Bayer dopiął swego! Asysta Kamińskiego w szalonym meczu [WIDEO]

Mikołaj Wawrzyniak

Opracowanie:Mikołaj Wawrzyniak

22 września 2024, 16:48 • 2 min czytania 2 komentarze

Mistrz Niemiec, Bayer Leverkusen po szalonym meczu wygrał z VfL Wolfburg 4:3. W barwach gości od pierwszej minuty wystąpili reprezentanci Polski, Kamil Grabara oraz Jakub Kamiński. Ten ostatni zaliczył asystę przy wyrównującym golu dla „Wilków”.

Mecz zdecydowanie nie zawiódł, śmiało można nazwać go spotkaniem kolejki, ze względu na swoją dramaturgię oraz ilość emocji, którą generował. Zarówno Grabara, jak i Kamiński rozegrali pełne 90. minut.

22-letni polski skrzydłowy popisał się w 37. minucie spotkania mocnym, precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Tam, na piątym metrze czekał już Sebastiaan Bornauw, który strzałem głową wykończył wrzutkę Polaka, doprowadzając do remisu.

Wolfsburg szybko objął prowadzenie po samobójczym trafieniu Nordiego Mukiele w 5. minucie. Następnie to „Aptekarze” doszli do głosu, dwukrotnie pokonując Kamila Grabarę. Do siatki trafiali Florian Wirtz oraz Jonathan Tah.

Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do „Wilków”. W doliczonym czasie pierwszej połowy Mattias Svanberg uciszył BayArenę.

Podopieczni Xabiego Alonso z niesamowitym animuszem rozpoczęli drugą część spotkania. Do kolejnego remisu doprowadził Piero Hincapie. Bayer podkręcał tempo z każdą minutą, lecz „Aptekarzy” zawodziła skuteczność.

Gdy gra Leverkusen, nie ma co narzekać na dramaturgię meczu. Tak było i dziś. Pod koniec spotkania czerwoną kartkę za brutalny faul obejrzał pomocnik gości, Yannick Gerhardt. Gospodarze „rzucili się” do natarczywych ataków na bramkę Grabary. Dopięli swego w 93. minucie gry. Gola na wagę trzech punktów zdobył Victor Boniface. Bayer w swoim starym, dobrym stylu wyrwał zwycięstwo.

Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca wskoczyła na drugą pozycję w tabeli Bundesligi. Już w najbliższą sobotę czeka ich na Allianz Arenie starcie z aktualnym liderem, Bayernem Monachium. VfL Wolfsburg podejmie z kolei ekipę ze Sttutgartu.

Złośliwi powiedzą, że to brak talentu uniemożliwił mu występy na piłkarskich salonach. Rzekomo zbyt często sprawdzała się słynna opinia kibica Podbeskidzia, by „grać na Wawrzyniaka, bo jest cienki”. On pozostaje jednak przy tezie, że Wawrzyniak w polskiej piłce może być tylko jeden i nie śmiał odbierać tego zaszczytnego miana Panu Jakubowi. Kibicowsko najbliżej mu do Lecha Poznań, ale jest koneserem całej naszej kochanej Ekstraklasy do tego stopnia, że potrafi odróżnić Bergiera od Bejgera. Od czasów trenera Rijkaarda lubi napawać się grą Barcelony, choć z nią bywało różnie. W wolnych chwilach często sięga po kryminały, zwłaszcza niestraszny mu Mróz.