post Avatar

Opublikowane 16.07.2018 15:55 przez

redakcja

Finał mistrzostw świata zapamiętamy z wielu powodów. Bramki, kontrowersje, błędy sędziowskie, czy cała rzesza dzbanów… Sami widzicie, że trochę się tego nazbierało. Ale poza aspektami typowo piłkarskimi, w głowie zostanie nam też sytuacja z drugiej połowy meczu, gdy na murawę moskiewskich Łużników wbiegła mała grupka ludzi, za którymi w dziką pogoń ruszyli stewardzi. A pamiętać będziemy to dlatego, że w tym przypadku nie mieliśmy do czynienia z szalonymi kibicami czy miłośnikami gruondhoppingu, ale ze skrzętnie zaplanowaną akcją, która na moment osadziła rosyjski mundial w politycznym kontekście. Innymi słowy postawiła imprezę w pozycji, której organizatorzy od początku starali się uniknąć.

Lećmy jednak po kolei. Pamiętacie jeszcze grupę Pussy Riot? Jeśli nie, to przypominamy, że głośno o niej zrobiło się w lutym 2012 roku, gdy trzy aktywistki z tego składu, w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela zaśpiewały pieśń „Bogurodzico, przegoń Putina”. Miejsce nie było oczywiście przypadkowe, bo sobór Chrystusa Zbawiciela to największa na świecie i najważniejsza w Rosji świątynia prawosławna, będąca jednocześnie siedzibą patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Aktualnie urząd ten piastuje Cyryl I, który mocno wafluje się z Władimirem Putinem, co na swój sposób także tłumaczy, dlaczego dziewczyny z Pussy Riot koncertowały niemal pod jego oknami.

Oczywiście za odstawiony w cerkwi performance została wysłana prosto do więzienia, choć Nadieżda Tołokonnikowa, Marija Alochina i Jekaterina Samucewicz dla wielu stały się bohaterkami. Tołokonnikowa od „Le Figaro” dostała nawet tytuł kobiety roku. Sęk w tym, że aresztowanie mocno utrudniło im dalszą działalność w Pussy Riot. Naczelną zasadą panującą w tej grupie jest bowiem pełna anonimowość, którą cała trójka straciła w momencie ujawnienia ich nazwisk. Tołokonnikowa, Alochina i Samucewicz swoją działalność kontynuowały więc raczej z tylnego siedzenia, łącząc ją z pracą na rzecz grupy „Wojna”, założonej przez męża pierwszej z nich, Piotra Wierziłowa, która zajmuje się szeroko rozumianym street-artem, także wolnościowym. Obie organizację łączą zresztą wspólne cele, czyli obrona feminizmu i środowisk LGBT, antyputinizm, walka z formacjami bezpieczeństwa, decentralizacja władzy oraz przeniesienie stoicy Rosji do jednego z miast wschodniej Syberii.

Nazwisko Wierziłowa wspomnieliśmy nieprzypadkowo, bo to właśnie on był tym facetem, którego wczoraj mogliście nieoczekiwanie zobaczyć na boisku. Towarzyszyły mu trzy dziewczyny, które w sumie biegały dość szybko i narobiły ścigającym je stewardów trochę problemów. Jednej udało się nawet przybić piątkę z Kylianem Mbappe.

Grupa Pussy Riot do zorganizowania akcji przyznała się jeszcze zanim porządkowi zdołali odłowić nieoczekiwanych uczestników spotkania finałowego. Na swoim facebookowym profilu aktywistki opublikowały specjalne oświadczenie, w którym wytłumaczyły, jaki sens miało całe to zamieszanie.

Pussy Riot bierze udział w finale mistrzostw świata – „Policjant wchodzi do gry”.

Dzisiaj wypada jedenasta rocznica śmierci wielkiego rosyjskiego poety Dmitrija Aleksandrowicza Prigowa. Prigow stworzył w rosyjskiej kulturze obraz policjanta, który był nośnikiem niebiańskiej państwowości.

Taki niebański policjant, według Prigowa, łączy się z Bogiem. Ten ziemski fabrykuje sprawy karne. Kiedy niebiański czule obserwuje kibiców, którzy zjechali się na mistrzostwa świata, ziemski szykuje się do rozganiania mitingów. Niebiański cieszy się kwiatami w polu i zwycięstwami reprezentacji Rosji, ziemskiemu jest obojętna głodówka Olega Siencowa. Niebiański prezentuje się jako najlepszy przykład państwowości, ziemski – czyni wszystkim przykrość.

Niebiański policjant troszczy się o sen młodzieńca ziemski z kolei prześladuje więźniów politycznych, skazuje ich za reposty i polubienia.

