post Avatar

Opublikowane 20.08.2018 21:26 przez

red6

Wpadł nam w ręce ciekawy raport. Żadna to wiedza tajemna, bo możecie znaleźć go na oficjalnej stronie PZPN-u, ale do tej pory chyba nikomu nie rzucił się w oczy. Przy okazji zmiany regulacji dotyczących pośredników transakcyjnych, można powiedzieć „uwolnienia” tego zawodu, związek chciał zadbać o większą transparentność, dzięki czemu możecie sprawdzić np. ile wasz klub wydał łącznie na wynagrodzenia menedżerów w ciągu roku, czyli w czasie dwóch okienek. Brakuje w tym postanowieniu regularności, bo nie opublikowano danych za okres od 1 kwietnia 2016 do 31 marca 2017, ale z tego, co jest dostępne, również da się wyciągnąć kilka interesujących wniosków. 

Rzućcie okiem na najświeższe zestawienie dotyczące ekstraklasy. Dane obejmują okres od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018, czyli letnie okienko przed poprzednim sezonem, a także zimowe w jego w trakcie.

Zrzut ekranu 2018-08-20 o 19.59.18

Legia Warszawa i Lech Poznań wydały łącznie na wynagrodzenie pośredników więcej niż reszta ligi razem wzięta! Jedocześnie – jak chyba wszyscy pamiętamy – nie przełożyło się to na odjechanie reszcie stawki na boisku, bo w grze o tytuł do końca była przecież Jagiellonia Białystok, która wydała na omawiany cel 19 (!) razy mniej niż mistrz Polski, który na murawie ugrał marne trzy punkty więcej. Lech zdobył tyle samo punktów co Górnik, a sporą różnicę powyżej też widzicie.

Dobra, skupmy się na liderze tego rankingu. To, że Legia wydaje najwięcej, nie dziwi nic a nic, ale nie czarujmy się – sama wysokość tej kwoty jest już trochę szokująca. To prawie 10 milionów! Dla porównania – jak deklarują władze Wisły Płock, cały budżet ich klubu w poprzednim sezonie wyniósł około 12 milionów, w podobnych realiach obraca się też kilka innych zespołów naszej ligi. Legia wrzuciła tyle do kieszeni agentów. Czy było warto? Mamy „pewne” wątpliwości.

Zobaczcie na nazwiska sprowadzone zimą przez chorwacką opcję, która wtedy miała decydujący głos przy wszystkich ruchach, bo to raczej w tym okienku „wypracowano” większość z tych 10 baniek. Eduardo da Silva, William Remy, Domagoj Antolić, Marko Vesović, Chris Philipps, Cafu, Mauricio, Brian Iloski, Mikołaj Kwietniewski, Vjaceslavs Kudrjavcevs (latem, przy udziale trochę innych ludzi, przyszli: Sadiku, Mączyński, Hildeberto, Pasquato, Moneta, Astiz). Ilu z nich wypaliło? Na ilu mająca problemy finansowe Legia będzie opierać swój skład w przyszłości? Na ilu może zarobić? Postawmy sprawę jasno – kwota, którą napchano kabzę agentów, jeszcze mocniej podkreśla to, jak poronionym pomysłem było oddanie klubu w ręce Chorwatów, po których za chwilę nie będzie w Warszawie śladu.

Oczywiście takie dane zawsze warto z czymś porównać, dlatego sięgamy po drugie dostępne zestawienie. Tym razem chodzi o letnie okienko przed sezonem 2015/16 i zimowe w jego trakcie. Najpierw nazwiska piłkarzy, którzy do Legii trafili w tym czasie: Nikolić, Pazdan, Prijović, Hamalainen, Jędrzejczyk (wypożyczenie), Hlousek, Niezgoda, Borysiuk, Vranjes, Aleksandrow, Cierzniak, Trickovski, Szumski, Dyego.

Czy można uznać, że to transfery lepsze? No raczej.

Czy na prowizje za nie wydano więcej? No nie.

I różnica jest zdecydowana, bo ponad dwukrotna – Legia dała zarobić w tym czasie pośrednikom 4,5 miliona złotych! W kontekście kwoty wydanej ostatnio „tylko”. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę galopujące ceny w całym świecie futbolu, nawet jeśli uznamy – słusznie! – że czasem dobre kontakty z agentami to podstawa wykonania dobrego ruchu na rynku – takiej różnicy się nie spodziewaliśmy.

A w takim porównaniu widać też, jak poszalał w poprzednim sezonie przy sprowadzaniu „Barkrothów, nie-Barkrothów” Lech – dwa lata wcześniej na prowizje również wydał ponad dwa razy mniej, bo niecałe 3,5 miliona złotych.

W raporcie znajdziecie również dane dotyczące innych lig szczebla centralnego. Tam na wynagrodzenia dla menedżerów wydaje się rzecz jasna znacznie mniej. W II lidze łącznie mówimy o kwocie, którą poważny agent może skasować za jedną transakcję, ale na zapleczu jest jeden przypadek, który szokuje nas tak, że przez kilka minut zbieraliśmy szczęki z podłogi. Nie zgadniecie który.

Zrzut ekranu 2018-08-20 o 18.56.40

Ruch Chorzów, który z hukiem spadł do drugiej ligi i jest w opłakanej sytuacji finansowej, agentom zapłacił prawie pół miliona złotych! To tylko trochę mniej niż robiąca udane transfery i walcząca o mistrza Jagiellonia Białystok czy Wisła Płock. Jakich piłkarzy sprowadzono za te pieniądze? Szkoda gadać! W dużej mierze był to ciężki szrot z innych krajów, którego w Chorzowie dawno już nie ma. Przecież na to powinny paragrafy!

Duże brawa należą się oczywiście Jagiellonii, znaleźlibyśmy też kilka innych dobrze prowadzonych biznesów, ale generalne wnioski wynikające z tego zestawienia optymistycznie nie są. O ile doceniamy rolę agentów w futbolu, wiemy, że są w nim niezbędni i często zupełnie niesłusznie bagatelizuje lub wręcz demonizuje się ich rolę… Wydatki najmocniejszych polskich klubów trochę zatrważają.

I wydają się potwierdzać teorie o tym, że w polskiej piłce kasa jest – ale zamiast ją inwestować, pali się nią w kominkach.

AKTUALIZACJA: Przy interpretacji powyższych danych wprowadziliśmy was w błąd – podane kwoty nie dotyczą tylko i wyłącznie dwóch poprzednich okienek transferowych, lecz składają się na nie zobowiązania powstałe w różnych okresach. W przypadku Ruchu Chorzów od 1 kwietnia 2017 do 31 marca 2018 wypłacono menedżerom blisko pół miliona złotych (tu się nic nie zmienia), ale około 270 tysięcy to zaległości z poprzednich okienek. Analogicznie wygląda to w przypadku Legii Warszawa – ponad 6,7 miliona to zobowiązania z poprzednich sezonów, a z dwóch ostatnich okienek pochodzi jedynie reszta kwoty (informację podał Kuba Laskowski). Tak więc – wbrew temu, co napisaliśmy powyżej – by prawidłowo ocenić, ile Legię kosztowały transfery „opcji chorwackiej”, należy raczej poczekać na kolejne raporty, które co roku publikowane są przez PZPN. Za pomyłkę przepraszamy.

