post Avatar

Opublikowane 31.03.2017 18:49 przez

redakcja

Żaden inny utwór nie potrafił go tak wzruszyć. Życzeniem jego rodziny było, by obok „Chariots of Fire” i „Shape of My Heart” towarzyszył Pawłowi w jego ostatniej drodze właśnie „Sen o Warszawie”. I dziś wybrzmiał dla niego po raz ostatni, najdonioślej, jak to tylko było możliwe. Absolutnie ponad podziałami.

fot. FotoPyK

Opublikowane 31.03.2017 18:49 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 39
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemysław Kow.
Przemysław Kow.

Sen snem, ale wieczny odpoczynek racz red. Pawłowi dać Panie.

keptna
keptna

Polecam wyciszyc oryginal tak zeby byl tylko obraz I odpalic to od poczatku. https://www.youtube.com/watch?v=y3m2aFjnxCI&t=90s.

darek09
darek09

cóż.. łzy same płyną po policzkach.. nie mówię żegnaj.. ale do zobaczenia Paweł.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Ty to masz naprawdę zryty łeb kobieto.

PRT
PRT

Do zobaczenia na tamtym świecie. Na tym będzie teraz nudno.

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski

Nie wiem czy wypada tak napisać ale Paweł miał piękny pogrzeb 🙁

szymon1999
szymon1999

Piękny pogrzeb – nic dodawać nie trzeba.

Chopin
Chopin

Kurde, Paweł, Ty rzeczywiście masz wszystko najlepsze, nawet pogrzeb.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Chuj, dołożę swoje 3 grosze do tej przykrej sytuacji.

Nie rozumiem dlaczego też mam takie odczucie że to niepowetowana strata i mi po prostu smutno.

Nigdy nie byłem fanem, czytałem wprawdzie zdecydowaną większość „Jak Co Poniedziałek…”, choć niektóre były dla mnie niejasne ze względu na anegdoty przeszłości czy ludzi tam wspomnianych, których zupełnie nie kojarzyłem więc raczej nie był to mój ulubiony cykl. OMS też nie oglądałem ani jednego do końca, nie cisnąłem nigdy po NIm, nie uwielbiałem. Ot, raz zaśmiałem się, że wydawał się najebany w jednym z ostatnich odcinków (zupa meksykańska) już przed południem.

No ale…

Cały tydzień śledzę co tu się dzieje i strasznie mi tego człowieka szkoda. Niby zupełnie obcy, niby nikt wyjątkowy dla mnie, a jednak coś takiego magicznego przyciąga i wywołuje żal. Zżyłem się widocznie z tą społecznością czytając od lat, a komentując od nowej odsłony. Dzisiaj na regionalnej „trójce” TVP pokazywali urywki z pogrzebu i tak mimochodem wyrwało mi się: „ale mi tego gościa szkoda”. Panna nie rozumiejąc zapytała kto to w ogóle był bo nie kojarzy. Odpowiedziałem, że pisał między innymi na portalu, który zawsze czytam do śniadania (mam taki nawyk) kompletnie ją wówczas ignorując. „No tak, jak co rano zawsze musi być Weszło” – powiedziała kolejny raz, choć w dniu dzisiejszym pierwszy raz nie było na jej twarzy grymasu.

Nie wiem po co ta wypowiedź, czułem że muszę też coś napisać. Cześć pamięci pana redaktora.

Bojarski89
Bojarski89

Mam podobnie..

Marcinhp
Marcinhp

Ja próbowałem włączyć sobie jeden z programów, w których występowałem Paweł. Tak po prostu, ku pamięci. Nie umiem. Nie potrafię tego oglądać, bo mimowolnie zalewam się łzami. Naprawdę, czuję się jakbym stracił kogoś z rodziny. Niesamowite. Nie dałem rady być na pogrzebie, ale obiecałem sobie, że odwiedzie miejsce spoczynku Pawła w najbliższym czasie. Kurwa, w takich momentach aż chcę się wierzyć w życie po śmierci i możność, że kiedyś się spotkamy 🙁 . Tymczasem: pierdole. Pije.

