Początek października a Haaland z dwudziestym golem w sezonie [WIDEO]

08 października 2022, 17:49 • 1 min czytania 7 komentarzy

Erling Braut Haaland zdobył już dwadzieścia bramek w tym sezonie! Potrzebował na to zaledwie 13 występów w barwach nowego zespołu – Manchesteru City.

Norweski napastnik kolejną bramkę zdobył w ligowym spotkaniu przeciwko Southampton. Na trafienie musiał jednak poczekać aż do drugiej połowy. Pokonując bramkarza Gavina Bazunu w 65 minucie ustalił wynik meczu ze Świętymi na 4:0. Haaland płaskim uderzeniem wykorzystał dośrodkowanie Joao Cancelo, co można zobaczyć poniżej.

W tym sezonie Haaland zdobył już 20 bramek, na co potrzebował 13 meczów. W dwóch z nich nie pokonał bramkarza rywali. Do tego zanotował trzy hat-tricki oraz dołożył trzy asysty.