post Avatar

Opublikowane 23.03.2019 08:05 przez

redakcja

– Czasami mam jeszcze problem, kiedy ktoś powie coś szybko albo kiedy trener krzyknie coś w nerwach. Wtedy podpytuję kolegów, o co dokładnie chodzi. Czuję, że w kwestiach językowych jest już dobrze. W sklepie bułki kupię już bez niczyjej pomocy – mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Arkadiusz Reca.

GAZETA WYBORCZA

W „Wyborczej” dwa teksty piłkarskie, oba o reprezentacji. Rafał Stec o nowej, służebnej roli Lewandowskiego w kadrze.

Jeśli ktoś miałby tu służyć komuś wsparciem, to Lewandowski Piątkowi. A wówczas kapitan musiałby pogodzić się z tym, że zdobywa bramki rzadziej (nie musi się tak zdarzyć, ale może). Niekoniecznie sytuacja komfortowa dla nałogowego goleadora. Nałogowego jak nasz, który kolekcjonuje tytuły króla strzelców i został niedawno najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi.

Na wiedeńskim stadionie Lewandowski spisał się znakomicie. Perfekcyjnie obsłużył młodszego kolegę w 75. minucie, gdy posłał podanie za plecy obrońców – ale Piątek, choć wyrwał do piłki we właściwym momencie, fatalnie spudłował. On jako środkowy napastnik wypadł właściwie w czwartkowy wieczór przeciętnie. Zwycięski gol poniekąd spadł mu z nieba, pojedynek oko w oko z bramkarzem przegrał. I „ukradł” kapitanowi asystę.

Michał Szadkowski z kolei o eliminacjach, których strach się nie bać.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek powtarza, że „im bardziej obawiamy się o wynik, tym lepiej to później wygląda”, optymalną sytuacją jest ta, w której piłkarze „wychodzą na boisko z pokorą oraz żołądkami przyklejonymi do pleców”. Kłopot zaczyna się, gdy uważają się za faworytów. Bo pewność siebie zamieniają na pychę. I wpadają w tarapaty (…).

Jeśli więc wierzyć Bońkowi, to zagrożenie powtórkami jest poważne. Polska ma już za sobą teoretycznie najtrudniejszy wyjazd, liderem grupy nie została tylko dlatego, że Macedonia Płn. wyżej pokonała Łotwę (3:1). Słowenia i Izrael zaczęły eliminacje od remisu. Słowem: wygląda na to, że polscy piłkarze nie mają się czego bać, a pozostałe dziewięć meczów wystarczy właściwie odfajkować. A to, jak już powiedzieliśmy, podnosi ryzyko wpadki.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.24.53

SUPER EXPRESS

W „SE” trzy krótkie rozmowy z reprezentantami Polski.

* Kamil Grosicki o Polsce w roli faworyta grupy:

– To zwycięstwo ustawia was w roli faworytów do wygrania grupy.
– Taki był cel i nie możemy teraz tego zepsuć. Wygraliśmy na ciężkim terenie z zespołem, który jest jednym z faworytów tej grupy. Teraz mamy mecz z Łotwą i musimy go wygrać, najlepiej w dobrym stylu.

* Piotr Zieliński o grze na skrzydle i szybkim przejęciu kontroli nad meczem w Wiedniu:

– Jak się czułeś na skrzydle?
– Bardzo dobrze. Myślę, że mogę regularnie występować na tej pozycji. Trener też widział, że dobrze się czułem, więc chyba jestem dobrą alternatywą.

– Austriacy was czymś zaskoczyli? Na początku mieli dużo miejsca na boisku, no i Alaba trochę szalał.
– 10 min poszaleli, a potem przejęliśmy kontrolę nad meczem. Może trochę za dużo miejsca im zostawiliśmy, ale po 10 min było po temacie. Zasłużenie wygraliśmy.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.18.48

* Robert Lewandowski o wadze spotkania z Łotwą:

– Stworzyła się nowa drużyna?
– Tak, ale pod warunkiem, że wygramy w niedzielę z Łotwą. To dla nas mentalne wyzwanie. Musimy zagrać dwa równe mecze. Pamiętamy, że po pierwszym wygranym meczu w przeszłości w drugim różnie bywało. A tutaj mamy zawsze dwa mecze eliminacyjne z rzędu. Ważne, żeby na Łotwę nasze nastawienie było takie samo jak przed Austrią. A wtedy o wynik można być spokojnym.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.19.02

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.29.50

Na dzień dobry – zapowiedź meczu z Łotwą. „PS” przewiduje jedną zmianę – Piątek wskoczy za Milika. Reprezentanci zostali poobijani, ale kontuzji brak. Jan Bednarek powinien być gotów.