Niebiański policjant to organizator wspaniałego karnawału, jakim są mistrzostwa świata. Ziemski boi się tego święta. Niebiański uważnie pilnuje przestrzegania zasad, ziemski wchodzi do gry, nie licząc się z tymi zasadami.

Mundial przypomniał nam, że w pięknej Rosji przyszłości, jest miejsce dla niebiańskich policjantów. Ale każdego dnia wchodzący do gry ziemski policjant po prostu niszczy nasz świat.

W momencie, gdy ziemski policjant właśnie znów wchodzi do gry, żądamy:

1. Wolności dla wszystkich więźniów politycznych
2. Zakończenia procesów sądowych za polubienia w internecie
3. Zaprzestania bezprawnych aresztowań 
4. Dopuszczenia politycznej konkurencji w kraju
5. Zaprzestania fabrykowania oskarżeń, spraw karnych i przetrzymywania ludzi w aresztach śledczych
6. Transformacji ziemskiego policjanta w niebiańskiego

Poza oświadczeniem grupa opublikowała też specjalne nagranie, w którym również objaśnia swoją akcję i odonosi się do wydarzeń z wczorajszego meczu. Jeśli ktoś nie rozumie po rosyjsku, może włączyć angielskie napisy.

Szczerze mówiąc, nie do końca kumamy tę gadkę o dwóch policjantach, choć przesłanie płynące z całości oświadczenia mimo wszystko chyba rozumiemy. Rosja w czasie mundialu pokazała się jako przemiły i super atrakcyjny dla przyjezdnych kraj, w którym względy bezpieczeństwa są bardzo ważne i niezwykle sformalizowane, ale kontrole i cała reszta odbywają się w świetnej atmosferze. Policjanci są uśmiechnięci, uczynni i zawsze chętni do pomocy, a wszystkie opowieści o ich brutalności i bezkarności to tylko kłamliwe podszepty bandy nieprzychylnych osób. Grupa Pussy Riot – wiedząc że rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej – postanowiła zweryfikować dobroduszność rosyjskich stróżów prawa w najbardziej namacalny sposób – ostentacyjnie łamiąc prawo i dając się aresztować. Bo przecież Aleksiej Nawalny, czołowy rosyjski opozycjonista, nieprzypadkowo opublikował na Twitterze przesłuchanie czwórki „niebiańskich policjantów”, do którego doszło jeszcze na Łużnikach. A przynajmniej my nie wierzymy w takie przypadki.

Nagranie nie jest zbyt wyraźne, ale coś tam można jednak na nim usłyszeć. Dialog przebiegał mniej więcej tak:

Policjant: – Kajdanki… Dawać mi tu kajdanki! Ty, kreaturo, kim jesteś? Nazwisko, imię, imię odojcowskie! (dalej nieczytelne)

Wierziłow: – Nie, jesteśmy za Rosją. Jesteśmy za Rosją.

Policjant: – A wiecie, że za to, co zrobiliście, Rosja będzie musiała zapłacić kary nałożone przez FIFA ?!

Wierziłow: – My jesteśmy za Rosją.

Policjant: – Naraziliście Rosję na problemy!

Wierziłow – Nie, na nic nie naraziliśmy Rosji.

Policjant: – Skąd wzięliście mundury?

Wierziłow: – Z wypożyczalni.

Policjant: – Z wypożyczalni?! Żałuję, że nie mamy już 1937. Przecież wy po prostu zesraliście się na Rosję!

Gdyby wsłuchać się nieco uważniej, to z wypowiedzi policjanta dałoby się wyciągnąć jeszcze kilka wulgaryzmów, ale to już sobie darujemy. Wystarczy, że w ostatnim zdaniu pada nawiązanie do roku 1937, który w Rosji, ale nie tylko, kojarzony jest z tajnym rozkazem NKWD autorstwa Nikołaja Jeżowa i z parafką Józefa Stalina, na mocy którego zarządzono masową likwidację tak zwanych „elementów antyradzieckich”. Rok 1937 przyniósł kolejną falę zapoczątkowanego trzy lata wcześniej Wielkiego terroru, w czasie którego z rąk funkcjonariuszy NKWD zginęły miliony niewinnych ludzi, oskarżonych mniej więcej o to samo, co policjant na Łużnikach zarzucił członkiniom Pussy Riot i Wierziłowowi.

Jaki płynie z tego wniosek? Rosja przez cały mundial mamiła świat swoim ciepłym obliczem, zupełnie innym od tego, które znamy z przekazów medialnych, ale ta jedna akcja każe nam jeszcze raz nad wszystkim się zastanowić. Z jednej strony mamy świadomość, że większość strasznych opowieści na temat państwa Putina w wielu kwestiach była mocno przesadzona. Z drugiej, wydarzenia na Łużnikiach pokazują, że za fasadą dobroci i przymilności ukryto kilka źdźbeł prawdy o sytuacji wewnętrznej kraju. Wspomnienie podczas przesłuchania roku 1937 trudno bowiem postrzegać inaczej niż jawne grożenie śmiercią. I tak się składa, że nie wygładzą tego nawet najserdeczniejsze uśmiechy rozsyłane na prawo i lewo przez policjantów patrolujących ulice Moskwy czy Petersburga.

