post Avatar

Opublikowane 07.09.2018 13:28 przez

redakcja

La Hoya Lorca w brokuły. Cultural Leonesa w krój fraku, Atletico w Spidermana. Zdawało się, że Hiszpanie mają najwięcej polotu w tworzeniu niebanalnych strojów piłkarskich, ale wtedy wszedł Zawisza cały na biało, a na bieli napis „Jebać Psy”.

Screen Shot 09-07-18 at 11.58 AM

Chciałoby się zacytować Zenka Martyniuka „jak do tego doszło nie wiem”, ale w sumie wiemy. Kibice mogli wpisać się na koszulkę Zawiszy dzięki wsparciu jednej z charytatywnych akcji. Inicjatywa fajna – wspierasz szczytny cel, a masz fajny efekt w postaci obecności na ukochanych barwach. Chce się przyklasnąć, a nawet zapytać: dlaczego więcej klubów nie robi czegoś podobnego.

Ale przepuszczenie „Jebać Psy” (swoją drogą, jaki tu szacunek, wszystko z dużej litery!) może bydgoski klub odrobinę zapiec. Cała sytuacja miała potencjał na dużą dawkę pozytywnego PR-u, który podnoszącemu z kolan Zawiszy jest potrzebny. Produkt zdjęto ze sprzedaży, ale i tak z sytuacji, gdzie wystarczyło strzelić do pustej bramki, wyszedł strzał w kolano.

fot. Wikipedia

Opublikowane 07.09.2018 13:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 30
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Siwy z Łęcznej
Siwy z Łęcznej

A czy to nie kibice Zawiszy zrobili swoim piłkarzom na boisku trumny z desek zakupionych w Castoramie, po czym policja przez monitoring w tej Castoramie ich wyłapała? xD

theczarek
theczarek

o kurde ale nick 😀 tak, cały świat interesuje Legia, weź się ogarnij. a dalej – pogromcy Legii osiągnęli już teraz w pucharach więcej, niż każdy inny klub w Polsce w ostatnich latach.
to teraz przyznaj komu kibicujesz 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lewacki Wywrotowiec
Lewacki Wywrotowiec

Z tego co pamiętam to te matoły zbiły krzyże z desek z Castoramy i nie zdrapały kodów kreskowych.

Murphy
Murphy

@Lewacki Wywrotowiec

Bardzo dobrze pamiętasz 😀

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Sprawa umorzona nikogo nie poniósł konsekwencji, ale Ty z tych mądrych widać gówno wiem, ale się wypowiem 🙂
Jesteś wielki jak Legia w Europie 🙂

Wicher
Wicher

No co z tego, że sprawa umorzona? Jak to nikt nie poniósł konsekwencji?? Kurwa debilu społeczeństwo poniosło konsekwencję, że w porę nie wybiła tych ameb. Rozumiesz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos
Świroos

Słuszny przekaz. Stop cenzurze na koszulkach!

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Na trybunach wszyscy prawicowi i konserwatywni, ale „psów jebać”. To zwykli anarchiści są z lewackim podejściem do budowy państwa 🙂 Taka kibolska schizofrenia, typowa dla polskich trybun

efrenbatareyes
efrenbatareyes

Podziwiam twój zapał do analizowania, czy szukania sensu w zachowaniach kibiców. Szczerze podziwiam. Sam już dawno dałłem sobie spokój, bo tu nic się nie klei. Popierdoleni są jak lato z radiem.

