post Avatar

Opublikowane 28.03.2017 14:49 przez

redakcja

Sześć punktów różnicy między pierwszym a drugim zespołem grupy eliminacyjnej, ledwie na półmetku zmagań o wyjazd na mistrzostwa świata. Rzecz dla tej reprezentacji absolutnie niespotykana. Bo nigdy wcześniej aż tak nie zdominowała zmagań o awans do wielkiego turnieju. Trzeba to powiedzieć wprost – przewaga jest gigantyczna. Ale czy nie do zniwelowania dla rywali? Postanowiliśmy pogrzebać trochę w historii i to sprawdzić.

Podstawowe założenie? Szukamy do pierwszego trafienia i sprawdzamy, jak odległą historią jest ostatni przypadek utraty prowadzenia w grupie mimo co najmniej pięciopunktowej przewagi na półmetku.

Eliminacje Euro 2016

Tylko jednemu zespołowi udało się po pięciu meczach aż w takim stopniu zdominować pozostałych rywali. Anglikom, którzy przebrnęli przez całe eliminacje nie tylko niepokonani, ale wręcz z kompletem zwycięstw. I ukończyli je z druzgocącą dla swoich rywali przewagą. 31 bramek strzelonych, zaledwie 3 stracone, gra o pełną pulę nawet w ostatnich kolejkach, gdzie na boisko spokojnie można by było już wypuścić Bobby’ego Charltona z resztą ekipy z 1966 roku.

Na półmetku:

1. Anglia – 15 pkt
2. Szwajcaria – 9 pkt
3. Słowenia – 9 pkt

Na finiszu:

1. Anglia – 30 pkt
2. Szwajcaria – 21 pkt

+6 pkt -> +9 pkt

Eliminacje MŚ 2014

Po pięciu kolejkach nikt nie miał wątpliwości, że w grupie D od początku do końca karty rozdawać będą Holendrzy. Deklasacja, różnica n+1 poziomów, ciężko w ogóle ubrać w słowa to, co Oranje zrobili z rywalami w pierwszych meczach:

Holandia – Turcja 2:0
Węgry – Holandia 1:4
Holandia – Andora 3:0
Rumunia – Holandia 1:4
Holandia – Estonia 3:0

Wyjazdowe wygrane po 4:1 z drugim i trzecim zespołem tamtej grupy? Żaden problem. Wbicie 34 bramek w 10 meczach? W zasadzie, to czemu nie?

Na półmetku:

1. Holandia – 15 pkt
2. Węgry – 10 pkt
3. Rumunia – 10 pkt

Na finiszu:

1. Holandia – 28 pkt
2. Rumunia – 19 pkt

+5 pkt -> +9 pkt

Eliminacje Euro 2012

Tutaj nastąpił cały wysyp zespołów, które w połowie drogi miały już na koncie sześciopunktową przewagę – identyczną do tej kadry Nawałki. Niemcy nie pozostawili złudzeń nikomu z tercetu Turcja-Belgia-Austria, Włosi trafili do bardzo przeciętnej grupy z Estonią, Serbią, Słowenią czy Irlandią Północną, z kolei Hiszpanie dokonali wyczynu najdonioślejszego – oni sześć punktów nad Czechami w swojej pięciozespołowej grupie wypracowali w zaledwie czterech spotkaniach.

Zarówno Niemcy, jak i Hiszpanie przebrnęli przez całą fazę grupową krocząc wtedy od wygranej do wygranej i znacząco powiększając jeszcze osiągniętą w jej połowie przewagę.

Na półmetku:

1. Niemcy – 15 pkt
2. Turcja – 9 pkt

Na finiszu:

1. Niemcy – 30 pkt
2. Turcja – 17 pkt

+6 pkt -> +13 pkt

***

Na półmetku:

1. Włochy – 13 pkt
2. Estonia – 7 pkt
3. Serbia – 7 pkt
4. Słowenia – 7 pkt

Na finiszu:

1. Włochy – 26 pkt
2. Estonia – 16 pkt

+6 pkt -> +10 pkt

***

Na półmetku:

1. Hiszpania – 12 pkt
2. Czechy – 6 pkt

Na finiszu:

1. Hiszpania – 24 pkt
2. Czechy – 13 pkt

+6 pkt -> +11 pkt

Eliminacje MŚ 2010

Kolejne eliminacje, w których Hiszpanie nie pozostawili rywalom złudzeń. Ale i grupę mieli potwornie słabą. Belgia nie była już wtedy tą Belgią, którą znamy dzisiaj, a prym wiedli zawodnicy pokroju Wesleya Soncka, Turcja jak zwykle po udanym wielkim turnieju dała ciała w eliminacjach kolejnego, a wicemistrzem grupy została Bośnia i Hercegowina dowodzona przez napastnika Wolfsburga Edina Dzeko, który jeszcze rok przed rozpoczęciem eliminacji kopał w Teplicach.

