Górnika też stać na chałowość
Weszło

Górnika też stać na chałowość

Paweł Zarzeczny powiedział kiedyś, że czasem pisze coś chałowego, by udowodnić, że człowieka stać też na gorszą formę. Na chałowość. Oczywiście nikt z obozu Górnika w ten sposób nie będzie się usprawiedliwiał – mimo że też są w tym sezonie najlepsi – ale w dzisiejszym meczu pokazali nam, że również stać ich na gorszą formę.

Na chałowość.

Górnik nawet kiedy przegrywał, to przegrywał ładnie. Nawet gdy tracił punkty w końcówkach, wszystko było podsycone emocjami. Zachwytem nad intensywnością, kontrami, stałymi fragmentami, wybieganą młodzieżą. Dziś na Górnika nie dało się patrzeć. Szczerze – modliliśmy się, by te męki wreszcie zostały ukrócone. Ex-lider (Legia przegoniła go już o dwa punkyt) stworzył sobie dziś zero sytuacji bramkowych. Jedyny moment, w którym pomyśleliśmy o bramce, to rzut wolny Rafała Kurzawy, po którym trafił w słupek. No, była jeszcze sytuacja Angulo z dziesięciu metrów, ale ciężko mówić o czymkolwiek, skoro chłop mając piłkę na nodze nawet w nią nie trafił.

Arka nie grała wcale lepiej i w zasadzie zagrażała tylko wtedy, gdy dopomógł jej Górnik, choć ta pomoc nie była jakoś szczególnie obfita (ot – drobny błąd raz na jakiś czas). Aż do momentu doliczonego czasu gry, w którym Suarez wziął sprawy w swoje ręce. Prosta piłka dla obrońcy, wystarczy tylko ją wyekspediować – albo na aut, albo na róg. Pierwsza myśl w głowie Hiszpana: cholera, ale na róg to prawie gol, jesteśmy tego najlepszym przykładem. Druga: o fuck, aut? Przecież doskonale pamiętam, jak analizowaliśmy z trenerem auty Arki, jej najgroźniejszą broń. Tym sposobem Suarez stwierdził, że lepiej będzie wbrew wszelkim kanonom piłkarstwa zagrać we własne pole karne, w którym roiło się od pressujących arkowców. Pół biedy, gdyby udało się to zrobić dokładne. Problem w tym, że Suarez nieczysto trafił w piłkę i podał wprost pod nogi Jurado. A potem zdarzenia działy się bardzo szybko – najpierw strzał z ostrego kąta, piłka odbiła się od bramkarza, Zbozień dobił ją do pustaka. Punkt wydarty z rąk minutę przed zakończeniem spotkania.

Górnik był dziś zatem chałowy, mniej więcej tak jak cały mecz, choć gdybyśmy słuchali wyłącznie samego komentarza w ogóle nie spostrzeglibyśmy się, że to nie Liga Mistrzów. Wyobraźcie sobie sytuację – Luka Zarandia posyła trzeci strzał w maliny. Trzeci! Co słyszy od komentatora?

– Dobrze, dobrze, dobrze. Widać, że jest siła w tym uderzeniu!

Chryste Panie. Znacie nasze zdanie co do pudrowania rzeczywistości przez ligowych komentatorów, ale dziś to była totalna przeginka. Takim sposobem dowiedzieliśmy się też na koniec, że nie oglądaliśmy „paździerzowego spotkania, po którym ludzie wydłubują sobie oczy” a „mecz nacechowany dyscypliną taktyczną”. Może w ten sposób powinniśmy od dziś patrzeć na tę ligę. Z pewnością byłoby łatwiej.

arka_herb

Arka Gdynia

12-12-2017
1
:
0
Gornik_Zabrze

Górnik Zabrze

20. kolejka

12.12.2017

20:30

Gdynia

5.0 4.0
A. Łukasiewicz
7.0 8.0
D. Zbozień
6.0 6.7
F. Helstrup
4.0 4.3
G. Piesio
3.0 5.0
L. Zarandia
6.0 6.0
M. Warcholak
3.0 4.3
M. Szwoch
5.0 6.0
M. Marcjanik
6.0 8.5
P. Steinbors
4.0 6.0
R. Siemaszko
3.0 4.3
S. Kriwiec
4.0 4.0
A. Wolniewicz
2.0 2.0
D. Suarez
3.0 2.3
I. Angulo
6.0 5.0
M. Ambrosiewicz
6.0 5.5
M. Wieteska
5.0 4.0
M. Koj
4.0 5.0
R. Kurzawa
6.0 4.3
S. Matuszek
5.0 4.0
S. Żurkowski
5.0 5.0
T. Loska
4.0 3.7
Ł. Wolsztyński
5.0 4.0
Paweł Gil