Momo1100
Momo1100

Dokładnie sami sobie przeczą, coś gadają o patriotyzmie a patriotyzm to także dbanie o przestrzeń wspólną, u mnie w mieście mecz przyjazni Elana – Widzew i starówka zawalona spalonymi racami, krami z pamiątkami okradzione tak jak i sklepy typu żabka itd i to po kim? Po tzw patriotach… Więc też tu rozumiem dlaczego nienawidzą policji, bo ta łapie ich po tym gdy kradną i śmiecą. To tak jakby pedofil łaził w koszulce „jebać psy”.

nieobiektywny
nieobiektywny

Bardziej pasowałaby dla zoofila!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Przykład idzie z góry, to prawda. W Polsce ten prawicowy, kto do kościoła chodzi a ten kto mięsa nie je to lewak… Urodziłem się w tym kraju, ale za chuja tego społeczeństwa nie jestem w stanie zrozumieć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kunta Kinte
Kunta Kinte

„Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”, jak mawiał Marszałek…

nieobiektywny
nieobiektywny

,,Wam kury szczać prowadzać…” dobitne!

nieobiektywny
nieobiektywny

Jak pojąć ludzi, którym się nie chce ruszyć dupę na wybory, a potem płaczą, że im ustrój nie pasuje.

srednio
srednio

Z welkiej litery.

SzalonyWladek
SzalonyWladek

Wielką literą.
Nie ma za co.

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Stanowski, gdzie świetny prezes według Ciebie Radek Osuch 🙂 ???
Może jakiś wywiad?

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Tu cenzura jak w GazWybie hehe
Stanowski przyjacielu osucha, co tak broniłeś w konflikcie z kibolami Zawiszy.
Gdzie Twój radek superprezio co narobił długów zniszczył piłkę seniorską i młodzieżową na Zawiszy.
Stanio kiedy przeprosisz za wspieranie grubego Radka?

Król Roastów
Król Roastów

Tak zniszczył, że jedyne dwa trofea Zawiszy w historii to właśnie zasługa grubego Radka. Natomiast kibole Zawiszy najbardziej znani są z czterech rzeczy:

1. Zadyma z meczu PP z Widzewem.
2. „Hej czarna, pokaż cycuszki”.
3. Trumny i słynne krzyże z kodami kreskowymi.
4. Jebać psy.

Kiedy przeprosisz za utożsamianie się z przestępcami?

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Kto zadłużył klub ???

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Przestępcą jest Twój gruby Radas, który otrzymał klub w 1 lidze , a zostawił w B KLASIE, z niezapłaconym ZUSem, z wierzycielami, nie przygotowując audytu.
Wiem, że przerasta to Twoje IQ, ale takie życie.

Bez kiboli na stadionie widzów 500 🙂 hahaha Raduś mistrz marketingu, taki wielki prezes, a kampanie plakatową przed każdym meczem musieli mu kibole robić…ale co Ty możesz wiedzieć. My w B klasie mamy więcej sponsorów niż Osuszek w ekstraklasie.

Gdyby nie Ci bandyci to widziałbyś Zawisze w ekstraklasie jak świnia niebo.

