LIVE: Anglia w finale Euro! Gol w ostatniej minucie!

Patryk Stec

Autor:Patryk Stec

10 lipca 2024, 19:49 • 1 min czytania 46 komentarzy

W przedostatnim spotkaniu Euro 2024 zobaczymy Anglików oraz Holendrów. Podopieczni Garetha Southgate’a to najnudniejsza z najlepszych ekip tego turnieju. Reprezentacja Anglii była krytykowana przez swoich fanów głównie z powodu niewykorzystanego potencjału. Foden, Bellingham, Saka, Kane – taka ofensywa to marzenie wielu selekcjonerów. Holendrzy za to dość niespodziewanie awansowali aż do półfinału. Chociaż trzeba napisać szczerze, że dla podopiecznych Ronalda Koemana drabinka ułożyła się bardzo korzystnie. Żeby zagrać dzisiaj w Dortmundzie, musieli pokonać Rumunię i Turcję. Czy spełnią marzenia swoich kibiców i awansują do wielkiego finału Euro 2024? Bądźcie z nami.

Transmisja Live

23:25
Anglia w finale, Holandia jedzie do domu. Dziękujemy wam za dzisiaj i zapraszamy na kolejną relację LIVE, z finału Euro 2024!

A jak ktoś wciąż ma dużo siły i ochoty do oglądania piłki to polecamy nocny półfinał Copa America, w którym o 2:00 zmierzą się Kolumbia oraz Urugwaj!

22:58
Anglicy w ostatniej minucie zapewnili sobie finał Euro 2024, w którym zmierzą się z Hiszpanią. Podopieczni Southgate'a w pierwsze połowie zagrali naprawdę dobrze. Druga połowa to było niezbyt porywające spotkanie z obu stron, ale to ostatecznie Anglia zagrała lepiej. Kto by pomyślał, że ta nudna w tym turnieju Anglia Southgate'a zajdzie tak daleko?

GOOOOOOL! 2:1 DLA ANGLII!!!

Prostopadłe podanie do Watkinsa, ten przyjął piłkę i szczęśliwie uderzył między nogami De Vrija po długim słupku!
22:44
Atak lewym skrzydłem Holendrów, potem płaskie dośrodkowanie do Weghorsta, który walcząc o piłkę staranował przeciwnika.

VAR

Gol Anglików, ale w pierwszym momencie anulowany przez sędziego. Strzelał Bukayo Saka, ale arbiter VAR sprawdza czy nie było spalonego.
22:37
Teraz strzał Simonsa z kozłem przed Pickfordem. Holender jednak trafił prosto w bramkarza.
22:33
Trwa walka o finał...
22:31
Anglia chyba już wróciła do swojej normalnej gry na tym Euro. Holendrzy są przy piłce i cierpliwie budują atak pozycyjny. Obie ekipy mają jakieś 20 minut, żeby awansować do finału w regulaminowym czasie.
22:28
22:25
W końcu jakiś strzał na bramkę! Strzela Van Dijk, broni w ostatniej chwili Pickford. Holandia miała swój moment!
22:17
Nie będziemy was oszukiwać - jest nudno i wolno. Gra toczy się głównie w środku pola.
22:11
Anglia przeszła na czwórkę obrońców: Shaw, Guehi, Stones, Walker. Przed nimi Rice i Mainoo. Defensywa drużyny Southgate'a będzie musiała mocno zwrócić uwagę na Weghorsta.
22:06

ZACZYNAMY!

Obie ekipy w zmienionych składach wyjdą na drugą połowę. Ronald Koeman za Malena wpuścił Weghorsta. Za to w ekipie Anglii Shaw za Trippiera.
21:59
Ronald Koeman za to na pewno musi coś zmienić. Anglicy zaczynali sobie coraz lepiej radzić przed polem karnym. Holendrzy próbowali kilka razy zagęścić środek, ale paradoksalnie, gdy zrobili to najlepiej, sprowokowali rzut karny.
21:56
Jak na razie, pomimo szybko straconej bramki, najlepsza połówka Anglii na tym turnieju. Dobrze w odbiorze spisuje się Mainoo, okazje tworzy Foden. To zwiastuje nam dobrą drugą część meczu!
21:50

PRZERWA

Obie drużyny są bardzo ostrożne i powoli budują ataki. Przez to mecz nie jest na razie wybitnym widowiskiem. Mieliśmy słupek, poprzeczkę, dwie bramki. Jak na mecz Anglików Southgate'a, działo się i tak sporo! Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie jeszcze dynamiczniej.
21:45
Zadecydowały centymetry...
21:39
Po zmianie wygląda na to, że Simons będzie grał wyżej na prawym skrzydle, a Malen bliżej środka. W pomocy tym sposobem zrobi się miejsce dla Veermana.
21:35

