Włoskie media: Wieteska najgorszy na boisku

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

27 stycznia 2024, 16:33 • 2 min czytania 18 komentarzy

Cagliari przegrało z Torino 1:2 w spotkaniu 22. kolejki Serie A. Mateusz Wieteska nie popisał się w tym meczu, co znalazło swoje odzwierciedlenie w ocenach.

Polak rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie po raz trzeci z rzędu, lecz to byłoby na tyle z plusów. W pierwszej połowie jego błędy przyczyniły się do utraty dwóch bramek i ostatecznie Cagliari nie zdołało odrobić strat. Słaby występ Polaka został odnotowany  przez media, które wytknęły mu błędy:

Nijaki mecz w jego wykonaniu. Zapata ciągle mu uciekał, a on nie był w stanie go zatrzymać. Do tego był blisko samobójczego gola. Nieco lepiej radził sobie w grze w czwórce w obronie – napisała „La Gazetta dello Sport”, według której Wieteska był najsłabszym piłkarzem na boisku. Oceniono go na „4”.

Nie tylko ten portal ocenił go tak nisko. Współczucia nie wykazał Eurosport, który również określił Wieteskę jako najgorszego zawodnika:

Wieteska był zniszczony przez Zapatę, ośmieszany przez Ricciego, nie pasował do tego spotkania. Regres w porównaniu do ostatnich tygodni. Zbyt często nie gra na akceptowalnym poziomie – czytamy.

Dziecinnie łatwo dał się przedryblować przy drugim golu i to mówi wszystko o jego postawie w tym meczu. W dodatku skończył z żółtą kartką. Tragiczny – napisał dziennik “oasport.it”, oceniając go na 4,5.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.