post Avatar

Opublikowane 29.11.2017 10:02 przez

redakcja

Zakładam, że przedstawię Michałowi kilka ofert, a on dokona ostatecznego wyboru. Uważam, że nie ma co czekać ze zmianą klubu do mistrzostw świata. Jeśli pojawi się interesująca – dla zawodnika i dla Legii – propozycja, to należy z niej skorzystać – mówi Mariusz Piekarski w kontekście zagranicznego transferu Michała Pazdana już w zimowym oknie transferowym w rozmowie z „Super Expressem”.

GAZETA WYBORCZA

Sędziowskie piekło, czyli witamy w LaLiga.

Niemal wszyscy widzieli, jak w 30. minucie bramkarz Valencii Neto popełnia błąd, puszcza piłkę do bramki, by potem desperackim rzutem wygarnąć ją zza linii. – Wszyscy widzieli, poza tym, który powinien – skomentował Andrés Iniesta. Kapitan Barcelony nie mówił ani o antykatalońskich spiskach, ani o słabości arbitrów, ale o konieczności wykorzystania technologii VAR, czyli wideosędziowania.

Liga hiszpańska jako jedyna z wielkich lig nie używa ani VAR-u, ani goal-line technology do sprawdzenia, czy piłka była w bramce. Od dawna zabiegała o to Barcelona, ale władze ligi i federacja tłumaczyły, że to drogo kosztuje. Szef ligi Javier Tebas zapewnił, że VAR zostanie wprowadzony w następnym sezonie, że wszyscy są za. – Gdybym wam powiedział, że gola Messiego nie widziałem, nazwalibyście mnie ślepcem – powiedział. Ale dodał, że w Hiszpanii zwlekano z VAR, bo wprowadzający go Włosi, Portugalczycy i Niemcy mieli kłopoty. Hiszpania postanowiła czekać, by ich uniknąć. – Nie sądzę, żebyśmy przez to zwlekanie wystawiali naszą ligę na pośmiewisko Europy – mówił Tebas.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.26.56

Rafał Stec o Milanie, czyli luksusowym bajzlu na San Siro.

Zanim Milan zaczął wypłacać pensje, wykosztowywał się przed sezonem na transfery. Wydał blisko ćwierć miliarda euro. Gdyby nie szaleństwa Katarczyków sponsorujących Paris Saint-Germain, byłby minionego lata rekordzistą na świecie. Odnowił całą szatnię, z podstawowego składu z ubiegłego sezonu ostali się jedynie zdolni młodzieńcy – obrońca Alessio Romagnoli oraz bramkarz Gianluigi Donnarumma, którego zatrzymanie także uznano za wspaniały transfer (jest najwyżej opłacanym nastolatkiem w futbolu). Twarzą rewolucji został Leonardo Bonucci, najdroższy piłkarz w dziejach klubu.

Dzisiaj on – witany w czołobitnym przyklęku, jako obrońca numer jeden na świecie – daje twarz permanentnej klęsce. Czasami zawali w derbach z Interem, czasami wyleci z boiska z czerwoną kartką, czasami popełni błąd wprost kuriozalny. A dowodzi drużyną boleśnie przewidywalną, która zawsze daje radę rywalom z dolnej połowy tabeli (żadnej porażki), nigdy nie wytrzymując naporu rywali z czołówki (same porażki – 1:4 z Lazio, 0:2 z Sampdorią, 0:2 z Romą, 2:3 z Interem, 0:2 z Juve, 1:2 z Napoli). Przyzwoici piłkarze tworzą nieprzyzwoicie marną drużynę, gdy zatem wystarcza im polegać na indywidualnych umiejętnościach, nie zawodzą. Gdy jednak zderzają się z porównywalnie klasowymi, ich szanse spadają do zera. Stąd zmiana trenera.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.27.05

SUPER EXPRESS

Mariusz Piekarski szykuje odejście Michała Pazdana z Legii już zimą.

