post Avatar

Opublikowane 13.03.2017 15:49 przez

redakcja

– Trzeba pogratulować dubletu Lechowi Poznań. Są pod dużą presją i nikt nie wyobraża sobie by z taką siłą nie wygrali ligi i Pucharu Polski – powiedział Michał Probierz po wygranym meczu z Koroną Kielce. Te słowa pewnie nie wzbudziłyby większego zainteresowania, gdyby Lech miał przykładowo 10 punktów przewagi nad drugim zespołem, ale jest kompletnie inaczej, bo prowadzi przecież Jagiellonia. Skąd więc takie słowa Probierza – to realna ocena sytuacji czy gra psychologiczna, a jeśli to drugie, może już zbyt przesadzona? Wykręciliśmy numer i zamienieliśmy z trenerem parę zdań.

Rzadko się zdarza, by lider mówił o wiceliderze, że trzeba mu pogratulować dubletu.

Czemu rzadko? W życiu trzeba mieć racjonalne oceny i to jest rzecz podstawowa. Lech był zdecydowanym faworytem i to było wiadomo już przed ligą, miał pecha, bo wielu zawodników wróciło z kadry, wielu miało kontuzję. Nie ma co ukrywać, że Lech jest jednym z najsilniejszych zespołów. Legia, po sprzedaniu tych kilku piłkarzy, których miała, też jest faworytem, ale na pewno będzie im trudniej. Natomiast Lech, nie dość, że zatrzymał większość zawodników, to jeszcze się wzmocnił. To jest obiektywna ocena.

Tylko że widział pan faworyta w Legii, Lechii, teraz Lechu i zastanawiam się, kiedy dostrzeże pan faworyta w Jagiellonii?

My jesteśmy tylko kopciuszkiem, jeśli porówna pan budżety. Też ciągle mówię o tym, że rozgrywki 37-kolejkowe są niesprawiedliwe, bo tylko jeden miesiąc zadecyduje o tym, kto jest silniejszy. Druga sprawa, to trzeba pamiętać – często jest tak, że zawodnicy z Lecha, Legii, Lechii muszą dwa razy więcej faulować niż te słabsze zespoły, żeby dostać kartki. Słabszy zespół kartkę dostaje od razu. Oni wywierają taką presję na sędziach, że nie daje się im kartek, a na koniec zadecydują szczegóły przez półtora miesiąca.

Lechia trochę kartek dostała w przedostatnim meczu.

W przedostatnim tak, ale mówię generalnie.

Takiego Lecha już pan dwukrotnie w tym sezonie ograł.

Wszystko zależy od danej sytuacji. U nas jak coś się powie, to wy od razu szukacie drugiego dna i później jest taki odbiór, hejt. Najlepiej nic nie mówić i siedzieć cicho, a ja nie jestem takim typem.

A to nie jest trochę tak, że pan chce ściągnąć presję z piłkarzy?

Z nikogo nie muszę ściągać presji, bo my jej nie mamy. My możemy osiągnąć dobry wynik i to będzie nasz sukces, takim był przed sezonem awans do ósemki. Wszyscy upatrywali w nas spadkowicza i zespół walczący o utrzymanie, a jesteśmy zespołem rywalizującym jak równy z równym ze wszystkimi. Na dzisiaj jesteśmy na pierwszym miejscu i gdybyśmy grali 30-kolejkową ligę normalnie, to byśmy walczyli i byli jednym z faworytów. A jak jest później siedem meczów w półtora miesiąca, to jest ciężko i trzeba sobie powiedzieć prawdę.

Też można odnieść wrażenie, że buduje pan takimi słowami poczucie wyjątkowości.

Żadnej wyjątkowości, z tego co widzę, to tamten tekst pan napisał?

Akurat nie, ale się z nim zgadzam.