molibden
molibden

@Król Roastów, ja rozumiem, że niekiedy narracja typu „kibice są winni” pasuje idealnie do kibicowskiej, polskiej rzeczywistości, ale akurat nie zgodzę się z tym, że w przypadku Zawiszy wszystko jest czarno-białe. Sam uważam sporą grupę kiboli za intelektualne dna, lecz nie można powiedzieć, że to kibice są winni upadku Zawiszy. Jakby nie patrzeć, z kibicami długo nie było problemów. Nawet po awansie sam Radosław Osuch opowiadał jak ważni są dla niego i Zawiszy, był przemarsz na bydgoski rynek, gdzie nie słyszałem, aby zdemolowano wtedy pół miasta. Problemy pojawiły się od zadym podczas meczu z Widzewem (które odbyły się w przedziwnych okolicznościach). Kibice twierdzą, że nastąpiła policyjna prowokacja, policjanci strzelali gumowymi kulkami, a podobno jeden z kibiców nawet stracił oko. Ogólnie łatwo można byłoby to zweryfikować np. taśmami z monitoringu, ale okazało się, że te tak po prostu zniknęły czy ich nie było, bo monitoring przestał wtedy na jakiś czas działać. Mimo licznych znaków zapytania (nawet nie wiem, czy było jakieś śledztwo w tej sprawie), niektórzy bez zastanowienia wskazywali winnych, czyli kibiców. Zrobił to także prezydent Bydgoszczy, który podczas jednego ze spotkań podłożył stowarzyszeniu kibiców Zawiszy do podpisania pismo, które miało m.in. potępić zachowanie uczestników starć z ochroną i policją oraz potępić obraźliwe wyzwiska. Podobno podczas tego spotkania kibice zaproponowali powołanie specjalnej komisji, która miałaby wyjaśnić okoliczności wydarzeń, lecz ta propozycja została przez miasto i Państwa Osuchów odrzucona. Poniekąd nie dziwię się kibicom, bo jednak potępienie zachowania kibiców podczas meczu z Widzewem byłoby równoznaczne z przyznaniem, że to oni byli winni tych zajść. W tamtym momencie nikt nie miał dowodów, że tak było; co więcej, były podstawy, by sądzić, że było inaczej. Szkoda, że nie udało się w cywilizowany sposób rozwiązać tej kwestii, bo uważam, że oskarżanie kibiców za zadymy tylko dlatego, że są kibicami jest mimo wszystko niesprawiedliwe. To trochę tak jakby uważać, że ktoś z Radomia coś ukradł, bo jest z Radomia, więc musi kraść. Wystarczyłoby spokojnie zbadać sprawę, przedstawić kibicom dowody i jeżeli kibice by się z tym nie zgodzili to oni wyszliby na głupków. A tak wszystko rozgrywało się w jakiejś tajemniczej otoczce i w ogóle nie było to przejrzyste.
Potem nastąpiła jeszcze większa eskalacja konfliktu. Kibice często w idiotyczny sposób pokazywali swoją niechęć do tamtejszych władz spółki. Żenująca akcja z trumnami, koncert wyzwisk m.in. w kierunku Radosława Osucha i prezydenta podczas meczu młodzieżówki w Bydgoszczy (!) i kilka innych. Rykoszetem dostało też SP Zawisza (zajmowało się m.in. trenowaniem młodzieży), utożsamianie z kibicami, wchodzące wtedy w struktury Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. Zostało one wykluczone ze struktur CWZS (później okazało się, że nielegalnie) i nie mogło korzystać za darmo z obiektów zarządzanych przez ten związek (m.in. obiektów przy Gdańskiej). Po akcji z trumnami miasto naciskało na CWZS, aby wykluczyć stowarzyszenie. Chodzą też plotki, że miasto wręcz zagroziło CWZS, że w przypadku niewykluczenia SP Zawisza, przekaże zarządzanie miejskich obiektów Radosławowi Osuchowi. Prezydent Bruski dopiął swego, wykluczył z miejskich obiektów stowarzyszenie. Niestety, problem pojawił się później. Okazało się, że SP Zawisza został wykluczony nielegalnie; CWZS został obciążony kosztami sądowymi (ok. 200 tysięcy złotych). Co więcej, gdyby SP Zawisza chciał ubiegać się o odszkodowanie za brak możliwości korzystania z miejskich obiektów te kwoty były zdecydowanie większe, ale na szczęście i CWZS, i SP Zawisza udało się dogadać i Zawisza powoli wraca na Gdańską. Miasto zaś teraz uważa, że to nie jego sprawa.
W ogóle ciekawy jest w tym konflikcie wątek Weszło. Podczas jednej z konferencji prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, przekonywał, że winnymi upadku Zawiszy są kibice, argumentując to… czytaniem artykułu właśnie z tego portalu (!!!). Naprawdę w pewnym momencie dyskusja o Zawiszy w samej Bydgoszczy zrobiła się bardzo niemerytoryczna. Kibice głównie wyzywają prezydenta i Radosława Osucha, prezydent miasta przy każdej możliwej okazji przekonuje, że wszystko to wina kiboli (raz nawet na jedną z konferencji przyniósł kamień, który rzucił mu do domu któryś z kibiców). Byłoby fajnie, jakby jakiś poważny dziennikarz zainteresował się tematem, ale na to się chyba nie zanosi…
Podsumowując, kibice mają swoje za uszami, ale na pewno trudno winić ich za upadek. W końcu za zarządzaniem klubu był odpowiedzialny ktoś inny. Inna sprawą jest zachowanie prezydenta Bruskiego. Jeżeli przez pięć lat przekazujesz ponad 17 mln złotych na spółkę, by ta m.in. miała promować miasto, to jednak wydaje się trochę mało rozsądne patrzenie jak ta spółka upada i krzyczenie, że winni są kibice, co nie?