Pazdan już zimą odejdzie z Legii?
Przede wszystkim to jestem bardzo szczęśliwy, że Michał nam zaufał i zdecydował się na współpracę. Zakładam, że przedstawię Michałowi kilka ofert, a on dokona ostatecznego wyboru. Uważam, że nie ma co czekać ze zmianą klubu do mistrzostw świata. Jeśli pojawi się interesująca – dla zawodnika i dla Legii – propozycja, to należy z niej skorzystać.

O obrońcy Legii i reprezentacji mówi się, że dlatego tak długo nie może znaleźć zagranicznego klubu, bo jest za mały (181 cm), za stary i za często łapie kontuzje…
Dla dobrego menedżera przeszkody nie istnieją. Poza tym nie zgadzam się z opiniami, że Michał jest mały czy stary. To piłkarz o określonej klasie i renomie. Świetnie czyta grę, ustawia się. Jest w najlepszym wieku dla środkowego obrońcy. Ma doświadczenie i boiskowe obycie.

PZPN walczy z Barceloną o 60 tysięcy euro.

Przepisy FIFA stanowią, że za każdy międzynarodowy transfer klubom, które wychowały danego piłkarza, należy się w sumie 5 procent kwoty transferowej. Paulinho przeszedł z chińskiego Guangzhou Evergrande do Barcelony za 40 mln euro, a wśród beneficjentów powinien być ŁKS Łódź, gdzie piłkarz spędził jeden sezon. Niestety dla łodzian obecny ŁKS nie jest następcą prawnym poprzedniego klubu, a w takiej sytuacji pieniądze należą się krajowej federacji, która przeznacza je na programy związane ze szkoleniem młodzieży. Z obliczeń PZPN wynika, że Barcelona powinna zapłacić 160 tys. euro, ale Katalończycy kłócą się, że Polakom należy się tylko 100 tys. Bez wdawania się w skomplikowane szczegóły: chodzi o przeliczenie, jak długo zawodnik był zarejestrowany jako piłkarz polskiego klubu. Jeśli PZPN nie dojdzie do porozumienia z Barceloną, bardzo możliwe, że sprawa trafi do FIFA, która ma komórkę do rozstrzygania tego typu sporów.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.32.44

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.22.15

Zagłębie ma swojego Lewandowskiego. Zagraniczna kariera nowego trenera lubinian ma być wzorem dla zawodników.

– Zdziwilibyście się, ile się naoglądałem meczów Zagłębia i ile o nim wiem. Jako wychowanek tego klubu czuję, że zaczynam coś specjalnego. W zespole jest duży potencjał. Nawet nie wszyscy sobie jeszcze uświadamiają, co mogą osiągnąć. Chcę wydobyć z tych chłopaków to, co najlepsze, a przy okazji pokazać im, jakie mają możliwości dzięki piłce. Na Zagłębiu nie kończy się świat. Jest wiele świetnych klubów w Europie. Jest też reprezentacja Polski. To są cele, do których ci chłopcy powinni dążyć – mówił Lewandowski przed wyjazdem do Kielc.  Tym samym wskazał jeden z powodów, dla których na niego postawiono: to zawodnik, któremu za granicą się powiodło. Było wielu zdolniejszych piłkarsko od niego, ale ciężko pracował i otaczał się mądrymi doradcami. Dziś, po zakończeniu kariery, może się poszczycić tym, że m.in. kupił apartament w Dubaju. W klubie liczą, że jako człowiekowi sukcesu tym łatwiej będzie mu przekonać piłkarzy do swoich pomysłów.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.22.24

PZPN chce, by w trakcie weryfikacji wideo kibice byli informowani, czego ta weryfikacja dotyczy. Chciałoby się powiedzieć: nareszcie!

– Chcemy coś z tym zrobić, bo teraz kibice bywają zdezorientowani. Mają pretensje do sędziego, a tak naprawdę nie wiedzą, na jakiej podstawie na przykład anulował on decyzję o strzelonym golu albo odgwizdanym rzucie karnym. Przejrzystość jest tu bardzo wskazana, kibic powinien mieć taką informację – mówi Łukasz Wachowski, szef Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN (…).