eMTeZet
eMTeZet

aleja F-22 byłem ryczałem jak wół chociaż Paweł nie chciał, nie umiem inaczej 🙁

PRT
PRT

Dzięki, będę tam, powinienem być dzisiaj…

PRT
PRT

Mam tak samo, planuję się wybrać, jak będę w Warszawie. Nie mogę też na razie oglądać tych programów, i tak już jestem nieobecny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

eMTeZet
eMTeZet

wszyscy zachowali się super to było coś bardzo podniosłego a jak puścili my way nie wytrzymałem polało się po policzkach i to obficie, bo kto znał drogę Pawła musiał się wzruszyć 🙁 do zobaczenia Pawle na piwku w niebiańskim Kasztelanie 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Grandal

Śpiewając… Sen o Warszawie głos mi się łamał i oczy się zaszkliły. Czy to normalne? Tak bardzo był mi bliski Pawle Zarzeczny? Raczej nie. Tylko raz miałem przyjemność dość długo z nim rozmawiać, a tak naprawdę słuchać monologu. Nie był mi równie bliski co najbliższa rodzina, przyjaciele. Wiem tylko, że słuchanie Pawła, czy czytanie felietonów prawie zawsze wprowadzało mnie w dobry nastrój. Lubiłem go słuchać, tak zwyczajnie lubiłem… bo był mądrzejszy ode mnie.
Zdziwiła mnie dziś moja reakcja na pogrzebie, mój łamiący się głos. Naprawdę zdziwiła.

Nawet nie zabrałem sprzętu foto, który jest przy mnie prawie zawsze. Tego już naprawdę nie jestem w stanie pojąć.

eMTeZet
eMTeZet

masz dobrą ludzką wrażliwość i tak trzymaj 🙁

Marcinhp
Marcinhp

Stano, współczuję, ale i gratuluję. Gratuluję prawdziwej męskiej przyjaźni, która przetrwała u was praktycznie wszystko. A wnoszę, że ta była u niejednokrotnie wystawiana na próbę.

wally
wally

Pogrzeb Pawki pokazał jakim był człowiekiem i jak żył.

Nie mówię żegnaj Pawka, ale do zobaczenia…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mati6901
mati6901

Pięknie to napisałeś to samo czuję dzięki Tomaszu.

KamilezQ
KamilezQ

Nie wiem dlaczego, ale czułem, że muszę pożegnać Pawła osobiście. Nie lubię pogrzebów, bo kto lubi, ale ja od rana miałem w głowie jedno – muszę tam jechać! Pędziłem spóźniony A2 na złamanie karku wspominając lata w których redaktor nad redaktorami przewijał się w moim życiu. Czasy odległe gdy z wypiekami na twarzy biegałem po Przegląd Sportowy do kiosku i te ostatnie lata gdy 500 razy odpaliłem OMS. Pogrzeb zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Mocne. Uspokajające.
Cześć Jego Pamięci!

Ludwik_Dlugi
Ludwik_Dlugi

Co to był za pogrzeb… tak nietypowy, jak nietypowy był Paweł Zarzeczny. Nie tylko śpiew (nie na całe gardło, jednak cmentarz więc raczej mezzo forte, niż fortissimo), trzy race( tyle naliczyłem), szaliki Legii, przemówienia nad grobem z anegdotami i żartami Stanowskiego, ale i łzami córki Pawła, a także słowa księży, bardzo pochlebne o Pawle, chociaż wiadomo, jaki miał stosunek do niektórych przykazań, więc przykładnym katolikiem nie był. Nie było to ostatnie pożegnanie, bo została twórczość Zarzecznego i tysiące anegdot o nim. Niech odpoczywa w pokoju… Dzięki Weszło, że dzięki Wam mogłem poznać bliżej Pawła Zarzecznego