Imponującą przewagę nad rywalami – o punkt mniejszą od Hiszpanów – wypracowali sobie też Anglicy, również wygrywając ostatecznie rywalizację w swoich grupach. Choć Synowie Albionu to najświeższy przypadek różnicy, której powiększyć się już nie udało.

Wszystkich zawstydzili z kolei Holendrzy, którzy po czterech kolejkach (na osiem) mieli nad drugim zespołem w grupie… 8 „oczek” (!!!) przewagi.

Na półmetku:

1. Hiszpania – 15 pkt
2. Bośnia i Hercegowina – 9 pkt

Na finiszu:

1. Hiszpania – 30 pkt
2. Bośnia i Hercegowina – 19 pkt

+6 pkt -> +11 pkt

***

Na półmetku:

1. Anglia – 15 pkt
2. Chorwacja – 9 pkt
3. Ukraina – 9 pkt

Na finiszu:

1. Anglia – 27 pkt
2. Ukraina – 21 pkt

+6 pkt -> +6 pkt

***

Na półmetku:

1. Holandia – 12 pkt
2. Islandia – 4 pkt

Na finiszu:

1. Holandia – 24 pkt
2. Norwegia – 10 pkt

+8 pkt -> +14 pkt

Eliminacje Euro 2008 i MŚ 2006

Brak przypadków co najmniej pięciopunktowej przewagi na półmetku.

Eliminacje Euro 2004

I tutaj dochodzimy wreszcie, po przegrzebaniu ponad dekady w tył, do bohatera tragicznego. Takiego, który już witał się z gąską, już zdejmował plecak na progu i miał zamiar siadać do stołu, gdy nagle podłoga się załamała, a ten wpadł do piwnicy, z której nie potrafił się wygrzebać. Poznajcie historię Walijczyków. Historię Ryana Giggsa, który zawsze marzył o występie na wielkim turnieju, a którego nie mógł się w koszulce z czerwonym smokiem na piersi doczekać.

Margines błędu, jaki mieli wtedy Walijczycy był ogromny. Trudny do ubrania w słowa. Ciężko w ogóle uwierzyć w to, że pięciopunktowa przewaga na półmetku rywalizacji w pięciozespołowej grupie jest możliwa do roztrwonienia.

Giggs i spółka po czterech kolejkach mogli w tabelę spoglądać z ogromnym zadowoleniem:

1. Walia – 12 pkt
2. Włochy – 7 pkt
3. Serbia i Czarnogóra – 5 pkt
4. Finlandia – 3 pkt
5. Azerbejdżan – 1 pkt

Jakimś cudem z pięciopunktowej przewagi zrobiła się jednak czteropunktowa strata do Italii, która i tak nie wygrała wszystkich meczów w drugiej połowie eliminacji. Walia zremisowała z Finlandią, przyjęła czwórkę od Włochów i zebrała dwa razy od Serbów. Ostateczny cios zadał… Danijel Ljuboja, trafiając na 3:1 w Cardiff.

Jakby tego było mało, Walia przerżnęła później baraż o Euro z Rosjanami (0:1 w dwumeczu)…

Tamte eliminacje nie były zresztą szczególnie dobre dla drużyn, które w ich połowie dominowały – Hiszpanie mimo czteropunktowej przewagi nad Grekami, stracili prowadzenie w grupie i musieli o udział w Euro zagrać baraż z Norwegią. Wygrany jednak – w przeciwieństwie do Walijczyków – aż 5:1.