Nawet jak coś, to wystarczy się podpisać czasami, każdy może mieć swoje zdanie. Ale nie, żadnej wyjątkowości, robię to co do mnie należy. Jak ktoś popatrzy na moje wyniki, to ja nie muszę podkreślać swojej wyjątkowości, jak prowadzę Jagiellonię pięć lat, teraz jest szósty, to trzy grała w pucharach. Tak więc to jest błędnie odebrane.

Bardziej chodziło o to, że jeśli pan by teraz zapowiedział walkę o mistrzostwo i Jagiellonia skończyłaby na czwartym miejscu, to inny odbiór będzie przy mistrzostwie bez zapowiedzi.

Nie będzie żadnego odbioru, on będzie rewelacyjny jakiekolwiek miejsce zajmiemy. To jest fantastyczny sezon i ja nie szukam usprawiedliwień, jak ktoś napisał, bo to nie jest żadne usprawiedliwienie. Tylko proponuję przeczytać parę takich artykułów i generalnie wszędzie jak się patrzy po krajach, to 95% mistrzostw zdobywają zespoły z największymi budżetami. Wyjątki są na 20 lat, jeden albo dwa. W Polsce jest podobnie, bo Wisła miała najwięcej pieniędzy i wygrywała regularnie, Legia płaciła najwięcej i regularnie robiła mistrza. Wyjątkiem było Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław. A tak to wygrywają zespoły, które najwięcej płacą i mają najwięcej pieniędzy, bo mogą rotować, a ten system 37-kolejkowy jeszcze im sprawę ułatwia.

Jednak na ekstraklasę ma pan bardzo dobry skład.

Jeśli pan porówna skład a budżet, to są zawodnicy, którzy się rozwijali. My ściągaliśmy piłkarzy z drugich, trzecich lig, pierwszych, zespołów, które spadały. Nie kupujemy piłkarzy za milion euro i to jest kolosalna różnica.

Zgadzam się, że pan rozwinął tych piłkarzy i dlatego na dzisiaj ma pan taki materiał, z którym można walczyć o mistrza.

Na rok temu wszyscy mówili, że to jest zespół, który spadnie, a dokooptowaliśmy 2-3 zawodników. Starego misia na sztuczny miód to ciężko.

PP

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 13.03.2017 15:49 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 72
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Quotsa
Quotsa

Poniżej ilość fauli i ilość kartek:

Lechia Gdańsk 337 70
Legia Warszawa 319 44
Lech Poznań 334 40
Jagiellonia 338 38

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01
gryf01

Quotsa: no i zabiłeś dyskusję. A tak się fajnie zapowiadało…

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

Wysoką liczbę kartek Lechii można tłumaczyć tym, że to klub Tuska i Wałęsy, a rządzi teraz PiS. Przypadek?

fronda
fronda

Z tym,że kibice Lechii rudego mają w dupie.

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

No, to to ja wiem 🙂 Nawet kiedyś był transparent do niego skierowany „Nie jesteś, nie byłeś i nigdy nie będziesz kibicem Lechii”

zdyrman
zdyrman

Homer Simpson zwykl mawiac (w oryginale) – facts are meaningless, they can be used to prove anything

Krystian Dydkier
Krystian Dydkier

raczej – farts are meaningless

Bonobo
Bonobo

You made my day

dario armando
dario armando

Zwyczajnie Lechia ze swoją techniczną grą naj wyrażniej w świecie psuje wizerunek fizycznej i twardej polskiej ligi ,więc notorycznie mają pod górkę ,bo co nam tu będą jakieś tiki taki pogrywać ,my ich nauczymy co to prawdziwy futbol.

gryf01
gryf01

Tak jest! Lechia to polska Brazylia!

Tylko że w tym tygodniu grają z polskimi Niemcami u siebie…

dario armando
dario armando

No nie wiem ,czy to dobra analogia ,ale bilans w tym przypadku jest zdecydowanie korzystny dla Canarinhos,więc na twoim miejscu chyba bym tak tego nie widział.

gryf01
gryf01

Tak cię tylko delikatnie prowokuję. W niedzielę niech wygra lepszy.

