Nie zadzieraj z proboszczem! Szatniany problem w Kielcach
Weszło

Nie zadzieraj z proboszczem! Szatniany problem w Kielcach

Kręcimy się po środowisku od wielu lat i spotkaliśmy się już z kilkoma przypadkami, w których w różnych miejscach karty rozdają przedziwni ludzie. W gabinetach prezesów na wygodnym krześle stoją paprotki, a prawdziwej mocy sprawczej trzeba szukać gdzie indziej, czasami w miejscach nieoczywistych. I gdy całe nasze doświadczenie mocno sugerowało nam, że nie ma sensu się wiecznie dziwić, natrafiliśmy na przypadek Polonii Białogon. W tym małym kieleckim klubie, zapukanie do właściwych drzwi oznacza tyle, że swoje kroki trzeba skierować w kierunku… plebanii. 

Takie wnioski płyną z kuriozalnej sytuacji, którą opisał portal naszekielce.com. W skrócie wygląda ona w ten sposób:

1. Parafialny Klub Sportowy Polonia Białogon, w którym trenuje wiele dzieciaków, potrzebuje zaplecza sanitarnego, szatni, żeby normalnie funkcjonować.
2. Lokalny polityk, radna Joanna Winiarska przez 7 lat stara się o to, by spełnić potrzebę mieszkańców.
3. Miasto – a, jak czytamy, dokładniej sympatyczny prezydent Lubawski, który już kilka razy gościł na naszych łamach – w końcu daje zielone światło.
4. Za 75 kafli postawiono specjalny pawilon.
5. Żyli długo szczęśliwie, politycy zbili piątki, a 1o lat później pewien znany piłkarz z Kielc z sentymentem wspomina moment, w którym w końcu mógł przemyć twarz po ciężkim treningu.
5. Obiekt od dwóch tygodni stoi zamknięty na cztery spusty, dzieciaki nie mogą z niego korzystać.
6. Okazuje się, że okejkę musi dać jeszcze… ksiądz proboszcz – bez poświęcenia pawilonu ani rusz!

To znaczy prezes klubu najpierw tłumaczył się, że nie ma ławek, nikt nie może przecież dostać wilka, dlatego wstęp wzbroniony. Ale gdy dziennikarz przytomnie zauważył, że można przecież przenieść tam stare ławki, pan Zenon Sikora przyznał: – Są ławki do przeniesienia i zostaną przeniesione. Ale na razie miało być otwarcie. Miał być ksiądz i poświęcić, ale wyszło jak wyszło.

Jednocześnie uspokoił, że terminy z księdzem proboszczem są dogrywane. Chwała Bogu! W sumie można by do tego podejść na zasadzie: siedem lat czekali to kilka tygodni ich nie zbawi, ale raczej nie o to w tym wszystkim chodzi. Ktoś tu chyba zapomniał, dla kogo to wszystko. Szybciej – choć wiemy, że to sprawa od klubu poniekąd niezależna – spodziewalibyśmy się stwierdzenia: sorry, że tak długo. Rozumiemy, że chodzi o klub parafialny, ale przecież dlatego w zasadzie akurat kwestia poświęcenia powinna pójść błyskawicznie, prawda? A tak na wszystkim tracą tylko dzieciaki.

Oczywiście samego otwarcia i poświęcenia nie negujemy. Szczęść Boże!

KOMENTARZE (27)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Niech mu zapłacą wreszcie to ruszy to (zapewne) tłuste dupsko i odpierdoli ciemnogrodzki rytuał. Przed tym ma pewnie jeszcze Biedrę do poświęcenia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Nie, moim starym był pewien znany dyrygent chóru w Poznaniu, aczkolwiek miał słabość raczej do moich kolegów z osiedla niż do mnie. Widocznie brzydki byłem.

PS. A to co w nawiasie to przypuszczenie. Poznaj coś nowego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marek Bielski

Musisz się przyzwyczaić, z widokiem dłuższych sukienek (niekoniecznie białych) w piłce nożnej :) Zobacz; prezesem Olimpii Elbląg jest ksiądz, do tego jest wiceprezesem w okręgowym ZPN w Olsztynie, od niedawna prezesem stowarzyszenia II liga, i jakąś ma funkcje w PZPN – chyba komisja do spraw szkolenia. Normalnie człowiek orkiestra :) a musi się jeszcze troszczyć o swoje owieczki w parafii. A nie powiedziane, że to koniec….. będzie miał więcej tytułów niż znajomy generał orderów.