***

Roztrwonienie podobnej przewagi z półmetka? Od eliminacji Euro 2004, a więc od czasów, gdy dla polskiej reprezentacji strzelali dzisiejsi piłkarscy emeryci – Szymkowiak, Kosowski, Kuźba, Karwan czy Niedzielan, nie było takiej sytuacji. A i wtedy Walijczycy przehuśtali o jedno „oczko” mniej. Cóż, można się do kadry Nawałki przyczepić w co najmniej kilku aspektach, a jej gra może bywać daleka od totalnej dominacji nad rywalem, ale patrząc na historię najnowszą… jeżeli nie chcemy napisać historii jeszcze bardziej żałosnej niż swego czasu Ryan Giggs z kolegami, te eliminacje nie mają prawa się nam wymknąć spod kontroli.

Opublikowane 28.03.2017 14:49 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 30
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tombrz43
tombrz43

skomentował to idiota, który sam w loginie nie podał żadnych danych…

powiedz mi baranie – gdzie tutaj widzisz jakieś bzdury? czy chodzi tylko Tobie o zasadę przypierdolenia się do czegokolwiek?

Wojciech Nilipiuk
Wojciech Nilipiuk

Tak to świetne kiedy o brak podpisu czepiają się osoby ukrywające się pod żenującym nickiem. Mało tego, to ty odwiedzasz prywatny portal, a nie oni ciebie. Więc trochę dystansu hipokryto.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tombrz43
tombrz43

„w dawnych czasach…” czyli rozumiem, że kolega z pokolenia (przynajmniej) ’70 jest ? 😉
co by dało, gdyby w tym tekście znalazło się imię i nazwisko? tekst nikogo nie obraża/ nie jest kontrowersyjny więc nie ma tutaj nadzwyczajnej potrzeby podawania imienia i nazwiska autora

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wojciech Nilipiuk
Wojciech Nilipiuk

Nie wiem kogo on udaje, wydaje się typowym hejterem lemingiem, podobnie jak ty. Komu przeszkadza brak podpisów niech przestanie tu zaglądać. Nie czujesz się szanowany to po co tu wchodzisz? ‚W dawnych czasach..’ to wracaj tam. Walczysz tu o lepszy świat? Swoją drogą kolejny osobnik z żenującym nickiem. Mi nie przeszkadza brak podpisu, lubię większość artykułów dlatego tu jestem. Waszej obecności zrozumieć nie potrafię. Masochizm?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wojciech Nilipiuk
Wojciech Nilipiuk

Powiedział siecioćwok o nicku StraznikRewolucjiPislamskiej. Wymagasz podpisu od kogoś ukrywając się za żenującym hasłem. Genialne. Gdyby nie obchodziła cię moja opinia to byś nie odpisywał. Dzięki pozdrawiam. Ps. Ale użyłeś trudnego słowa aberracja, brawo strażniku zaginionych zasad. 😉

tombrz43
tombrz43

Dokładnie – krytykować coś, co samemu się powiela to szczyt hipokryzji 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tombrz43
tombrz43

Strażniku nie rozumiesz podstawowego problemu? Ty i drugi kolega wypominacie coś co sami robicie.

co do etyki -> http://sdp.pl/s/kodeks-etyki-dziennikarskiej-sdp nie znalazłem tutaj informacji nt koniecznego obowiązku podpisywania się 😉

Wojciech Nilipiuk
Wojciech Nilipiuk

Tak wszystko świetnie wiesz to po co pytasz?;) Wiem jedno, na szacunek trzeba sobie zasłużyć. W dzisiejszych mediach często odchodzi się od zasady podpisywania się pod artykułami i tyle. A ty możesz pierdzielić bez końca, że ‚W dawnych czasach..’, Nie możesz zrozumieć to odpuść sobie, bo do wniosku, że sam możesz się mylić na jakiś temat raczej nie dojdziesz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Verpakovskis
Verpakovskis

W tym dwumeczu z Rosją jedyna gola strzelił jak mnie pamięć nie myli Vadim Evseev (główka po wolnym) a Egor Titov gral na dopingu,tak?

nyers
nyers

To byli Wadim Jewsiejew i Jegor Titow.

dziennikkibica
dziennikkibica

W Legii gra Wadis Odżidżja Ofo, w Lechu Kasper Hamalajnen a w Pogoni Adam Dżiurczio, tak?