Postulat jest słuszny, lecz są kłopoty z jego realizacją. Nie wiadomo, jak w praktyce miałoby się odbywać przekazywanie takich komunikatów kibicom. Mówi się o tym we wszystkich ligach, w których pojawił się VAR i… na razie kończy się na rozmowach. PZPN chciał, aby to zadanie spoczywało na arbitrze technicznym, lecz z IFAB (Międzynarodowa Rada Piłkarska, która tworzy przepisy i nadzoruje zasady funkcjonowania sędziów) przyszła odpowiedź odmowna (…).

PZPN skłania się raczej do współpracy z organizatorem meczu, który miałby kontakt z wozem i na tej postawie informacja o powodach i skutkach użycia wideoweryfikacji pojawiałaby na stadionowych telebimach, ewentualnie podawałby ją w specjalnym komunikacie spiker. Ważne, żeby zasady były ujednolicone i na każdym stadionie stosowane w taki sam sposób.

Michał Probierz ma mieć środki, by poszaleć zimą przy wzmocnieniach. Tylko że sam będzie musiał wziąć odpowiedzialność za transfery.

– Od dawien dawna  w Cracovii nie ma dyrektora sportowego, a ta funkcja jest bardzo potrzebna, żeby odciążyć trenera od obserwacji zawodników. Tego nie da się połączyć. Skauting nie może ograniczać się tylko do jednego człowieka, musi być rozwinięta siatka ludzi, którzy co kolejkę jadą obserwować zawodników – mówił Zieliński w czerwcowej rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Teraz podobne kłopoty może mieć Michał Probierz. – To trener ma pełnię władzy w kwestiach transferowych i nie zamierzam wchodzić mu w kompetencje – mówi Filipiak. A to oznacza jedno: „Masz kasę i kup kogoś. Tylko żeby się sprawdził!”.

Filipiak wie jednak, że o dobrego zawodnika niełatwo. Przekonał się o tym w minionych latach. – Mamy środki finansowe ponad poziom ligi. Ale to nie jest kwestia prężenia muskułów finansowych. Kwestia polega na tym, czy lepsi zawodnicy do nas przyjdą. Bo dobry piłkarz chce przyjść do dobrego klubu – dodaje prezes.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.22.41

Iancu i Stefanik – niecieczańscy leserzy – i ich przebudzenie.

Gabriel Iancu i Samuel Štefanik powinni należeć do czołowych postaci Bruk-Betu. Rumun cztery razy był mistrzem Rumunii, a ze Steauą Bukareszt grał w Lidze Mistrzów. Słowak z kolei miewał niezłe momenty w Eredivisie w barwach NEC Nijmegen. Na polskich boiskach zdarzały im się jednak dotychczas jedynie przebłyski, po których szybko znikali. Iancu przyszedł do Polski z nadwagą, przez którą szybko doznał urazu. Na treningach też nie był wzorem pracowitości. Nie harował dostatecznie w defensywie. Jak na wymagania Macieja Bartoszka, za mało biegał. Štefanik też ma problem mentalny. To zawodnik bardzo zamknięty w sobie, nieśmiały. Często zdarza mu się wyłączać w trakcie meczu.

W poniedziałek szkoleniowiec niecieczan nie miał jednak innego wyjścia i musiał na nich postawić w drugiej połowie. Bartosz Śpiączka, jedyny aktualnie napastnik w kadrze, doznał kontuzji stopy i zszedł z boiska. Słonie musiały grać bez nominalnego napastnika, ale to nie przeszkodziło im w strzeleniu dwóch goli, bo świetne asysty zaliczyli Štefanik i Iancu. Trener był z nich wreszcie bardzo zadowolony. – Iancu zasłużył na szansę pracą w ostatnich dwóch tygodniach. Zaczął gubić bagaż, z którym tutaj przyszedł. Na treningach pokazał, że piłkarsko jest bardzo ciekawy, ma dobrą lewą nogę, świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Jeśli będzie tak pracował, będę na niego stawiał – podkreślał Bartoszek. Štefanika też pochwalił.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.23.13

Real zimą ma ruszyć na zakupy. Florentino Perez przygotował 200 mln euro do wydania w 2018 roku.