Wszystkie misternie opracowywane zabiegi, mające na celu omamienie przybyłych do Rosji na czas mundialu na dobrą sprawę właśnie wzięły w łeb. Oczywiście z tym, co generalnie jest sednem działalności Pussy Riot niekoniecznie trzeba się zgadzać, ale chyba każdy przyzna, że akcja odkłamywania prawdy o rosyjskiej rzeczywistości wyszła im doskonale. Swoją drogą, niewykluczone, że grupa miała na Łuznikach swoich ludzi – podstawionych albo podkupionych – bo zapisy z monitoringu wyraźnie pokazują, że przez kolejne stadionowe kontrole czwórka policjantów przechodziła, jakby spacerowała po własnym mieszkaniu. To z kolei dość duży kamyczek do ogródka organizatorów mundialu, którzy, jak widać, jednak nie zadbali o wszystko. No a teraz pewnie plują sobie w brodę, bo zawiedli w zdecydowanie najważniejszym momencie.

Fot. Newspix.pl

Opublikowane 16.07.2018 15:55 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 58
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LordInfamous
LordInfamous

Pewnie, że pada nawiązanie do NKWD, Rosja to komuszy kraj tęskniący za starym dawnym totalitaryzmem
Co za paradny i śmieszny kraj, odsetek muzułmanów większy niż we Francji, siedlisko HIV(najwieksze w całej Europie), 144 milionów Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa, po prostu dramat

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rudy z UE
Rudy z UE

Sama prawda.

Pavlo Kravchuk
Pavlo Kravchuk

zabawne że Francja pędzi w tym kierunku

LordInfamous
LordInfamous

Wiecie dlaczego nie było rozrób np pomiędzy Ruskimi a Anglikami? Bo wszyscy kibole na czas Mundialu uciekli do krajów UE, żeby im podbili w paszporcie miejsce pobytu w celu alibi gdyby ktoś w ramach zamieszek postanowił się zabawić w odpowiedzialność zbiorową i np ich zabić
Przywódcy kiboli chyba Spartaka spalono auto jako ostrzeżenie gdy zaczął kozaczyć w mediach społecznościowch w sprawie Anglii
Tak własnie sobie Putin z nimi poradził

Grim
Grim

Śledzę tutaj dyskusję w komentarzach i zastanawia mnie jedna rzecz: Nikt nie widzi tutaj tego przesadnego bólu dupy w reakcji na jakiekolwiek krytyczne komentarze wobec „obrońcy tradycji” Putina i matuszki Rasji? Już ktoś mądry kiedyś powiedział, że stopień w jakim przegrywamy wojnę informacyjną przeraża.

LordInfamous
LordInfamous

Mnie to nie dziwi, od lat bowiem obserwuje niezrozumiałą fascynację Rosją jeśli chodzi o wszelkie grupy kibicowskie/piłkarskie, wszak tutaj jest największa wylęgarnia „prawicy”, dałem to w cudzysłów bowiem z prawdziwą prawicą te zjeby mają mało wspólnego
A już brednie o Putinie jako obrońcy tradycji….już to kiedyś wypunktowałem we wpisie na innym portalu
https://www.wykop.pl/wpis/30676723/niesamowita-jest-ta-propaganda-rosji-jako-bogatego/

Grim
Grim

Stary dobry Sun Tzu. Gdy jesteś słaby pusz się i staraj się wyglądać jak najmocniej. Rosja ostatnio była tak słaba chyba tylko za Jelcyna.

LordInfamous
LordInfamous

Tym bardziej nie rozumiem po chuj do nich było „wyciągać rękę” i pomagać zbudować PR dzięki Mundialowi
politycy to jednak sprzedajne kurwy to samo te dziadki w FIFIE
Wiem, że to jest logistyczne wyzwanie i nie da się tego organizować na zmianę np we Francji, Niemczech i Polsce ale mimo wszystko obrzydza mnie sprzedajność

Rosja, Katar, gołym okiem widać, że chodzi o kase i każdy leje na prawa człowieka

OzjaszGoldberg
OzjaszGoldberg

Do Łagru z nimi towarzyszu Putin

LordInfamous
LordInfamous

Serio Cię kręci taki zamordyzm? Już pomijam te kobiety ale w Rosji nigdy nie wiesz kiedy podpadniesz władzy i zostaniesz wyniesiony z komendy nogami do przodu
Ja pierdolę taki kraj w którym za mówienie co się myśli można skończyć w ziemi, wystarczy poobserwować jak tam kończą opozycjoniści

OzjaszGoldberg
OzjaszGoldberg

Na serio…nie, na rzadko natomiast tak

LordInfamous
LordInfamous

Co to znaczy „na rzadko”? Popierasz tłamszenie opozycji i więzienie dla polityków sprzeciwiających się Putinowi?

