Panathinaikos Ateny będzie miał nowego trenera. Jak podają greckie media, drużynę, w której występują Bartłomiej Drągowski i Karol Świderski poprowadzi Rafa Benitez.

Benitez to utytułowany trener, który ma na koncie m.in. wygraną Ligę Mistrzów z Liverpoolem, dwa mistrzostwa Hiszpanii z Valencią czy triumf w Lidze Europy z Chelsea, ale odkąd wygrał ostatnie trofeum, minęła już ponad dekada. Ostatnim klubem Hiszpana była Celta Vigo, którą prowadził od lipca 2023 do marca 2024 roku.
Media: Rafa Benitez poprowadzi Panathinaikos Ateny
Według portalu gazzetta.gr, 65-letni szkoleniowiec wczoraj osiągnął porozumienie z klubem i wkrótce obejmie stery w drużynie Koniczynek. Zespół z Aten poszukiwał stałego trenera, odkąd w połowie września z posadą pożegnał się Portugalczyk Rui Vitoria.
Obecnie Panathinaikos, gdzie bramki strzeże Bartłomiej Drągowski, a za strzelanie goli odpowiada Karol Świderski, zajmuje siódme miejsce w tabeli ligi greckiej. Stawce przewodzi PAOK Saloniki, który po siedmiu meczach ma nad drużyną z Aten osiem punktów przewagi. Panathinaikos rozegrał jednak o jedno spotkanie mniej.
Kontrakt Rafy Beniteza ma obowiązywać do czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia na kolejny rok. Hiszpan ma zarabiać na jego mocy cztery miliony euro rocznie.
*Chcesz spróbować gry bez wkładu własnego? Przeczytaj opinie o Lebullu i sprawdź, jak odebrać freebet bez depozytu – zacznij typować bez wydawania pieniędzy.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Polacy w ligach zagranicznych – podsumowanie weekendu
- Szwecja ma nowego trenera. Znany Anglik wraca do pracy
- Koniec cierpliwości. Piast Gliwice szuka nowego trenera [NEWS]
Fot. Newspix