A co do bilansu, na mistrzostwach świata (a tylko to się liczy) grali dwukrotnie. Bilans jest remisowy ze wskazaniem na Niemców.

dario armando
dario armando

Mam sympatię do Lechii ,Lecha i Legii też ,tylko dla dobra polskiego futbolu nie chcę żeby mistrz obronił tytuł i coraz więcej racjonalnych przesłanek mi to wskazuje .Bo np.po wczorajszym meczu zobaczyć w Legii mistrza ,no to trzeba mieć wyobrażnię GEORGE,A R.R MARTINA.

gryf01
gryf01

Żeby zobaczyć w Lechii mistrza po sobotnim meczu wystarczy być kibicem który wierzy w swój zespół. Więc po zwycięstwie nad nieźle grającą Wisłą tym bardziej można sobie wyobrazić Legię wygrywającą ligę. Nie przychodzi mi to tak łatwo jak kibicom Lecha, bo ich zespół jest na gazie, ale poczekajmy. Zobaczymy jak będziemy się czuć po niedzieli 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Powiem tak – Lechia ma orientacyjnie optymalną ilość kartek ,bo mniej więcej co 5 faul jest karany ,za to każda inna drużyna ma zdecydowanie za niską.Pozwolenie na nieczystą grę jest w Polsce na chorych zasadach ,taka Jagiellonia ma kartkę na 9 fauli czyli 2 na 20 fauli ,które w moim mniemaniu oznaczają bardzo brutalną grę i w takim przypadku co najmniej 2 graczy powinno wylecieć z boiska przed czasem.

gryf01
gryf01

Dario, rzadko się z tobą zgadzam. Kibicujesz Lechii, ja Legii, zazwyczaj nam nie po drodze. Ale tym razem, zupełnie serio powiem: masz absolutną słuszność. Za dużo jest fauli i za dużo nurkowania. A za mało kartek za jedno i drugie.

dario armando
dario armando

Gryf,pewna nieścisłość nie kibicuje poza lokalną żadnej drużynie klubowej ,jedynie sympatyzuję a sympatie są zmienne ,kibicuje reprezentacjom Polski i Argentyny w tej kolejności

Kozlik
Kozlik

Takie to jest własnie „pierdzenie” Probierza, który chciałby by jego „złote myśli” ludzie chwytali jak pelikany ryby, jak to często bywa z zagranicznymi trenerami, których wypowiedzi prawie nikt nie weryfikuje. Niestety dla Probierza, jego wypowiedzi weryfikują i od razu wychodzi, że pierdoli głupoty:D

ostatni worek cementu
ostatni worek cementu

Hahahaha i wszystko w temacie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Quotsa
Quotsa

Rozumiem, że inne zespoły po za Lechią nie dostają kartek za grę na czas i ściąganie koszulek po golu ?

Trollosiewicz
Trollosiewicz

Syndrom oblężonej twierdzy.

dario armando
dario armando

Lechia jest 5 na liście fauli a 16 na liście kartek ,więc niech Probierz nie plecie farmazonów,bo to jednak gdańszczanie mogą myśleć ,że to oni mają pod górkę z rozjemcami.Legia to nie wiem ,chociaż na logikę Radovic wczoraj nie powinien gola Wiśle strzelić ,a nawet za tydzień przynajmniej w Gdańsku nie zagrać .A Lech tydzień temu sporo skorzystał na podwyższeniu poprzeczki ostrości gry przez Marciniaka.Cóż równo nigdy nie będzie ,sędziowie są omylni albo niekoniecznie tylko to , sprowadzenie nieuwikłanych w polskie układy arbitrów zagranicznych na szczególnie ważne mecze byłoby sensownym rozwiązaniem ,bo poważnych błędów jest sporo za dużo ,a chyba lepiej ,żeby mistrzostwo puchary i spadek wzbudzały jak najmniej kontrowersji.

zdyrman
zdyrman

A dlaczego nie powinien? Mial spudlowac?

