Dzisiejszy gol Kyliana Mbappe przeciwko Barcelonie był już dwunastym, którego Francuz strzelił katalońskiej drużynie. W XXI wieku lepszym wynikiem może pochwalić się tylko dwóch piłkarzy.

Mbappe trafił do siatki już w 12. minucie spotkania, ale wówczas gol nie został uznany z uwagi na minimalnego spalonego. Dziesięć minut później Francuz mógł się już cieszyć w pełni przepisową bramką, po tym, jak znakomicie wykorzystał prostopadłe podanie Jude’a Bellinghama. W drugiej części spotkania napastnik miał znakomitą okazję, by jeszcze poprawić swój dorobek, ale jego uderzenie z rzutu karnego zatrzymał Wojciech Szczęsny.
Kylian Mbappe z kolejnym golem przeciwko Barcelonie. Goni Ronaldo i Benzemę
Dzisiejszy gol Mbappe był już jego dwunastym przeciwko Barcelonie. Jak podaje Opta, w XXI wieku więcej trafień przeciwko Blaugranie zanotowali jedynie Cristiano Ronaldo (20) i Karim Benzema (16). Wrażenie robi liczba spotkań, w których 26-latek osiągnął swój wynik – to dopiero jego dziewiąty mecz przeciwko Dumie Katalonii. Ronaldo i Benzema mierzyli się z Barcą odpowiednio 34 i 46 razy.
Mbappe jest też dopiero trzecim piłkarzem w XXI wieku, który zdobył bramkę w czwartym kolejnym El Clasico (łącznie Francuz strzelił w nich sześć goli). Poprzednio tej sztuki dokonali Ronaldinho, który zaliczył serię czterech kolejnych klasyków z golem dla Barcelony w latach 2004-2006 (pięć goli) oraz Cristiano Ronaldo, który w 2012 trafiał dla Realu w sześciu kolejnych spotkaniach z Barcą (siedem goli).
4 – Kylian Mbappé is the third player to score in four consecutive ElClásico games across all competitions in the 21st century (six goals), after Ronaldinho Gaúcho between 2004 and 2006 (four matches, five goals) and Cristiano Ronaldo in 2012 (six matches, seven goals). Star. pic.twitter.com/D4rQajmvjk
— OptaJose (@OptaJose) October 26, 2025
Niebywałe, że mówimy o piłkarzu, który zaledwie w zeszłym sezonie dołączył do drużyny. Jeśli Kylian Mbappe utrzyma aktualne tempo strzeleckie, pobicie legend to tylko kwestia czasu.
CZYTAJ WIĘCEJ O EL CLASICO NA WESZŁO:
- Mbappe pokonał Szczęsnego! Kapitalna asysta Bellinghama [WIDEO]
- Wojciech Szczęsny broni karnego! Zatrzymał Mbappe [WIDEO]
- Manita, czyli dowód wyższości. Pięć bramek, którymi pisze się historię
- Panie Alonso, czas na weryfikację, czy jesteś pan kozak [KOMENTARZ]
- Gęsta atmosfera przed El Clasico. Joan Laporta nie gryzł się w język
- Lamine Yamal prowokuje przed El Clasico. Opublikował wymowne zdjęcie
Fot. Newspix