Strój sezonu już znamy. Gratulacje dla Zawiszy Bydgoszcz!
Weszło

Strój sezonu już znamy. Gratulacje dla Zawiszy Bydgoszcz!

La Hoya Lorca w brokuły. Cultural Leonesa w krój fraku, Atletico w Spidermana. Zdawało się, że Hiszpanie mają najwięcej polotu w tworzeniu niebanalnych strojów piłkarskich, ale wtedy wszedł Zawisza cały na biało, a na bieli napis „Jebać Psy”.

Screen Shot 09-07-18 at 11.58 AM

Chciałoby się zacytować Zenka Martyniuka „jak do tego doszło nie wiem”, ale w sumie wiemy. Kibice mogli wpisać się na koszulkę Zawiszy dzięki wsparciu jednej z charytatywnych akcji. Inicjatywa fajna – wspierasz szczytny cel, a masz fajny efekt w postaci obecności na ukochanych barwach. Chce się przyklasnąć, a nawet zapytać: dlaczego więcej klubów nie robi czegoś podobnego.

Ale przepuszczenie „Jebać Psy” (swoją drogą, jaki tu szacunek, wszystko z dużej litery!) może bydgoski klub odrobinę zapiec. Cała sytuacja miała potencjał na dużą dawkę pozytywnego PR-u, który podnoszącemu z kolan Zawiszy jest potrzebny. Produkt zdjęto ze sprzedaży, ale i tak z sytuacji, gdzie wystarczyło strzelić do pustej bramki, wyszedł strzał w kolano.

fot. Wikipedia

KOMENTARZE (30)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Siwy z Łęcznej
Górnik Łeczna

A czy to nie kibice Zawiszy zrobili swoim piłkarzom na boisku trumny z desek zakupionych w Castoramie, po czym policja przez monitoring w tej Castoramie ich wyłapała? xD

theczarek

o kurde ale nick 😀 tak, cały świat interesuje Legia, weź się ogarnij. a dalej – pogromcy Legii osiągnęli już teraz w pucharach więcej, niż każdy inny klub w Polsce w ostatnich latach.
to teraz przyznaj komu kibicujesz :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lewacki Wywrotowiec
Arsenal F.C.

Z tego co pamiętam to te matoły zbiły krzyże z desek z Castoramy i nie zdrapały kodów kreskowych.

Murphy
KTS Weszło

@Lewacki Wywrotowiec

Bardzo dobrze pamiętasz 😀

ZwyklyKibic

Sprawa umorzona nikogo nie poniósł konsekwencji, ale Ty z tych mądrych widać gówno wiem, ale się wypowiem :)
Jesteś wielki jak Legia w Europie :-)

Wicher

No co z tego, że sprawa umorzona? Jak to nikt nie poniósł konsekwencji?? Kurwa debilu społeczeństwo poniosło konsekwencję, że w porę nie wybiła tych ameb. Rozumiesz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos

Słuszny przekaz. Stop cenzurze na koszulkach!

Fort Czerniakowski
Legia

Na trybunach wszyscy prawicowi i konserwatywni, ale „psów jebać”. To zwykli anarchiści są z lewackim podejściem do budowy państwa :) Taka kibolska schizofrenia, typowa dla polskich trybun

efrenbatareyes

Podziwiam twój zapał do analizowania, czy szukania sensu w zachowaniach kibiców. Szczerze podziwiam. Sam już dawno dałłem sobie spokój, bo tu nic się nie klei. Popierdoleni są jak lato z radiem.

Momo1100

Dokładnie sami sobie przeczą, coś gadają o patriotyzmie a patriotyzm to także dbanie o przestrzeń wspólną, u mnie w mieście mecz przyjazni Elana – Widzew i starówka zawalona spalonymi racami, krami z pamiątkami okradzione tak jak i sklepy typu żabka itd i to po kim? Po tzw patriotach… Więc też tu rozumiem dlaczego nienawidzą policji, bo ta łapie ich po tym gdy kradną i śmiecą. To tak jakby pedofil łaził w koszulce „jebać psy”.

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

Bardziej pasowałaby dla zoofila!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Legia

Przykład idzie z góry, to prawda. W Polsce ten prawicowy, kto do kościoła chodzi a ten kto mięsa nie je to lewak… Urodziłem się w tym kraju, ale za chuja tego społeczeństwa nie jestem w stanie zrozumieć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

„Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”, jak mawiał Marszałek…

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

,,Wam kury szczać prowadzać…” dobitne!

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

Jak pojąć ludzi, którym się nie chce ruszyć dupę na wybory, a potem płaczą, że im ustrój nie pasuje.

srednio

Z welkiej litery.

SzalonyWladek

Wielką literą.
Nie ma za co.