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 132
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kryniu26
Kryniu26

Co ma ostatni mecz Lecha do powyższego artykułu? Równie dobrze mógł pan napisać o zatrważających cenach malin podczas tegorocznych skupów. Nie ten dział….PS. Na elektrodzie miałby pan bana:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Quotsa
Quotsa

W 2017 ceny malin do przetwórstwa w Polsce obniżyły się średnio o 12% r/r (do 4,40 zł/kg). – Przyczyną spadku cen była większa ich podaż w Serbii, a także zwiększony import malin z Ukrainy.
Obecnie ceny malin w Serbii są niskie, co skutkuje protestami wśród serbskich producentów. – Niski poziom cen (2,50-2,60 zł/kg loco zakład) zaobserwowano także w Polsce w przypadku skupu malin letnich na początku sezonu 2018. Popyt ze strony przetwórstwa jest niski, co ma odzwierciedlenie w stosunkowo niskich cenach mrożonek. Wg IEG Vu w pierwszej połowie czerwca były one niższe o ok. 18% r/r. – mówi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
qdlaty81

Znafco ustawień, Juve 7 razy z rzędu w tym ustawiwniu wygrało serie A i dwa razy grało w LM.
Chelsea w tym ustawieniu wygrała BPL.
Kwestia umiejętności zawodnikow i trenera.
To jest właśnie bardzo ofensywne ustawienie gdyż rolę cofniętych rozgrywających pełnią prawyśrodkowy i lewyśrodkowy obrońca. Reszta gra bliżej pola karnego przeciwnika. A w 442 role re sa podzielone miedzy dwoch srodkowych pomocnikow

theczarek
theczarek

jemu chyba chodzi o to, że mając takich ogórków jak Lech, te ustawienie koniec końców staje się ustawieniem defensywnym. z resztą to oczywiste, że jeszcze w tej rundzie wrócą do 4231 lub 442, jak by były zakłady na to mogły by być bardzo popularne 😀
poza tym po co się teraz tym tak gorączkować, jak mistrzostwo i tak będzie rozstrzygać w maju a do tego czasu każda druzyna z czołówki przegra z 15 razy.

LABRON
LABRON

Juve dobrał piłkarzy do tej taktyki, a np. w Legii amator od kobiet chciał dobrać taktykę do piłkarzy, którzy w niej nie mieli szans zafunkcjonować. W Lechu Djurdz też nie potrzebnie kombinuje i jak nie przestanie to podzieli los tych mózgów taktyki co w Legii. Pinto, Czerczesow, znani są że nie ustawiają drużyn super taktycznie, tylko stawiają na pressing, walkę i szybkie rozegranie……..i dzięki Bogu.. w Polsce nie są potrzebni spece od taktyki bo tu nie ma piłkarzy, którzy są sie ich w stanie nauczyć. Każdy piłkarz który wyjeżdża z Polski jest praktycznie analfabetą taktycznym, jest to kwestia umiejetności. Taki Żurkowski jak wyjedzie, to usiądzie na ławie, ewentualnie w słabym zespole będzie grał za agresywność i walkę, ale na pewno nie za taktykę 🙂 DE Boer przyjechał , obejrzał i był w szoku jak słabi tu grają piłkarze. Czasem oczywiście im coś wyjdzie, tylko ludzie, przegrywamy z 5 drużyną Belgijską bez mrugnięcia okiem. Jedyna szansa to sprowadzenie trenerów młodzieży z zagranicy i dania im 10 lat na wyszkolenie piłkarzy. Bez tego nic tu nie zafunkcjonuje.

qdlaty81
qdlaty81

Znafco ustawień, Juve 7 razy z rzędu w tym ustawiwniu wygrało serie A i dwa razy grało w LM.
Chelsea w tym ustawieniu wygrała BPL.
Kwestia umiejętności zawodnikow i trenera.
To jest właśnie bardzo ofensywne ustawienie gdyż rolę cofniętych rozgrywających pełnią prawyśrodkowy i lewyśrodkowy obrońca. Reszta gra bliżej pola karnego przeciwnika. A w 442 role te sa podzielone miedzy dwoch srodkowych pomocnikow

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Ciekawe ile z tych kwot zgarnął Piekarski 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

Na jakiej podstawie ułożone są drużyny w tych tabelach? Ogólnie trochę te liczby dziwne i ciężko je jakkolwiek interpretować. Z jednej strony z 5 najwięcej wydających na menegerów drużyn 3 awansowały do pucharów, a ta która wydała najwięcej zgarnęła mistrzostwo. Z 5 które wydały najmniej 4 zajęły miejsca 12-16, a ta która wydała najmniej zajęła ostatnie miejsce. Do tego są wyjątki takie jak Jaga, Korona czy Piast, które cały trend burzą.
Do tego indywidualnie rozpatrując te liczby też wygląda to dziwnie, rewolucja Lecha wydawała się ciut mniejsza i zdecydowania bardziej budżetowa, Górnik który kleił kadrę z kogo się dało i dramatycznie ciął koszty był 5 pod względem wydatków. Lechia też dziwny przypadek bo tam zawsze mówi się, że menadżerowie wykorzystują klub jak chcą.

mr.OTHER
mr.OTHER

Szczególnie Górnik mi to nie pasuje. I Lechia trochę też, choć pewnie te kwoty mogą być różnie poukrywane.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93
Lluc93

„Bez sensu porównanie, skoro większość przychodziła jako wolni lub za niskie kwoty. Wtedy liczą kupkę od całości kontraktu, rozbitą najczęściej na raty. Dodatkowo te kwoty nie mają wielkiego sensu, skoro jestem przekonany, że minimum trzy kluby (nie Lech i Legia) wydały więcej.” – wpis janekxa z Twittera, oczywiście Weszło robi gównoburzę chuj wie o co.

Aarladin
Aarladin

A kibice Legii transperencik wywieszaja…

Aarladin
Aarladin

To jest problem polskiej piłki nożne, 20 mln (Lech i Legia) w piach i kamień.

Buncol
Buncol

Jeśli celem dla klubu jest mistrzostwo Polski no to ten cel został osiągnięty w przypadku Legii. Nieprawdaż?
Chyba lepiej wydac 10 mln i mieć mistrza niż wydac powiedzmy 5 mln i mistrza nie mieć prawda?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

The BFIYEH
The BFIYEH

Zgadza się. Przepłaciła czy nie to faktem jest, że Legia zdobyła MP.

sandman
sandman

Legia zdobyła MP, za co dostała od Ekstraklasy 16,7 mln zł (wydając na prowizje agentów 9,5 mln). Jaga dostała 14,6 mln zł (a na agentów 0,5 mln zł). Lech 13,5 mln (a na agentów 7,7 mln). Wreszcie Górnik Zabrze dostał 9,7 mln (a na agentów 1 mln). Widać wyraźnie, że można lepiej wydawać pieniądze niż robiła to Legia i Lech.

Kryniu26
Kryniu26

Nie znam się, więc się wypowiem. Kolosalne kwoty wydawane w takim klubie jak Ruch Chorzów, powinny zainteresować prokuraturę. Może to niepoważne ale kto może na 100% powiedzieć, że to nie jest metoda na drenaż klubowego budżetu?

marcinw13
marcinw13

Tym bardziej, że w Chorzowie, o ile pamiętam, klub jest dotowany przez miasto, czyli marnotrawi środki publiczne.

rothosen
rothosen

A który klub nie jest?

rothosen
rothosen

Jezeli chodzi o Ruch, to chodzi o to że kwota ktora podana jest w zestawieniu pokazuje ile Ruch wypłacił w danym okresie, biorąc pod uwagę że przez poprzednich włascicieli klub jest zadłużony, 270 tys z tej kwoty stanowily zaległości z poprzednich lat, rzeczywista kwota którą Ruch wydał w danym okresie to okolo 200 tys zł co biorąc pod uwage całkowitą przebudowe kadry, wydaje się dość niską kwotą, podejrzewam że w przypadku Górnika Zabrze sytuacja ma się podobnie tzn. wiekszosc tej kwoty ktora wydali stanowia zobowiazania z poprzednich lat które wyplacili w tym okresie.

AndrzejeK
AndrzejeK

Ja mysle, ze tu chodzi o tzw.kickback dla prezesow

Tak wiele pytan tak malo odpowiedzi
Tak wiele pytan tak malo odpowiedzi

O proszę, znasz się na rzeczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP

Pamietam jak ktos niedawno w jakims watku debatowal ze to nie mozliwe aby inny klub osiagnal budzet CWKSu i CWKS ma najwiecej etc. itd.