nyers
nyers

Mylisz pojęcia, bo zwracam uwagę na transkrypcję z cyrylicy, a nie węgierskiego [skoro wspomniałeś, to jako hungarysta, sprecyzuję: Gyurcsó wymawia się w uproszczeniu ‚Dźiurczu’, nie Dżiurczio’]. http://lukaszrokicki.pl/2011/09/08/transkrypcja-z-cyrylicy-jaka-jest-a-jaka-byc-powinna/

Lelumpolelum
Lelumpolelum

Zawsze znajdzie się jakiś gamoń, który kwestionuje polski zapis rosyjskich czy ukraińskich nazwisk i stanowczo domaga się zapisu takiego jaki robią Anglicy. O co tym ludziom chodzi? Fiodor Dostojewski też im przeszkadza, piszą Fyodor Dostoyevsky? Na stronkach hokejowych takich oszołomów jest zatrzęsienie, jak widzi polski zapis nazwiska rosyjskiego hokeisty, to czuje się jakby mu ktoś starą obraził. No bo przecież w NHL tak piszą i nie wolno inaczej.

Verpakovskis
Verpakovskis

o kurcze,o takie coś się czepiamy :). Myślałem,że ktoś przypomni mi jak to bylo z tym dopingiem.

I'M BACK II
I'M BACK II

Przykład z Walią zupełnie nietrafny, bo byli po prostu słabsi od Włochów i od Serbii i Czarnogóry, a my nie mamy z kim przegrać tych eliminacji, bo przy dobrym układzie, to potrzebne jest z 5pkt w 5 meczach…

gryf01
gryf01

Fajny artykuł. Czyli da się jeszcze przerżnąć grupę, ale tylko pod warunkiem, że Rumunia zacznie grać jak Włosi a Czarnogórców wesprą Serbowie. Ciężko to sobie wyobrazić.

nvcl34r
nvcl34r

Skoro remisujemy z Kazachstanem to wszystko w tej grupie jeszcze możliwe.

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8

Po pierwsze – po co komu podpis do stwierdzenia czy art jest dobry lub zły? Czy chce się go doczytać do końca czy nie? A co za tym idzie czy będzie się tu chciało wchodzić nadal bądź nie?
Po drugie – to portal red. Stanowskiego. Jeżeli komuś przeszkadza brak podpisu można sobie swobodnie przyjąć, że każdy niepodpisany artykuł firmuje własnym nazwiskiem.

Pan Wiesio
Pan Wiesio

Ok. Jasne. Jednakże, gdybym chciał się odnieść do treści, cytować, ect., to używał bym sformułowania odnoszącego się do całej redakcji portalu.

lostintrain
lostintrain

W założeniach artykułu Szukacie pierwszej reprezentacji która miała 6 PUNKTOWĄ lub wyższą przewagę na półmetku eliminacji do MS lub ME a potem spadła z pierwszego miejsca i jako odpowiedź znajdujecie WALIĘ która miała 5 PUNKTOWĄ przewagę.

Kurwa Paweł się w grobie przewraca na takich gamoni :/

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Po tym co prezentują teraz zwłaszcza Rumuni i Duńczycy to stwierdzam że spierdolenie tego to jest mission impossible.

Weszło
02.06.2020

Najlepsze zostawili na koniec. Michał Żyro skradł show w hicie w Legnicy

Nie oszukujmy się, nie był to mecz, na który czekaliśmy przez całą kwarantannę. Jest wtorek, jest 20.40, deszcz nasuwa z takim impetem, że piłkarze mogą z miejsca wziąć udział w reklamie szamponu albo bollywoodzkim musicalu. A jednak, kiedy już po 15 minutach mieliśmy dwie bramki i jedną awarię systemu nawadniającego, który włączył się bez wyraźnego […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Jastrzębie – Warta, czyli smakowita środowa przystawka

Ofensywna machina trenera Jarosława Skrobacza kontra konsekwentna do bólu Warta Poznań. Tak zapowiada nam się środowa przystawka przed daniem głównym w pierwszej lidze. Choć prawdę mówiąc równie dobrze daniem głównym można nazwać to spotkanie. Dwie drużyny z czołówki powalczą o cenne punkty, a my podpowiadamy, co warto obstawić w eWinner. GKS Jastrzębie – Warta Poznań […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Pierwsza liga odmrożona? Nie widać. Festiwal bryndzy na zapleczu Ekstraklasy

Cholernie czekaliśmy na powrót Ekstraklasy i choć zdawaliśmy sobie sprawę, że z poziomem może być różnie, zresztą – było różnie, to jednak nie możemy być po pierwszej kolejce specjalnie rozczarowani. Piłeczka wróciła, kilka meczów stało znośnie z jakością, no, bywało gorzej i przed pandemią. Dzisiaj natomiast wróciła pierwsza liga, na którą czekali jeszcze więksi zapaleńcy […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Podbeskidzie po restarcie. Czy utrzyma formę strzelecką?

