Molde zapewniło sobie mistrzostwo Norwegii

16 października 2022, 22:34 • 1 min czytania 2 komentarze

Molde pokonało na wyjeździe Lillestroem 1:0 i dzięki temu zapewniło sobie mistrzostwo Norwegii. Tym samym przerwana została seria Bodo/Glimt, które sięgało po tytuł w dwóch poprzednich sezonach.

Drużyna Erlinga Moe długo nie potrafiła pokonać świetnie dysponowanego w niedzielę Madsa Christiansena, ale w końcu się udało. W doliczonym czasie gry bramkarza gospodarzy pokonał Etzaz Hussain, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

Dzięki zwycięstwu na Arasen Stadion Molde ma na cztery kolejki przed końcem rozgrywek 15 punktów przewagi nad Bodo/ Glimt. Nie ma już więc szans, aby mistrzowie z poprzedniego sezonu zdołali odrobić stratę.

Molde zapewniło więc sobie piąte mistrzostwo w historii klubu i drugie za kadencji Erlinga Moe.