Jak Lech rozwiąże sprawę zmęczonej młodzieży?
Weszło

Jak Lech rozwiąże sprawę zmęczonej młodzieży?

Dawid Kownacki, Tomasz Kędziora i Jan Bednarek w meczach przygotowujących polską młodzieżówkę do mistrzostw Europy dwukrotnie wyszli w pierwszym składzie. Jeszcze w poniedziałek – a wcześniej w czwartek – grali w kadrze do lat 21, by dziś mieć na rozkładzie ligowe spotkanie z Wisłą. Ale możliwe, że Lech będzie musiał w Krakowie poradzić sobie bez nich.

W sytuacji, gdy zawodnicy zespołów z niższych lig jadą na termin przypadający reprezentacji młodzieżowej, możliwe jest przełożenie meczu danego klubu. I tym sposobem w miniony weekend rozegrano tylko pięć z dziewięciu meczów zaplecza pierwszej ligi. Lider rozegrał już 23 spotkania, wicelider i trzeci zespół – 22, czwarty – 21, piąty -22, szósty – 23. Robi się coraz większy bałagan.

Ale ponieważ tutaj terminy nie nachodzą na siebie, nie mogło być mowy o przekładaniu czegokolwiek. A kadrowicze z Lecha musieli wrócić zmęczeni:

Kędziora – 90 minut z Włochami, 78 minut z Czechami
Bednarek – 90 minut z Włochami, 90 minut z Czechami
Kownacki – 68 minut z Włochami, 90 minut z Czechami

Wbrew pozorom, tj. kilkunastu zawodników gotowych do gry, Nenad Bjelica wcale nie musi spać spokojnie. O ile na środku obrony jest w stanie stworzyć duet Wilusz-Nielsen, dając odpocząć Bednarkowi, co przecież nie jest rozwiązaniem idealnym, o ile za Kownackiego (nie pojechał do Krakowa) może bez szkody dla zespołu wstawić Robaka, o tyle na prawej obronie problem jest większy. Bo jeśli ktokolwiek miałby zastąpić na tej pozycji Kędziorę, to tylko Marcin Wasielewski. 22-latek dopiero co zadebiutował w Kolejorzu, wchodząc na boisko w doliczonym czasie gry, potem rozegrał 90 minut przeciwko Arce Gdynia. Oto całego jego ekstraklasowe doświadczenie. Czyli na atakującego skrzydłem Patryka Małeckiego może być dość mało…

To w ogóle zastanawiające, jak Lech miałby sobie poradzić bez jakże istotnej dla niego młodzieży. Kędziora to pewniak do składu, w 25 z 26 ligowych spotkań rozegrał po 90 minut, a raz – właśnie z Arką – pauzował z powodu kartek. Bednarek to duże odkrycie i samego Lecha, i całej ligi. Noty, które przyznajemy w tym sezonie, wskazują go jako najlepszego obrońcę Kolejorza. Kownacki, wiadomo, jest w gazie pod wodzą Bjelicy i strzelił już dziewięć goli.

Czyli ich ewentualne absencje – albo gra poniżej maksimum możliwości – może dziś Lecha nieco zaboleć. Wisła takiego problemu akurat nie ma.

wisla

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
DerbyMakinka

no faktycznie Wisła to taka potęga ze bez 2-3 zawodnikow ktorzy grali mecze w mlodzieżowce Lech sobie nie poradzi:-) kolejny artykuł o niczym.

Peter

no faktycznie Lech to taka potęga w Europie ze nawet w 7 rozpierdola każdego

DerbyMakinka

co ma piernik do wiatraka jełopie?

Bartek Baran
Wisła Kraków

Widzę, że obstawiacie na grubości. Małecki na plus, lechita na minus, a Hubert obstawia „jedynkę” po kursach ok. 3,40. Niech się spełnia!

Hala Madryt
Reprezentacja Królestwa Chiszpanii

Wasielewski wdepcze Małeckiego w trawnik, po czym jebnie z bani zwycięską bramkę, tak będzie

Peter

trawnik jest przed blokiem

miszcz

peter ty warszawska parowo

Peter

nigdy nie bylem w warszawie cukiereczku

Grandal
Legia Warszawa

Wart Pac pałaca, a pałac Paca. 😀

Versteinert

Wisła to nie Łęczna …stawiam na Lecha.

W oparach absurdu

cieszę się, że dołączacie do mnie w procesie postępującej schizofrenii – jeszcze kilka dni temu uważaliście, że Lech wygra z Wisłą :) a śmialiście się swego czasu z Jerzego Dudka 😀

geo

Wystarczy ze poprosza zeby Marciniak im sedziowal.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zdyrman

Na bank to bedzie wymowka – wygra Wisla to wiadomo, przegra Wisla – tak samo, remis – jw. Mozna kopac sie po glowach bo wynny jest juz przed pierwszym gwizdkiem

Bong0

Jakim cudem Mączyński ma aż o tyle wyższą notę niż Gonzalez? Mączyński jak zwykle jest bezbarwny, daje Wiśle tyle co nic. Po prostu środkowy pomocnik z dołu tabeli. Gonzalez przyszedł i ustabilizował obronę i ma ledwie ponad 4.0…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz