Minęły dwie kolejki, a Jop wygrał już więcej ligowych meczów z Wisłą niż Moskal

Opracowanie:Bartosz Lodko

05 października 2024, 22:21 • 2 min czytania 11 komentarzy

Zaledwie dwóch kolejek potrzebował trener Mariusz Jop, by wygrać w tym sezonie większą liczbę meczów ligowych niż zwolniony we wrześniu Kazimierz Moskal. Dziś Wisła Kraków ograła 3:1 Pogoń Siedlce.

Pod wodzą Moskala klub z ul. Reymonta odniósł zwycięstwo w zaledwie jednym z siedmiu ligowych spotkań – w sierpniu z Ruchem Chorzów (3:1). Między innymi w związku z rozczarowującymi wynikami, 57-latek bardzo szybko stracił pracę, a na ławce trenerskiej zastąpił go Mariusz Jop.

Wisła Kraków w nie najlepszym stylu rozpoczęła dzisiejszą potyczkę z beniaminkiem. Pogoń wyszła na prowadzenie w 8. minucie spotkania, gdy na listę strzelców wpisał się Karol Podliński.

Drużyna trenera Jopa wyrównała w 27. minucie meczu. Całkiem ładną bramkę zdobył Rafał Mikulec, który w drugiej połowie ponownie pokonał Mateusza Pruchniewskiego.

Zwycięstwo ekipy z Krakowa przypieczętował w 60. minucie najlepszy strzelec Wisły – Angel Rodado. Poza zdobytą bramką, 27-latek zanotował również asysty przy obu trafieniach Mikulca.

Dzięki sobotniej wygranej, „Biała Gwiazda” oddaliła się na cztery punkty od strefy spadkowej. W następny weekend klub z ul. Reymonta zmierzy się w Pucharze Polski z III-ligową Siarką Tarnobrzeg.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.