Antonio S
Antonio S

Głowacki powinien to wybić.

dario armando
dario armando

Nie powinien Wiśle strzelić ,bo nie powinien w tym meczu grać, ze wzgledu na bardzo niebezpieczny faul na Todorowskim z Zagłębia w poprzedniej kolejce

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Przejąłem ten pomysł z Twojego artykułu na Trybunie ,ale zawsze wychodziłem z założenia ,że jeśli ktoś ma rację to papugowanie jest rozsądne.A ta niewydrukowana to nie wiem oglądam wszystkie mecze Lechii i nie dojrzałem jakichś decyzji dających jej punkty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Punkty to jedno kartkami tez można niszczyć zespół ,wiec napiszę ci to co Gryfowi innemu kibicowi Legii – Lechia ma optymalna ilość kartek bo orientacyjnie co 5 faul ukarany ,natomiast Jagiellonia co 9 więc na 20 fauli co dla mnie oznacza bardzo brutalna grę dostaje 2 kartki zapewne raczej zółte ,a w takim przypadku 2 powinno wylatywać z boiska przed końcem meczu .U nas jest rzeżnia ,a ja fan futbolu technicznego nie daje kurwa na to swojej zgody

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Anusiak
Anusiak

Typowy zabieg Probierza aby ściągnąć presję ze swoich zawodników, a nałożyć ją na rozpędzonego Lecha. Płakał nie będe jeśli mu się to uda i Lech zanotuje zaraz regres formy co swoją drogą jest bardzo możliwe skoro trafili z formą na początek rundy. Im lepiej startujesz tym gorzej kończysz 🙂

sailor
sailor

Myślenie, że pod wpływem słów Probierza Lech nagle opadnie z formy jest bardzo naiwne. Chyba przeceniasz moc sprawczą trenera Jagi.

Anusiak
Anusiak

Oczywiście, nie mam wątpliwości, że tak się nie stanie. Ogólnie sam wypowiedź jest dla mnie żenująca, w końcu jest trenerem lidera. „Uda mu się” to był skrót, który miał się odnosić do zadyszki Lecha 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Zaraz tam w pucharach. W eliminacjach do nich.

EL Peyote Asesino
EL Peyote Asesino

Reptilianie, wszędzie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

YanuszYoyko
YanuszYoyko

Pstryczek w nos z tym podpisywaniem się pod artykułami:) warto było przeczytać tylko dla tego stwierdzenia.

zdyrman
zdyrman

W niedziele tytul krola zalosnosci zdobyl Radovic. Dzisiaj ta walka rozstrzygnela sie sie juz teraz

Lechowy
Lechowy

Probierz idź sobie pierdalnąć whisky.

szemrany
szemrany

Jak co poniedziałek: Probierz pierdoli głupoty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jeremi
Jeremi

Probierz pieprzy jak potłuczony, żal czytać takie głupoty. Wystarczy popatrzeć na statystyki, a przede wszystkim na mecze np. Lechii Gdańsk, żeby widzieć, że Pan trener gdzieś tam odleciał. Lepiej jak mawiał klasyk siedzieć cicho, niż głosić androny

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Szkoda strzępić ryja na to co Probierz plecie, ale powiedzcie mi kto to PP?
Paweł Podstawuwka? Czy on miał Szymon na imię a mi się myli?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

„Ten Probierz to ma jakiegoś świra na tle Lecha…”

Hehe, nie zauważyłaś nic takiego u siebie na tle innego klubu?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Radovic odpoczywać rzeczywiście powinien ,ale to promowanie Legii nie jest jakieś nachalne ,mają czasami fory ,ale sami też dostają po dupie ,ale skoro tak tą tezę lansujesz to przyjrzę się temu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Uuu działania na szeroką skalę,no ale to nie jest reguła ,bo byliby zawsze mistrzami ,a w tym prawie na pewno nie będą.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Nie dosyć, że tchórz, to jeszcze nie zna się na matematyce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Lubiłem go, ale robi się niestrawny. I dlatego Jaga (z całym szacunkiem) to szczyt jego możliwości. Kiedyś nawet chciałem, by prowadził Lecha, ale nie chcę by walczył ambitnie o utrzymanie, bo Lech nie kupuje grajków za milion euro.

