Urban zabrał głos w sprawie talentu z MLS. Decyzja kadry jasna

Wojciech Piela

21 maja 2026, 11:33 • 2 min czytania 28

Reklama
Urban zabrał głos w sprawie talentu z MLS. Decyzja kadry jasna

Julian Zakrzewski Hall coraz mocniej przyciąga uwagę kibiców i ekspertów dzięki świetnym występom w trwającym sezonie MLS. 18-letni napastnik, którego matka pochodzi z Polski, znalazł się w orbicie zainteresowań Polskiego Związku Piłki Nożnej, który stara się przekonać go do gry w biało-czerwonych barwach. W sprawie młodego zawodnika wypowiedział się Jan Urban w rozmowie z TVP Sport.

Reklama

Zakrzewski Hall ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Stanów Zjednoczonych, jednak jego rozwój w seniorskiej piłce sprawia, że stał się jednym z największych objawień MLS. W barwach New York Red Bulls rozegrał w tym sezonie 14 spotkań ligowych, zdobywając dziewięć bramek i notując trzy asysty.

Decyzja kadry jasna. Urban zabrał głos w sprawie talentu z MLS

W ostatnim czasie przedstawiciele PZPN odwiedzili matkę piłkarza, starając się zwiększyć szanse na to, że młody napastnik zdecyduje się na grę dla Polski. Rozmowy przebiegły w dobrej atmosferze, a sama zainteresowana miała wiele pytań, na które delegacja na czele z prezesem Cezarym Kuleszą udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.

Przed reprezentacją Polski w najbliższym czasie zaplanowane są dwa mecze towarzyskie – z Ukrainą (31 maja) oraz Nigerią (3 czerwca). Jan Urban poinformował jednak, że Zakrzewski Hall nie znajdzie się w kadrze na to zgrupowanie.

– Jego przyjazd na te mecze nie wchodzi w rachubę, ponieważ on sam nie zdecydował, który kraj zamierza reprezentować. Za to PZPN zrobił wszystko, by go przekonać i pokazać, że jesteśmy nim zainteresowani. Ale nic na siłę – powiedział selekcjoner.

Reklama

Być może na liście powołanych znajdą się natomiast Mateusz Żukowski i Karol Czubak. Jeden strzela w tym sezonie gole w 2. Bundeslidze dla Magdeburga, a drugi w Ekstraklasie dla Motoru Lublin. Dla obydwu byłoby to premierowe powołanie w karierze. Urban ogłosi je we wtorek 26 maja.

fot. Newspix

28 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Inne ligi zagraniczne

Reklama