Dziennik „Marca” poinformował, że w związku z gorszą grą zespołu, trener i szefowie Królewskich podjęli decyzję o poszukaniu wzmocnień w zimowym oknie transferowym. Najpoważniejszymi kandydatami do przejścia do Realu wydają się być Kepa Arrizabalaga – golkiper Athleticu oraz Mauro Icardi supersnajper Interu Mediolan. Ten pierwszy to jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy na świecie i mógłby zastąpić Keylora Navasa, który ma już 32 lata i coraz częściej zmaga się z kontuzjami. Natomiast Argentyńczyk, który w tym sezonie Serie A strzelił już 15 goli w 14 spotkaniach, zająłby najprawdopodobniej miejsce Karima Benzemy. Francuski napastnik jest co prawda ulubieńcem Zidane’a, jednak w tym sezonie gra bardzo słabo (5 bramek w 15 meczach) i wiele razy był już wygwizdywany przez kibiców na Bernabeu.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.23.28

W „PS” dziś także rozmowa z Henrykiem Kasperczakiem, który zgłasza gotowość do podjęcia kolejnej pracy.

Do końca roku pan odpoczywa po zakończeniu pracy z reprezentacją Tunezji. Możliwe, że zobaczymy pana jeszcze kiedyś na ławce trenerskiej w polskim klubie?

Zależy, jaki byłby to zespół. W tej chwili głowa jeszcze u mnie pracuje. Może nogi już nie, ale w dzisiejszych czasach można dobierać sobie ludzi do pracy. Miałem kilka propozycji, w tym dwie z polskich klubów, ale na razie odpuściłem. Kluby zmieniają trenerów, gdy jest problem, drużyna źle stoi w tabeli, a ja nie chciałem w to wchodzić. Ostatnio spotkałem się z Laurentem Blankiem, moim dobrym znajomym. On też pozostaje bez pracy.. Czekam, jestem otwarty, zobaczymy, czy pojawi się jakaś propozycja. W ofertach to może przebierać Jose Mourinho, ja muszę czekać.

Zrzut ekranu 2017-11-29 o 09.26.10

fot. FotoPyK

Opublikowane 29.11.2017 10:02 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 19
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SmyQ
SmyQ

I potem przesiedzi sobie Pazdan całą wiosnę na ławie, Jach też nabawi się odcisków na tyłku w jakiejś Francji czy innej Belgii i skończy się tak, że MŚ będziemy szturmować parą Glik – Cionek.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Glik-Kamiński, Glik-Lewczuk?

SmyQ
SmyQ

Przecież Lewczuk już grzeje ławę. No i nikłe szanse, że Kamiński przeskoczy w ciągu pół roku Cionka w nawałkowej hierarchii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Taiczo
Taiczo

Pazdan ma klauzulę 2,5mln euro i Mioduski jasno się wyraził jak ktoś ją wpłaci to Pazdan jest wolny jak nie to zostanie. Piekarski niech nie cwaniakuje bo oferty to on ma przedkładać Legii bo bez jej zgody nic się nie odbędzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Taiczo
Taiczo

Głupiś i tyle. Zawodnik ma ważną umowę z ustaloną klauzulą jak ktoś ją wpłaci to Pazdan odejdzie jak nie to zostanie to bardzo proste, al widac nie dla takich jak ty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kosta Runjaić – człowiek od zadań niemożliwych
Kosta Runjaić – człowiek od zadań niemożliwych

Jedną z ofert jaką Michał dostał jest ta z Pogoni!
Pazdanboj zapraszam do Szczecina – tu buduje wielki zespół!

711dronow
711dronow

Przestań, to żałosne.

