Ruch zawiódł na Stadionie Śląskim. Gol Starzyńskiego z rzutu rożnego [WIDEO]

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

02 sierpnia 2024, 23:15 • 2 min czytania 2 komentarze

Ruch Chorzów zremisował na Stadionie Śląskim z Pogonią Siedlce 1:1. Piękną bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Starzyński.

To był pierwszy punkt dla siedlczan w tabeli 1. Ligi. Beniaminek do tej pory przegrał dwa spotkania. Ruch też nie podchodził do meczu w najlepszych nastrojach. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia chcieli poprawić swoją grę w porównaniu do ostatniego starcia ze Zniczem Pruszków.

Ruch od początku spotkania przeważał. Miał piłkę przy nodze i oddawał strzały na bramkę Pogoni. Potem zawodnikom przeszkodził deszcz i na boisku wkradło się trochę niedokładności. Nic dziwnego, że w pierwszej połowie nie padła już żadna bramka.

W drugiej niesamowitego gola strzelił Filip Starzyński, który tak podkręcił piłkę, że ta wpadła bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki strzeżonej przez Mateusza Pruchniewskiego. Pod koniec meczu goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Dośrodkowanie z lewego skrzydła i futbolówkę do siatki wcisnął Daniel Pik.

Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami. Dla beniaminka jest to świetny wynik, ale Ruch i jego kibice mogą być niezadowoleni. Chorzowianie są na trzecim miejscu w tabeli 1. Ligi. Pogoń Siedlce z punktem zajmuje dopiero 15. pozycję.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".