Partizan dokonał „niemożliwego” – trzy razy wyleciał z pucharów!

Autor:Bartosz Lodko

28 sierpnia 2024, 21:42 • 2 min czytania 22 komentarzy

W kontekście gry Jagiellonii Białystok w eliminacjach europejskich pucharów mówiło się o tym, żeby oby tylko mistrz Polski wygrał pierwszy dwumecz i już będzie miał zagwarantowaną fazę ligową Ligi Konferencji. Serbskiemu Partizanowi również wystarczyło odnieść zwycięstwo w zaledwie jednym dwumeczu, lecz… mu się to nie udało.

Partizan zajął w minionym sezonie drugą lokatę w rodzimych rozgrywkach (z mistrzostwa cieszyła się Crvena zvezda), dlatego też stołeczny klub rozpoczął rywalizację w europejskich pucharach od II rundy el. Ligi Mistrzów. W tej trafił na Dynamo Kijów i poległ w dwumeczu aż… 2:9.

Następnie drużyna z Belgradu mierzyła się w III rundzie el. Ligi Europy z FC Lugano. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarów 2:1, natomiast w rewanżu padł taki sam wynik dla Serbów, więc konieczna była dogrywka. W 111. minucie decydującą bramkę zdobył Mohamed Belhadj, zapewniając tym samym swojej drużynie fazę ligową europejskich pucharów.

Partizan otrzymał trzecią, a zarazem ostatnią szansę. W IV rundzie el. Ligi Konferencji rywalizował z KAA Gent. Porażki 0:1 w obu meczach doprowadziły do tego, że wicemistrz Serbii nie zagra na jesień w pucharach i jest jedynym klubem w tym sezonie, który trzykrotnie odpadł w eliminacjach.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.