OzjaszGoldberg
OzjaszGoldberg

Nie jestem za więzieniem
dla wrogów reżimu, raczej jakieś obozy śmierci czy coś w ten deseń byłyby bardzo cool. A tak na serio to nie. A to nadal Pan pisze Panie Lordinfamous bo nie wierzę, że tak bronisz lewaków? Masz tu głupi obrazek na pocieszenie

8e84179ae2761087b6dc96523b32c1dd.jpg
LordInfamous
LordInfamous

ehhhh, nie bronie żadnych „lewaków” a prawa do swobody wypowiedzi i wolności obywatelskiej
„Nie zgadzam się z tym co twierdzisz ale oddam życie za to abyś mógł to powiedzieć”
W takich sprawach jak więźniowie polityczni nie może być podziałów, wszak w takim komunistycznym systemie nigdy nie wiesz kiedy sam trafisz na ich celownik

v. Lynden
v. Lynden

W dyskursie prawicowym wszyscy mają prawo wyrażać swe poglądy, do czasu, gdy nie wspomną o czymś, co można określić jako lewackie. Wtedy z automatu taki rozmówca staje się lewakiem. Myślę, więc że przeciętny, samozwańczy wolnościowiec o poglądach Woltera nie ma bladego pojęcia, uważając go za lewaka i wroga Rzeczypospolitej.

Skądinąd, gros narodowców uważa, że powinien on obok towarzysza Marxa znajdować się na indeksie ksiąg zakazanych, a i wypowiadanie jego imienia powinno być zabronione (jako promocja sama w sobie).

Zadam więc fundamentalne pytanie – czy wolność słowa może przypadać takim organizacjom jak ONR czy NOP, jeżeli te chciałaby zakazać rozmów o wrogich dla nich ruchach polityczno-ideologicznych jak lewica?

Swoją drogą uważam, że w Polsce (w krajach ościennych jest podobnie) też żyjemy w ustroju, który określałbym jako kontrolowany zamordyzm, co było widać jak na dłoni w czasach rządów PO. Teraz zresztą chyba jest jeszcze gorzej, choć do Rosji i Białorusi nam wciąż bardzo daleko (całe szczęście).

LordInfamous
LordInfamous

Wiesz, ja tam mam na ONR wyjebane, natomiast to sa skrajni idioci
Nikt kto ma otwarty umysł nie lgnie do tworu, który już w samej nazwie zawiera słowo „radyklany”, no chyba że dotyczyłoby to radykalnej obniżki dochodowego

U nas ten zamordyzm dotyczy sfery biurokratyczno-ustawodawczej, powolne zaciskanie pętli wokół bezbronnego obywatela, rozdęty aparat państwa nieustannie udowadniający, że w starciu z nim jesteś tylko płotką

Moriarty
Moriarty

„Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

Co ma bycie jakimś kurwa lgbcośtam do wsadzania opozycjonistów do więzien?
Paradny zamordysto
Jebać panstwo opresyjne, totalitarne i socjalistyczne

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

No i chuj z tym, że Juncker lubi Putina? Jak każda polityczna świnia lubi władze i pieniądze, wcale się nie dziwię, że lgną do ruskich
Nie widzę związku pomiędzy hipokryzją na szczytach władzy a popierania panstwa totalitarnego przez ludzi Twojego pokroju
Napisz po prostu, że lubisz mieć but pod mordą swojego pana i wszystko będzie jasne

skttr
skttr

Janko, przestań kompromitować moje miasto lamusie. Inna sprawa, że dupa musi boleć widząc codziennie ludzi w tym mieście, którym znacznie bliżej do człowieka zachodu niż w każdym innym miejscu w Polsce, nie wspominając w ogóle o bolszewii umysłowej, jaką jesteś ty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

OzjaszGoldberg
OzjaszGoldberg

Pana miasto kompromituje tu wiele osób z nim związanych, włącznie z Panem więc o co kaman?

Pavlo Kravchuk
Pavlo Kravchuk

ludzie Zachodu przypominają pyry?