– Janek został trafiony piłką w prawe udo. Uraz był bolesny, ucierpiał mięsień dwugłowy (…) – opowiada nam Jacek Jaroszewski, doktor reprezentacji Polski. – Na szczęście uraz nie jest tak poważny, szybko zajęli się nim fizjoterapeuci i w sobotę zapadnie ostateczna decyzja, czy będzie mógł zagrać, ale spodziewam się pozytywnej odpowiedzi.

Piotr Zieliński też.

– Tak jak w przypadku Janka nie będzie potrzebna dłuższa przerwa, już w piątek rozpoczął pracę z fizjoterapeutami i powinien być do dyspozycji selekcjonera, ale ostateczna decyzja zapadnie w sobotę.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.30.07

Jak funkcjonują szatnie za granicą? Opowiada Mateusz Klich. Zacytujmy fragment o tej, w której „Clichy” obraca się obecnie – Leeds United.

– Jeżeli awansujemy z Leeds, właściciel w nagrodę zabiera nas do Las Vegas.

– W Anglii jest wkupne?
– W Leeds na pierwszym wyjeździe z drużyną trzeba zaśpiewać przy kolacji.

– Co pan wybrał?
– Wszedłem na krzesło, zaśpiewałem „I believe i can fly”. W Twente czy w Kaiserslautern też tak witałem się z nowym otoczeniem. Wtedy wybrałem „Wlazł kotek na płotek”. I tak nikt nie rozumiał. A w Polsce jest jeszcze wkupne?

– Jest.
– A tam wkupne… Idziesz na kolację i dajesz w palnik.

– A wtedy to już wszyscy śpiewają.
– W Anglii nie ma wkupnego, nie ma pępkowego. Po narodzinach córki w klubie zwolnili mnie z treningu. I tyle. Kurde, człowiek nie ma teraz na nic czasu. W domu zajęty, bo małe dziecko, a w klubie napięty terminarz. Taka liga, mocno intensywna. Cały czas mecze. Dlatego mam nadzieję uniknąć play-off i skończyć wcześniej. Ostatni mecz w lidze zaplanowano na 6 maja, a play-off ciągną się do 27.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.30.23

Kolejna spora rozmowa to ta z Arkadiuszem Recą. O niewielu szansach na grze w Atalancie, o tym dlaczego nie chciał zimą odejść do innego klubu i o swoim języku włoskim.

– Dlatego zimą nie zmieniłeś klubu? Słyszałem, że starało się o ciebie włoskie Frosinone.
– Wiem, że było spore zainteresowanie. Rozmawiałem na ten temat z menedżerem, jednak po tym, co usłyszałem od trenera, zdecydowaliśmy się odrzucić oferty. Pod koniec zimowego okna transferowego propozycja Frosinone wróciła. Poszedłem wtedy do trenera Gasperiniego i zapytałem się, co mam robić. Powiedział, że wie o moich ambicjach i o tym, że brakuje mi gry. Przyznał, że planuje wprowadzać mnie do zespołu. Te słowa sprawiły, że podziękowałem Frosinone i zdecydowałem, że zostanę w Bergamo na kolejne pół roku.

– Na jakim poziomie jest obecnie twój włoski? Swobodnie rozmawiasz?
– Normalnie dogaduję się z kolegami w szatni. Rozumiem też to, co szkoleniowiec nam przekazuje. Czasami mam jeszcze problem, kiedy ktoś powie coś szybko albo kiedy trener krzyknie coś w nerwach. Wtedy podpytuję kolegów, o co dokładnie chodzi. Czuję, że w kwestiach językowych jest już dobrze. W sklepie bułki kupię już bez niczyjej pomocy. Ludzie mnie rozumieją.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.30.32

Łotewscy piłkarze w Polsce mogą się poczuć jak gwiazdy. W swoim kraju autografów nie rozdają, tutaj – owszem. Opowiada o tym Valerijs Sabala.

