Ampfutbolista walczy dla Oskara. Możesz pomóc!
Weszło

Ampfutbolista walczy dla Oskara. Możesz pomóc!

Michał Pol opowiadał nam kiedyś, jak Dikembe Mutombo wytłumaczył mu, dlaczego buduje szpitale i drogi w Kongo. „Poślij windę na dół po innych, skoro sam wjechałeś na górę”. Piękne hasło znakomicie oddające idee działalności charytatywnej właśnie wciela w życie amp futbolista, Kamil Misztal, który pomimo własnych problemów ze zdrowiem właśnie organizuje akcję wspierającą leczenie 7-letniego Oskara Adamiaka.

Amp futbol – jeśli nie pamiętacie – to odmiana piłki nożnej dla zawodników po amputacji kończyn. Szeroko pisaliśmy o tym między innymi TUTAJ i TUTAJ, zachęcamy do sprawdzenia tej wyjątkowej dyscypliny sportu, w której Polacy radzą sobie naprawdę dobrze. Jednym z niepełnosprawnych zawodników od miesięcy uprawiających amp futbol jest właśnie Kamil Misztal.

Kamil w wyniku poparzenia stracił nogę, ale dzięki wsparciu bliskich i własnej determinacji uzbierał środki na zakup protezy, a obecnie czynnie uprawia sport i… stara się pomagać w ten sposób innym. Właśnie rozkręca akcję „W protezie na rowerze”, której celem jest zebranie funduszy na zabieg fibrotomii oraz dalszą rehabilitację 7-letniego Oskara Adamiaka. Potrzebne jest dziesięć tysięcy złotych. By je zebrać, Kamil, założyciel fundacji „Krok do marzeń”, chce… przejechać na rowerze 1000 kilometrów.

Wyprawa ma trwać od 21 do 30 sierpnia, a poza zebraniem funduszy jej celem jest także pokazanie, że niepełnosprawność nie oznacza wykluczenia ze świata sportu. Podczas rajdu odbędą się 4 konferencje na których Kamil opowie o przygotowaniach do wyprawy oraz jako aktywny amp futbolista przybliży tą dyscyplinę sportu.

Teraz do rzeczy: jak pomóc Oskarowi? Cegiełki do leczenia będzie można dołożyć na trasie rajdu rowerowego, czyli na spotkaniach z Kamilem w jednym z poniższych miast:

Lublin, Zamość, Biłgoraj, Leżajsk, Rzeszów, Jasło, Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Poronin, Czarny Dunajec, Rabka Zdrój, Myślenice, Wieliczka, Kraków, Bukowska Wola, Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Opole Lubelskie, Motycz Leśny, Lublin

Równolegle trwa zbiórka funduszy w serwisie „zrzutka” – CZYLI W TYM MIEJSCU. Zachęcamy do wspierania akcji Kamila Misztala. Człowieka, który zdecydowanie – nawiązując do myśli ze wstępu – posłał windę na dół.

Fot. Grzegorz Press

KOMENTARZE (0)