Zvonimir Kożulj rozwiązał kontrakt ze Zrinjskim Mostar

25 stycznia 2024, 20:20 • 2 min czytania 3 komentarze

Zvonimir Kożulj nie jest już zawodnikiem Zrinjskiego Mostar. 30-letni Bośniak, który w przeszłości brylował na polskich boiskach w barwach Pogoni Szczecin, rozwiązał kontrakt z rodzimym klubem za porozumieniem stron. Wiele wskazuje na to, że będzie kontynuował przygodę z piłką w rumuńskim zespole Craiova.

Kariera Kożulja w ostatnich latach to nieprawdopodobna sinusoida. Raz jest na szczycie, a za chwilę na dnie, bo jak inaczej można określić zawodnika, który z butami wchodzi do Ekstraklasy i w pierwszym sezonie strzela 9 goli oraz zalicza 9 asyst w Pogoni Szczecin, a kilkanaście miesięcy później rozwiązuje się z nim kontrakt.

Wyjechał do Turcji, tam spędził dwa lata w dwóch zespołach (Gazientepsor i Eyupspor), a później wrócił do Polski, gdzie nie zagrał nawet minuty, choć był zatrudniony przez dwa kluby – Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz. W nowosądeckim klubie spędził zaledwie trzy miesiące i w kwietniu ubiegłego roku rozwiązano z nim kontrakt. Następnie przez kilka miesięcy pozostawał bez klubu. Latem przygarnął go Zrinjski Mostar.

I nagle ni stąd ni zowąd zagrał fenomenalne spotkanie w Lidze Konferencji. Skrzydłowy przyczynił się do wielkiego powrotu z zaświatów, bowiem jego drużyna przegrywała 0:3 z AZ Alkmaar do przerwy, a mimo to wygrała 4:3. Kożulj wyszedł na drugą część spotkania i strzelił dwie bramki.

Jednak jak się później okazało to były jego jedyne gole w brawach HSK Zrinjski Mostar. 30-latek nie mógł liczyć na regularną grę w rodzimym klubie i dążył do rozwiązania umowy w ostatnich tygodniach. Kożulj dopiął swego i obecnie jest wolnym zawodnikiem.