Thiago
Thiago

Bardzo ceniłem Pawłą Zarzecznego. Nie znałem go osobiście. Znałem go z jego felietonów, programów, wywiadów. Niesamowicie inteligentny, czasem irytujacy. Zawsze wzbudzający emocje. Po jego śmierci widziałem dwa filmiki z Nim po raz pierwszy. Jeden gdy po zwycięstwie Polski nad Niemcami był w studiu telewizyjnym i drugi gdy odbierał koszulkę Legii z napisem dla Jego córki. Na obydwóch płakał. Nabrałem wtedy jeszcze wiekszy szacunek do niego i czułem, ze po prostu muszę być na pogrzebie by uczestniczyć w Jego pozegnaniu. Przyjechałem z Gliwic na pogrzeb. Lubię Warszawę. Czesto w niej jestem. „Sen o warszawie” jest mi bardzo bliski. Dla mnie jeszcze się nie zrealizował, ale dziś przyjechałem specjalnie na jeden dzień by pozegnać Pawła Zarzecznego i trzymając w reku szalik Legii z napisem „Miasto moje a w nim… ukochany klub stolicy” zaspiewać mu Sen o Warszawie. Nie tylko ja przyjechałem. W autobusie którym jechałem na cmentarz widziałem Żelisława Żeżyńskiego, który jeszcze z walizką, prosto z podróży, takze jechał na cmentarz i w trakcie podróży rozmawiał z Ludzmi, którzy przyjechali specjalnie z Łodzi aby takze uczestniczyć w pożegnaniu Pawła. Na cmentarzu było mnóstwo ludzi. Wielu z szalikami. Tak jak Paweł sobie tego życzył. Było właściciel Legii Dariusz Miodusku i wielu innych mniej lub bardziej znanych Ludzi. Bardzo podobało mi się przemówienie syna Pawła, a takze przemówienie Krzysztofa Stanowskiego. Obydwoje opowiadali o Zarzecznym z humorem i uśmiechem na twarzy. Innego pozegnania, smutnego, Paweł by im nie wybaczył. Po pogrzebie mijałem udzielającego wywiadu Andrzeja Iwana. Mówił akurat, iż kiedyś z Pawłem umówili się, że razem odejdą z tego świata, ale Paweł zawsze chciał być we wszystkim najlepszy, zawsze pierwszy. I tym razem mu się udało…

„Umiłowani przez Boga odchodzą młodo…”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lavida
lavida

IMO troche za smętnie, nie znałem PZ osobiście, ale z wszystkich anegdot i wspomnień wynika ze chciałby aby Sen był bardziej taki z nadzieją, weselszy jak na Ł3. RIP P.Z.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bobek
bobek

umarł… zdechnąć to może pies, ewentualnie ty… sorry – Ty, ewentualnie pies

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Grandal

Zachowaniem pokazałeś, że jesteś zwykłym frajerem.

To do ciebie…

Marzyciel
Marzyciel

Dlaczego nie ma tutaj banów dla takich piździelców co nie mają za grosz poszanowania dla ludzkiego życia? Przeciez takich kretynów to od razu powinno się wrzucać do gazu bo na nic innego nie zasługują.

silver
silver

Mam pytanie, w której alei został pochowany Paweł Zarzeczny? Nie mogłem być na pogrzebie a chciałbym zapalić mu lampkę. Dzięki!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uncategorized
26.09.2020

Inter chyba sam nie wierzy w to, co dzisiaj zrobił

Końcowe minuty meczu Interu z Fiorentiną wyglądały jak runda „Trach, trach, trach” w „Awanturze o starych Słowaków”. 120 sekund i na chwilę przed końcowym gwizdkiem z 2:3 zrobiło się 4:3. Powiedzieć, że Nerazzurri wrócili z dalekiej podróży, to nie powiedzieć nic. Po prostu zobaczyliśmy dziś wesoły, otwarty futbol w wykonaniu obydwu drużyn. Albo inaczej: obejrzeliśmy typowy mecz […]
26.09.2020
Hiszpania
26.09.2020

Tak powinien wyglądać futbol, tak nie powinno wyglądać VAR-owanie

Za nami pewnie jeden z najlepszych meczów tych pierwszych tygodni sezonu 2020/21. Betis z Realem Madryt stworzyli dzisiaj prawdziwy futbolowy spektakl, który najchętniej przedłużylibyśmy jeszcze o drugie 90 minut. Z drugiej strony na scenie towarzyszyły im też czarne charaktery w postaci ekipy sędziowskiej, mylącej się we wszystkie strony i nieznośnie szarpiącej całą grę. Choć jednocześnie […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Zagłębie założyło Jagiellonii kaganiec. Miedziowi na podium