Rudy z UE
Rudy z UE

jest nazwisko osucha na koszulce? idol weszło tak jak swego czasu greń

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Gdzie masz osuch stanowski gdzie masz osucha???
Róźnica między twoim ziomem Radkiem , a kibolami jest taka, że on klub rozjeb,,ł przy Twoich oklaskach, a oni dwa razy go odbudowali….więc zabstować dziennikarzyny weszło.

N.
N.

Pytanie do red. Stanowskiego – prywatnie przyjaciela Osucha – czy czytelnicy Weszło dowiedzą się, w jakim stanie został pozostawiony poprzez dobrodzieja klub Zawisza Bydgoszcz?
Wróble ćwierkają, że została masa długów, a dobrodziej dokonał zapłaty za klub dopiero po przelaniu dotacji przez miasto – co ukazuje patologiczne związki włodarzy miasta i dobrodzieja Osucha.
Poniżej w komentarzach ktoś opisał okoliczności pozbycia się SP Zawisza z obiektów i wyroków sądowych..

Zawisza Osucha jawi się jako pralnia pieniędzy i nic więcej.

Weszło
04.07.2020

Raków tym razem nie dojechał na pierwszą połowę

Jeśli oglądaliście poprzednie mecze Zagłębia i Rakowa w grupie spadkowej, to doskonale wiecie, że chwytając za piloty nie musicie obawiać się o plażowanie. Szczególnie może podobać się Raków i to on był faworytem. Raz, że grał u siebie, dwa – w Zagłębiu brakowało Białka, Żivca i Drazicia (temu ostatniemu skończyło się wypożyczenie) Ale… tym razem […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Stal Mielec – Robin Hood I ligi. Ogrywa czołówkę, traci z dołem tabeli

Jak powinien grać lider tabeli w meczach z ekipami, które walczą o utrzymanie? Pewnie, konkretnie, efektownie. I właśnie takich przymiotników nie użyjemy, żeby opisać postawę Stali Mielec, która znów potknęła się w spotkaniu, w którym była zdecydowanym faworytem. Punkt z Mielca wywozi dziś Odra Opole, choć – szczerze mówiąc – drużyna Dietmara Brehmera może być […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Status quo zachowane, Miedź remisuje z Tyskimi

Bardzo fajnie ogląda się w ostatnich tygodniach I ligę, serio. Nie ma w tym krzty ironii, nawet jeśli momentami brakuje defensywnego ogarnięcia czy technicznej dokładności – atrakcyjność zupełnie to rekompensuje. Dzisiaj w Legnicy znów za nami bardzo przyjemne 90 minut: cztery gole, sporo okazji, wymiana ciosów i wynik, który nie daje nam żadnych odpowiedzi przed […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

LIVE: Czy dziś poznamy mistrza Polski?

