Dziekanowski: Papszun dał się wciągnąć Mioduskiemu w niezbyt czystą grę

Opublikowane 06.12.2021 06:53 przez

Damian Smyk

Wielokrotnie w tym miejscu chwaliłem szkoleniowca ekipy z Częstochowy za pieczęć, którą odcisnął na prowadzonej przez siebie drużynie. Ostatnie i najbliższe tygodnie, a może miesiące, będą dla niego testem osobowości nie tylko jako trenera, ale też człowieka – czy potrafi z tej sytuacji wyjść z klasą. Na razie, analizując jego wypowiedzi, niestety odniosłem wrażenie, że daje się szefowi Legii wciągnąć w tę niezbyt czystą grę – pisze Dariusz Dziekanowski na łamach „Przeglądu Sportowego”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Legia wróciła na ścieżkę porażek. Tym razem lepsza okazała się Cracovia.

Po przerwie krakowianie mogli podwyższyć prowadzenie. W 53 minucie wyszli z bardzo groźną kontrą, która zakończyła się strzałem Jakuba Myszora. Tylko świetna interwencja Boruca, dla którego był to setny mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, uchroniła mistrzów Polski przed utratą kolejnego gola. Głównym zadaniem Legii było zdobycie gola, ale to zawodnicy Jacka Zielińskiego przez pierwsze 20 minut drugiej połowy częściej znajdowali się pod „16” warszawian. Legioniści mieli sporo szczęścia – strzał z dystansu Otara Kakabadze z 64 minuty zatrzymał się na słupku. Te kilka akcji „Pasów” pokazały Legii, że musi być cały czas skoncentrowana w defensywie. Goście starali się przejść do ofensywy, ale długo nie udawało im się stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Cracovii. Aktywny był Josue. Portugalczyk brał udział właściwie w każdej akcji, cały czas był pod grą. Starał się rozgrywać piłkę, ale rzadko jego partnerzy z zespołu byli w stanie przewidzieć, co zrobi. Im dłużej trwał mecz, tym bardziej poirytowany był Josue i cały zespół Legii. Rozpaczliwie zaczęli szukać swoich szans, wielokrotnie wrzucali piłkę w pole karne, ale dośrodkowania te nie były w stanie zaskoczyć obrony z Krakowa, przez co mecz zakończył się zwycięstwem „Pasów”.

Wojciech Golla po porażce z Górnikiem Zabrze. Stoper Śląska jednego z goli bierze na siebie.

Co można powiedzieć o waszym meczu z Górnikiem?

– Nie było to najlepsze wykonanie… Przydarzyło się nam za dużo prostych błędów. Górnik bazował na naszych złych zagraniach. Strzelił trzy bramki i jest to stanowczo za dużo.

Czego brakowało w grze Śląska?

– Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jakieś tam sytuacje pod bramką przeciwnika tworzyliśmy. Nie było ich za wiele, ale były. Szkoda straconych punktów, bo nie musiało tak być.

A pan ma do siebie pretensje o gola, kiedy ograł pana Dadok?

– Oczywiście. Miałem wrażenie, że piłka mi podskoczyła. Potem jeszcze próbowałem wszystko ratować wślizgiem, ale nie udało się i z tego padła bramka – mogę powiedzieć, że to „mój” gol.

 Absencje w składzie, brak np. Krzysztofa Mączyńskiego, miały wpływ na losy spotkania?

– Krzysztof jest kluczowym zawodnikiem, wiemy o tym, ale są inni, którzy rywalizują o miejsce w składzie i kiedy grają, powinni dawać tę samą jakość.

GKS Katowice wygrał po raz pierwszy na wyjeździe, a bohaterem zespołu był Filip Szymczak, napastnik wypożyczony z Lecha Poznań.

Nie ma jak w Bielsku – mają prawo uśmiechnąć się kibice GieKSy. To miejsce, gdzie zawsze prezentują się imponująco i na miarę kibicowskiego potencjału, no i mogą przy tym świętować 3 punkty. Zdobyciem pełnej puli kończyły się ich wyprawy pod Klimczok w 2016, 2017 i 2018 roku. Nieważne, czy drużyna akurat walczyła o awans, czy utrzymanie. Nie inaczej skończyło się teraz, choć po awansie do Fortuna 1. Ligi nie potrafiła odnieść wyjazdowego zwycięstwa. Przełamała się w ostatnim tegorocznym meczu, w swoim dziewiątym podejściu. Wcześniej 3 punkty poza Katowicami zaksięgowała w maju w Chojnicach, jeszcze w drugiej lidze. Tej soboty zadała kres złej serii, uświetniając Barbórkę – jak na Górniczy Klub Sportowy przystało. Takie rozstrzygnięcie należy uznać za niespodziankę. To, że Podbeskidziu przyświecają inne cele i nie tak dawno było w stanie rozgromić u siebie Widzew czy Polkowice, to jedno. Drugie – że GKS ledwie kilkadziesiąt godzin temu, w późny środowy wieczór, grał zaległe spotkanie w Rzeszowie i pod dużym znakiem zapytania stało to, jak wytrzyma trudy tej ostatniej prostej. Ale wytrzymał. Pod Klimczokiem wygrał zasłużenie.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Na takiego Podolskiego czekało całe Zabrze, a Podolski czekał na taki moment od dawna. Wreszcie jest kluczową postacią Górnika.