Racjonalista
Racjonalista

Widzę że pampersik Kaczyńskiego Janko (zarejestrował się tu tylko po to, żeby uprawiać pisbolszewicką propagandę) nie wytrzymał i pokazał wreszcie swój prawdziwie bolszewicki ryj płatnego lokaja Putina.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wojteksiurek
Wojteksiurek

Tylko Trump jest miliarderem a ty gotujesz grochówę w zawodówce w Poznaniu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

rattus
rattus

LordInfamous
LordInfamous

Trute to tam chuj, pamiętam na Ukrainie robili łapanki i bezdomne psy wrzucali do piecyka w furgonetce
To są dzikie, wschodnie ludy bez poczucia człowieczeństwa

n0_thx
n0_thx

Nie popieram Putina ani jego autorytarnych rządów, ponieważ takie zawsze rodzą patologię, ale te całe Pussy Riot to banda idiotów. To, że jeszcze chodzą wolno wbrew pozorom świadczy dobrze o Rosji. W krajach afrykańskich dawno zabito by ich na środku ulicy.

W 2008 roku wykonali „happaning”, który polegał na masowym ruchańsku w Państwowym Muzeum Biologicznym w Moskwie. Nagranie jest łatwo dostępne w internecie. Jedna z przywódczyń grupy była wówczas w bardzo zaawansowanej ciąży. Gratuluję dziecku mamusi

Moriarty
Moriarty

Nie popieram ALE. Standard 🙂

varak
varak

Ale swoją drogą cała ta akcja to niezły mindfuck dla brunatnych – oto „lewacy” protestują przeciw komunistom, chuj wie kogo tu bronić a kogo krytykować (aczkolwiek co sprytniejsi już jakiś czas temu ogarnęli, że Putin to wcale nie komunista tylko bliski ich serduszkom faszysta, więc ci doskonale wiedzą komu kibicować, co zresztą widać dość szeroko w komentarzach w necie na temat tej akcji – całkiem sporo dzielnych polskich patriotów ochoczo podpowiada Putinowi co powinien zrobić z elementem wywrotowym).

FalszywyProfil
FalszywyProfil

tak było zawsze, anarchiści i syndykaliści kontra komuniści. Np. podczas wojny dowowej w Hiszpanii. Ale już np. Nawalny to nacjnalista rosyjski. A wymienione postulaty generalnie słuszne, mało kto w Polsce wie, że w Rosji prześladują np. za napisanie w internecie, że był pakt Ribbentrop – Mołotow, i że ZSRS napadał na Polskę. To codziennośc w tym kraju, więc dobrze, że ktoś powiedział głośno, że to nie jest normalny kraj

FalszywyProfil
FalszywyProfil

może jeszcze sprecyzujecie, rozkaz Jeżowa z 1937 o którym piszecie dotyczy wymordowania konkretnie Polaków, od tego zaczeła się operacja polska NKWD, największe pierwsze i największe ludobójstwo na Polakach z Kresów. Szkoda, że Polacy o tym nie pamiętają. Ale każda okazja odpowiednia, żeby przypomnieć. Tekst ok, popularyzuje historię, ale moglibyście właśnie to doprecyzować.

FalszywyProfil
FalszywyProfil

może jeszcze sprecyzujecie, rozkaz Jeżowa z 1937 o którym piszecie dotyczy wymordowania konkretnie Polaków mieszkających w ówczesnym ZSRS, od tego zaczeła się operacja polska NKWD, największe pierwsze i największe ludobójstwo na Polakach z Kresów. Szkoda, że Polacy o tym nie pamiętają. Ale każda okazja odpowiednia, żeby przypomnieć. Tekst ok, popularyzuje historię, ale moglibyście właśnie to doprecyzować.

Abominator
Abominator

Jakieś głupawe dziwki wbiegły na murawę i jakiś kulson powiedział coś głupiego i to „zdemasowało Rosję”…
Tymczasem w obecnie płonącej Francji podczas Euro 2016:
Napierdalania Angoli z policją w Marsylii, dzień później ustawka z Ruskimi, zadyma w pizdiec, starcie Węgrów ze stewardami, wojna Ukraina-Niemcy w Lille i rewanż Rosja-Anglia tamże, napaść kolorowych tubylców na Irlandczyków z północy i odparcie przy udziale Polaków, skini hiszpańscy i grabież z użyciem przemocy w Nicei, atak kibiców PSG na Turasów, starcie POR-FRA z okazji finału pod wieżą Eiffla, przerwany mecz CRO-CZE dzięki akcji pirotechnicznej tych pierwszych, napierdalanka ROM-ALB.
Wtedy było bagatelizowanie, a dzisiaj jedna mało istotna akcja niemądrych cipek (jak same raczą się nazywać) „demaskuje Rosję” xD

Pavlo Kravchuk
Pavlo Kravchuk

I to są mistrzostwa, nie jakieś pomalowane janusze

fronda
fronda

Jedni warci drugich,a legendarna siła rosyjskich sił to bzdura.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM

Niech się odpierdola od sportu i futbolu.