Zmiany gospodarzy:

S. Kriwiec

M. Nalepa

4.0-

L. Zarandia

P. Kun

-2.0

R. Siemaszko

R. Jurado

-9.0

Zmiany gości:

Ł. Wolsztyński

D. Kądzior

4.04.0

S. Żurkowski

D. Ledecky

--
Chałowość Górnika
Chałowość Arki
Chałowość Suareza
Chałowość strzałów Zarandii

Nagroda specjalna*

Łycha dla piłkarzy Górnika
Długa droga przed wami - pomoże wam zapomnieć o tym meczu
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (41)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sportowy Maniak

Górnika, nie Górnik w tytule

Staszek Anioł

Ha, powiedz to tym z Łęcznej, co to „w Górnik wierzą”… Zawsze mnie oczy bolą, jak to widzę, żeby nawet nazwy swojego ukochanego klubu nie umieć odmieniać!

Laki Luk
Nigdy Nie Byłem Na Meczu

Dupa. Nie umiem odmieniać słowa „Górnik”.
Dobranoc.

Porter

Biernik. Kogo, co. Na chałowość stać górnika strzałowego, ale „Górnik” Zabrze.

Staszek Anioł

Górnika w nazwie klubu odmienia się tak samo, jak każdego innego…

Porter

Niby dlaczego? To jest klub. Co, a nie kto.

Staszek Anioł

A niby dlaczego nie? Nazwa klubu od nazwy zawodu, proste jak budowa cepa.

qdlaty81
WIDZEW

Nazwisko Palnik.
Widzę pana Palnika.
Ale rzeczownik palnik.
Widzę palnik.

Grisha

Idąc tym tokiem, poprawnie będzie „na chałowość stać Zawisza Bydgoszcz”? Tylko co to jest ten Zawisz?

Porter

Po polsku prawidłowo mówi sie „daj papieros”, a nie „daj papierosa”.

Staszek Anioł

Ale papieros nie jest żywotny, a górnik jest! My na pewno używamy tego samego języka? Ty oglądasz w akcji Górnik…?

Staszek Anioł

Jest słowo „chała”, to po co jakaś „chałowość”? Skąd to wynaleźliście?

Criskrakow

Bo im chodziło o hujowość, ale poprawność polityczna im zabroniła to napisać.

Mikas
West Ham United

Zarzeczny udowadniał to jednak za często.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kurczi

Wy w ogóle oglądaliście ten mecz? Warcholak ocena 6, a Piesio przy nim 4? Patrząc na rozrysowanie ustawienia chyba artykuł pisany pod wynik. Szwoch za Siemaszko haha

Piotr Szkudlarek
Warta Poznań

Zurkowski moze grac jako 10-tka???

Toro

Tak, grał na tej pozycji w juniorach w Gwarku.

Rangouren
Tottenham Hotspur

I szło mu całkiem dobrze, trzeba przyznać.

keptna

juz po Górniku, zacznie sie tracenie punktow, zjazd w tabeli ale dzieki punktow zdobytych wczesniej gorna 8 powinna byc w zasiegu.

Rangouren
Tottenham Hotspur

Mówisz? Cholera, dzięki za cynk! Idę do buka obstawić, że Górnik od teraz wszystko w cymbał!

keptna

moze nie wszystko w cymbal ale zacznie tracic regularnie juz punkty;) Taka Legia czy Lech spokojnie go juz wyprzedza.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

„Takim sposobem dowiedzieliśmy się też na koniec, że nie oglądaliśmy „paździerzowego spotkania, po którym ludzie wydłubują sobie oczy” a „mecz nacechowany dyscypliną taktyczną”.Może w ten sposób powinniśmy od dziś patrzeć na tę ligę. Z pewnością byłoby łatwiej.”

W ten sam sposób patrzę na wiele tekstów na weszło. Zamiast pełnego błędów ni to śmiesznego, ni to inteligenckiego bełkotu, staram się patrzeć na nie, jako pełne kreatywnego podejścia do panujących zasad pisowni dzieła, których twórcy wykazują się innowacyjnością w dziedzinie jasnego wyrażania myśli.

Monterotondo10
Cisy Nałęczów

Chyba trener Brosz czytał wasz „wielki poradnik, jak trener powinien utrzymać się na stołku ” i za bardzo wziął sobie wasze rady do serca więc postanowił odjebać jakiś hujowy mecz żeby nie było zbyt kolorowo

Baton

Widać w ostatnich dwóch spotkaniach, że Górnik jest po prostu zmęczony, tyle. Zobaczymy co się zimą będzie działo, bo na Kurzawę już chrapkę ma Legia(z racji kończącego się kontraktu).

Pablo.zet

Górnik zagrał dwa chujowe mecze w tym sezonie. Oba z Arką…

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

W Warszawie też zagrali gówno.