No to teraz juz wie jak CWKS wydaje ten budzet, oby tak dalej i oby dziura w budzecie rosla 😀 Jednak moze tak jak mowilem miliarder wkladajacy 20-30 mln w klub co roku moglby osiagnac o wiele wiecej od CWKSu wydajac to na zawodnikow.

Buncol
Buncol

Jakbyś miał parę zdrowych szarych komórek w mózgu to byś szybko przeanalizował że te 10 mln w proporcji do wielkości budżetu wcale nie jest kwota bardzo duża na tle reszty ligi. Wystarczy 8 klas podstawówki aby policzyć że Lech wydał znacznie większa część swojego budżetu na prowizje menedżerskie. No ale skoro sezon na grillowanie Legii to przyjebka do Legii ku uciesze gawiedzi.

jazwima
jazwima

Oczywiście trochę taniego populizmu w tym zestawieniu jest, bo prowizje menedżerskie to nie tylko opłaty za transfery do klubu, ale też transfery z klubu i bonusy za umowy sponsorskie, Buncol nie przywołuj tu Lecha bo on w tym okresie przeprowadził transfery wychodzące za 12 MLN Euro ( standardowe 10% – to 1,2 MLN Euro – 5MLN zł), oczywiście Legia ma rozwiniętą sieć sponsorów i tu pewnie też prowizje są za sprowadzenie takiego sponsora, ale domyślam się (nie przesądzam), że ściągnięcie Eduardo, Remy i Hilderberto jest lwią częścią tej tabeli (transfery za „bez odstępnego” bywają najdroższe) i tu jest duża wtopa po stronie zarządu Legii, która płakała nad kontraktem Jędrzejczyka

Buncol
Buncol

Wtopy były są i będą. Z punktu widzenia kibica Legii interesują mnie trofea.
Tylko i wyłącznie trofea. To kosztuje dużo i Legia przepłaca.
Ale trofea dowozi.
Nikt nic klaskałby Mioduskiemu czy wcześniej Lesniodorskiemu gdyby ci powiedzieli że mistrzostw nie zdobyliśmy żadnych ale za to mamy zbilansowany budżet i tanie transfery.
Kibice w chuju mieliby ich tanie transfery i zoptymalizowany budżet.

jazwima
jazwima

tylko, że przykład Wisły Kraków pokazuje czym może się skończyć takie, a nie inne podejście… a prawda jest taka, że Legia dużo wkładała i miała z tego profit w postaci $ z Europy, obecnie drugi sezon z rzędu ich nie ma, Lech postawił na zarabianie pieniędzy na piłkarzach… Legia w tym momencie nie ma piłkarza, którego mogłaby sprzedać za duże pieniądze – za to ma wielu którym musi płacić duże pieniądze

XardasKSP
XardasKSP

A czy ja bronilem Lecha czy pisalem z kibicem CWKSu na temat tego ze on upieral sie ze miliarder ktory co roku wplaci 20-30 mln na czysto niedalby rady dorownac CWKSowi.

I do tego ten koles twierdzil ze CWKS wydaje 60 % budzetu aka ponad 60 mln PLN na same pensje dla zawodnikow. Wyszloby ze zarabiala srednio 500 000 euro na rok nawet gracze rezerw CWKSu 😀

Nawet twierdzil ze Ludogorec jest biedny przy CWKSie…. to teraz wie na jakie kwiatki idzie budzet CWKSu. A o Lechu to ja nic nie mowilem.

Lluc93
Lluc93

Jędrzejczyk 800 tys euro, Chukwu 700 tys euro, Hamalainen 450 tys euro, Radović 450 tys euro. Można rozpieprzyć prawie 10 mln zł na menadżerów, można też rocznie płacić tyle kopaczom, którzy nie grają lepiej od Rymaniaka, Górskiego, Aankoura czy innego Jukica. W tej lidze za te pieniądze można też złożyć jedenastkę, która z powodzeniem mogłaby grać nawet o mistrzostwo. Drogi Krzysiu weź jeszcze pod uwagę z jakim balastem twój idol ten klub zostawił. O takich kwiatkach jak samo przedłużenie się kontraktu Jodłowcowi do 35-roku życia gwarantując mu po ponad 100 tys zł miesięcznie już nie wspominam. A szczerze wątpię, żeby Piast płacił mu na wypożyczeniu więcej niż połowę pensji.

Re
Re

Radovic nie ma takiej pensji, też ma relatywnie wysoką jak na polskie warunki ale nie jest to 450 tysi.

Lluc93
Lluc93

Co do menadżerów zaprzyjaźnionych z polską ligą to też jest ogromny problem. Może nie tyle, że trzeba im płacić prowizje, ale tyle, że oni od lat zwożą tutaj całą masę szrotu. Wciskają polskim klubom bubel, ale oczywiście jak prawie nigdzie skauting nie istnieje to inaczej niż od znajomego menago piłkarzy sprowadzać się nie da. I takie zaklęte kółko obok marnego szkolenia trwa w najlepsze i stąd najbardziej przepłacana liga.

theczarek
theczarek

w klubach „publicznych” powinno to być uregulowane, bo to smierdzi na 3 kilometry.

Murphy
Murphy

Ale patologia.

N.
N.

Problem jest złożony- mało jest wewnętrznych transferów gotówkowych, wiec ściągamy jest szrot zza granicy, za male pieniadze, ale z armią pośredników.

Majas9
Majas9

Muszę przyznać, że jestem kuźwa dumny. Wydawać o 19 razy mniej, a grać ładniejszą i efektywniejszą piłkę
Tyle kasy Legia wpierdoliła aby wygrać MP i PP 2017/2018.
19 razy mniejszy budżet w Bialymstoku daje wice-mistrza.
Teraz weźmy hajs z Legii i dajmy nim zarządzać Jagiellonii.
Jaga 10-0 Dudelange?
Ćwierćfinał LM?
Legia Warszawa płaci, płacze i wyżej sra niż dupę ma.

Lluc93
Lluc93

A kto wam broni mieć większy budżet? Zarządzajcie na tym Podlasiu klubem tak, żeby go mieć. I Legia nie ma ośle 19 razy większego budżetu, ale tyle razy więcej wydała na prowizje gdzie nie od dziś wiadomo, że Kulesza ma alergię na prowizje menadżerskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maria
Maria

Chłopie ogarnij się z czym ty wyjeżdżasz batepodobny

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eiger
Eiger

W sumie zgodziłbym się z kolegą ,gdyby liczba tytułów mistrzowskich szła w parze z prowadzeniem klubu…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eiger
Eiger

Hmm..twierdzisz że Lech i Jaga są na równi jeśli chodzi o liczbę tytułów?Cóż może warto nauczyć się liczyć…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eiger
Eiger

Tu się zgodzę,na dzisiaj Lech i Jaga mają po 12pkt. i są na tej samej półce.Jednak trofea przyznają na koniec sezonu i myślę że dopiero wtedy możemy wrócić do tej rozmowy który klub został lepiej poprowadzony.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eiger
Eiger

Skoro chcesz wracać do przeszłości…to poprzedni sezon przegrany przez oba kluby,więc masz rację byliśmy też na równi,podobnie dwa kolejne sezony wstecz,ale już sezon 2014/15 zdobyliśmy tytuł mistrzowski.Jakby tak dalej się cofać to znalazłoby się jeszcze kilka takich sukcesów,no ale Jagiellonia jest w niższych ligach więc ciężko porównywać…Nie wiem jak w Białymstoku,,ale dla Lecha 2 miejsce czy 12 jest taką samą dotkliwą porażką bo póki co to nasze kluby mogą od trzech lat oglądać plecy Legii.Więc ja wolę patrzeć w przyszłość i mam nadzieję że w tym sezonie jednak to Lech będzie najlepszy w kraju,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eiger
Eiger

Spokojnie,nie ma potrzeby do napinki.Każdy zdrowo myślący widzi że Jaga radzi sobie bardzo dobrze jak na możliwości finansowe i rozumiem że 2 czy 3 miejsce jest traktowane w Białymstoku tak jak 1 w Poznaniu czy Warszawie.Zastanawiam się tylko czy jest jakiś kibic Jagi który wolałby żeby jego klub był gorzej zarządzany i prowadzony ale w tabeli wszechczasów ekstraklasy był na miejscu Lecha czy Legii…

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

Zarządzają tak, by budżet się spinał i był jako taki poziom sportowy. Przynajmniej jak na klub teoretycznie podlegający miastu już od dobrych paru lat nie kosi subwencji (poza tanim czynszem za stadion). Jak dla mnie to celna uwaga: Mając dużo mniejsze środki zarządza dużo lepiej. Skoro przy takiej różnicy w budżecie różnica punktowa jest MINIMALNA (a wiemy że dwa razy o mistrzostwie Legii zaważyła JEDNA decyzja sędziego), to powinno być Wam w tej Warszawie wstyd.

