Moskal: Spodziewałem się czerwonej kartki dla rywali. Nie rozumiem decyzji sędziego

Opracowanie:Piotr Rzepecki

19 sierpnia 2024, 22:25 • 2 min czytania 9 komentarzy

Wisła Kraków podzieliła się punktami z Arką Gdynia. Hit pierwszej ligi zakończył się remisem 2:2. Po spotkaniu o kontrowersji sędziowskiej wypowiedział się trener „Białej Gwiazdy”, Kazimierz Moskal. Chodzi o „żółtko”, które obejrzał Martin Dobrotka w 77. minucie. Było właściwie pewne, że stoper gości wyleci z czerwoną kartką.

Rozmawiałem z sędzią po spotkaniu. Nie mam pojęcia, skąd taka decyzja. Nie wiem, co usłyszał od arbitra VAR. Dla mnie to było logiczne, że piłkarz Arki obejrzy za ten faul czerwoną kartkę. Spodziewałem się właśnie takiego koloru kartki – mówił opiekun Wisły.

Chodzi rzecz jasna o sytuację, gdy przy kontrataku faulowany był Piotr Starzyński. Arbiter wstrzymał się z gwizdkiem, podyktował korzyść, jednak poprzeczkę obił Angel Rodado. Sędzia Sebastian Jarzębak do faulu wrócił i po analizie VAR ukarał gracza gości żółtą kartką.

Żałujemy głównie tej pierwszej połowy. Powinniśmy schodzić na przerwę z co najmniej dwubramkowym prowadzeniem. Mieliśmy wiele świetnych okazji, bardzo żałuję, że nie udało się strzelić jeszcze jednej bramki – podsumował pierwszą część meczu Moskal.

Po przerwie były dwa kluczowe momenty. Stracony gol na 1:2 po naszym stałym fragmencie gry i czerwona kartka dla Wiktora Biedrzyckiego – dodał.

Trener „Białej Gwiazdy” powiedział także o nieobecnym w dzisiejszym meczu Łukaszu Zwolińskim, którego zabrakło w meczowej kadrze. – Ma zbity mięsień czworogłowy uda. Myśleliśmy, że uda się go doprowadzić na to spotkanie. Czy będzie gotowy w czwartek? Póki co nie wiemy, trwa walka z czasem.

Wisła Kraków zremisowała wygrany mecz

Przed pierwszoligowcem z Krakowa w najbliższy czwartek pierwsze starcie w ramach 4. rundy el. Ligi Konferencji z belgijskim Cercle Brugge. Z kolei w tabeli na zapleczu Wisła zajmuje 10. pozycję, Arka awansowała na szóstą lokatę.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.