fronda
fronda

Płaczek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stefek Burczymucha
Stefek Burczymucha

Kurde dobry z niego trener ale wypowiedziami się co chwile kompromituje. Zawsze szuka winnych, nie widzi tego, że Jaga przegrywa przez to, że są słabsi, że on popełnił jakiś błąd w taktyce – nie, ku*wa, zawsze winny najczęściej sędzia. Gdyby sędziowie byli doskonali to według Probierza Jaga byłaby co roku mistrzem polski z kompletem zwycięstw.

Zuorok
Zuorok

Patrząc na to wszystko z dystansu: biorąc pod uwagę to co najważniejsze czyli wyniki, Probierz to ścisła czołówka polskich trenerów.
Od lat ligowa ścieżka Jagielloni jest bardzo podobna – najpierw sezon w dolnej połowie tabeli i budowanie drużyny z grajków, którzy w innych klubach byli zbędni, lub z innymi klubami z Ekstraklasy spadli, uzupełnionych miejscową młodzieżą. Kolejny sezon dużo lepszy – górna połowa tabeli przy bardzo ładnej, poukładanej grze. Po zakończeniu rozgrywek wyróżniający się zawodnicy odchodzą i procedura zaczyna się od początku. Jagiellonia prowadzona przez Probierza kojarzy mi się przede wszystkim z pomysłem na grę. Jagiellonia prowadzona przez Michniewicza czy Hajtę to o ile mnie pamięć nie myli był dramat.
Teraz dochodzimy do momentu gdzie drużyna z niewielkim budżetem, składem, który przed sezonem można było interpretować jako anonimowy, prowadzi w tabeli, w 25 meczach strzela 50 bramek. Podejrzewam, że to jest główna przyczyna niechęci do Probierza i Jagiellonii ogółem.

Grandal
Grandal

Probierz jak zwykle robi z siebie zwykłego trolla.

Weszło
05.06.2020

Za taką kasę, to można zmienić polską piłkę

45 milionów złotych to fura pieniędzy. Przeciętnemu Polakowi trudno byłoby zarobić taką kwotę przez całe swoje życie. Jakie są opcje na zostanie milionerem i wzbogacenie się o 45 milionów? Można próbować z inwestycjami, jednak trzeba mieć do tego wkład i zmysł przedsiębiorcy. Zostaje gra w Eurojackpot, w której do wygrania jest właśnie ta kwota! Za […]
05.06.2020
Bukmacherka
05.06.2020

Lucky Loser na 1. ligę w Totolotku! Zakład bez ryzyka do 25 PLN!

Promocja „Lucky Loser” u legalnego polskiego bukmachera Totolotek powraca! W najbliższy weekend bez ryzyka zagramy mecze na zapleczu Ekstraklasy. Pierwsza kolejka po restarcie rozgrywek nie obfitowała co prawda w emocje, ale… Damy chłopakom trochę czasu, żeby się rozkręcić. W 24. serii gier nie wypada już stracić punktów, tak samo jak… kasy. Dlatego pierwszoligowe mecze warto […]
05.06.2020
Weszło
05.06.2020

Piotr Parzyszek – wciąż trochę napastnik-zagadka

Piotr Parzyszek przychodząc do Piasta Gliwice stanowił zagadkę dla 99,9 procent obserwatorów. Prawie nikt nie widział go wcześniej w akcji, nie licząc ewentualnie jednego czy dwóch występów w młodzieżówce. W drugiej lidze holenderskiej błyszczał, w drugiej lidze belgijskiej miał niezłe liczby, ale w Eredivisie mocniej nie zaistniał, od Championship się odbił, nie poszło mu też […]
05.06.2020
Weszło
05.06.2020

Górnik Zabrze na pustym stadionie. Straci swój atut?