Jaga jako jedyny klub w Polsce ma naprawdę dobry skauting i dlatego nie przepłaca menadżerkom z koziej wólki. Transfery Jagi nie powalają, ale zawsze chociaż w pierwszym sezonie są wartością dodaną. Ba, oni nawet wiedzą, kiedy zawodnika oddać (Wassiljev, Szymański).

No i Jaga nie dała dupy z mistrzem Luksemburga czy Mołdawii. Howgh.

Buncol
Buncol

Jedno pytanie skoro Jagiellonia jest taka super to ile razy grała już w pucharach i ile ostatnio mistrzostw zdobyła? Ciężko wam pojąć w tych ciasnych umysłach że Legia ma inne cele i inne oczekiwania? Czy ty sobie jesteś w stanie wyobrazić że jakikolwiek prezes czy właściciel Legii oznajmi że od tego momentu zarządzać będą optymalnie i nisko kosztowo. Budżet będzie zbilansowany ale w zamian nie walczymy o mistrza a puchary nas nie interesują. Przeziez następnego dnia byłby wywieziony na taczkach a prasa sportowa znuszczyoaby go doszczętnie. Łatwo się zarządza klubem po którym nikt nic nie oczekuję i możesz ciągle wtapiac. Legia drugi raz nie weszła do pucharów i sraczka na całą Polskę. Jaga nie weszła nigdy i wszyscy ja chwała mimo że nawet nie złapała się do poważnego granua. Mając inne cele masz bardzo małe pole manewru i bardzo dużo ryzyka. Musisz przepłacać. Zresztą inaczej. Przelicz mi proszę ile milionów wydała Legia na jedno mistrzostwo Polski a ile Jagiellonia. I to jest clue. Legia w ostatnie trzy sezony wydała jakieś 400 milionów na 3 mistrzostwa. Jaga około 100 mln ale mistrzostw zero. To co jest wynikiem wydać 400 mln i kupić 3 Mercedesy czy wydać 100 mln na poszukiwania i nie kupić żadnego

kotkameleon
kotkameleon

Szkoda nafty na takie dyskusje. To je amelinium tego nie pomalujesz.
Ważne, że znów można dowalić Legii. Mnie też poraża owe przyzwyczajenie się do notorycznego odpadania z eliminacji do eliminacji. Jedynie Legia coś tam grała, a teraz wpadliśmy w dołek i wyszło jak wyszło… Trudno.
Ale gawiedź musi mieć uciechę, bo jak się czeka cały rok na potknięcie Legii, to trzeba używać do woli. Przecież plebs ma gdzieś z tyłu głowy, że Legia znów może zdobyć mistrza i pozostanie tylko naigrywanie się z poszczególnych spotkań stołecznych.

jazwima
jazwima

pycha kroczy przed upadkiem Buncol… nie takie dawne dzieje lata 2000-2011 pokazały, że Wisła mająca inne cele i oczekiwania od Legii – która miała problemy aby się w niektórych sezonach na pudło załapać, przeinwestowała, została uzależniona od środków właściciela, fajnie pokazywała się w Europie, ale później zaczęła się karuzela trenerska na ławce, zaczęły się niezrozumiałe ruchy transferowe, doradcy Cupiała, brak wizji i trzeźwego spojrzenia, później problemy finansowe właściciela i co się stało z Wisłą widzimy…

Lluc93
Lluc93

No Jaga osiągnęła za to historyczny sukces, pierwszy raz w swojej historii awansowała do 3 rundy eliminacji do eliminacji. Do tej pory w I i II rundach zespoły z Kazachstanu, Azerbejdżanu i Cypru były nie do przejścia.

Maria
Maria

A może jednak niekoniecznie , może było by z Jagą gorzej ,podobno pieniądze szczęścia nie dają ale ułatwiają życie , podobno…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

Kurna….
Tak przeglądam weszło i jak coś napiszesz to w 99% jest to ,,ale jestem dumny z Jagii”
Tak jak Lluc pisze, kto wam broni mieć większy budżet?.Mam rozumieć że Legia od powstania miała taki budżet?
Różnica jest taka że Jagiellonia ostatnimi latami gra świetne sezony jak na swój klub.Jak nie gra świetnych sezonów to jak kilka lat temu gra w drugiej 8.
Legia czy gra dobrze czy źle to zawsze walczy o mistrzostwo i co najśmieszniejsze wygrywa je nawet grając gówno m.in. z taką ,,super, hiper” Jagiellonią czy innymi klubami co jest parodią.
I nie pierdziel tutaj o kasie bo Legia pokazuje że mając kasę, wyniki same nie przychodzą.W ogóle taka logika jest upośledzona.

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

technojezus
Legia wygrywa w lidze nakładami pienieżnymi i to jest fakt. Inna sprawa, że za taki kwartet Necid+Chukwu-Nagy-Sadiku powinni ściągać kogoś naprawdę konkretnego. Zamiast tego mają mistrza Luksemburga w galerii niesławy.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

No jakby tego nie klepac to wzrost budzeru Legiu nie zwiazany byl z zadnymi czarami Lesnego tylko z postawieniem przez miasto stadionu. Juz w 2011/12 budzet wzrosl o 25% (frekwencja sie podwoila) a w latach 2012-17 tendecja wzrosl o 80% (z ok. 65 mln do 120 mln pln), gdzie wydatki wzrosly o ponad 100%.
Kaske z LM pomijam bo ona poszla na splate dlugow.
Sam wzrost budzetu jeszcze o niczym nie swiadczy, bo wazne jest jak rosna przychody, jak wydatki (i jaka jest struktura wydatkow).

jazwima
jazwima

Wszyscy się trochę zagalopowali i zostali naciągnięci na tani populizm. Nie wiem skąd pomysły, że Jaga ma 19 razy mniejszy budżet niż Legia… albo że jest klubem podlegającym miastu 8), ludzie – prowizje menedżerskie są za transfery do klubu i z klubu – stąd duża cyferka przy Lechu – w tym okresie zrobił transfery wychodzące na 12MLN Euro… (za które pewnie musiał odpalić % dla menago), prowizje są też za przyciągnięcie ciekawego sponsora do klubu – co jak co ale to Legia w tym raczej przoduje… Jaga w tym czasie sprzedała Góralskiego i Cernycha, ale podejście Kuleszy do prowizji menago jest znane…

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

19x mniejszy budżet na prowizje menadżerskie, o to chodzi.

Ale większość kibiców Legii nie łapie podstawowych zasad logiki. Jeśli z budżetem 120 mln robisz punkt przewagi nad zespołem z budżetem 60 milionów, to kto wyciągnął więcej ze swoich środków? Przecież to oczywiste.