ZwyklyKibic

Stanowski, gdzie świetny prezes według Ciebie Radek Osuch :) ???
Może jakiś wywiad?

ZwyklyKibic

Tu cenzura jak w GazWybie hehe
Stanowski przyjacielu osucha, co tak broniłeś w konflikcie z kibolami Zawiszy.
Gdzie Twój radek superprezio co narobił długów zniszczył piłkę seniorską i młodzieżową na Zawiszy.
Stanio kiedy przeprosisz za wspieranie grubego Radka?

Król Roastów
FC Taciewo

Tak zniszczył, że jedyne dwa trofea Zawiszy w historii to właśnie zasługa grubego Radka. Natomiast kibole Zawiszy najbardziej znani są z czterech rzeczy:

1. Zadyma z meczu PP z Widzewem.
2. „Hej czarna, pokaż cycuszki”.
3. Trumny i słynne krzyże z kodami kreskowymi.
4. Jebać psy.

Kiedy przeprosisz za utożsamianie się z przestępcami?

ZwyklyKibic

Kto zadłużył klub ???

ZwyklyKibic

Przestępcą jest Twój gruby Radas, który otrzymał klub w 1 lidze , a zostawił w B KLASIE, z niezapłaconym ZUSem, z wierzycielami, nie przygotowując audytu.
Wiem, że przerasta to Twoje IQ, ale takie życie.

Bez kiboli na stadionie widzów 500 :) hahaha Raduś mistrz marketingu, taki wielki prezes, a kampanie plakatową przed każdym meczem musieli mu kibole robić…ale co Ty możesz wiedzieć. My w B klasie mamy więcej sponsorów niż Osuszek w ekstraklasie.

Gdyby nie Ci bandyci to widziałbyś Zawisze w ekstraklasie jak świnia niebo.