– Zdecydowanie więcej autografów rozdaję na ulicach Bielska-Białej niż Rygi. Na Łotwie piłkarze nie są aż tak popularni. Może jakiś młody chłopak, który interesuje się piłką, by mnie rozpoznał, ale nie ma szans, żeby ktoś starszy podszedł i poprosił o autograf. Numerem jeden jest hokej, później kosz, a futbol dopiero na trzecim miejscu. Kiedyś było inaczej. Przy okazji Euro 2004 to piłka była najważniejsza. Sam jako dziesięciolatek byłem w Rydze na meczu barażowym z Turcją. Na stadion Skonto mogło przyjść 10 tysięcy osób, ale wobec wielkiego zainteresowania dostawiono jeszcze trybunę za bramką. Przyszło 12,5 tysiąca, ale praktycznie nie było szans dostać biletów na to spotkanie. Sam występuję w reprezentacji od sześciu lat i tylko dwa razy grałem na Łotwie przed taką publicznością – przeciwko Holandii i Portugalii. Ludzie przychodzą na mecze kadry wtedy, gdy chcą popatrzeć na gwiazdy rywali.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.30.37

Holendrzy i Niemcy zamienili się miejscami. Wymiana pokoleniowa znacznie lepiej wyszła Oranje.

Löw chce zerwać nie tylko ze zgranymi nazwiskami, ale i ze stylem gry, do którego jego drużyna w ostatnich latach przyzwyczaiła. Niemcy nie mają już, jak Hiszpanie, wymieniać piłki i dominować w ataku pozycyjnym. W ostatnich powołaniach kluczowym kryterium była szybkość. Drużyna ma grać błyskawicznie, o co powinna zadbać trójka w ataku złożona z Marco Reusa, Timo Wernera i Leroya Sane. W środowym towarzyskim meczu z Serbią (1:1) średnia wieku podstawowej jedenastki Niemców wyniosła 24,6 lat. Spotkanie pokazało jednak, że młoda drużyna musi się jeszcze wiele nauczyć, podczas gdy równolegle Holendrzy urządzili sobie na początek eliminacji pokaz siły, rozbijając czterema bramkami Białoruś. Löwowi podobne radykalne odmłodzenie udało się już dwa razy – przed mundialem w 2010 roku oraz Pucharem Konfederacji w 2017. Teraz chce pójść drogą Holendrów i odświeżyć kadrę po raz trzeci.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.30.45

SPORT

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.02.55

Kamil Glik próbuje tłumaczyć fenomen Krzysztofa Piątka. Jego zdaniem – nie do końca wytłumaczalny.

– Świetnie zna pan włoską piłkę, włoską ligę i całą jej specyfikę. Skąd ten strzelecki fenomen Krzysztofa Piątka?
– Tego nie da się wytłumaczyć do końca. Nawet ten mecz pokazał, że potrafi zdobyć bramkę w każdej sytuacji. Bramkarz przeciwnika odbija piłkę, akurat w miejsce gdzie on był. Nie kto inny, tylko on. Trudno to naprawdę wytłumaczyć. Kibicuję mu, fajnie, że tak trafia, ale każdy kolejny miesiąc i sezon będą dla niego cięższe i myślę, że o tym wie. Można powiedzieć, że nie jest już jakimś nieznanym zawodnikiem na włoskich boiskach, a ukształtowanym graczem ze swoją renomą. Przyznam, że sam czekam na jego kolejny sezon na włoskich boiskach, czy dalej tak będzie trafiał. Mam nadzieję, że tak.

Tomasz Łapiński, Dariusz Dziekanowski i Waldemar Prusik przepytani „z Krychowiaka”. Czy „Krycha” nadal powinien być obdarzany kredytem zaufania?

Łapiński: W środku drugiej linii ewidentnie potrzeba świeżej krwi. W tym sektorze boiska futbol musi być bardziej mobilny i dynamiczny. Dlatego mocno pochyliłbym się nad próbą personalnej rekonstrukcji.

Dziekanowski: Uważam, że w środku pola szansę powinien otrzymać Szymon Żurkowski. Czy od pierwszej minuty już w spotkaniu z Łotwą? Zostawiam to pytanie na razie bez odpowiedzi. Na pewno jednak nie zagęszczałbym drugiej linii i nadal pozostawiłbym na murawie dwóch napastników.

Prusik: „Krycha” zagrał z Austrią na wyższym poziomie niż partnerujący mu Mateusz Klich. Uważam, że większym problemem jest w tym momencie forma tego drugiego zawodnika.

Jak grało się Bartoszowi Bereszyńskiemu w meczu z Austrią z i bez klasycznego skrzydłowego po swojej stronie?

