2:2 i 2:0 na początek eliminacji? U nas radość, we Włoszech przygnębienie
Weszło

2:2 i 2:0 na początek eliminacji? U nas radość, we Włoszech przygnębienie

O ile u nas po dwóch pierwszych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata część ekspertów i fanów popadła w hurraoptymizm, o tyle we Włoszech identyczne wyniki wzbudziły niepokój. 2:2 z Bułgarią i absolutnie nieprzekonujące 2:0 z Maltą to wyniki, które znacząco odbiegają od wysokich standardów, do których przyzwyczaili swoich kibiców Pirlo i spółka.
– Nie róbmy tragedii z tego wyniku – zaapelował już na samym początku pomeczowej konferencji Cesare Prandelli, selekcjoner Włochów. Ten sam, który jeszcze kilkadziesiąt godzin temu tłumaczył się z wpadki, jaką był inauguracyjny remis z Bułgarią. Italia zwyczajnie utraciła jakość gry i naprawdę ciężko zrzucać całą odpowiedzialność na niefortunne zrządzenie losu, które wyeliminowało z gry Cassano i Balotellego. Nawet trener włoskiej kadry – choć bezustannie apelował do mediów i kibiców o spokój i cierpliwość – dostrzega jej kardynalne błędy.

– Momentami nie mogłem patrzeć na grę moich zawodników. Wrzesień nigdy nie był dla nas dobrym miesiącem, a ostatnie spotkania nie napawają optymizmem. Musimy odnaleźć swoją tożsamość, swój styl gry – przekonywał po wymęczonym zwycięstwie z Maltą. Zwycięzców się ponoć nie sądzi, ale trudno zachować spokój, gdy wicemistrzowie świata nie potrafią zdominować tak egzotycznego zespołu jak Malta.

„Piccola Italia”, „L’Italia Baby” – nie trzeba być wytrawnym poliglotą, by rozszyfrować sens okładek najsłynniejszych włoskich gazet sportowych. „Zwycięstwo bez połysku”, „2:0 z drużyną, z którą zawsze wygrywaliśmy po 5”. Apele i prośby Prandellego na niewiele się zdały i dzisiejsza prasa zbeształa kadrę narodową.

Czy na pewno słusznie? Patrząc na suche statystyki można by odnieść wrażenie, że Włosi mają po prostu zbyt wygórowane oczekiwania. Posiadanie piłki rzędu 75%, 15 rzutów rożnych (Antoni Piechniczek zapewne piał z zachwytu), zaledwie dwa faule… No i dochodzimy do rubryki strzały celne. Trzy. Trzy celne strzały w meczu przeciwko Malcie…

Hiszpania męczy się do 86. minuty z Gruzją, Włochy remisują z Bułgarią i oddają trzy strzały w spotkaniu z Maltąâ€¦ Te eliminacje mogą być naprawdę emocjonującą i ciekawą batalią.

KOMENTARZE (0)

INNE SPORTY

WARSZAWA 17.05.2018 
KONFERENCJA PRASOWA  PRZED BOXING NIGHT 14 NARODOWA GALA BOKSU --- PRESS CONFERENCE BERORE BOXING NIGHT 14 NATIONAL BOX GALA  
MARCIN NAJMAN   
FOT. ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
26 maja, 11:40