N.
N.

Te prowizje to z i do klubu. Teraz odpowiedz sobie ilu zawodników wytransferowaly Lech i Legia, oraz za jakie pieniądze, a ilu Jagiellonia.

jazwima
jazwima

drogi „Macieju Stolarczyku” – niejaki Majas w głównym poście umieścił wpis „19 razy mniejszy budżet w Białymstoku daje wice-mistrza.”, sam napisałeś – „Przynajmniej jak na klub teoretycznie podlegający miastu już od dobrych paru lat” -Jaga nie jest klubem podlegającym miastu, za wynajem stadionu płaci normalne stawki spółce miejskiej, jest wspierana środkami za promocje miasta przez sport – bo staje do konkursów… Jaga ma budżet jakieś 4-5 razy mniejszy od Legii (około 35 MLN zł), za EY, obecnie sytuacja ulegnie diametralnej zmianie… bo budżet Lecha Poznań (który nie grał w pucharach wcześniej) bardzo zbliży się do budżetu Legii, która drugi sezon z rzędu nie awansowała do pucharów i z tego tytułu nie będzie miała wpływów z dnia meczowego i kasy za transmisje TV rozgrywek grupowych… co do tego artykułu – koszty prowizji menago są ujmowane w kwestiach przychodów i kosztów transferowych – i tu Lech przy dużych transferach z klubu sporo płaci, ale dlatego, że dużo ZARABIA, i nadal ma zawodników których może sprzedać za konkretne pieniądze, czym nie może pochwalić się Legia

Buncol
Buncol

Legia nie ma może pochwalić się niczym poza trofeami dla których gra.
Jaga za to może pochawlić się wszystkim tylko nie żadnym trofeum ani występem w pucharach.
No faktycznie trafne porówannie

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

Legia od 2,5 roku może pochwalić się olbrzymim marnotrawstwem i wstydem na arenie międzynarodowej. Co ci z tych trofeów przychodzi? Dzięki rozdętemu budżetowi i kompromitacji w pucharach, Legia albo zdobędzie w tym sezonie mistrza, albo czeka ją rok-dwa czyśćca sportowo-budżetowego. I wtedy zobaczysz swoje trofea…

jazwima
jazwima

a w tym miejscu zgodzę się z Tobą bardzo, przyganiał kocioł garnkowi + do tego zapomniał wół jak cielęciem był…. Wisła Kraków jest tego o czym napisałeś najlepszym, najdobitniejszym i najjaskrawszym przykładem, zabrakło $ (Cupiała) i trofea popłynęły w dół Wisły razem z modelem przeinwestowania

Buncol
Buncol

Nikt nie neguje marnotrastwa i niskiej efektywności zarządzania kasą. Z drugiej strony nie ma do kogo porównać bo przez te 2.5 roku nikt nic więcej nie osiągnął. Jak się znajdzie klub który mając mniejszy budżet osiągnie więcej to będzie jakiś punkt odniesienia. Póki co wiemy że mając mniej kasy nikt nie gra w pucharach i nikt nie zdobywa mistrza

jazwima
jazwima

napisałem że Lech sprzedaje za duże kwoty i nadal ma zawodników, których może sprzedać za duże pieniądze (Jóźwiak, Gumny) – a Legia nie może się tym pochwalić – jeden Szymański z budowaniem PR i wyceną z sufitu, ale Ty jak zawsze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

Wedle Transfermarkt Jagiellonia ma budżet 13,2 mln euro (walnąłem się zatem o jakieś 6-7 mln zł). Co do prowizji, to ja o Lechu nie mówiłem, powód jest oczywisty, porównuję tylko Jagę z Legią i tu już prztyczek w nos Legii jest duży, jeśli budżety są 1:2. Jeśli jak mówisz budżet jest 1:4, to już w ogóle kibice Legii powinni przemyśleć, co za banda amatorów prowadzi ich klub.

jazwima
jazwima

wg EY z września 2017 budżet Jagi był na poziomie 34mln zł, teraz będzie większy bo był występ w kwalifikacjach LE w sezonie 17/18 + wyższy przychód z ekstraklasy na koniec sezonu, tm podaje WARTOŚĆ RYNKOWĄ zawodników, a nie budżet… Jaga zakręci się pewnie gdzieś około 40 MLN budżetu, Legia poleci w dół z budżetem za brak awansu w okolice 100-120 MLN, a Lech pewnie zwiększy z 66MLN do jakichś 70-75

OtylyKibol
OtylyKibol

ech, szkoda,że nie ma wcześniejszych zestawień, np. z czasów gdy do Wisły transfery realizował niejaki Mandziara…. coś czuję, że te 10 baniek Legii to wyglądałoby jak zasiłek….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maria
Maria

zamknij ryj chory śledziu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WieslawWojnar
WieslawWojnar

Nie, z nim jest gorzej. To jest kryptolechita wśród kibiców Jagi. Ciekawe, czy już się jorgnęli i wyłapał na łeb.

qdlaty81
qdlaty81

Chukwu to jawne wyprowadzanie kasy z klubu. Mysle ze nadal sie dzieli z Zewlakiem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Wg niesprawdzonych info Ofoe kosztowal ponad 1 mln eur (podlis plus prowizje), a Nikolic ponad 400 tys eur.

N.
N.

@Joda- to pewnie i tak frytki, z tym co płaci się na zachodzie. Dwa – jak transfer jest bezgotówkowy, to grajki biorą za podpis plus sos dla menago. Nokolics to grajek, ktorego od czsów Gumy nie było w Legii i prędko nie będzie. Ofoe też przerastał tę ligę.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Niepokorny
Pelna zgoda. Lepszy ten melon dla VOO i agenta za przyjscie (drugie tyle za wyjscie, ale to juz osobny temat) niz kasiora przewalana na jakichs Pasiatych czy Philippsow.

andreski
andreski

Niczym się nie pali. To są pieniądze wydane tam gdzie wydane miały być, a wy się czepiacie. Zrozumcie wreszcie, że 95% interesów załatwianych w Polsce, z podmiotami państwowymi, to jest totalna juma. Kradnie każdy, bo… kradnie każdy. Jak nie ukradniesz, to dostaniesz 400 euro na miesiąc. To kradną nawet archeolodzy. Teraz przez chwilę mniej będziemy kraść, bo Państwo coś tam wymyśliło. Za chwilę i tak wszystko wróci do „normy”.

Maria
Maria

Ciekawią mnie inne sprawy finansowe np. jaki ma budżet LEGIA II w porównaniu z innymi klubami występującymi w tej samej lidze, czy są finansowani z jednego budżetu tzn. z pierwszej drużyny.
Może ktoś wie to niech napisze jak to jest, niekoniecznie na przykładzie Legii.

Juri
Juri

szokują mnie liczby Sosnowca, Katowic, no i Wisły , o której tyle się mówi że ledwo ciągnie i wiąże koniec z końcem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

Ale ptaszki krakowskie ćwierkają, że właśnie za to Junco poleciał. Ponadto Wisła płaci jeszcze zaległości paru menadżerom z przeszłości, są jeszcze prowizje menadżerskie na ciężkich kontraktach Małeckiego, Boguskiego i Ondraska. Uwzględniając te dwie ostatnie kwestie, ta suma byłaby dużo mniejsza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

a, i Sarapata mówiła o tym, że wypłacili sporą sumę jakiejś agencji menadżerskiej, z którą mają ugodę przed UEFA. To też w następnym roku ma być już definitywnie załatwione.

jedendwatrzy
jedendwatrzy

Artykuł strasznie powierzchowny. Przykładowo Lech w lato 2017 roku sprowadził Gytkjaera. Z wolnego transferu przyszedł zawodnik, który pół roku wcześniej kosztował 2,25 mln euro. Ile mógł zebrać agent za tego zawodnika? 500 tys. euro? Milion? Nie wiem i wy też nie wiecie. Ale jeśli by te pieniądze były przeznaczone na zakup zawodnika, a nie na zapłatę dla agenta, to kwota w tym zestawieniu już by drastycznie spadła. Dlatego te liczby trzeba kontrastować ze wszystkimi wydatkami na transfery i rodzajami tych transferów (z wolnego kontraktu/gotówkowy z klubu). Lech w okienku letnim 2017 wydał łącznie podobno 3,5 miliona euro. Z powyższego artykułu wynika, że połowa poszła na agentów (pomijam tu zimowe okienko, które było mniej okazałe, ale przyszli na wypożyczenia Koljic i Choblenko).
Zostało sprowadzonych 8 zawodników: Dilaver (Ferencvaros, bez odstępnego, wartość rynkowa wg Transfermarkt 500 tys. euro), Situm (Dinamo Zagrzeb, wypożyczenie), Barkroth (650 tys. euro), Gytkjaer (bez odstępnego, milion euro), Vujadinovic (bez odstępnego, 400 tys. euro), Janicki (wypożyczenie), De Marco (wypożyczenie), Rakels (wypożyczenie).