Czy po meczu Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk można się wiele spodziewać? Teoretycznie tak, w końcu to piątkowy hit. Praktycznie? Cóż, prawdopodobnie czeka nas pojedynek dwóch najmniej kreatywnych drugich linii w naszej lidze. Przynajmniej jeśli chodzi o środkową strefę boiska, bo liczymy, że imprezę rozruszają trochę koledzy śmigający po bokach. Czy Conrado będzie odpowiedzią na […]
05.06.2020
Weszło
05.06.2020

Quiz piłkarski: kapitanowie w Ekstraklasie

Już dziś startuje kolejna seria gier w Ekstraklasie, ale zanim piłkarze znów wybiegną na boiska, postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie oglądaliście pierwszą kolejkę po przerwie. Tym razem w naszym quizie piłkarskim pytamy o kapitanów – czy potraficie wskazać wszystkich, którzy wyprowadzali drużyny na boiska w 27. kolejce? Podrzucamy wam czterdzieści nazwisk (niektóre są zaskakujące nawet dla nas) […]
05.06.2020
Weszło
05.06.2020

Kucharski: „Budżet na transfery mamy jak w maju 2019”

— Temat jest trudny, ale przemiana zespołu trwa. Latem zeszłego roku zaczęliśmy układać puzzle od nowa, wielu zawodników odeszło, wielu przyszło. Zimą, w drugim etapie, dorzuciliśmy kolejne ogniwa. Teraz zaczyna się trzecia część rozdania. Już zrobiliśmy dwa kroki w kierunku Europy, ale praca nie jest skończona. Zespół wymaga trzech–czterech zawodników z jakością do pierwszej jedenastki. […]
05.06.2020
Weszło
04.06.2020

Sztuka dobijania krzywych gwoździ

Bardzo długo ten mecz układał się zgodnie ze scenariuszem znanym z pewnej popularnej gry komputerowej. GKS Tychy strzelał w poprzeczkę. Strzelał tuż ponad nią. Strzelał obok słupka, strzelał w mur złożony z obrońców. Wymieniał setki podań dosłownie na szesnastym metrze od bramki Zagłębia Sosnowiec, czarował sztuczkami technicznymi, chętnie wchodził w udane dryblingi. Ale przegrywał 0:1, […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Podobno w Radomiu był dziś jakiś mecz…

Radomiak i Odra podpisały chyba jakiś pakt. Jesienią, gdy radomianie pojechali do Opola, zależało im tylko i wyłącznie na tym, żeby nie przegrać. Efekt? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Teraz, gdy Odra wpadła do Radomia, także zależało jej na tym, żeby wywieźć choćby jeden punkt. I co? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Nawet gdyby kibice mogliby dziś […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bez Brożka do końca sezonu. Jak zła to wiadomość dla Wisły?

Między 16 sierpnia, a 22 września, na przestrzeni pięciu tygodni, Paweł Brożek strzelił siedem bramek w pięciu kolejkach. Tak, mówimy o tym sezonie, nie o czasach, gdy sięgał po koronę króla strzelców i mówiło się, że hitowy transfer tuż tuż. A i berło pierwszego snajpera w kadrze musi przejść w jego posiadanie. Nie ważne co […]
04.06.2020
Anglia
04.06.2020

Anglicy korzystają z otwartej furtki – pięć zmian w Premier League

Jak od pewnego czasu wiadomo, 17 czerwca powrócą na boisko piłkarze prawdopodobnie najlepszej, a już na pewno najbogatszej ligi Europy – angielskiej Premier League. Aston Villa podejmie Sheffield United, a Manchester City zmierzy się z Arsenalem. Naturalnie wznowienie rozgrywek będzie się wiązało z całą masą organizacyjnych zmian. Obostrzeń, regulacji, zakazów i nakazów. Protokół bezpieczeństwa musi […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Miliarder przejmuje Motor Lublin. Plany? Nowa akademia i pierwsza liga w rok