Jagiellonia, gdyby dziś wygrała u siebie z Zagłębiem, wskoczyłaby na fotel wicelidera tabeli. Brzmi to poważnie. Prawie jak sensowna drużyna. No więc Jaga zadała kłam tym pogłoskom, pierwszy celny strzał z Miedziowymi oddając w dziewięćdziesiątej minucie, a przez cały mecz stwarzając ćwierć groźnej sytuacji. Walenie głową w mur poziom ekspercki, przy tym lekcja gry obronnej […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

PILNE: Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem

Nie są to najlepsze dni dla Jerzego Brzęczka. O tym, jakie reakcje wywołała jego biografia, wszyscy już chyba wiedzą. Natomiast o ile z książki można się pośmiać, tak z najnowszych kłopotów żartować nie zamierzamy. PZPN poinformował, że selekcjoner reprezentacji Polski jest zakażony koronawirusem. Zdążyliśmy już trochę zapomnieć o COVID-19 w świecie polskiego sportu, bo zakażonych […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Walukiewicz utrzymał miejsce w składzie i tyle z dobrych wiadomości

Sebastian Walukiewicz po raz kolejny wyszedł w pierwszym składzie Cagliari i zagrał pełne 90 minut, nie będąc nawet bezpośrednio zamieszanym w bramki stracone przez ten klub. Właściwie na tym moglibyśmy zakończyć tekst. Zawiera wszystkie dobre informacje: bo Walukiewicz utrzymał miejsce w składzie i nie odwalił żadnego babola. Zawiera jednak również informacje złe: bo całe Cagliari […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Podbeskidzie przyjęłoby kilka bramek nawet od wioski Muminków

Staraliśmy się przed dzisiejszym meczem Podbeskidzia wlać nieco optymizmu w serca kibiców tej drużyny, szukając usprawiedliwień dla marniutkiej obrony. Myśleliśmy: może terminarz był trudny, skoro bielszczanie grali z całą czołówką? Może potrzebują chwili, by okrzepnąć na poziomie Ekstraklasy? Wierzyliśmy bowiem, że nie mogą być aż tak słabi i podawać podobną padlinę co tydzień. Ale być […]
26.09.2020
Niemcy
26.09.2020

Gikiewicz znowu zwycięski, czyli Augsburg pokonuje BVB

Na papierze sensacja. Ale tylko na papierze. To absolutnie nie był fatalny występ w wykonaniu Borussii Dortmund, ale Augsburg też wcale nie miał farta, że pyknął faworyzowanego rywala. Ekipa Rafała Gikiewicza zagrała po prostu naprawdę dobre spotkanie, które zasłużenie wygrała.  Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami miał scenariusz lepszy niż filmy Quentina Tarantino. Augsburg prowadził do […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Raków traci wynik w ostatniej chwili? Nowe, nie znaliśmy. Ale Pasy zasłużyły na remis

Może przy Kałuży nie do końca udało się odtworzyć receptę na sukces według Hitchcocka, ale trzęsienie ziemi na początek i zabójcza ostatnia scena? To dostatecznie dużo, by i sam mistrz scenariusza wybaczył przestoje w środkowej części meczu. Po Górniku także druga rewelacja otwarcia sezonu straciła punkty z krakowskim zespołem – Raków przy Kałuży zremisował po […]
26.09.2020
Uncategorized
26.09.2020

26 września – spóźniony Dzień Dziecka dla fanów boksu i MMA!

Na taki moment fani sportów walki czekali od wielu miesięcy. W sobotę 26 września zanosi się na maraton – oglądanie można zacząć o 17 i skończyć bladym świtem. Nagroda dla najbardziej wytrwałych będzie godna – wreszcie dojdzie do długo oczekiwanego pojedynku Jana Błachowicza (26-8) o tytuł mistrza organizacji UFC w kategorii półciężkiej. Pandemiczna przerwa mocno […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Kamil Grosicki i Premier League. To nie miało prawa wypalić

Dwanaście lat temu Jimson wydał klasyk polskiego rapu – „Gorączkę w parku igieł”, nawiązującą do słynnego filmu z Alem Pacino. Na okładce tej płyty przeczytamy: gdy narkotyk staje się obsesją, jest miłość w parku igieł. Ten cytat możemy przy pomocny drobnej parafrazy przenieść na sytuację Kamila Grosickiego. Dla reprezentanta Polski obsesją stała się Premier League. Tyle […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Sroga kara za nonszalancję. Korona remisuje z Miedzią