Zawodnicy z wolnego transferu kosztowali wg wycen blisko 2 miliony euro. Częśc z tego poszła na opłaty dla agentów. Inna część tortu dla agentów idzie przy okazji wypożyczeń czy kupna Barkrotha. Częśc pieniędzy też poszła np. na opłaty za wypożyczenia.

Pieniądze dla agentów są wliczone w budżet transferowy, więc słuszniejszym podsumowaniem byłoby podsumowanie budżetów transferowych tych klubów, a nie krytyka za opłaty dla agentów.
Dopiero mając budżety transferowe i jaką część w budżecie klubu stanowią można oceniać słuszność tej wysokości. I dopiero mając budżety transferowe można ocenić, ile pieniędzy poszło na szrot, a ile na udane transfery.

PS Mam wrażenie, że przeznaczając 15 minut (większość na sprawdzenie transferów Lecha) na napisanie tego komentarza przeznaczyłem więcej czasu na research niż autor, a to niestety nie świadczy dobrze o poziomie artykułu 🙁

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jedendwatrzy
jedendwatrzy

No to faktycznie jeszcze głupszy wydaje się ten artykuł teraz niż wydawał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jazwima
jazwima

tani populizm – Lech sprzedał w tym okresie Bednarka, Kownackiego, Kędziorę i Tetteha – za 12MLN EURO… druga kwestia wszyscy budżety oddzielają od przychodów i kosztów z transferów (w tej rubryce ujęte są koszty prowizji menago) więc to nie ma ŻADNEGO przełożenia na budżet

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Ten artykuł stracił mi caly czas do śniadania jaki mialem. Weszlo pajace!!! To jest tez hajs za sprzedaż graczy!!

Maria
Maria

Ciekawią mnie inne sprawy finansowe np. jaki ma budżet LEGIA II w porównaniu z innymi klubami występującymi w tej samej lidze, czy są finansowani z jednego budżetu tzn. z pierwszej drużyny.
Może ktoś wie to niech napisze jak to jest, niekoniecznie na przykładzie Legii.
ps.ciekawe ile koralik zamówił w weszło tekstów uderzających w obecny zarząd Legii.

MaciekGKS
MaciekGKS

Czy mozna juz zaczac publicznie mowic o tym, ze Legia Warszawa to pralnia brudnych pieniedzy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bobek90
Bobek90

O widzicie, jest to ciekawa informacja, i w normalnych warunkach mogłaby posłużyć za wstęp do ciekawej debaty. W normalnych, czyli gdybyście na waszych łamach w tym temacie zachowywali przynajmniej pozory obiektywności. Ale nie zachowujecie i ten artykuł, który zawiera skądinąd ciekawe informacje, trzeba umieścić w szerszym kontekście, czyli w kontekście waszej wojny wobec Mioduskiego. Tylko wy wiecie czy to osobiste niesmaki , czy jednak za tym blitzkriegem stoi Leśnodorski. Prawie 10 mln złotych, czyli 2’5 mln euro to cholernie dużo. Absurdalnie dużo. Wystarczająco dużo żebyAle absurdalnie wielkimi kontraktami szarżował też Leśnodorski w Legii. Wszyscy teraz mówią o Jędrzejczyku który zgarnia około 600 tysięcy euro netto na rok. Ale przecież tacy piłkarzy jak Chukwu, Hamalainen, Hlousek, czy Radovic, też dostali lekką ręką ponad 300 tysięcy euro netto na rok.

Bobek90
Bobek90

O widzicie, jest to ciekawa informacja, i w normalnych warunkach mogłaby posłużyć za wstęp do ciekawej debaty. W normalnych, czyli gdybyście na waszych łamach w tym temacie zachowywali przynajmniej pozory obiektywności. Ale nie zachowujecie i ten artykuł, który zawiera skądinąd ciekawe informacje, trzeba umieścić w szerszym kontekście, czyli w kontekście waszej wojny wobec Mioduskiego. Tylko wy wiecie czy to osobiste niesmaki , czy jednak za tym blitzkriegem stoi Leśnodorski. Prawie 10 mln złotych, czyli 2’5 mln euro to cholernie dużo. Absurdalnie dużo. Wystarczająco dużo żeby zadać Mioduskiemu niewygodne pytania. Tym bardziej że sportowo jest kupa i metr mułu. Ale absurdalnie wielkimi kontraktami w stosunku do jakości piłkarskiej szarżował też Leśnodorski w Legii. Wszyscy teraz mówią o Jędrzejczyku który zgarnia około 600 tysięcy euro netto na rok. Co było szaleństwem nim zawodnik zameldował się przy łazienkowskiej, a w momencie w którym okazało się że Jędrzejczak gra po powrocie piach okazało się zwyczajnym paleniem pieniędzy w piecu. Ale przecież tacy piłkarzy jak Chukwu, Hamalainen, Hlousek, czy Radovic, też dostawali lekką ręką ponad 300 tysięcy euro netto na rok. Jodłowiec, Guilherme niewiele mniej. Podejrzewam że piłkarze pokroju Necida za frytki też nie grali. Zręsztą wystarczy sprawdzić ostatni raport deloitte żeby te przypuszczenia potwierdzić, Legia na pensje swoich zawodników w 2017 roku wydała kilkadziesiąt milionów złotych więcej od Lecha, za co w dużym stopniu odpowiada Leśnodorski. W momencie w którym takie absurdalne kontrakty są dla was OK, nie macie żadnej wiarygodności i autorytetu żeby krytykować Szopena za te 2´5 mln euro. Kto wie co by się stało z Legią gdyby nie dostała dzikiego biletu do ligi mistrzów w postaci Dundalku. Co las dał wtedy, teraz odpiera. Tak się musiało skończyć prędzej niż później budowanie klubu bez żadnych szkoleniowych fundamentów w którym przychody stałe – koszty stałe = deficyt wynoszący kilkadziesiąt milionów złotych.

N.
N.

Różnica jest taka, że Legia Koralika grała w Europie, w przeciwieństwie do Lecha czy Legii Mioduskiego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

marcinw13
marcinw13

Z jednej strony ciekawe czy gdyby do polskich klubów e-klasy weszłyby kontrole finansowe, to dałoby się capnąć paru gości za niegospodarność i celowe działanie na szkodę spółki? Ciekawe ile w ogóle wałków wyszłoby na światło dzienne? Z drugiej strony… Kto bogatemu zabroni? Najwyżej bogaty się spłucze i poleci do IV-ej ligi. 😉

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Ciekawe ile wraca do prezesów pod stołem i do usłużnych dziennikarzy za promocje.

theczarek
theczarek

główny nacisk na szyderę z Legii, a to Legia zdobywa regularnie MP i PP, a Amica wydając niewiele mniej nie zdobywa nic.
Dalej – wyszydzenie opcji chorwackiej mimo tego, że ona miała tylko jedno z tych 2 okienek i to o wiele, wiele lepsze – letnie to była tragedia przecież, ale jeszcze rozegrana ludźmi Leśnodorskiego – nie mam racji? no i w kontrze do letniego okienka (ukazanego tak, żeby kojarzył się z opcją chorwacką, co jest bzdurą), pokazane jedyne okienko od dekady, które wypaliło w legii. HEHEHE. żenujące, naprawdę.

Eh..
weszło + Legia = wciskanie ludziom kitu tylko po to, żeby zdyskredytować Mioduskiego. i dobrze, przynajmniej wszyscy widzą, że Wam ufać nie można.

Jeszcze tylko jeden mały detal – czy zastanawiał się jakiś dzieciak tam od Was, ile w tych kwotach było „wolnych” transferów? bo wtedy chyba czasem opłaca się dołożyć managerowi, nie mam racji?