W Warszawie pewnie czuć już przyjemne podniecenie przed wieczorem. Legia nawet w przypadku remisu przyklepie dziś mistrzostwo Polski. Ale zanim przeniesiemy się do Poznania, to najpierw przystaweczka – starcie Rakowa z Zagłębiem, czyli największych przegranych (?) rundy zasadniczej. A po klasku w Poznaniu jeszcze przeniesiemy się do Gdańska, żeby zerknąć na to, czy Lechia z […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Drugi spadek z rzędu? Zagłębie Sosnowiec pomyliło kierunki

Trzy mecze bez zwycięstwa, trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie Sosnowiec zmieniało trenera i skrycie marzyło o wskoczeniu do grupy, która powalczy o awans w barażach. Marzenia zweryfikowało jednak życie, bo nawet mimo płaskiej tabeli, sosnowiczanom bliżej dziś do gry o utrzymanie niż o promocję. Co dzieje się w Sosnowcu i czy faktycznie kibice […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Lech Poznań, czyli tęsknota za byciem Miauczyńskimi

Czy komuś się to podoba, czy nie – czas duopolu legijno-lechowego był najciekawszym okresem w Ekstraklasie ostatniego dziesięciolecia. Nie tylko na boisku, ale i poza nim. Podbieranie sobie piłkarzy, wyścigi na szpileczki, Leśnodorski wytykający palcami błędy Lecha, Klimczak śmiejący się z podklejaniem gumą stołu przez Leśnodorskiego. Ale duopolu już nie ma. Jest monopol. I nawet […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Stokowiec vs. Probierz. Kto kogo dzisiaj przechytrzy?

Lechia Gdańsk i Cracovia rozpaczliwie bronią się przed tym, by sezon 2019/20 zakończył się dla nich wielkim rozczarowaniem. Podopieczni Piotra Stokowca w pewnym momencie balansowali już na granicy spadku do dolnej ósemki, a jednak obecnie znów wyglądają na ekipę, która ma ochotę powalczyć o ligowe podium. Z kolei „Pasy” pokonały w ostatniej kolejce Pogoń Szczecin, […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Stan Futbolu. Madej, Wąsowski, Kowalczyk, Rokuszewski

A już o 11:15 zapraszamy was na „Stan Futbolu”. Goście: Łukasz Madej, były piłkarz między innymi ŁKS-u Łódź. Maciej Wąsowski, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”. Wojciech Kowalczyk, legenda. Mateusz Rokuszewski, naczelny Weszlo.com, stały ekspert „Ligi Minus” i „Weszłopolskich”. Prowadzi Krzysztof Stanowski.
04.07.2020
Bukmacherka
04.07.2020

eWinner partnerem cyklu SEC 2020! Obstawiaj żużel, zgarnij freebet do 25 PLN!

Kolejny weekend żużlowych emocji to także kolejny weekend promocji „Postaw na żużel” w eWinner! To jednak nie koniec dobrych wieści od tego legalnego bukmachera. eWinner został bowiem oficjalnym bukmacherem cyklu Speedway Euro Championship 2020. Co to oznacza? Ten legalny bukmacher został partnerem pięciu żużlowych zawodów, które odbędą się w lipcu w Polsce. Żużlowcy odwiedzą następujące […]
04.07.2020
Bukmacherka
04.07.2020

Lucky Loser w Totolotku! Obstaw hity Ekstraklasy bez ryzyka!

Przed nami weekend pod znakiem hitów Ekstraklasy! Lech gra z Legią, a Piast ze Śląskiem, czyli naprzeciw siebie stanie cała czołowa czwórka. Nie ma co ukrywać – te spotkania mogą przesądzić o kolejności miejsc na podium. Dlatego też legalny polski bukmacher Totolotek oferuje nam świetną promocję! W ramach „Lucky Loser” mecze najwyższej ligi w kraju […]
04.07.2020
Inne sporty
04.07.2020

