Piłkarze na emeryturze to mają pomysły… Rio Ferdinand idzie w boks
Weszło

Piłkarze na emeryturze to mają pomysły… Rio Ferdinand idzie w boks

Po zakończeniu kariery przez piłkarza nadchodzi pytanie: co będzie dalej? Niektórzy chcą spróbować swoich sił w trenerce lub dziennikarstwie, ale chyba nikt nam nie powie, że w tych branżach każdy z nich osiągnie sukces. Dlatego z braku laku, część z emerytów decyduje się na coś mniej sztampowego. Nie inaczej było w przypadku Rio Ferdinanda.

Rio na zawsze zostanie zapamiętany głównie przez pryzmat tego, że był prawdziwym liderem na boisku. Wzorowy kapitan i świetny, światowej klasy stoper. Jeśli znaleźlibyśmy się z nim w ciemnej uliczce w Manchesterzem a wcześniej mu podpadli, to pewnie wylądowalibyśmy tego samego wieczoru na OIOM-ie. Szeroki w barach, napakowany, wysoki jak dąb – nie byłoby czego z nas zbierać. Dlatego też poniekąd decyzję angielskiego obrońcy rozumiemy.

Warto śledzić drogi niektórych zawodników, nawet po tym, jak kończą kariery. Znacie Bixente Lizarazu? Z pewnością. Po zawieszeniu butów na kołku, zdobył złoty medal na zawodach… w brazylijskim Jiu-Jitsu. Paolo Maldini zaczął grać w tenisa, a Tim Wiese, podobnie jak stoper, poszedł w kierunku sztuk walki, a konkretniej w wrestling. Są też tacy, którzy sportu mają po uszy i raczej wybrali takie branże, w których człowiek się specjalnie nie napoci. Taki Roman Pawluczenko (kiedyś wielki talent rosyjskiej piłki) został politykiem w partii Wladimira Putina, a Frank Lebouef – aktorem.

Ferdinandowi bez dwóch zdań zabrakło ruszania się. Jasne – siedzenie w studiu Sky Sports też jest fajnym doświadczeniem, aczkolwiek ma się to nijak w stosunku do uprawiania sportu. Gdy zaczęły się plotki o ewentualnym przebranżowieniu Rio, to i zgłosiło się kilka osób, które chciałby wziąć byłego reprezentanta Anglii pod swoje skrzydła i pokierować jego karierą boksera. Z początku kandydaturę zgłaszał były mistrz federacji CBC – Tyson Fury, ale wybór padł na 50-letniego Richie’ego Woodhalla. Plany są łatwe do odgadnięcia – po wyrobieniu licencji bokserskiej, Rio chce walczyć o pas mistrzowski.

Można mówić, że Rio jest już trochę za stary na profesjonalne podejście do tak wymagającego sportu (za miesiąc stuknie mu 39 lat – to już nie przelewki w takim wieku), ale znamy Anglika wystarczająco z boiska – jeśli się już uprze, to chociażby się waliło i paliło, to postawi na swoim.

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie ma co się dziwić. Kariera się skończyła, dopływ gotówki odcięty, a z czegoś żyć trzeba. Dopóki nazwisko pamiętane, dopóki gęby ludzie nie zapomnieli, to starają się korzystać. Każdy orze jak może, a sporty walki to niezła metoda zarobku, bo co prawda możne dostać solidnie po mordzie, ale niezależnie od wyniku na koncie się zgadza, bo przelew leci za sam występ.

Thor Steinar

Nie pierdol, chyba śmierć żony dała mu do pieca. Koleś musi jakoś odreagować.

Carlito
Thor Steinar

To tak nie działa haha !!!!!’

Yahyal
Manchester United/Lech Poznań

Jeśli wg was Rio ma odcięty dopływ gotówki to coś się pomyliło. Głupi nie jest, jego firma #5 bardzo dobrze się ma, a do tego inwestuje w inne przedsiębiorstwa. Poza tym przelewy jakie dostaje z TV też pewnie do najniższych nie należą. Bardziej tu zadziałała ambicja, Po zakończeniu kariery, Rio formę trzyma, nie wygląda jak wielu emerytowanych grajków z brzuszkiem więc pewnie stwierdził, że chce sobie spróbować czegoś innego 😀

lubie mezo

?

Grandal
Legia Warszawa

Curtis Woodhouse jakoś sobie radził… 😉

wpDiscuz