Wieczór z pierwszą ligą? Czemu nie! Zwłaszcza, gdy mamy okazję zobaczyć w akcji dwie drużyny walczące o awans. Podbeskidzie, lider rozgrywek, świetnie rozpoczęło wiosnę. Olimpia Grudziądz? Nieco gorzej. Dlatego restart będzie dla obydwu drużyn ważny. Jedni mogą udowodnić, że dobra forma nie była przypadkiem, drudzy, że stać ich na więcej niż pokazali do tej pory. […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Jak Hansi Flick odmienił Bayern?

Monachium zakochało się w Hansi Flicku. Dwadzieścia pięć meczów, dwadzieścia dwa zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki. Żaden trener Bayernu od 1965 roku nie miał tak dobrego startu we wszystkich rozgrywkach. A przecież wcale nie musiało być kolorowo. Przejmował Bayern w trudnym momencie. Dostawał rozgoryczony, zmęczony i niewykorzystujący swojego potencjału zespół po odchodzącym w niesławie Niko […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

#AleNumer – konkurs z nagrodami – ile będzie rzutów karnych?

Aż pięć rzutów karnych zostało podyktowanych w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Niektóre wynikające z błędów technicznych (ręka Zwolińskiego), inne powiedzmy, że z pewnej dozy nieroztropności (latający łokieć Petraska). Skoro jedenastki są na topie, to tym razem w konkursie #AleNumer pytamy was właśnie o to, ile razy piłkarze Ekstraklasy będą w tej kolejce strzelać z wapna. Już […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Cygan: Powrót Rakowa do Częstochowy jesienią jest realny

Dzisiejsza decyzja Komisji ds. Licencji to dla Rakowa Częstochowa słodko-gorzka pigułka. Z jednej strony licencja jest, można grać w Ekstraklasie, z drugiej – każdy mecz w Bełchatowie w 2021 roku będzie oznaczał 30 tysięcy złotych kary. Jak przyjęto te werdykty w Częstochowie? Dlaczego w Bełchatowie Raków będzie wpuszczał kibiców nawet, jeśli będzie to nieopłacalne? Czy […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

„Za wcześnie, Piotrek”. Kowal żegna Piotra Rockiego

Rok 2020 to jakiś pieprzony żart. Nieporozumienie. Chciałbym, żeby już się skończył, a to ledwie połowa. Wczoraj kolejny cios. Odszedł Piotr Rocki. Ostatni raz widziałem się z nim rok temu, bo Piotrek przeprowadził się na Śląsk, więc siłą rzeczy nasz kontakt nie był tak mocny, jak wcześniej. Natomiast gdy pojawił się w Warszawie, to oczywiście, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komu przerwa pomogła, komu zaszkodziła, czyli czego spodziewać się po I lidze?

Nie, nie odwołamy się po raz setny do cytatu „zęby swędzą…” na myśl o powrocie pierwszej ligi. Ale nie będziemy też ukrywać, że gdy myślimy o pierwszym gwizdku na zapleczu Ekstraklasy, na naszych twarzach gości uśmiech. Domyślamy się jednak, że nie wszyscy są tak szczęśliwi, jak my. Były kluby, którym przymusowa przerwa w rozgrywkach dostarczyła […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Deadline? To jakieś amerykańskie czasopismo?