– Po przerwie łatwiej było panu grać, kiedy na boisku pojawił się Frankowski i zmieniło się ustawienie drużyny?
– Potrzebowaliśmy zabezpieczenia boków, bo Austriacy tam stwarzali sobie przewagę i zdarzało się, że ja z jednej, a Tomek Kędziora z drugiej, mieliśmy pojedynki 2 na 1. Trener to widział i zdecydował o zmianie. Potrzebowaliśmy drugiego skrzydłowego, wszedł „Franek” i dobrze było to podwajane, bo obaj skrzydłowi mocno nam pomagali, a przeciwnik nie radził już sobie tak jak wcześniej.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.03.02

Spotkanie z wieloma znajomymi. W reprezentacji Łotwy roi się od znanych z ekstraklasy twarzy.

Przed meczem z Polską trudno o optymizm, chociaż uwadze nie umknął fakt, że ponad połowa z powołanych piłkarzy gra, albo grała w naszych ligach. Obecnie takich zawodników jest czterech. Oprócz wspomnianych Szteinborsa i Szabali graczem Śląska Wrocław jest Igors Tarasovs, a barw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza broni Vladislavs Gutkovskis. Pierwszy z wymienionych czwartkowy mecz zaczął na prawej pomocy, a później grał jako defensywny pomocnik. Przypomnijmy, że w klubie 31-letni zawodnik występuje na środku obrony.

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.03.13

Słowenia chce po raz pierwszy wygrać w eliminacjach Euro 2020. I w ogóle pierwszy raz u siebie od dwóch lat. Rywalem Macedonia Północna.

Powrót Matjaża Keka do reprezentacji Słowenii wypadł dobrze. Trener, który ostatni uzyskał wartościowy wynik z tą reprezentacją w 2010 roku, awansując z nią do finałów mundialu w RPA, ma postawić na nogi zespół będący w tej dekadzie w odwrocie. W premierze eliminacji wyjazdowy remis z Izraelem ma swoją wartość, gdyż przeciwnik jesienią ubiegłego roku wygrał na swoim terenie trzy mecze z rzędu, strzelając w nich 11 bramek i tracąc tylko jedną. Jest to czwarty z kolei wynik 1:1, wcześniej Słowenia uzyskała je z Cyprem, Norwegią i Bułgarią.

Kamil Grabara rewelacyjny w meczu młodzieżówki.

Nasz bramkarz już w siódmej minucie zatrzymał w sytuacji „sam na sam” Calverta-Lewina. Przewaga Anglików na początku spotkania była wyraźna i zawodnik, o którym mowa wyżej, wreszcie znalazł sposób na polskiego bramkarza. Gospodarze próbowali pójść za ciosem, ale znów przeszkodził im Grabara. W 19 minucie sparował na poprzeczkę strzał Jonjoe Kelly’ego (…).

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze przeważali, a nasz zespół skupił się na kontratakach. Ciągle jednak najjaśniejszą postacią w polskiej drużynie był Grabara, który jeszcze dwukrotnie uratował nas przed startą gola. 

Zrzut ekranu 2019-03-23 o 07.03.32

Opublikowane 23.03.2019 08:05 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
29.05.2020

Zagłębie? Lepiej nie dražnić

Pogoń tego nie wiedziała, no bo skąd? Przecież nikt piłkarzy Zagłębia – poza nimi samymi – nie widział na boisku od dwóch miesięcy. Ale dziś nie warto było im dawać powodów do niepokoju. Bo gdy tylko się ich podrażniło, reagowali jak wkurzony pit bull terrier. Gryzło do krwi. Za każdym razem, gdy Pogoń mocniej siadała na […]
29.05.2020
Inne sporty
29.05.2020

Znamy finałową czwórkę Orlen Stay&Play, a w niej… Anita Włodarczyk

Przyznamy, że obawialiśmy się podobnego scenariusza, jak w finale Orlen Stay&Play w Assetto Corsa. Wtedy pro gracze, którzy przeszli otwarte kwalifikacje, nie dali szans żadnemu przedstawicielowi ORLEN Teamu oraz Grupy Sportowej ORLEN, nawet Robertowi Kubicy. Podczas fazy grupowej turnieju w Rocket League okazało się, że akurat w samochodową piłkę nożną sportowcy grać potrafią. W niedzielnych […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Wróciła Ekstraklasa. Dramatu nie było, ale szału też nie