Don Gregorro
Don Gregorro

Kosta, przestań ciągle pisać o wielkim zespole.
Przejdź wreszcie ze słów do czynów.
Jest u nas, w Polsce, takie powiedzenie, które Tobie zadedykuję:
”krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje”.

mastodont
mastodont

„Dla dobrego menedżera przeszkody nie istnieją.” – z cyklu: opisz ekstraklasę jednym zdaniem

Voitcus
Voitcus

Też zwróciłem na to uwagę. Znaczy: upchnę go byle gdzie, ale upchnę

Wyrzysk
Wyrzysk

Już po pierwszym akapicie krew mnie zalewa. Jest to potwierdzenie tego, o czy Pisał niedawno Pan Stanowski. Dla manago liczy się tu i teraz, bo kasa musi się zgadzać. Ewentualne konsekwencje, to wina piłkarza. Argumentacja niesamowita, że z oferty „należy … skorzystać” i koniec.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Pazdan swoje lata ma. Od EURO zanotował zjazd. Jeśli pojawi się korzystna oferta tylko głupi by nie skorzystał.
Pazdan zarabia ok.600 tys eur rocznie czyli min. 1 mln eur musiałby ktoś zaoferować. A i Legia mogłaby skorzystać z 2.5 mln eur.
Tak czy siak Legia potrzebuje deu nowych stoperów oraz bramkarza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
03.07.2020

Od obrońcy sezonu do składowej beznadziejnego ŁKS-u

Różnie toczą się kariery piłkarzy po trzydziestce. Jedni starzeją się pięknie – jak Arkadiusz Malarz czy Marcin Robak, którzy dopiero na finiszu swojej kariery naprawdę rozwijają skrzydła. Inni grają bardzo długo, ale gasną bardzo powoli, choć długo trzymają przyzwoity poziom – do głowy przychodzi nam tu Arkadiusz Głowacki. W przypadku Macieja Dąbrowskiego oglądamy jednak proces […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Czy FC Strefa Spadkowa utrzymałby się w lidze?

Nie żebyśmy chcieli odbierać szanse, wiemy, że piłka lubi nieprawdopodobne scenariusze. Wiemy niemniej też, że zostały cztery kolejki, a tabela jest dość nieubłagana. Widzimy w niej tąpnięcie, prawdziwą punktową przepaść między ostatnim bezpiecznym zespołem, a tymi, które zajmują pozycje spadkowe. Zadajemy sobie więc dziś pytanie: jak wyglądałby zespół złożony z graczy ze strefy spadkowej? Na […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

„Jestem dobrym trenerem. W Wiśle Płock podziękowano mi przedwcześnie”

„Po moim odejściu Wisła nie zrobiła żadnego progresu, podziękowano mi przedwcześnie”, „niektórych zawodników nazywam tłukami piłkarskimi”, „Wisła Płock nie ma swojego DNA”, „mam żal, że nie dano mi dłużej popracować w Płocku”. To pierwszy wywiad Dariusza Dźwigały na temat odejścia z Wisły Płock. Ale nie tylko, bo rozmawiamy o filozofii gry, wyszkoleniu technicznym ekstraklasowiczów, powtarzalności […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Rafał Gikiewicz: Chcę pojednać się z bratem

W piątkowej prasie sporo ciekawego. Rafał Gikiewicz mówi o konflikcie z bratem, Tomas Pekhart przedstawia swoją historię, Dominik Hładun i Jakub Łabojko komentują doniesienia transferowe na swój temat, jest sylwetka Thiago z Cracovii i kilka innych rzeczy. Zapraszamy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dawid Kownacki miał fatalny sezon, w którym będąc najdroższym piłkarzem w historii Fortuny Düsseldorf, nie […]
03.07.2020
Weszło Extra
03.07.2020

Krzysztof Zając. Prezes, który doprowadził do spadku Korony

Krzysztof Zając to jeden z najgorszych prezesów ostatnich lat w Ekstraklasie. Główny odpowiedzialny spadku i możliwego upadku Korony Kielce. Spadku, bo kielecki klub spada właśnie do pierwszej ligi. Upadku, bo z trzech lat rządów Zająca Korona może się nie otrząsnąć. Nie ma kompetencji, by prowadzić klub piłkarski. Dał się poznać jako człowiek działający na oślep, […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Pechowy wieczór Teodorczyka i Zielińskiego, czyli wtorek z Serie A

