Wyczyśćcie kalendarze. Weszło na fali!
Weszło

Wyczyśćcie kalendarze. Weszło na fali!

Ostatnie dni przed odpaleniem #ProjektStano dają nam ostro popalić. Próby trwają od świtu do zmierzchu. Budowa studia, sprawy techniczne, dobór ludzi, komentatorów, prowadzących, reporterów… Setki spraw, które potrafią wymknąć się spod kontroli, ale dają się ujarzmić. Uczymy się. Nabieramy gotowości!

Ekstraklasa tej zimy rusza 9 lutego. My też. Zaczynamy w momencie, w którym wszyscy kibice wracają na stadiony, zasiadają przed telewizorami… A jeśli nie dane Wam będzie oglądać sportowych spektakli, zapraszamy na Weszło FM. W najbliższy piątek czuwajcie już od godziny 15:00. Usłyszycie nas przez portale internetowe Weszlo.com i Weszlo.fm. Od dłuższego czasu działa w sieci hasztag #WeszłoFM. Pytacie tam również o aplikację. Zarówno na iOS, jak i Androida uruchomimy ją bez zbędnej zwłoki. Lada dzień. Wszystkie informacje będziemy komunikować na bieżąco.

Padają pytania o to, jak nas słuchać. Nadajemy tylko w sieci. Kropka. Nie ma co drążyć tematu, bo wszystko wyjaśnił Krzysztof Stanowski w poprzedni wtorek.

Co mamy w planach? Nie szykujemy żadnej konferencji prasowej. Wchodzimy od razu na ostro (o godz. 16:00). Na początek na antenie pojawimy się ze Stano celem wyjawienia naszych chytrych planów. Przepytamy w trakcie pierwszej godziny ludzi, którzy będą pojawiali się na antenie w charakterze gospodarzy audycji, komentatorów i ekspertów. Od 17:00 wchodzimy z tematem ekstraklasy i pozostaniemy przy nim do późnego wieczora.

radio1

Naszą pierwszą transmisją będzie mecz Wisły Płock z Górnikiem, a pod piątkowe mecze o 18 idealnie skrojony jest Mietek Mietczyński. Sobotę rozpoczniemy od Justyny Kowalczyk, która pobiegnie po medal na igrzyskach w biegu łączonym (15 km, godz. 8:15). Potem podsumujemy pierwsze mecze i wydarzenia olimpijskie oraz zapowiemy ciąg dalszy ekstraklasowej kolejki.

Po prawie roku zawieszenia wraca „Stan Futbolu”. Na sobotę Krzysztof Stanowski zaprosił najważniejszych polskich menedżerów. Jak się domyślacie, temat przewodni to dokonania transferowe polskich (i nie tylko) klubów. W międzyczasie grzejemy temat igrzysk, łączenia na żywo z Pjongczangu zapowiedział Igor Błachut – komentator Eurosportu.

– Przygotujcie się na ból, pot i łzy. Będziemy uderzać, kopać i chwytać. Piekielne emocje, nieprawdopodobne akcje i brazylijski luz. To wszystko już teraz! Trzymajcie gardę naprawdę wysoko. Startuje… Jurasówka! Łooooooooooooo! – to mógł wymyślić tylko Łukasz „Juras” Jurkowski. Zawodnik KSW, komentator sportów walki, a przy okazji spiker Legii Warszawa będzie nawiedzał studio Weszło FM w poniedziałki o godz. 22:00.

juras

Najwięcej pytacie nas jednak o mecze piłkarskie. Tu sprawa jest oczywista. Komentujemy całą ekstraklasę. Sprawozdajemy kluczowe spotkania najważniejszych lig europejskich. Liga Mistrzów to też będzie istne szaleństwo. Do naszego grona dołączają Grzegorz Szamotulski (znany choćby ze spektakularnego transferu do KTS Weszło) oraz zawodnik ofensywny Przeglądu Sportowego, Piotr Wołosik, którzy uraczą nas anegdotami rodem z piłkarskiej szatni. Głośnym echem odbił się ostatnio transfer Olka Wandzla. Czwartkowe premiery jego podcastów odbędą się na Weszło FM.

Magazyny tematyczne? Piłkarskie i o innych sportach. Na pierwszy ogień magazyny: Estadio Weszło (La Liga – prowadzi Samuel Szczygielski), Football Bloody Hell (Premier League – Wojciech Piela), Der Kwalitet (Bundesliga – Adam Kotleszka). Również polskim klubom dedykujemy oddzielne pasma. Legia Warszawa doczeka się dwóch programów, godzinną audycję poświęcimy Lechowi Poznań. „Lecimy z Koksem” – jak sama nazwa wskazuje, program poprowadzi Lord Koks we własnej osobie.

radio2

Kolarskie czwartki spędzimy z komentatorami Eurosportu Adamem Proboszem i wspomnianym powyżej Igorem Błachutem. Koszykówką w wydaniu NBA (i nie tylko) oraz żużlem zajmie się fachowiec w lewoskrętnej materii Michał Łopaciński z NC+. Będziemy mówić o triathlonie i innych masowych zajawkach dla sportowców-amatorów. To działka Kamila Gapińskiego. Myślimy też o zdrowym (czytaj: sportowym) trybie życia, diecie, dorocznym „projekcie plaża”. Niedzielne poranki spędzicie z trenerem personalnym Adamem Kotleszką, któremu będziecie mogli zadać każde pytanie dotyczące sprawności Waszych organizmów. Adam Romer i Artur Rolak poprowadzą TenisKlub, czyli magazyn o białym sporcie. O sportach nieoczywistych, przygodach i podróżach audycję poprowadzę ja, Dariusz Urbanowicz.

Wstajemy o godzinie siódmej rano, w weekendy trochę później. Szanujmy się! Poranne pasmo „Dwójka bez sternika” będzie dynamiczne, wesołe i rzetelne. Powkręcamy również kogo trzeba i jak trzeba. Myślimy o radiu interaktywnym, do którego będziecie mogli (prawie zawsze) zadzwonić, by porozmawiać na antenie z prowadzącym. Albo powiedzieć szczerze, co o nas myślicie. Jesteśmy w stanie prowadzić relacje na żywo z kilku aren. Nie odpuścimy żadnego istotnego wydarzenia.

Do usłyszenia.

DARIUSZ URBANOWICZ