Uff, wróciła PKO Bank Polski Ekstraklasa. Chociaż tyle. Czy jakoś specjalnie cieszymy się, że te pierwsze boiskowe kopnięcia po odmrożeniu polskiej ligi poczynili piłkarze Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa? I tak, i nie. Ten mecz był trochę jak piwo bezalkoholowe. Niby cieszy, niby chłodzi, niby ma znany i lubiany kolor, a jednak brakuje esencji. Typowe […]
29.05.2020
Hiszpania
29.05.2020

Powrót ligi hiszpańskiej przesądzony. La Liga rusza 11 czerwca

– Ponownie rozpoczniemy sezon 11 czerwca, jeśli Bóg pozwoli – oznajmił Javier Tebas, prezes hiszpańskiej ekstraklasy. Oznacza to, że La Liga jest kolejną z dużych europejskich lig, która przełamuje lęk przed pandemią koronawirusa i wznawia rozgrywki. Decyzja szefa rozgrywek jest dość odważna, ponieważ w Hiszpanii początkowo był dość duży opór społeczny przed powrotem piłkarzy na […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

LIVE: Zagłębie demoluje Pogoń w Szczecinie

Był czas, gdy wydawało się, że już w tym sezonie nie zagramy, że całe ligowe rozdanie sezonu 2019/2020 zostanie rozstrzygnięte przy zielonym stoliku. Ale tak się na szczęście nie stało i dziś czeka nas to, co jeszcze niedawno zdawało się nierealne: piątek z Ekstraklasą. Znamy takich żartownisiów – i żartownisie – które lubią pocisnąć za […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Ten ostatni weekend… Czym żyliśmy w lidze przed koronawirusem?

Wraca Ekstraklasa. Wraca najlepsza liga świata, wraca ta koszula, która zawsze bliższa ciału – jak zwał, tak zwał, dla nas jest jasne, że dzisiejszy wieczór można spędzić tylko w jeden sposób. Natomiast od czasu ostatniej kolejki minęło tyle czasu, ile potrafi rozdzielić całe rundy – pamiętacie jeszcze czym żyliśmy, gdy normą była Ekstraklasa tydzień w […]
29.05.2020
Bukmacherka
29.05.2020

Cashback do 100 PLN na Ekstraklasę w eWinner!

Powrót piłkarzy Ekstraklasy na boiska to okazja do kapitalnych promocji dla graczy. Legalny polski bukmacher eWinner skorzystał z tej szansy i oferuje nam kozacki bonus! Dzięki niemu możemy zyskać nawet do 100 PLN zwrotu za nietrafiony zakład! Jak dokładnie wygląda ta promocja? Trzeba podkreślić jedno – dotyczy ona TYLKO graczy korzystających z aplikacji. Bez znaczenia, […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Stanowisko: Wygrani i przegrani restartu Ekstraklasy

Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Stanowisko”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na tapet ekstraklasowe kluby i wskazał te, które zyskały na przerwie spowodowanej pandemią, a także te, które straciły.  
29.05.2020
Blogi i felietony
29.05.2020

Wraca sezon na kabarety

Tak, Legia i Lech z dużym spokojem wygrały swoje pucharowe mecze. Momentami obie ekipy grały jak z głupimi, a Kamil Jóźwiak to już w ogóle urządził sobie zabawę, jakby przyszedł na zajęcia wyrównawcze, samemu będąc szóstkowym uczniem. Czy to powód do optymizmu dla kibiców obu klubów? Nie. Nie, bo rywale byli skrajnie marni. Zobaczcie na […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

19 czerwca kibice wracają na stadiony i to w większej liczbie niż 999 osób!

Polska piłka odmraża się w takim tempie, że aż nam się gęba cieszy. Jeszcze niedawno nie wiedzieliśmy, czy w ogóle wrócimy, a dziś już wiadomo, że tak, bo wszyscy przebadani są zdrowi, a to przecież około 800 osób, czyli znacząca grupa. Teraz dostajemy kolejną dobrą wiadomość: już wkrótce mecze będą odbywały się z kibicami! – […]
29.05.2020
Bukmacherka
29.05.2020

Lucky Loser na Ekstraklasę – zakład do 25 PLN bez ryzyka w Totolotku!

