Popis Urugwaju i zwycięstwo gospodarzy. Kolejne mecze grupowe na Copa America [WIDEO]

Opracowanie:Szymon Piórek

24 czerwca 2024, 07:36 • 2 min czytania 0 komentarzy

Reprezentacja Urugwaju pod wodzą Marcelo Bielsy zagrała kolejny fenomenalny mecz, ogrywając Panamę 3:1. Amerykanie, którzy są gospodarzami Copa America, wygrali natomiast z Boliwią 2:0.

Odkąd w maju zeszłego roku reprezentację Urugwaju przejął Marcelo Bielsa, ta spisuje się wręcz rewelacyjnie. W eliminacjach mistrzostw świata ograła zarówno Argentynę, jak i Brazylię, dzięki czemu zajmuje drugie miejsce w tabeli. W meczach o punkty porażkę poniosła tylko z Ekwadorem. Teraz na inaugurację Copa America rozniosła Panamę 3:1, popisując się efektownymi bramkami.

Urusi za Bielsy znowu złapali luz, co widać na boisku. Długie wymiany podań, dryblingi, odważne próby strzałów z trudnych pozycji to wszystko oglądaliśmy w pierwszym meczu Copa America – na nieszczęście dla Panamy, która nie potrafiła przeciwstawić się rywalom z Południa. Urugwaj stworzył sobie aż 22 sytuacje bramkowe, z czego połowa zakończyła się celnymi uderzeniami. Po trzech padły gole i to jakie! Zresztą sami zobaczcie.

Od zwycięstwa Copa America rozpoczęli również Amerykanie. Bohaterem gospodarzy turnieju został Christian Pulisic, który już w trzeciej minucie meczu z Boliwią zdobył bramkę, a tuż przed przerwą asystował przy trafieniu Folarina Baloguna. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze trafienie gracza Milanu. Kapitan USA przymierzył w samo okienko.

Urodzony z piłką, a przynajmniej tak mówią wszyscy w rodzinie. Wspomnienia pierwszej koszulki są dość mgliste, ale raz po raz powtarzano, że był to trykot Micheala Owena z Liverpoolu przywieziony z saksów przez stryjka. Wychowany na opowieściach taty o Leszku Piszu i drużynie Legii Warszawa z lat 80. i 90. Były trzecioligowy zawodnik Startu Działdowo, który na rzecz dziennikarstwa zrezygnował z kopania się po czole. Od 19. roku życia związany z pisaniem. Najpierw w "Przeglądzie Sportowym", a teraz w"Weszło". Fan polskiej kopanej na różnych poziomach od Ekstraklasy do B-klasy, niemieckiego futbolu, piłkarskich opowieści historycznych i ciekawostek różnej maści.