Wtorkowe mecze Serie A nie były być może majstersztykiem i najwyższą jakością serwowaną nam przez calcio w ostatnich tygodniach. Ale porażki Napoli i Romy przyniosły nam wiele odpowiedzi i jeszcze więcej pytań. Niestety, jeśli chcemy w dzisiejszych spotkaniach znaleźć pozytywne wieści o naszych stranierich, to trochę się rozczarujemy. Bo o ile Zieliński i Teodorczyk wypadli nieźle, […]
03.07.2020
Hiszpania
03.07.2020

Tempo pełzające, ale do mistrzostwa już tylko cztery kroki!

Nieprawdopodobnie wymęczył dzisiaj własnych kibiców Real Madryt. Po euforii z wtorkowego wieczoru, gdy Barcelona zremisowała z Atletico Madryt, już po kwadransie dzisiejszego meczu nie pozostał nawet ślad. Masz szansę odjechać na 4 punkty odwiecznemu rywalowi, grasz u siebie z Getafe, tytuł jest już naprawdę na wyciągnięcie ręki. I co? Właściwie masz szczęście, że rywal niczego […]
03.07.2020
Weszło
02.07.2020

Operacja „bij mistrza” rozpoczęta. City zlało Liverpool na kwaśne jabłko

Chyba trochę za bardzo poświętowali piłkarze Liverpoolu przyklepanie mistrzowskiego tytułu. Można się było oczywiście spodziewać, że The Reds w dzisiejszym spotkaniu z Manchesterem City nie pojawią się na murawie zmobilizowani w stu procentach. Dla nich sezon się tak naprawdę zakończył, pozostało ewentualnie kilka rekordów do pobicia, ale to wszystko. Jednak świeżo upieczonym mistrzom Anglii zwyczajnie […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Idzie, idzie Podbeskidzie. I pewnie dojdzie, ale w Bełchatowie ledwo się ruszyło

Podbeskidzie Bielsko-Biała mogło dziś odskoczyć Warcie Poznań na pięć punktów i uczynić milowy krok w kierunku Ekstraklasy. Zamiast tego w Bełchatowie ledwo się ruszyło, rzutem na taśmę ratując remis. GKS w dość naiwny sposób stracił prowadzenie, ale i tak zespół ten kolejny raz zasłużył na pochwały. Bieda tam ciągle taka, że nawet ta przysłowiowa mysz […]
02.07.2020

Ostatni taniec polskiego Toma Cruise’a czyli Szymona Podstufki

Starzy Słowacy to marka sama w sobie, ale dzisiaj mamy dla was coś ekstra. Ten odcinek to jednocześnie pożegnanie Szymona Podstufki. Najbardziej emocjonujący moment w sporcie od czasów rozstania Michaela Jordana z Chicago Bulls. Do tego wiadomo, stały zestaw, cmentarz w Chotomowie, Apoloniusz Tajner, tęczowy Paczul. Słowem: warto!
02.07.2020
Blogi i felietony
02.07.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

W poniedziałek doszło do sensacyjnego wydarzenia na boiskach Ekstraklasy. Otóż sędzia z Krakowa, Tomasz Musiał, sędziował mecz drużyny z Krakowa, Cracovii. I, ku zdumieniu wszystkich, ani nie podyktował pięciu karnych dla Pasów, ani nie wyrzucił trzech Portowców w pierwszym kwadransie gry. Co więcej, choć jest synem Adama Musiała, legendy Wisły Kraków, a także byłym juniorem […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Mistrzostwo Anglii dla Liverpoolu ucieszyło mnie bardziej niż otwarcie basenów

Kiedy zaczął kibicować “The Reds”? Kto jest jego ulubionym piłkarzem Liverpoolu? Kogo widzi w roli następcy Juergena Kloppa? Którego Polaka chciałby zobaczyć w swoim ukochanym klubie? Rozmawiamy z jednym z najlepszych pływaków w historii polskiego sportu Pawłem Korzeniowskim, zapraszamy do lektury.  Spotykamy się przed 9 rano, tuż po tym jak Liverpool zdobył tytuł. Cieszymy się, […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Dobry piłkarz, trenerska niewiadoma. Jak Selim Benachour znalazł się w Olimpii Grudziądz?