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

Każdy kraj ma swoje tęsknoty, w Rosji tęsknią za 1937, a u nas za 1926.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
LordInfamous

Było tak bezpiecznie, że w drugim dniu turnieju w kibiców wjebał się jakiś samochód
Rosja to jebany komunistyczny kurwidołek, nawet nie znasz dnia ani godziny kiedy podpadniesz władzy i zostaniesz zlikwidowany

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

„I jeszcze go do kina wezmą i mu popcorn kupią” – tak cytując klasyka (to, co do ostatniego zdania).
A tak na poważnie to trochę smutne, że żyjemy w takich zpiździałych PSEUDO(zaznaczam!)lewackich czasach, że takie akcje są na porządku dziennym i są jeszcze pochwalane. Ja jestem kibicem i na czas 90 minut meczu finałowego MŚ mam w dupie Putina, mam w dupie socjalizm, mam w dupie jakieś pussy cipot itp. Taka manifestacja jest wręcz śmieszna, niezależnie z jakiej frakcji politycznej czy światopoglądowej by wychodziła.

LordInfamous
LordInfamous

Ty masz w dupie socjalizm a putin im ogłosił w czasie mundialu, ze podnosi VAT

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ochroniarz_Klaunow
Ochroniarz_Klaunow

Ta, Mobutu za Rumble in the Jungle też byś pochwalił?

BaltazarGabka
BaltazarGabka

Kiedyś też tak Związek Radziecki mamił tzw. „intelektualistów” z zachodu. Przyjeżdżali, oglądali szopkę, malowane trawniki, wracali do siebie i cmokali, jaki to komunizm jest piękny.

tencowie
tencowie

Czyli jak feministki wbiegną na murawę w proteście to och i ach i „rozumiemy ich pobudki” a jak poznańscy kibice wbiegli na chwilę na murawę, również w proteście, to kibole, bandyci i „oby kary były surowe”. Żenujące jest to weszło.

Moriarty
Moriarty

Jedni w proteście przeciwko władzom klubu piłkarskiego i chujowej grze piłkarzyków, drudzy w proteście przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka. No kurwa nie wierzę że można być tak głupim i to porównać.

tencowie
tencowie

Gościu, dla jednych i drugich ich protesty były ważne. Zresztą nie chodzi o to, przeciwko komu i kto protestował tylko o niekonsekwencję autorów na tym portalu. Skoro przerywanie meczu nazywa się łamaniem prawa a osoby za to odpowiedzialne bandytami to należy robić tak zawsze a nie tylko w takich wypadkach, kiedy to autorowi pasuje. Artykuły czytają różni ludzie i potem ktoś zinterpretuje, sobie coś takiego, że skoro np Rosja łamie prawa człowieka, to mogę spalić ich konsulat w imię walki z terrorem. Będzie ok, czy nie będzie?

Plafon
Plafon

no to jest niewątpliwie zagadka stulecia. Ludzie umęczeni, gnojeni, mordowani ale tęskniący za swoim prześladowcą. To już choroba psychiczna kiedy się nawiązuje uczucie z oprawcą i to się chyba nazywa ‚syndrom sztokholmski’. Ale to ma też kalekie podłoże bo bierze się z pychy. Są w stanie dać się pokroić byle Rosja była wielka. Najgorsze że to jest nie do wyleczenia. Całe pokolenia wychowane w strachu, donosicielstwie, przemocy, będące częścią tych idiotyzmów nie są w stanie się zmienić.

Bart Simpson
Bart Simpson

Z tego co opowiadał mi jeden Rusek, te pussy riot to banda oszołomionych lewaczek, co się ruchają po kościołach i wszyscy na nie srają, tylko w Zydowskich mediach robi się z nich ofiary Putina.

glitch3179
glitch3179

plują na Rosje, a polscy więźniowie polityczni jak Mateusz Piskorski jakoś im nie przeszkadzają

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
14.08.2020

Bardzo udana próba generalna Legii. Tylko czy taka może się odbywać bez rywala?

Próbą generalną Legii przed tym sezonem miało być starcie z Cracovią, ale wiemy, co się stało – do drzwi zapukał koronawirus, chcielibyśmy, żeby sobie poszedł, ale on nie chce i uparcie przeszkadza. Pierwszym meczem Wojskowych okazała się więc rywalizacja z Bełchatowem i można było się zastanawiać, czy ten mecz – ze względu na klasę rywala […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Najładniejsza piłka w Polsce przyniesie wreszcie trofea?