Lluc93

Po prostu Ojrzyński to taki trener, którego drużyny grają defensywny futbol. Ciężko się mecze Arki ogląda, ale wybił atuty Górnikowi z rąk i ci tylko na stałe fragmenty (na których bazuje też Arka) mogli liczyć. Z rożnego nic nie wpadło to i kolejne punkty stracone.

Odzidzia_Pajszao

Ojrzyński kręci sobie właśnie sznur. Zamiast trzymać się środka tabeli to on doskakuje do czołówki. No, no, panie. Teraz jak nie będzie minimum wicemistrzostwa, to chyba wiadomo co się stanie z tym trenerem…

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Zabawne będzie jeśli ten młody własciciel Arki okaże sie najrozsądniejszy z tego całego cyrku i nie zwolni Leszka za byle gówno.

M.S.

No to koniec, posiedzieli sobie na pozycji lidera, pocieszyli się, ale chyba nikt poważny nie pomyślał, że mogą zdobyć mistrza, a i tak chwała im za to, że wchodząc z pierwszej ligi, ładnie pogonili towarzystwo.

Kolo
Górnik Zabrze

no tak, niezłe wnioski po pechowym jednym przegraniu meczu, gdzie w innych Górnik kosi większość jak chce. Gratuluje logiki myślenia :) Na wiosnę Górnik odpocznie i przeora tą ligę, zapamiętaj mój wpis 😉 Przypomnę sie później.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Człowieku co roku jakiś outsider z naszej ligi biję się z głównymi kandydatami o mistrza.
Zapomniałeś już Piasta stprzed 2 lat?
Też był zachwyt, wysławianie pod niebiosa i że mistrz będzie! A potem jak zwykle wpierdol w el. w III rundzie a od 2 lat bicie się o utrzymanie.
Trzeba mieć problemy z mózgiem aby myśleć że Górnik zdobędzie MP.
Niech się modli Górnik aby utrzymać formę na wiosnę bo żaden klub na świecie nie jest ciągle w formie.
,,Na wiosnę Górnik odpocznie i przeora tą ligę, zapamiętaj mój wpis Przypomnę sie później.”
Chyba o Legii piszesz która grając obecnie gówno przez większość spotkań jest liderem.Gdy wejdzie na swój poziom to będzie jak rok temu pod koniec rundy jesienno-zimowej czyli jechanie każdego po min. 3:0.
Jak na koniec roku Górnik będzie w 8 to już sukces to będzie sukces.
Trochę lodu na głowę..
Ps.Zapamiętaj mój wpis Przypomnę sie później.

Kolo
Górnik Zabrze

legia gra największy piach z czołówki, nawet w przewadze z outsiderem była gorsza. To, że ratuje je fart i non stop karne i wymęczone 1:0 to inna bajka. Uważaj sobie co chcesz, ja uważam swoje.

PS. Oby Górnik dostał się do eliminacji LM, takiego obciachu jak legia na pewno nie zrobi, przegrywając z pastuchami i kozojebcami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

,,Oby Górnik dostał się do eliminacji LM, takiego obciachu jak legia na pewno nie zrobi, przegrywając z pastuchami i kozojebcami.”
No nie ma to jak pierdolić farmazony.
Astana gra dalej w LE awansując do fazy pucharowej z 2 miejsca.
Sheriff zdobył 9pkt w grupie i tylko dlatego nie wyszedł z grupy bo miał gorszy bilans bramek od Kopenhagi.
A o czym to świadczy że słabiutka Legia jest liderem jak nie o tym że inne nasze drużyny grają gówno?
Ktoś zabrania innym klubom wygrywać z Legią?
Kurwa gdzie ty masz problem?
To że inne nasze kluby są jeszcze bardziej chujowsze niż Legia bez formy to nie moja wina.
Ps.Górnik to w eliminacjach do LM może zagraćco najwyżej w fifie.

M.S.

Jak Legia przegrywała z pastuchami i kozojebcami, to w Zabrzu świętowano awans do Ekstraklasy. O eliminacjach do LM, to raczej mogą pomarzyć i chyba lepiej. Tylko patrzeć, jak każdy, kto się wyróżnia będzie uciekał z Górnika. Więc w I rundzie wstępnej mogłoby dojść do gwałtu.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Wpierdol i to podwójny zalicza i polski bajern, ale co to ma wspólnego z wynikami w E-klasie?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Oby. Ja jednak uważam, że Górnik pęknie na wiosnę jak mydlana bańka po zimowej wyprzedaży. Obym się mylił.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy

Czy ten blondasek z Górnika ma jakiś immunitet? Już drugi mecz wali łokciami po głowach wszystkich jak leci i nawet żółtej kartki nie dostał.

wpDiscuz