ŁKS Łódź? Komplet zwycięstw. Arka Gdynia? Również. Korona Kielce? No cóż – kibicom kieleckiej drużyny pozostaje z zazdrością zerkać w kierunku pozostałych spadkowiczów. Dzisiaj podopieczni Macieja Bartoszka byli naprawdę blisko wywiezienia trzech punktów z Legnicy, ale znów muszą się zadowolić remisem. Trochę na własne życzenie, bo mieli naprawdę wystarczająco wiele okazji, by odebrać piłkarzom Miedzi […]
26.09.2020
Live
26.09.2020

LIVE: Zagłębie wygrywa w Białymstoku i ląduje na podium

Mamy poczucie, że warto zasiąść dziś przed telewizorem. Po pierwsze dlatego, że czekają nas obiecujące mecze. Po drugie – jutro nie obejrzymy zmagań ekstraklasowiczów ze względu na przełożone mecze przez puchary. Wychodzimy więc z założenia, że warto nasycić się dziś polską piłką kopaną. Co nas czeka? Na start mecz Cracovii z Rakowem, w którym faworytem […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Lucky Loser na Serie A w Totolotku! Zakład bez ryzyka 25 PLN

Mamy już za sobą inaugurację sezonu ligi włoskiej, jednak Serie A na dobre rozkręci się dopiero w ten weekend. Do gry wchodzą już wszystkie kluby, więc z tej okazji Totolotek przygotował dla nas kilka atrakcji. Jakich? Oprócz atrakcyjnych kursów, promocję „Lucky Loser”, dzięki której w przypadku przegranego typu zgarniemy bonus 25 PLN! Kamil Glik kontra […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Kieliba: „Wyszła nam ta kołyska dla trenera Tworka, prawda?”

– Cały czas wypominano nam, że nie mamy jeszcze strzelonej bramki, ale mam wrażenie, że zespół nie był jeszcze pod dużą presją, żeby za wszelką cenę trafić do tej bramki. Nie było obsesji. Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że na pewno to zrobimy mając wewnętrzny spokój i duży luz. Żadnego napinania. Pierwsze minuty pokazały, że jesteśmy […]
26.09.2020
Bukmacherka
26.09.2020

Freebet 25 PLN na topowe ligi w TOTALbet!

W końcu, chciałoby się powiedzieć. W końcu w jeden weekend na boiskach zobaczymy zarówno piłkarzy Ekstraklasy, jak i lig z topowej piątki w Europie. Nie tylko my świętujemy to wydarzenie, bo TOTALbet przygotował na tę okazję specjalną ofertę. Mianowicie: freebet 25 PLN na zakłady LIVE za obstawianie najciekawszych rozgrywek na Starym Kontynencie. Nie ma jak […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN bonusu za obstawianie Ekstraklasy!

Trwają urodziny eWinner, który nie przestaje nas zaskakiwać! Ten legalny bukmacher przygotował dla klientów specjalną ofertę – powrót „Futbolu Totalnego”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na naszą ulubioną Ekstraklasę. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie najlepszej ligi świata! Gracze bukmachera eWinner […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Osimhen, Hakimi, Pedro i spółka. Co nowe twarze wniosą do Serie A?

Serie A była jedną z najbardziej aktywnych lig na rynku transferowym. Włosi wydali na wzmocnienia ponad 600 milionów euro, ustępując miejsca jedynie Premier League. Dzięki temu na południe Europy trafiło wielu ciekawych zawodników, więc postanowiliśmy im się przyjrzeć i sporządzić krótką ściągawkę. Na kim warto zawiesić oko w nadchodzącym sezonie? Wybraliśmy dla was pięciu kozaków, […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Lej po bombie w defensywie Cracovii. Czy Raków zdoła to wykorzystać?

Michał Probierz dwa dni temu obchodził czterdzieste ósme urodziny. Wyobrażamy sobie, że od profesora Janusza Filipiaka mógł dostać z tej okazji w podarku butelkę swojej ulubionej whisky, ewentualnie pudełko doskonałych, kubańskich cygar. Na pewno ucieszył się i grzecznie podziękował. W głębi duszy pomyślał jednak: „w tej chwil bardziej by mi się przydał solidny środkowy obrońca”. […]
26.09.2020