Naprawdę nie chce nam się po raz wtóry stosować metafory z Adamem Miauczyńskim. To już nudne, to oklepane. Lech Poznań też jest już znudzony tym, że jest wiecznie drugi. Dlatego wyznaczył sobie nowy cel – chce grać najładniejszą piłkę w kraju. Czy ten cel przyniesie tytuł mistrzowski? Tego nie wiemy. Póki co w rozdaniu przed […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Ekstraklasa, czyli najbardziej łaskawy rynek pracy

Ekstraklasowy piłkarz to ma klawe życie. Nie bardzo musi go interesować wynik jego drużyny, bo on doskonale wie, że miejsc pracy na rynku jest tyle, że wystarczy dwa-trzy razy celnie kopnąć piłkę i ktoś się nabierze. Odbudujemy go! Ma potencjał! Jest względnie tani (czyli zarabia 20 tysięcy)! I tak to się kręci. Gdyby Dariusz „dwa […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Tęskniliśmy za tym: Jerzy Brzęczek ogłosił zagraniczne powołania!

Sytuacja jest wciąż dość trudna. Coraz częstsze odwoływanie spotkań, te które się odbywają cały czas rozgrywane są z bardzo ograniczoną publicznością, do tego co i rusz komunikaty zespołów medycznych, które informują o zakażeniach koronawirusem wśród piłkarzy. Tym większa jest radość, gdy docierają do nas okruchy dawnej normalności. Jednym z takich okruchów jest zapowiadany powrót futbolu […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

„Góry” w Warszawie, czyli nowoczesny trening, który pomoże biegaczom i triathlonistom poprawić wyniki

Chcesz zbudować odpowiednią formę na maraton albo inny, chociażby triathlonowy start, wyjedź w góry. Jeśli potrenujesz kilka tygodni na właściwej wysokości, efekty muszą przyjść. Te dwa zdania to oczywiście nadal prawda, ale… nie do końca. Albowiem świat biegów i triathlonu, podobnie jak chociażby ten piłkarski, ewoluuje. Dlatego wypracowanie wysokiej dyspozycji nie jest już połączone wyłącznie […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Tekst czytelnika. Luis Suarez – osąd bohatera

Kwiecień 2015 roku. Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów – Barcelona mierzy się na Parc des Princes z Paris Saint-Germain. Oglądam to spotkanie, spędzając Wielkanoc u swojej ówczesnej dziewczyny w Meksyku. Acapulco, żar leje się z nieba, nie pomaga ani leniwie kręcący się pod sufitem baru wiatrak, ani zimna Corona. Pierwszy gwizdek wybrzmiewa o godzinie 13:45 […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Stanowisko: świetne wieści dla polskiej piłki

Prezes dowolnego klubu powinien wejść do szatni i powiedzieć do zawodników: Panowie, nie umiemy grać w piłkę, prawda? No nie umiemy. Ale umiemy siedzieć na dupie? To akurat umiemy. No to najważniejsze zadanie dla nas – siedzimy na dupie. Dziś „Stanowisko” o szansie dla polskich klubów, jaką niesie za sobą… koronawirus.  
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Jóźwiak zaskakuje: do Wisły trafia doświadczony ligowiec z Legią w CV

To już prawdopodobnie ostatni letni transfer Wisły Płock. Zapytacie – skąd niby to wiemy? Jak się tego domyśliliśmy? Przecieki z klubu czy po prostu kadra jest już kompletna? Nie, odpowiedź jest prostsza. Skoro Marek Jóźwiak ściąga do klubu Damiana Zbozienia, oznacza to, że doszedł właśnie do literki „Z” w swoim telefonie. Dalej jest już tylko […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Quiz piłkarski. Kto podnosił z boiska wygraną w Lidze Mistrzów (część II)?

Kilka dni temu zaproponowaliśmy wam zabawę, która polegała na wymienianiu podstawowych jedenastek drużyn, które sięgnęły po Ligę Mistrzów. Poszło wam to na tyle dobrze (średnia 65% poprawnych odpowiedzi), że uznaliśmy, iż należy podnieść poprzeczkę. W tym celu cofnęliśmy się o jeszcze dziesięć edycji. Czy potraficie wymienić składy ekip, które sięgały po wspomniane trofeum w latach […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Plaża, okręgówka, stół rehabilitacyjny. Gdzie są ci, którzy nie znoszą Stokowca?

