Reprezentacja Polski U-17 z awansem na Euro. Czesi pokonani [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

26 marca 2024, 16:39 • 2 min czytania 1 komentarz

Podopieczni Rafała Lasockiego zagrają na tegorocznym Euro. Kadra do lat 17 w eliminacjach pokonała Bośnię i Hercegowinę oraz Czechów i mimo niespodziewanej porażki z Białorusią, biało-czerwoni zakończyli zmagania w kwalifikacjach na pierwszym miejscu w grupie.

W ostatnim grupowym meczu eliminacji Polacy wygrali z Czechami 2:1. To zwycięstwo przypieczętowało nasz awans na turniej. Bramki dla biało-czerwonych padły w pierwszej połowie – w 12. minucie strzelanie rozpoczął zawodnik Legii Warszawa, Jakub Adkonis z rzutu karnego. Kilkanaście minut później podwyższył Oskar Pietuszewski z Jagiellonii Białystok.

Trafienie tego drugiego było bardzo efektowne. Minął na dużej prędkości kilku rywali, wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony.

Czesi odpowiedzieli na kwadrans przed końcem. Na 1:2 uderzył Jiri Micek. Dodajmy, że kilka minut wcześniej biało-czerwoni mieli rzut karny. Tym razem Adkonis nie wykorzystał jedenastki. Piłka po jego strzale obiła słupek.

Tegoroczne Euro U-17 odbędzie się na Cyprze. Poza Polakami pewni awansu są: Szwedzi, Włosi, Ukraińcy, Portugalczycy i Duńczycy.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.