mecz, a później wjedzie danie większego kalibru: Lechia przy Kałuży powalczy o doskoczenie do Legii Warszawa. Zapraszamy na Live!

19:56 KONIEC. Cracovia pewnie wygrywa

Lechia nie miała dzisiaj żadnych argumentów. Grała cale spotkanie pod dyktando Cracovii, tak jak zagrał Probierz, tak gdańszczanie tańczyli. Pierwsze minuty na przeczekanie, a i wtedy Pasy były bliżej. Gdańszczanie szybko się zmęczyli, w drugiej połowie walczyli już tylko o przetrwanie.

Mecz skończyli bez oddania celnego strzału.

19:48

Strzelał mocno Fila, ale niecelnie. Peskovic ma dzisiaj wolne. Znacznie bardziej śmierdzi trzecim golem dla Pasów. Lechia bezradna.

19:47

19:42 2:0! CRACOVIA

Pozamiatane. Probierz doskonale rozegrał ten mecz. Zagęścił pole w pierwszej połowie, gdy gdańszczanie mieli jeszcze siły. W końcówce Lechia była już o tempo spóźniona w niemal każdej akcji, a próba ataku przerastała ich siły. Cracovia to wykorzystała, przyciskając szczególnie w końcówce, spokojnie wcześniej czekając na swoją okazję.

Lechia nie miała w tym sezonie zespołu, który byłby w stanie łączyć owocnie skuteczną grę na dwóch frontach. Nie ten rodzaj ławki, nie ta klasa. Powiedzmy szczerze: aż tak bardzo nie dziwi, że dzisiaj Lechia nie tylko przegrywa, ale – powiedzmy to – przegrywa łatwo.

19:38

Wygląda na to, że Lechia zostanie dziś wypunktowana. Gdańszczanie nie mają sił atakować, cały czas Cracovia ma przewagę, kontroluje ten mecz. Nie wygląda to obiecująco dla zdobywcy Pucharu Polski, jak tak dalej pójdzie Probierz wygra szachowe starcie.

19:34 1:0! CRACOVIA!

Słabiutki mecz rozstrzygany dość – przyznajmy – absurdalnym faulem, bo faulem bezdyskusyjnym, ale takim, którego w ogóle nie musiało być, pochodził z czystej koślawości Nunesa. Lechia sama sobie winna, gra dzisiaj beznadziejnie.

19:30

No to jest według nas karny. Nunes sprzedaje kopniaka – wiadomo, chciał trafić w piłkę, ale nie trafił i kopnął w nogę, całkowicie spóźniony.

19:29

Więcej sytuacji na kartkę niż sytuacji bramkowych, wciąż mało konkretów, mało płynności, nadmiar wyłącznie zamieszanie i strat. Teraz Pasy z pretensjami co do karnego, zobaczymy co powie VAR, na razie nie mówi nic.

19:25

Tymczasem Arsenal pięknie odpowiada na wpadkę Manchesteru United, remisując 1:1 u siebie z czwartym od końca Brighton, czym też w praktyce wyrzuca się z walki o Champions League (przynajmniej ligową ścieżką, pozostaje Liga Europy).

19:22

63 minuta. Lechia chce się bić o mistrza. Lechia może się bić o mistrza. Lechia nawet dziś, na trzy kolejki przed końcem, mogłaby zostać liderem.

Lechia wciąż bez celnego strzału.

19:18

Wchodzi Łukasik za Haraslina, czyli jest i zmiana taktyki, nie ma co brać tego zbyt dosłownie, choć ciśnie się na usta, że nie jest to szczególnie ofensywna roszada. Ale sił Stokowiec nie ma tak wielu pod bronią jakby chciał, w tym szaleństwie jest metoda.

19:14

Co z tego, że Cracovia efektownie przebiła się środkiem, że mamy efektowny drybling z przerzucaniem piłki nad rywalem, skoro ostatecznie po próbie podania teoretyczny odbiorca wychrzania się jak długi na trawie?

55 minuta. I tak to leci w tej lidze.

19:11

Powiedzieć, że Lechia atakuje chaotycznie, to nic nie powiedzieć. Wrzutka Mladenovicia, sensowna, ale najpierw przedłużenie głową, potem próba przewrotki Paixao. Dobrze ujęli to komentatorzy C+: była w tym jakaś zuchwałość, może to nieco ocuci gdańszczan, ale zarazem w tej akcji więcej było zagrożenia dla życia obrońcy i samego Paixao niż dobrego futbolu.

19:06

Wrócili. Lechia, której remis nie daje w zasadzie nic, czeka na swój pierwszy celny strzał. Tak, gdańszczanie generalnie rozgrywają dogrywkę meczu na Narodowym.

18:59

Gdzie dziś rozmowa motywacyjna? Otóż w Łęcznej. Teraz już pójdzie z górki.

18:58

Wyższy poziom. Szkocja.

18:56 RUCH CHORZÓW W III LIDZE?

Gryf Wejherowo wygrał 3:1 z Rozwojem co znacznie upraszcza walkę o utrzymanie w II lidze. Ruch Chorzów ma już tylko matematyczne szanse, w praktyce spada do III ligi, przypomnijmy: na czwarty poziom rozgrywkowy. Ruch znajdzie się tak nisko pierwszy raz w swojej historii.

Screen Shot 05-05-19 at 07.00 PM

Źródło: 90minut.pl

18:52

Winszujemy Patrykowi Lipskiego. Futbol futbolem, emocje emocjami, ale przede wszystkim kultura. Potrzymał parasol nad reporterką C+ podczas wywiadu? Potrzymał. Rozumiało się samo przez się. Dobry chłopak.

Choć wiadomo, że skoro o tym piszemy, to za wiele się nie działo.

18:48 CRACOVIA - LECHIA 0:0 DO PRZERWY

Wiele się nie dzieje. Lechia ma w nogach czwartkowy mecz, minuty nie  będą grały na jej korzyść. Być może taka była strategia Pasów – wziąć rywala na przeczekanie, przyspieszyć w drugiej połowie (a może nawet drugiej połowie drugiej połowy), kiedy gdańszczanie fizycznie mogą mieć kłopoty. Na razie remis ze wskazaniem na nikogo.