Ile razy zastanawialiśmy się, dlaczego najbogatsi Polacy nie inwestują w kluby piłkarskie? Jak często kibice marzyli o tym, żeby lokalny biznesmen, który dotarł na szczyt, wprowadził na niego również ich klub? Takie pytania na pewno stawiali sobie także fani z Lublina, bo polska wschodnia od lat pozostawała futbolową pustynią. Jedno z największych miast Lubelszczyzny piłkę […]
04.06.2020
Blogi i felietony
04.06.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jest wiedzą powszechną i oczywistą, że Jerzy Pilch kochał Cracovię i futbol. Niedoceniane pozostaje jednak, jak mocno Jerzy Pilch futbolem każdego dnia oddychał, jak był nim przeżarty. To nie był pan pisarz, który czasem, pomiędzy lekturą Płatonowa i Schulza, pomiędzy trzaśnięciem zjadliwego felietonu, a machnięciem powieści bestsellerowej, dla fanaberii schodził na ziemski padół obejrzeć spotkanie […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Kosecki: „Kwintesencją polskiej głupoty były lata korupcyjne”

– W Hiszpanii nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nagroda za awans? Zwolnienie! Tak się to robi w Ostródzie

Jeszcze nie opadł kurz po decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, na podstawie której Sokół Ostróda awansował do drugiej ligi. Jeszcze Legia Warszawa stara się wojować w sprawie swoich rezerw w Komisji ds. Nagłych PZPN-u. Tymczasem pierwszy z wymienionych klubów… zwolnił trenera. Tak, tego, który przed chwilą wywalczył promocję ligę wyżej.  Myśleliśmy, że w temacie zwalniania […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Zagłębie zdobędzie Tychy? Obstaw hit pierwszej ligi w Totolotku!

Sąsiedzkie starcia zawsze budzą wiele emocji. Zwłaszcza, gdy naprzeciw siebie stają dwie drużyny, które ostatnio przeszły spore zmiany. GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec to nie tylko mecz dwóch zespołów aspirujących do gry o awans. To także starcie dwóch trenerów, którzy stanęli przed wyzwaniem „posprzątania” po swoich poprzednikach. Dzisiejszy hit pierwszej ligi typujemy w Totolotku! GKS […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Śmiały ruch Lecha Poznań – w przyszłym sezonie spróbuje grać z bramkarzem

Musimy przyznać, że początkowo imponowała nam ta odważna strategia Lecha Poznań. Jako pierwszy klub w Polsce, być może pierwszy na świecie, Kolejorz zdecydował się, by zamiast bramkarza wstawić między słupki jedenastego piłkarza z pola. I tak znalazł się w tym miejscu Mickey van der Hart, Holender, znany przede wszystkim ze swojej kapitalnej gry nogami. Niestety, […]
04.06.2020
Niemcy
04.06.2020

Afera fryzjerska w Dortmundzie. Piłkarze Borussii na cenzurowanym po złamaniu zaleceń

Jak nauczył nas przykład Heiko Herrlicha, szkoleniowca Augsburga, powody do złamania obostrzeń towarzyszących wznowionym rozgrywkom ligowym mogą być naprawdę idiotyczne. Herrlich postanowił złamać zasady i opuścić hotel, żeby zaopatrzyć się w pastę do zębów i słynny już krem nawilżający. Teraz nawywijali natomiast piłkarze Borussii Dortmund. Jak donosi BILD, kilku zawodników BVB ma obecnie spore kłopoty […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nawotka: „Nawet w juniorach w meczach Legii z Lechem chcieliśmy się pozabijać”

Tomasz Nawotka od lat jest piłkarzem Legii Warszawa na… wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec. Z warszawską drużyną grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów i ośmieszył Lucę Zidane’a. Z sosnowiczanami najpierw awansował do Ekstraklasy, a potem z niej spadł. Nam opowiada o swoim debiucie w seniorskiej piłce w wieku 16 lat, czy o pobycie w Warszawie. Jak do […]
04.06.2020