Zakład bez ryzyka? Znamy, lubimy, szanujemy. Zakład bez ryzyka na Ekstraklasę? A czy ideały istnieją? Tak. W Totolotku, który oferuje nam kolejną odsłonę jednej z ulubionych promocji graczy – „Lucky Loser”. Tym razem bez ryzyka obstawimy mecze naszej ukochanej, najlepszej ligi świata!  Jak działa promocja „Lucky Loser”? Nie jest to fizyka kwantowa. Gracze ją lubią, […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Pułapka przeciętności. Trzynaście lat od mistrzostwa dla Zagłębia

26 maja 2007 roku Zagłębie Lubin zatriumfowało nad Legią przy Łazienkowskiej w Warszawie i w aurze niespodzianki sięgnęło po mistrzostwo Polski. Trzy dni minęły zatem od trzynastej rocznicy tego niewątpliwego sukcesu. Jaki jest jednak ciąg dalszy tej historii? No cóż, w sumie niezbyt imponujący. Zwłaszcza biorąc pod uwagę suche wyniki. Degradacja za udział w aferze […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Nie ma Kozulja, nie będzie Spiridonovicia? Pogoń bez szczęścia do gwiazd

Dział skautingu Pogoni Szczecin zbiera ostatnio sporo gratulacji. Żeby nie było wątpliwości – z reguły zasłużonych, bo Portowcy wskoczyli na poziom skuteczności transferów, który Antoniemu Łukasiewiczowi nawet się nie śnił (przypomnijmy – według dyrektora sportowego Arki 2-3 udane transfery na 10 to porządny wynik). Ale tak jak Pogoń znajduje dobrych piłkarzy, tak nie do końca […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Dziś możemy być naprawdę dumni!

Jose z Portugalii, John spod Liverpoolu, a nawet Jonatan na południu Jerozolimy. Dziś za sprawą sprzedaży praw telewizyjnych aż do siedemnastu różnych państw, Ekstraklasa może podbić serca setek tysięcy fanów w całej Europie, a nawet poza jej geograficznymi granicami. Jako jedna z pierwszych lig na kontynencie, na długo przed Anglikami czy Hiszpanami, polska elita wraca […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

„Wzrośnie intensywność”, „więcej kontuzji”. Jaka będzie Ekstraklasa w nowej rzeczywistości?

Wraca Ekstraklasa, więc wracają próby przewidzenia tego, co się będzie w niej działo. Zwyczajowo powinniśmy pytać ekspertów o mistrza kraju, spadkowiczów czy króla strzelców, ale w tej wyjątkowej sytuacji zajmujemy się nową rzeczywistością, w której się znaleźliśmy i wszystkimi aspektami, które się z nią wiążą. Kamil Kosowski, Paweł Golański, Leszek Ojrzyński i Czesław Michniewicz zmierzyli […]
29.05.2020
Weszło Extra
29.05.2020

Balić: „Czasami już w chwili wyjścia z szatni dostaję żółtą kartkę”

Sasza Balić to – takie mamy wrażenie – postać do tej pory nie do końca odkryta. Każdy kojarzy groźnie wyglądającego, mocno zbudowanego lewego obrońcę Zagłębia, ale niewiele było do tej pory materiałów z nim w roli głównej. Tu jakiś komentarz pomeczowy, tam krótka rozmowa do gazety. A przecież jeśli przyłożyć ucho tu i tam, to […]
29.05.2020
Weszło
29.05.2020

Trener Lavicka nie stawia na bezsensowne bieganie, a pracę z piłką

– Trener Lavicka nie jest z tych, którzy stawiają na fizykę, bezsensowne bieganie. Jest dużo pracy z piłką, taktyki. Ja jestem z tego zadowolony, bo jak miałem 18 lat, mogłem biegać nie wiadomo ile, a teraz to trzeba przyhamować, żeby dograć ten sezon – mówił Krzysztof Mączyński w rozmowie z Kanałem Sportowym.  Udało się biegać […]
29.05.2020
Weszło Extra
29.05.2020

Puste trybuny rozmontowują bombę, którą piłkarze zbroją w szatni

– Choćby nie wiem jak piłkarze próbowali się samodzielnie pompować, puste echo rozbraja wszystko – uważa Tomasz Łapiński o rozgrywaniu meczów bez kibiców. Z legendą Widzewa, a ostatnio między innymi literatem i ekspertem Polsatu Sport, rozmawiamy o tym, jak będzie wyglądać piłka po odmrożeniu. Co piłkarz czuje, gdy widzi puste trybuny? Z jakich powodów nie […]
29.05.2020