ZMIANA W HOLANDII

Niestety mamy zmianę wymuszoną kontuzją. Schodzi Depay, wchodzi Veerman.
21:34
Foden trafia w poprzeczkę! Miał dużo miejsca na 20. metrze. Spokojnie sobie przymierzył i oddał strzał po długim słupku. Błąd w ustawieniu Holendrów.
21:30
...a teraz trafił po strzale głową w poprzeczkę. Mogło być mocne 10 minut Dumfriesa!
21:29
Dumfries - najpierw sprowokował rzut karny, potem wybił piłkę z linii bramkowej. Jest na 0?
21:27

GOL KANE'A

21:19

GOL SIMONSA:

21:18

GOOOL! 1:1

Harry Kane pewnie wykorzystuje karnego, strzelając w lewy dolny róg bramki Verbruggena!
21:17
RZUT KARNY! Sędzia obejrzał sytuację na monitorze i podjął decyzję!
21:15
Anglia przejęła inicjatywę. Paradoksalnie stracona bramka może im jeszcze wyjść na dobre. Na razie Bukayo Saka wszedł w pole karne, gdzie było sześciu Holendrów. Chwilę później niecelny strzał z woleja oddał Kane, po czym padł na murawie, sygnalizując, że został kopnięty. Mamy analizę VAR.
21:09

GOOOOL! 1:0 DLA HOLANDII!

Strzał z daleka Xaviego Simonsa! Holender podczas strzału lekko się poślizgnął, ale idealnie trafił w lewy bok bramki Anglików!
21:05
Kibice na Twitterze na razie zwracają uwagę na zbyt wysoko i daleko ustawioną kamerę.
21:02

ZACZĘLI!

Holendrzy przy piłce, Anglicy wysoko, dzięki czemu złapali Malena na spalonym.
20:58
Po hymnach! Za moment zaczynamy zabawę!
20:52
Panowie już gotowi w tunelu! Zaraz wychodzą na murawę. Życzę sobie i wam byśmy nie oglądali typowego "Southgate ball".

20:45
Ronald Koeman, selekcjoner Holandii, w przedmeczowej rozmowie z mediami UEFA zdradził dlaczego postawił na Malena. - Chcieliśmy na prawej stronie kogoś szybkiego i potrafiącego grać głęboko. Dlatego wybraliśmy Malena.
20:42
Na boisku dzisiaj zobaczymy czterech zawodników w wieku do 21 lat włącznie. Po stronie Anglii będą to Jude Bellingham i Kobbie Mainoo, po stronie Holendrów Verbruggen i Simons.
20:39
Xavi Simons zostanie drugim najmłodszym zawodnikiem reprezentacji Holandii, który zagra w półfinale EURO (21 lat i 80 dni). Najmłodszy był Arjen Robben (20 lat i 159 dni) podczas Euro 2004.
20:35
"Anglicy przywieźli ze sobą swoją ulubioną pogodę"
20:24
Ronald Koeman może być drugą osobą, która zdobyła mistrzostwo Europy jako piłkarz i trener. Pierwszy był Berti Vogts.
20:22
Antek Figlewicz i Wout Weghorst:

To joker, ale taki trochę inny joker. Anglicy, Niemcy, Francuzi, Hiszpanie – wszyscy oni mają swoich wyjątkowych napastników, ale w Holandii mogą i powinni zachwycać się pracowitym jak nikt inny Woutem Weghorstem. Oranje czerpią spore korzyści ze sposobu gry rosłego zawodnika, który na boisko wchodzi nie tylko po gole. A w sumie wchodzi tam po wszystko inne, a do siatki rywali trafia jakby przy okazji.

Tajna broń Koemana. Upierdliwy Weghorst na zmęczonych Anglików
20:16
Wśród wielu świetnych fanów z Holandii, których wcześniej pokazywaliśmy, znaleźli się również pseudokibice
20:14
Partnerem relacji jest Avast, darmowy program antywirusowy. Avast chroni Wasze urządzenia przed wirusami, wykrywa i izoluje potencjalne cyberzagrożenia. Kliknij i pobierz 👇 AVAST
20:04
Gareth Southgate robi na dwa etaty?
20:01
19:59
W Dortmundzie dzisiaj zmienna pogoda. Wcześniej było słonecznie i ciepło, a teraz ulewa. Szykuje nam się kolejne deszczowe spotkanie, ale większość piłkarzy uwielbia grać w takich warunkach. 22 stopnie, brak upału, dobry poślizg. Idealnie 🙂
19:56

SKŁADY

Znamy już jedenastki obu ekip na dzisiejsze spotkanie!

Holandia: Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake, Schouten, Simons, Reijnders, Malen, Depay, Gakpo

Anglia: Pickford, Guehi, Stones, Walker, Trippier, Rice, Mainoo, Saka, Bellingham, Foden, Kane
19:50
Pomarańczowa fala w Dortmundzie:
19:48

Dzień dobry, cześć i czołem!

Kochamy takie wieczory! Przed nami wielkie meczycho w półfinale Euro 2024. Czy Anglicy w końcu zagrają na miarę swojego potencjału? Czy Holendrzy zagrają ciekawy, ofensywny futbol? Stawka jest ogromna, a w finale na zwycięzców czeka już grająca świetny futbol na tym turnieju Hiszpania. Śledźcie ten mecz razem z nami!

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".