MaciekGKS

Marku, jakbys tak spojrzal wstecz to bys zauwazyl, ze ksieza katoliccy w Polsce zawsze pelnili wiele interesujacych funkcji i to miedzy innymi dzieki ich dzialalnosci obywatelskiej mowimy wszyscy po Polsku.

Pirx72

Tia. Kosciół był zawsze awangarda nauku i postepu.Nie wierzysz spytaj np. Kopernika. ha ha ha. co za bzdury,

Marek Bielski

Mikołaj był równy gość. Jak go wujek (dziany gość-biskup) wysłał na studia do Włoch, to to wieczny student był. Balangi, imprezy, jak to dzisiaj młodzież mówi; wieczny melanż. Jak już po wielu przygodach osiadł we Fromborku, to groźby i prośby przełożonych Mikołaja nie pomagały, by pewną lasie, ponoć super urody, spławił. Znowu musiał wujaszek interweniować :(

Marek Bielski

Maćku, powtarzasz jeden z mitów. Prawda jest bardziej prozaiczna. Polski kler w średniowieczu dopiero wtedy opowiedział się za zjednoczeniem Polski, gdy zaczął na nas za mocno napierać żywioł Niemiecki. W Polsce, kler był potęgą finansową i polityczną, w księstwach Niemieckich, a od północy u Krzyżaków, kler znaczył bardzo mało. Jeżeli wierzyć Długoszowi, to Krzyżacy jak brakowało rąk do pracy, to do roboty fizycznej gonili księży.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Wiem, dlatego nie chodzę już na Olimpię.

Marek Bielski

:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Ten ze Smudą był chyba gorszy. Ale faktycznie, poziom mocno się obniża. Nie wiem co się dzieje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Przecież przytoczyli tylko fakty.

prezes

E tam, zawsze sie przyda jakis luzny temat do pijackiej gadki.

MaximTsigalko
Jesteśmy Waszą Stolicą Mody

Po raz kolejny jestem pod ogromnym wrażeniem skuteczności, z jaką Wasi stażyści penetrują lokalną prasę i portale informacyjne o zasięgu powiatowo-wojewódzkim w poszukiwaniu artykułów ośmieszających „te” i tak już śmieszne i prowincjonalne (przynajmniej według niektóych) Kielce i tym podobnych perełek!

Ja, Felek

Olaboga. Ale skandal! „Weszło” wylazło z problemem stulecia.
Wynalazło „Parafialny Klub Sportowy Polonia Białogon” i dziwi się, że proboszcz ma w nim coś do powiedzenia.
Zwykle na „Weszło” przeszkadzały im nowe stadiony. A tutaj nowa szatnia za miejskie pieniądze nagle nie przeszkadza… nie… teraz to proboszcz jest problemem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

A zasadą Kościoła jest nadstawiać drugi policzek. Czyli przegrywać w każdym meczu, bo tylko tak można być nieagresywnym i empatycznym. Parafialny Klub Sportowy? To jakiś żart. Zresztą, sądzę, że to jakas przykrywka, żeby pajac Jarosław im dotacje wysłał z naszej kasy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Nasuwa się proste pytanie: po co święcić szatnie ale przecież kropi się mieszkania, radiowozy, oczyszczalnie, autostrady, karabiny, sklepy AGD i można tak długo. Ciemnogród. Wstyd XXI wiek.

Gorgon

Obrońcy krzyża atakują. Kościół tego nie sponsorował, mimo że klub jest parafialny, to miasto postawiło szatnię i bez sensu jest czekanie, aż ktoś parę razy skropli wodą obiekt. Ale ok, przyjmijmy że bez wody święconej się nie obędzie. Przyjmijmy, że szatan obecny w ścianach wpłynie na wyniki juniorów. Czy to naprawdę jest taką trudną sprawą ruszyć dupę i machnąć kropidłem? Czy ksiądz nie znajdzie w swoim mega zajebanym kalendarzu 10 minut na zroszenie szatni? No ludzie…

Andrzej Dudziarz

I już piękna gównoburza w komentarzach. Od setek lat ta sama metoda – każda najmniejsza krytyka to od razu „atak na kościół”. Nawet jak ksieża gwałcą dzieci, to nie wolno o tym mówić, bo „atak na kościół”.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Alleluja i od tyłu…

bastion79
KS Milan

Właśnie obraziłeś moje uczucia religijne.

Mat

Wychowankami tego klubu są bracia Brożek

wpDiscuz