Żyjemy w świecie nieustającej gonitwy. Nie ma żadnego przypadku w tym, że słówko „deadline” zrobiło karierę nie tylko w siedzibach wielkich korporacji, które uwielbiają zaśmiecać/wzbogacać (sami wybierzcie) nasz język tego typu terminami. Ci, którzy się wyłamują, potrafiąc przeciwstawić się tej „dyktaturze”, często zyskują status podziwianych buntowników. I właśnie dlatego musimy bardzo szczerze przyznać, że trochę […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Kara za korupcję dla Cracovii coraz bliżej

Gdy po raz pierwszy poruszyliśmy ten temat na naszych łamach, część komentujących była przekonana, że skończy się na naszym szczerym oburzeniu. Dziś już wiemy, że wręcz przeciwnie. Korupcja, której dopuściła się Cracovia w sezonie 2003/04, była bezkarna naprawdę długo, ale zdaje się, że PZPN ma zamiar wkrótce skorygować ten błąd. Związek poinformował, że jego rzecznik […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Marek Kozioł: „Mam nadzieję, że nasz występ to nie był jednorazowy wybryk”

– Wiadomo, że jak nie szło – na przykład w Mielcu, gdzie przesiadywałem podczas meczów na trybunach, nie łapiąc się nawet do meczowej osiemnastki – to człowiek się zaczynał zastanawiać, czy jest sens dalej to ciągnąć. Tym bardziej że to był taki okres, gdy do piłki trzeba było bardziej dokładać niż na niej zarabiać. Może […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Lublin zamiast Narodowego. Finał Pucharu Polski w wersji oszczędnościowej

Gdyby nie ta pieprzona pandemia, bylibyśmy już miesiąc po finale Pucharu Polski na Narodowym. Stadion jak zwykle byłby pełny, tętniłby życiem. Cóż, pewnie nie obyłoby się też bez jakiejś mniejszej czy większej aferki, natomiast w gruncie rzeczy mielibyśmy święto. Ale to za wcześniej za rok. Finał Pucharu trzeba było przenieść. Nowa arena? Arena Lublin. Wiadomo, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Licencyjny odsiew w pierwszej lidze. Czołowe kluby bez zgody na grę w Ekstraklasie

Proces licencyjny w pierwszej lidze okazał się prawdziwym sitem, które na dziś eliminuje z walki o awans kilka czołowych drużyn. Komisja Licencyjna nie miała litości – gilotyna ścinała kolejne głowy. Czy nas to dziwi? Niespecjalnie. Czy nas to martwi? Tak, jak najbardziej. Dlatego, że w momencie, gdy do Ekstraklasy mogą wejść trzy drużyny, okazuje się, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komisja podjęła decyzję – wszystkie kluby Ekstraklasy z licencją na sezon 2020/21

No i wszystko jasne, jeżeli chodzi o decyzje Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Jeżeli chodzi o licencje na występy w przyszłym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymały ją wszystkie kluby obecnie będące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć trzeba zaznaczyć, że w niektórych przypadkach licencji towarzyszą dodatkowe obostrzenia. Zacznijmy najpierw od klubów, którym PZPN wyznaczył dodatkowe […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Chyba ostatni wywiad z Piotrem Rockim. Takim go zapamiętamy

Wciąż nie do końca dowierzamy w to, co się stało – przed północą zmarł Piotr Rocki, facet, który w naszym mniemaniu był nie do zdarcia. I nie do podrobienia, bo mówimy o jednym z barwniejszych ligowców ostatnich czasów. Postaramy się uczcić jego pamięć, ale na razie chcielibyśmy przypomnieć wywiad, który dwa miesiące temu przeprowadził z […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Ostatnia runda Mateusza Wieteski w Legii? Anglicy poważnie zainteresowani

We wtorkowej prasie echa pierwszej kolejki Ekstraklasy po odmrożeniu piłki, Mateusz Wieteska na celowniku Middlesbrough, Maciej Bartoszek wzniecający ogień w Koronie, rozmowy z Flavio Paixao i ministrem sportu.  PRZEGLĄD SPORTOWY Pierwsza ligowa kolejka w nowej rzeczywistości już za nami. Czy PKO BP Ekstraklasa zdała egzamin? – Zespoły nie musiały kombinować z rozdzielaniem piłkarzy po szatniach. […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Chrobry wraca do gry, czy podtrzyma dobrą passę?

Kiedy na restarcie rozgrywek czeka nas mecz drużyn, które ligowe granie 2020 roku rozpoczęły z przytupem, nie możemy przejść obok niego obojętnie. Stomil Olsztyn i Chrobry Głogów wciąż nie mają pewnego utrzymania. W dodatku sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, więc wygrana w tym starciu jest szczególnie cenna. Dlatego też podpowiadamy, jak typować mecz olsztynian […]
02.06.2020