molibden

@Król Roastów, ja rozumiem, że niekiedy narracja typu „kibice są winni” pasuje idealnie do kibicowskiej, polskiej rzeczywistości, ale akurat nie zgodzę się z tym, że w przypadku Zawiszy wszystko jest czarno-białe. Sam uważam sporą grupę kiboli za intelektualne dna, lecz nie można powiedzieć, że to kibice są winni upadku Zawiszy. Jakby nie patrzeć, z kibicami długo nie było problemów. Nawet po awansie sam Radosław Osuch opowiadał jak ważni są dla niego i Zawiszy, był przemarsz na bydgoski rynek, gdzie nie słyszałem, aby zdemolowano wtedy pół miasta. Problemy pojawiły się od zadym podczas meczu z Widzewem (które odbyły się w przedziwnych okolicznościach). Kibice twierdzą, że nastąpiła policyjna prowokacja, policjanci strzelali gumowymi kulkami, a podobno jeden z kibiców nawet stracił oko. Ogólnie łatwo można byłoby to zweryfikować np. taśmami z monitoringu, ale okazało się, że te tak po prostu zniknęły czy ich nie było, bo monitoring przestał wtedy na jakiś czas działać. Mimo licznych znaków zapytania (nawet nie wiem, czy było jakieś śledztwo w tej sprawie), niektórzy bez zastanowienia wskazywali winnych, czyli kibiców. Zrobił to także prezydent Bydgoszczy, który podczas jednego ze spotkań podłożył stowarzyszeniu kibiców Zawiszy do podpisania pismo, które miało m.in. potępić zachowanie uczestników starć z ochroną i policją oraz potępić obraźliwe wyzwiska. Podobno podczas tego spotkania kibice zaproponowali powołanie specjalnej komisji, która miałaby wyjaśnić okoliczności wydarzeń, lecz ta propozycja została przez miasto i Państwa Osuchów odrzucona. Poniekąd nie dziwię się kibicom, bo jednak potępienie zachowania kibiców podczas meczu z Widzewem byłoby równoznaczne z przyznaniem, że to oni byli winni tych zajść. W tamtym momencie nikt nie miał dowodów, że tak było; co więcej, były podstawy, by sądzić, że było inaczej. Szkoda, że nie udało się w cywilizowany sposób rozwiązać tej kwestii, bo uważam, że oskarżanie kibiców za zadymy tylko dlatego, że są kibicami jest mimo wszystko niesprawiedliwe. To trochę tak jakby uważać, że ktoś z Radomia coś ukradł, bo jest z Radomia, więc musi kraść. Wystarczyłoby spokojnie zbadać sprawę, przedstawić kibicom dowody i jeżeli kibice by się z tym nie zgodzili to oni wyszliby na głupków. A tak wszystko rozgrywało się w jakiejś tajemniczej otoczce i w ogóle nie było to przejrzyste.
Potem nastąpiła jeszcze większa eskalacja konfliktu. Kibice często w idiotyczny sposób pokazywali swoją niechęć do tamtejszych władz spółki. Żenująca akcja z trumnami, koncert wyzwisk m.in. w kierunku Radosława Osucha i prezydenta podczas meczu młodzieżówki w Bydgoszczy (!) i kilka innych. Rykoszetem dostało też SP Zawisza (zajmowało się m.in. trenowaniem młodzieży), utożsamianie z kibicami, wchodzące wtedy w struktury Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. Zostało one wykluczone ze struktur CWZS (później okazało się, że nielegalnie) i nie mogło korzystać za darmo z obiektów zarządzanych przez ten związek (m.in. obiektów przy Gdańskiej). Po akcji z trumnami miasto naciskało na CWZS, aby wykluczyć stowarzyszenie. Chodzą też plotki, że miasto wręcz zagroziło CWZS, że w przypadku niewykluczenia SP Zawisza, przekaże zarządzanie miejskich obiektów Radosławowi Osuchowi. Prezydent Bruski dopiął swego, wykluczył z miejskich obiektów stowarzyszenie. Niestety, problem pojawił się później. Okazało się, że SP Zawisza został wykluczony nielegalnie; CWZS został obciążony kosztami sądowymi (ok. 200 tysięcy złotych). Co więcej, gdyby SP Zawisza chciał ubiegać się o odszkodowanie za brak możliwości korzystania z miejskich obiektów te kwoty były zdecydowanie większe, ale na szczęście i CWZS, i SP Zawisza udało się dogadać i Zawisza powoli wraca na Gdańską. Miasto zaś teraz uważa, że to nie jego sprawa.
W ogóle ciekawy jest w tym konflikcie wątek Weszło. Podczas jednej z konferencji prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, przekonywał, że winnymi upadku Zawiszy są kibice, argumentując to… czytaniem artykułu właśnie z tego portalu (!!!). Naprawdę w pewnym momencie dyskusja o Zawiszy w samej Bydgoszczy zrobiła się bardzo niemerytoryczna. Kibice głównie wyzywają prezydenta i Radosława Osucha, prezydent miasta przy każdej możliwej okazji przekonuje, że wszystko to wina kiboli (raz nawet na jedną z konferencji przyniósł kamień, który rzucił mu do domu któryś z kibiców). Byłoby fajnie, jakby jakiś poważny dziennikarz zainteresował się tematem, ale na to się chyba nie zanosi…
Podsumowując, kibice mają swoje za uszami, ale na pewno trudno winić ich za upadek. W końcu za zarządzaniem klubu był odpowiedzialny ktoś inny. Inna sprawą jest zachowanie prezydenta Bruskiego. Jeżeli przez pięć lat przekazujesz ponad 17 mln złotych na spółkę, by ta m.in. miała promować miasto, to jednak wydaje się trochę mało rozsądne patrzenie jak ta spółka upada i krzyczenie, że winni są kibice, co nie?

Rudy z UE

jest nazwisko osucha na koszulce? idol weszło tak jak swego czasu greń

ZwyklyKibic

Gdzie masz osuch stanowski gdzie masz osucha???
Róźnica między twoim ziomem Radkiem , a kibolami jest taka, że on klub rozjeb,,ł przy Twoich oklaskach, a oni dwa razy go odbudowali….więc zabstować dziennikarzyny weszło.

N.

Pytanie do red. Stanowskiego – prywatnie przyjaciela Osucha – czy czytelnicy Weszło dowiedzą się, w jakim stanie został pozostawiony poprzez dobrodzieja klub Zawisza Bydgoszcz?
Wróble ćwierkają, że została masa długów, a dobrodziej dokonał zapłaty za klub dopiero po przelaniu dotacji przez miasto – co ukazuje patologiczne związki włodarzy miasta i dobrodzieja Osucha.
Poniżej w komentarzach ktoś opisał okoliczności pozbycia się SP Zawisza z obiektów i wyroków sądowych..

Zawisza Osucha jawi się jako pralnia pieniędzy i nic więcej.

wpDiscuz

INNE SPORTY

04.09.2019 LODZ ATLAS ARENA SIATKOWKA KOBIET CEV MISTRZOSTWA EUROPY 2019 KOBIET W SIATKOWCE  ( VOLLEYBALL WOMEN'S ,  EUROPEAN CHAMPIONSHIP CEV EUROVOLLEY 2019 WOMEN ) MECZ  WLOCHY - ROSJA (GAME ITALY - RUSSIA )
NZ   RADOSC ZWYCIESTWO EGONU PAOLA OGEC , ORRO ALESSIA 
FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORTT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
17 listopada, 16:59