Tralalala
Tralalala

Zgaduję. Wysokie prowizje w Legii, Lechu i Ruchu wynikają z tego, że mają deal z niektórymi agentami i to oni płacą zawodnikom, by omijać fiskusa…

Olala
Olala

Przychodzi menago – mam szrota za grubą kasę, z nazwiskiem I CV sprzed 8 lat, chyba tym nazwiskiem transfer się wybroni – dawaj go, połowę prowizji pierzesz i oddajesz… (??) DEAL! Wpadnę za pół roku 🙂

efrenbatareyes
efrenbatareyes

Legia dała menagerom, a do boisk musiało się dołożyć bogate państwo polskie za pośrednictwem p. Bańki. Paranoja.

Yarek
Yarek

Jeśli za wynagrodzeniami menadżerów idą wyniki to wszystko jest do zrozumienia i zaakceptowania. W sytuacji, kiedy idą na to duże kwoty a nie przekłada się to ani na poprawę wyników sportowych a tym bardziej stylu gry, to wydaje się to być wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Oczywiście rynek musi się kręcić, pojawiać się będą nowy piłkarze za których trzeba płacić, ale powinni to być zawodnicy mający wpływ na grę danej drużyny i podnoszący jakość piłkarską. Jak widać można wydawać mniej i osiągać porównywalne wyniki z najbogatszymi klubami. Wszystko jest dla ludzi ale trzeba to robić „z głową”.

lupi45
lupi45

Jednak weszło to szuje.
Musiał być tytuł o prawie 10 Legii, mimo że Lech wydał niewiele mniej. Ale przecież do cholery nie może być dnia bez artykułu o Legii bo inaczej Stano was zwolni
Jeszcze dziś będzie więcej o Legii bo to przecież wtorek. Można było napisać że Lech i Legia wydały najwięcej i po sprawie. To nie wasza kasa przecież. Stano wam nigdy tyle za artykuły nie zapłaci, więc możecie zmienić profesje i proponować piłkarzy dla Legii i Lecha, zrobicie prowizję. Przecież nikt nie potrafi szybciej wyłowić talentów w naszej kopanej. Redaktorzy weszło robią to po każdej kolejce, hehe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scout
scout

W Anglii podaje się kwoty jakie agent uzyskał oraz jakie strony transakcji reprezentował. U nas Bonio woli tego nie podawać. Transparentność nie jest wskazana….:)

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Tyle, że z tego co Stanowski pisał na Twitterze, to są to kwoty które były wypłacane. Równie dobrze mogą to być zobowiązania z przed roku. Dlatego w Ruchu wygląda to tak patologicznie.
No i w Legii też może to zmienić wiele, bo równie dobrze mogą to być spadki po Bogusiu i Wandzlu.

michalszostak
michalszostak

Podstawowa zasada handlu. Najwięcej zarabia pośrednik, chcesz się rozwijać i bogacic? Musisz z nich rezygnować.

LABRON
LABRON

10 mln dużo, ale Legia i Lech ściągają graczy z lepszych lig niż Jaga. Remy, Cafu z Francji, Veso z mistrza Chorwacji, Amaral Portugalia.Taka jest mniej więcej przepaść miedzy klasa Legii i Lecha a reszta e-klapy. Z 26 mln, dwa kluby zapłaciły 17, kosmos, gramy w innej lidze i przepaść niedługo będzie gigantyczna, jak Bary i Realu. Kwestia czasu. MIodek trochę to zahamował, ale i on się ogarnie, a wtedy…… Czyli wychodzi że lepiej ściągać przeciętnych kopaczy z Litwy, Łotwy jak Jaga ?? Zobaczymy kiedy Jaga pożre swój ogon. Prawda jest taka, że przy tragicznej Legii w zeszłym sezonie nie wygrali mistrza z tymi swoimi zakupami za 5 zł. Są dobrze przygotowani do sezonu w…… lipcu i sierpniu 🙂 to samo Lech też 4 zwycięstwa na początek, ale brak obrony :). Legia jest przygotowana tragicznie, gorzej już być nie może. Teraz ograłyby ich nawet drużyny 3,4 ligowe lub z Luksemburga 🙂 ale zobaczymy jak będzie dalej… Dobrze Mioduski zrobił, że w końcu zatrudnił trenera na dłużej (oby go nie wywalił po 3,4 porażkach), który ma dobrą historię tworzenia wojowniczych drużyn, w których piłkarze chcą umierać za coacha. I wtedy jestem przekonany, że taki Cafu, Kuchy, Veso pokażą znacznie większe umiejętności. Pseudo dawne piłkarzyki teraz się wyżywają na Legii i słusznie, ale co się stało, to się zesr….Cierpliwość kibiców też sie wyczerpała, ale warto dać Darkowi ostatnią szansę, bo widać, że gość chce.

LABRON
LABRON

Dawno mnie nie było, więc kolejny temat. Bankructwo Legii 🙂 co my tu mieliśmy na tym forum. „życzę im upadku”, „nie takie firmy padały”, ” niech poczują smak 3 ligi”. Odpowiadam: hahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahah Sorry Dolores, nie w tym życiu….

lupi45
lupi45

Takie prowizje to chyba około 10% budżetu płac, więc żadna tragedia. Po co robić z tego aferę. Inna sprawa że budżet w Legii rozdmuchany. Ale bogatemu wolno, hehe. Jednego stać na poloneza, kogoś innego na audi. Tylko czasami audi może być w gorszym stanie, hehe. Patologia to kontrakty i to ile piłkarze zarabiają, a nie prowizje.

np jlw
np jlw

No taka Wisła Puławy tez poszalała. Wydali ponad 25% więcej niż cała druga liga a zlecieli do trzeciej ligi na kolejkę przed końcem.

Weszło Extra
04.04.2020

Zbrodnia bez kary. Jak legendarny bramkarz utopił swojego kumpla

Franjo Glaser to znacząca postać w dziejach bałkańskiego futbolu. W latach trzydziestych i czterdziestych minionego stulecia mógł on uchodzić nie tylko za najlepszego bramkarza w Jugosławii, ale i w całej Europie. Dzięki sportowej postawie szybko zyskał sławę i powszechny szacunek, stał się w swoim kraju wielką gwiazdą. Gwiazdy zaś, co tu kryć, miewają swoje humory […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

Niespotykanie spokojny człowiek

Rafał Grzyb to uosobienie solidnego ligowca. Rzadko schodził poniżej przyzwoitego poziomu i rzadko wchodził na poziom ponadprzeciętny. Rozegrał 313 meczów na boiskach Ekstraklasy w dwóch klubach przez 11,5 sezonu. Cenili go właściwie wszyscy szkoleniowcy, z którymi przyszło mu współpracować. Po zakończonej karierze, wylądował w sztabie Jagiellonii jako asystent trenera. A przy tym wszystkim, ten człowiek […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

Legia chce ciąć o połowę, piłkarze bez entuzjazmu, ale targów nie będzie

– Z naszych informacji wynika, że klub faktycznie zaproponował graczom redukcję pensji o połowę, zresztą zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej Ekstraklasy. Reakcja? Entuzjazmu ze strony piłkarzy nie było, ale z tego co wiemy, klub nie zamierza się targować: 50, 40 czy 30 proc. Rozmowy toczą się w kierunku przekonania graczy, że 50 proc. pozwoli Legii […]
04.04.2020

HEJT PARK LIVE OD 21:00 – QUEBONAFIDE I SMOKOWSKI

Gościem Tomasza Smokowskiego w Hejt Parku na Kanale Sportowym będzie dziś Quebonafide. W dawnych czasach przed koncertami lubił pokopać z fanami na orlikach. Deklarował też, że chce wysłać Arsenal Londyn i kazać im grać w baseball. W swoich tekstach zgrabnie nawiązuje do wielu postaci piłki – Wojciecha Szali, Jakuba Koseckiego czy ostatnio Mariusza Jopa. Co […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Jak UEFA będzie naciskać, to skończy z Szachciorem Soligorsk w Lidze Mistrzów

