Włoska prasa o Miliku: Był pełen poświęcenia, wykonał ofiarną pracę

Opracowanie:Damian Popilowski

16 maja 2024, 09:13 • 2 min czytania 3 komentarze

Juventus zdobył Puchar Włoch, a Arkadiusz Milik został królem strzelców tych rozgrywek. Włoska prasa pochwaliła Polaka za jego krótki udział w finałowym spotkaniu.

15 maja Juventus mierzył się z Atalantą w finale Pucharu Włoch. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem “Starej Damy” 1:0 po bramce Dusan Vlahovicia w 4. minucie. Tym samym drużyna Allegriego przerwała dwuletnią stagnację i zdobyła trofeum po raz 15. w historii klubu:

W Juventusie liczy się tylko zwycięstwo. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu chłopaków, wykonali dobrą robotę, uszczęśliwili klub i kibiców – mówił po spotkaniu Massimiliano Allegri.

– Jestem bardzo zadowolony z tego wieczoru, ponieważ nigdy nie jest łatwo wygrać trofeum, ale jest to w DNA Juventusu. To był ważny wieczór, gra w finale to zawsze wspaniałe wydarzenie. Zawodnicy zasługują na uznanie, ponieważ bardzo chcieli tego trofeum. Powiedziałem im wcześniej, że mają wszelkie szanse na wygraną i dziś udowodnili swoją wartość, więc jestem z nich bardzo zadowolony – dodał szkoleniowiec Juventusu.

W 81. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Polski napastnik w tym spotkaniu nie trafił co prawda do siatki, lecz dotychczasowy dorobek zapewnił mu tytuł króla strzelców tych rozgrywek. Były atakujący m.in. Napoli miał na koncie cztery gole w tegorocznej edycji krajowego pucharu. Jego postawę doceniła włoska prasa:

Pojawił się na boisku, żeby kibice mogli zgotować Vlahoviciowi owację na stojąco, a także po to, żeby spróbować podtrzymać drużynę na duchu. Jak zwykle pełen poświęcenia, wkłada w to cały swój wysiłek. Wykonał ofiarną pracę – czytamy w „La Gazetta dello Sport”.