W starciu z Holandią Jan Urban nie mógł skorzystać z kilku ważnych graczy reprezentacji Polski. Na początku spotkania selekcjoner musiał dokonać kolejnej wymuszonej zmiany – urazu doznał Sebastian Szymański.
Szymański pokazał się z bardzo dobrej strony podczas poprzedniego zgrupowania. Jego gol i asysta dały Biało-Czerwonym zwycięstwo 2:0 nad Litwą.
Sebastian Szymański kontuzjowany. Wymuszona zmiana w meczu z Holandią
Mecz z Holendrami pomocnik Fenerbahce również zaczął w podstawowym składzie. W obliczu problemów kadrowych, Jan Urban zdecydował się ustawić go w środku pola obok Piotra Zielińskiego.
Już w 13. minucie meczu 26-latek zgłosił jednak, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Opuścił więc boisko, a jego miejsce zajął Bartosz Kapustka.
Szymański może zatem mówić o pechowym jubileuszu. Mecz z Holandią był dla niego bowiem pięćdziesiątym występem w reprezentacji Polski.
CZYTAJ WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:
- Młot na Holendrów. Matty Cash może znowu „zdominować nagłówki”
- Dziś na Stadion Narodowy wróci doping
- Wielka szansa Grabary. Otworzy mu drogę do bramki na lata?
Fot. Newspix