Wiosna 2021, europejskie puchary wreszcie wracają. Na razie co prawda tylko Liga Mistrzów, ale i tak super, kto by przecież tęsknił za Ligą Europy – nikt, nawet jeśli pandemia trwałaby 10 lat, wówczas powrót LE byłby tylko ciekawostką, zresztą niezbyt ciekawą. W każdym razie: następuje łączenie ze stadionem, na którym nie ma ludzi, ale są […]
03.04.2020
Bukmacherka
03.04.2020

Weekend z Counter-Strikiem i walką Polaków o mistrzostwo Europy. Postaw na esport w Superbet

W czasach deficytu czysto sportowych emocji warto przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się na wirtualnych arenach. Rywalizacja w esporcie trwa w najlepsze, a na emocjonujący weekend przed monitorem komputera zaprasza legalny bukmacher Superbet, który przygotował bogatą ofertę dotyczącą najbliższych spotkań w prestiżowych rozgrywkach.  Counter Strike’owa Liga Mistrzów Trzeciego kwietnia, punktualnie o 18:25 rozpoczną się […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Gdzie tną, gdzie zwalniają, a gdzie spokój? Jak na pandemię reagują w największych ligach

Tu zwalniają pracowników klubu, tam tną pensje piłkarzy o 70 procent, gdzie indziej zawodnicy zrzekają się swoich poborów na cztery miesiące dając klubowi zaoszczędzić prawie sto milionów euro. Czasami trudno się w tym wszystkim połapać, dlatego przeanalizowaliśmy, co w temacie koronawirusa zrobiły lub planują zrobić kluby z największych lig europejskich. Zebraliśmy dziesiątki różnych podejść w […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Biznes po gdyńsku: jeden celny strzał Serrarensa kosztuje około 90 tysięcy złotych

To, że Arka ma problemy finansowe – żadna sensacja. Pisaliśmy o tym już dawno, ostatnio te informacje się tylko potwierdzają, jak w wywiadzie Michała Nalepy dla Przeglądu Sportowego, który jasno stwierdził: klubowi grozi bankructwo. Zresztą to można było przewidzieć. Kiedy? Na przykład wtedy, gdy składano podpis pod kontraktem Fabiana Serrarensa, który zagwarantował mu 60 tysięcy […]
03.04.2020
EuroJackpot
03.04.2020

Co wybrać: rekord transferowy, zapasy dżemu czy ratunek dla ligowców?

Jak zwykle spoglądamy na kumulację EuroJackpot z nadzieją, że to jest ten dzień, to jest ten moment. Pomarzyć zawsze można, prawda? Z całą pewnością po zgarnięciu ogromnej sumki w ramach kumulacji udalibyśmy się na szalone zakupy. Oczywiście zakupy z podtekstem futbolowym, my już po prostu tak mamy. No dobra? To na co można wydać 405 […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

STANOWISKO 3# – ujawniamy zarobki piłkarzy w polskich klubach

Czy w polskiej piłce przepłaca się piłkarzy? Ile nasze kluby wydają na pensje zatrudnianych przez siebie zawodników? Dlaczego części graczy, którzy zarabiali nad Wisłą krocie, w ogóle nie poznalibyśmy nawet w autobusie? Jakie były największe absurdy w przetrwanianiu pieniędzy? Krzysztof Stanowski ujawnia zarobki piłkarzy w polskich klubach. Żadnego owijania w bawełnę. Konkretne liczby, konkretne cyferki, […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

UEFA grozi palcem. Chcesz przedwcześnie skończy sezon? Możesz powoli żegnać się z pucharami

Wczoraj liga belgijska jako pierwsza postanowiła zakończyć sezon, uznając tabelę po ostatniej rozegranej kolejce za wiążącą. Kluby miały klepnąć tę decyzję 15 kwietnia – z przecieków wynikało, że to formalność. Ale sytuacja, jak ostatni lubi, zrobiła się dynamiczna. Wszystko za sprawą listu, który wysłała dzisiaj do klubów UEFA. Co się w nim znalazło? Ano groźba […]
03.04.2020
Włochy
03.04.2020

„Powrót Serie A to będzie absolutny chaos. Po co nam to?”

Pandemia trwa i nie zanosi się na to, by wkrótce miała dobiec końca. Nic zatem dziwnego, że w kolejnych ligach – nie wyłączając Ekstraklasy – coraz częściej zaczyna się spekulować o możliwości powrotu na boisko w ramach jakiegoś wyjątkowego trybu, ze specjalnymi obostrzeniami. Nawet we Włoszech, gdzie koronawirus najstraszliwiej się rozprzestrzenił, podnoszą się już nieśmiałe […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

QUIZ: Czy pamiętasz wszystkich polskich finalistów wielkich imprez XXI wieku?

Czy wymienisz wszystkich polskich finalistów wielkich imprez XXI wieku? Czy pamiętasz kto w ostatniej chwili wskoczył do kadry Jerzego Engela? Kto był w szoku, że Paweł Janas zabrał go do Niemiec? Kto siedział na końcu ławki u Beenhakkera, a kto u Nawałki i Smudy? Jeśli gdzieś się pomylicie – nie wińcie nas, tylko na przykład […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Facet czyta „365 dni” Lipińskiej, odcinek 2: Ekskluzywne… porwanie

Koniec żartów – Laura została porwana. W sumie stało się to jeszcze pod koniec pierwszego rozdziału, ale wybaczcie, nie chciałem tego zdradzać, żeby mocniej rozpocząć część drugą. Ja wiem, że w tym miejscu bardziej politycznie poprawni przejęli się losem tej biednej alkoholiczki. Myślicie, że pewnie oprawca-psychopata trzyma ją w ciasnej piwnicy z opaską na oczach, […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Piękni, niespełna dwudziestoletni. 60 gwiazd przyszłości

Każdy z nich jeszcze przez przynajmniej dwa kolejne sezony mógłby pełnić rolę młodzieżowca w ekstraklasowym klubie, ale coś nam mówi, że żadnemu z nich, przynajmniej w takim okresie, szukanie szczęścia w naszej lidze nie grozi. Już dziś siedzą przy stole dla dorosłych, będąc częścią wielkiej piłki, czasami nawet rozdając w niej karty. W najgorszym wypadku […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Afery? Jakie afery? Jako prezes PZPN nie mam się czego wstydzić

— Donosy szły na mnie, różne cuda. Przecież gdyby tylko cokolwiek na mnie mieli, gdybym miał odrobinę brudu za paznokciem, to wyprowadziliby mnie w błysku fleszy w kajdankach i byłaby sensacja na całą Europę. Ale nic na mnie mieli. Zająłem się z moją ekipą pracą i w dalszym ciągu uważam, że nie mam się czego […]
03.04.2020
Bukmacherka
03.04.2020

5000 zł nagród, freebet i 1000 zł bonusów – turniej CS’a z eWinnerem!

Przed nami historyczne wydarzenie – pierwszy turniej Counter Strike’a, który zorganizuje legalny bukmacher eWinner! Na uczestników czekać będzie 5000 zł w puli nagród, natomiast na graczy – atrakcyjne bonusy i promocje. W zawodach wystartuje ponad 100 zawodników, w tym wielokrotny mistrz Polski oraz ekipa PashyBicepsa! eWinner wie, jak zadbać o graczy w okresie, w którym […]
03.04.2020
Bukmacherka
03.04.2020

Piątek z ligą białoruską? Sprawdź ofertę specjalną Superbet!

Dzień z ligą białoruską? Codzienność każdego kibica w ostatnich tygodniach! Legalny bukmacher Superbet wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferuje zakłady specjalne na piątkowe mecze na Białorusi. Co warto obstawić i na czym można skorzystać? Sprawdźcie naszą analizę! Biełszyna – FK Haradzieja Co tu dużo mówić – starcie na dnie tabeli. Biełszyna i Haradzieja nie zdobyły […]
03.04.2020