Nie ma nudy w Olimpii Grudziądz. Szefowie pierwszoligowca już po raz drugi w tym sezonie zmienili trenera i to w okolicznościach, które trudno uznać za standardowe. Zimą pisano z kolei o poważnych problemach finansowych i zaległościach wobec zawodników. Ciągle coś się dzieje, choć niekoniecznie w pożądanym kontekście. Teraz Olimpia zaskoczyła wszystkich obserwatorów. Nie chodzi nawet […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Ścieżka niezgody. O co naprawdę chodzi w zamieszaniu z Gołuchowem?

Gołuchów. Wielkopolska miejscowość licząca sobie 1200 mieszkańców. A jednak tamtejszy LKS awansował do III ligi, czyli jak na rozmiar miasteczka – bardzo wysoko. Ale w III lidze nie zagra. Upadł jego wniosek licencyjny, na czym zyskał wicelider IV ligi wielkopolskiej, Unia Swarzędz. Gołuchowianie nagłaśniają sprawę, gdzie się da, głos zabrał oficjalnie nawet prezes PZPN-u Zbigniew […]
02.07.2020
Anglia
02.07.2020

Pep Guardiola zdetronizowany. Co nie zadziałało w Manchesterze City?

Osiem porażek po 31 ligowych kolejkach – tak wygląda aktualna sytuacja Manchesteru City. Już teraz wiemy, że pod tym względem sezon 2019/20 będzie zdecydowanie najgorszym w całej trenerskiej karierze Pepa Guardioli, nawet jeśli „Obywatele” wygrają wszystkie pozostałe starcia. Jak dotąd Hiszpanowi nie zdarzyło się bowiem przegrać w ligowej kampanii więcej niż sześciu meczów. W ogóle […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Zdarta płyta Smudy. Zaraz trzeba będzie mu dziękować, że na Euro były remisy!

Chyba rozgryźliśmy Franciszka Smudę. Duża rzecz, bo to ten rodzaj człowieka, za którym normalnej osobie nadążyć nie jest łatwo. Otóż wydaje nam się, że były – ekhm – selekcjoner prawdopodobnie wymyślił sobie, iż udzieli tylu wybielających jego pracę wywiadów na temat Euro 2012, że ludzie uwierzą, iż naprawdę nie spieprzył nam tej imprezy. Ciekawa strategia, […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

„Wisła Kraków nie może być tylko na Reymonta, dotrzemy ze szkoleniem dalej”

1 lipca akademia piłkarska Wisły Kraków oficjalnie weszła w struktury spółki. Z inicjatywy Jakuba Błaszczykowskiego dyrektorem odpowiedzialnym za ten projekt został Krzysztof Kołaczyk, który w ciągu najbliższych lat ma sprawić, by „Białą Gwiazda” należała do szkoleniowej czołówki w Polsce. Panowie znają się doskonale z czasów Rakowa Częstochowa. O planach, marzeniach i obecnej sytuacji dotyczącej tego […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Cracovio, bądź poważna!

Uwaga, jeśli macie w planach czytać dzisiejszy Przegląd Sportowy w autobusie lub tramwaju, lepiej usiądźcie, żeby się nie przewrócić z wrażenia. U nas taka właśnie reakcja nastąpiła po przeczytaniu doskonałej propozycji Cracovii, którą ujawnił Antoni Bugajski. Klub z Krakowa negocjuje z rzecznikiem dyscyplinarnym PZPN-u, Adamem Gilarskim, wysokość kary za korupcję sprzed kilkunastu lat. Co zaproponowały […]
02.07.2020