Jazda! Formuła 1 wróciła do życia. Zapowiedź sezonu 2020

Doczekaliśmy się. Po niespełna czterech miesiącach od planowanego startu w Australii ekipy wreszcie wyjadą na tor i odbędzie się Grand Prix Formuły 1. Na starcie nowego sezonu jest mnóstwo pytań: czy Lewis Hamilton znów wygra? Kto może mu przeszkodzić? Co z Kubicą? Czy Ferrari zdoła poprawić swój bolid? A to tylko część z nich. Na […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Wojciech Cygan: Dość tego frycowego, Raków zapłacił je w nadmiarze

Raków Częstochowa spokojnie się w Ekstraklasie utrzymał, co już jest godne podkreślenia, ale w szeregach beniaminkach nie ukrywają drobnego niedosytu. Sezon podsumowujemy z prezesem Wojciechem Cyganem. Czy był okres kryzysowy? Która z jego deklaracji jeszcze z czasów I ligi została zweryfikowana przez rzeczywistość? Czy są oferty na któregoś z zawodników? Ilu zakupów należy spodziewać się […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

„Lech nie chce być najlepszy w Polsce. Chce być lepszy od Legii”

Wiadomo, że starcie Lecha z Legią nie ma dziś cholernie wysokiej temperatury, bo wszystko jest właściwie wyjaśnione i Legii wystarczy tylko remis, ale to wciąż klasyk, który działa na wyobraźnie kibiców obu klubów. Tym bardziej że lechici nie chcą pozwolić Legii świętować na własnym boisku, to byłaby potwarz. Dlatego wciąż się może dziać i dlatego […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Kibice Korony chcą dymisji prezesa. Zając: Odejdę, gdy będę chciał

– Kibice są wściekli i otwarcie domagają się dymisji prezesa. W mediach społecznościowych ruszyła akcja, która ma zmusić Zająca do odejścia. Jednak on nie zamierza ustępować. – To ja będę decydował, czy i kiedy odejdę. Nikt z zewnątrz nie będzie mi mówił, co mam robić – stwierdził buńczucznie na antenie Canal+ Zając. Kilka chwil wcześniej […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Powrót duopolu coraz bliższy – zadecydują ostatnie kolejki i najbliższe okienko

Legia Warszawa nad Lechem Poznań. Legia Warszawa nad Lechem Poznań. Lech Poznań nad Legią Warszawa. Tak kończyła się liga w latach 2013-2015, ale co ważniejsze – tak układała się hierarchia siły polskich klubów w tamtym okresie. Była potężna Legia, za jej plecami aspirujący do miana potęgi Lech, dopiero gdzieś dalej peleton, w którym na pierwszy […]
04.07.2020
Weszło
03.07.2020

Arka zostaje w lidze! Może aż do poniedziałku

Nie żeby Arka, gdyby wygrała w Kielcach, miała jakieś szczególnie większe szanse na utrzymanie. Ale przynajmniej mogła odrobinę dłużej się połudzić. Liczyć sobie te matematyczne szanse. Albo przynajmniej zostawić po sobie, spadając, jako takie wrażenie. Tymczasem po remisie z Koroną sytuacja Arkowców wygląda tak, że Wisła Kraków już się utrzymała, a Wiśle Płock w czterech […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Na początku były żarty, ale teraz Chrobry naprawdę zbliża się do baraży…

Po dziewięciu ligowych kolejkach Chrobry Głogów prowadzony przez Ivana Djurdjevicia miał 4 punkty. Przegrał siedem z dziewięciu meczów, w tym dwukrotnie tracąc po pięć bramek. Kibice Lecha, którzy ucieszyli się z wylosowania swojego ulubieńca w Pucharze Polski, tuż przed meczem zastanawiali się, czy w ogóle dotrwa na stanowisku do spotkania I rundy.  Dziś głogowianie ograli […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Hejt Park: grillujemy Kowala!

W Hejt Parku można dziś grillować Kowala. A z tego co wiemy – Wojtek czeka na wasze trudne pytania. Prowadzi Krzysztof Stanowski. Zapraszamy!
03.07.2020