Wśród byłych piłkarzy Lechii panowała ostatnio narracja, że Piotr Stokowiec to zło wcielone. Idealny kandydat na czarny charakter w Bondzie, postać, którą powinno się straszyć niegrzeczne dzieci, no i oczywiście rasista, jak ktoś jest zły w XXI wieku, to musi być rasistą, nie ma rady. Można się więc zastanawiać, dlaczego plam na charakterze tego okrutnika […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Czas zostać rycerzem wiosny. O fazie pucharowej Lewego w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski osiągnął w karierze klubowej wiele, bardzo wiele. Kolekcjonowanie trofeów w Niemczech z zastraszającą regularnością, wszystko okraszone tytułem w najlepszej lidze świata, Ekstraklasie, nie wspominając o wygraniu III ligi ze Zniczem Pruszków. Ale ta galaktyczna kariera domaga się dopełnienia w Europie jak przystało na jednego z najlepszych napastników w historii tych rozgrywek. Przeanalizujmy jak […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Koronawirus w Śląsku. Jak kończy się kuszenie losu? Właśnie tak

Nikomu tego nie życzyliśmy. Mieliśmy wręcz nadzieję, że skończy się tylko na obciachu związanym z przyłapaniem. No ale niestety. Śląsk Wrocław dołączył do grona klubów, w których pojawił się pozytywny wynik testu na koronawirusa. Komunikat na ten temat został wydany wczoraj wieczorem, a w nim przeczytać możemy zdanie: „od kilku dni [piłkarz] jest także odizolowany […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Mladenović: Lechia wszystko mi wypłaciła. Miałem dobre relacje z prezesem i trenerem

– Wiedziałem, na co się piszę, byłem przekonany, że nawet jeśli będą zaległości, to ostatecznie dostanę swoje pieniądze. Miałem rację. Podpisałem umowę z Legią, na koniec Lechia wszystko mi wypłaciła. Nie było sensu się obrażać, wykłócać – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Filip Mladenović, który bardzo dobrze wspomina Piotra Stokowca i Adama Mandziarę. Co poza tym w prasie? […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Koniec Cruyffa, 7:0 Heynckesa i Pep kontra Luis Enrique. Nudy w meczach Barcy z Bayernem nie ma

Potrafimy sobie wyobrazić większe klasyki europejskiej piłki. Rywalizacji o większej historii też znajdziemy multum. Ale choć Barcelona z Bayernem pierwszy raz zmierzyły się dopiero w 1996, tak KAŻDY ich dwumecz był napakowany po brzegi intrygującymi kontekstami. To taka rywalizacja kończyła erę Cruyffa w Barcelonie. Była brzytwą, którą tonący Bayern złapał, a potem wykorzystał by dokonać […]
14.08.2020
Weszło Extra
14.08.2020

Mogłem podpisać kontrakt za granicą. Śląsk to mój wybór

– Mogłem podpisać kontrakt za granicą. Nie ma co ukrywać, nie jestem najmłodszym zawodnikiem, więc to nie były już topowe drużyny. Kluby, które grają w solidnych ligach europejskich, ale nie walczą o mistrza. Raczej druga połowa tabeli. Najbliżej było mi do Holandii. Gdy jeszcze nie podpisałem kontraktu, ale był już temat, dostawałem mnóstwo wiadomości od […]
14.08.2020
Weszło
13.08.2020

Padłeś, powstań, RB Lipsk. To nie ta firma, ale rezultat się zgadza!

Pierwsza z ekip w pewnym momencie łapie zadyszkę, nie jest już tak groźna, jak wcześniej, brakuje kontr, raczej zaczyna to wyglądać jak czekanie na nieuniknione. Druga z kolei wypracowuje sobie przewagę, można nawet powiedzieć, że ciśnie przeciwnika i chce rozstrzygnąć spotkanie przed zbliżającą się dogrywką. Brzmi jak scenariusz, w którym Atletico odgrywa rolę tego umęczonego, […]
13.08.2020
Weszło
13.08.2020

Jeśli to miał być przedsmak ligi, to cieszyć się mogą tylko w Zabrzu

Pamiętacie jeszcze kibica Liverpoolu śpiewającego o tercecie Mane, Salah, Firmino? Ta trójka sprawiała, że kibiców „The Reds” niezbyt ruszała strata Coutinho. Po dzisiejszym meczu kibice z Zabrza mogą zacząć układać przyśpiewkę w podobnym stylu, tyle że o Nowaku, Mannehu i Jimenezie, którzy pozwolą zapomnieć o Angulo. Dziś ten tercet, chociaż nie tylko on, bez problemu […]
13.08.2020
Weszło
13.08.2020

Samuel Mraz w Zagłębiu Lubin. Jest oferta za Bartosza Białka

Mraz w polskiej piłce to nie jest nazwisko anonimowe. Ale gdyby Zagłębie Lubin ściągnęło teraz Patrika, to bylibyśmy lekko skonfundowani. „Miedziowi” ściągają jednak Samuela Mraza – byłego króla strzelców ligi słowackiej, trzykrotnego reprezentanta Słowacji, ostatnio grającego w Broendby. Na papierze ten ruch wygląda obiecująco – mobilna „dziewiątka” do odbudowania, w umowie wypożyczenia go z Empoli […]
13.08.2020