Trener Górnika Zabrze cieszy się, że jego zespół nie jest już tylko zdany na dobrą formę Jesusa Jimeneza. Wiele jednak wskazuje, że drużyna popadła w nowe uzależnienie, za które odpowiada Lukas Podolski. To nie może być przypadek – odkąd Podolski w ekstraklasie strzela gole, Górnik wyłącznie wygrywa. Na razie ma serię trzech zwycięstw z rzędu, tego wcześniej w obecnym sezonie nie było. No i „Poldi” w tych meczach strzelił trzy gole: Legii (3:2), Górnikowi Łęczna (2:1) i Śląskowi Wrocław (3:1). To nie tak, że jest najlepszy na boisku. Chodzi bardziej o rolę mentalnego lidera i męża opatrznościowego. Był nim już wcześniej, bo z taką myślą zatrudniano go w Zabrzu, tyle że przez długie tygodnie wszystko opierało się na życzeniach i deklaracjach. Od początku wydawało się jednak jasne, że Podolski wreszcie odpali, no nie było takiej siły, która piłkarzowi tej klasy mogła przeszkodzić w zaistnieniu na polskich boiskach. Inna sprawa, że trochę go ten wydłużający się okres przystosowawczy, zakłócany kontuzją pleców i koronawirusem, irytował. Dwa razy faulował na granicy czerwonej kartki, ale mu się upiekło, nie był wyrzucany z boiska. W jego wypowiedziach wyczuwalna była nerwowość, bo nawet taki rutyniarz jak on nie miał pancerza, od którego odbijała się każda krytyczna uwaga. I wreszcie coś się zmieniło – całkiem możliwe, że po namowach trenera Urbana, a może jednak po samodzielnej analizie swojego funkcjonowania w Górniku – mistrz świata zmodyfikował nastawienie, nabrał dystansu. W Górniku zamierzał odpowiadać za jakość ofensywy w każdym aspekcie, naładował sobie na plecy tyle, że aż jęknął pod tym ciężarem.

Epilog w „Prześwietleniu” do świetnego cyklu Łukasza Olkowicza o kryzysie w Legii. Tym razem sporo o roli samego Dariusza Mioduskiego, przespanych pięciu latach, ale i nadchodzących zmianach na ważnych stanowiskach w Legii. O ile do zmian faktycznie dojdzie.

Papszun z Kucharskim znają się od lat (spotkali się, gdy pierwszy prowadził seniorski KS Łomianki, a drugi młodzieżowe drużyny Legii), lubią się, co pozwala myśleć, że tym razem współpraca trenera z dyrektorem będzie udana. Oczywiście ewentualne niedopasowanie wyjdzie, gdy zaczną już płynąć pod wspólną banderą i natrafią na pierwszy sztorm. Nie wiadomo, jaką rolę przy nowym trenerze przewidziano dla Tomasza Zahorskiego z zarządu Legii. To on jest zwolennikiem korzystania z zasobów 11 Hacks, czeskiej firmy specjalizującej się w analizie piłkarskich danych, której zadaniem było m.in. weryfikowanie piłkarzy przed transferami. Wpływy Czechów, jeszcze przed przyjściem Papszuna albo już z nim w klubie, mają zostać zmarginalizowane.W Legii kompetencje niektórych się przecinają, co też prowadzi do nieporozumień. Frakcji jest dużo, każdy ciągnie w swoją stronę w przekonaniu, że to jego powinno być na wierzchu. Klub zamiast mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, traci energię na wewnętrzne spięcia. – Tarcia będą zawsze, są nawet potrzebne – uspokajają w Legii. – W sporcie, a w piłce nożnej szczególnie, każdy uważa, że wie wszystko najlepiej. Prezes ma niewdzięczną rolę, żeby ich wszystkich zamknąć w pokoju i powiedzieć: „A teraz się napieprzajcie, aż wypracujemy jedną koncepcję”. Wszyscy kiwają głowami. Gdy jednak wychodzą z tego pokoju, to każdy gada swoje, wymądrza się. Teraz dostaliśmy możliwość zmian. Do końca sezonu możemy spokojnie przygotować się do innego funkcjonowania klubu i całego pionu sportowego. Chodzi o pierwszego trenera, w jaki sposób zintegrować jego pracę z drugą drużyną czy trenerską kadrą w akademii. Ma być jedna filozofia, myślenie w tym samym kierunku. Tym dziś zajmuje się prezes. 

Felieton Dariusza Dziekanowskiego – punktem wyjścia są Niemcy, a puentą to, jak Marek Papszun dał się wciągnąć Legii w nieczystą grę.

W kontekście prowadzenia drużyn, ostatnio zwróciłem uwagę na cytat z książki „Dobra strategia. Zła strategia” autorstwa Richarda Rumelta: „Zła strategia używa patetycznych, mądrych słów, żeby ukryć swoje błędy. Błędy złej strategii to skupienie się na celach zamiast na krokach, które trzeba wykonać, by je osiągnąć. Deklaracje, slogany, nie są istotne, jeśli ktoś nie ma strategii”. W Niemczech wyraźnie postawiono na skupienie się na krokach prowadzących do celu, a nie na głośnych deklaracjach. I tak mi się to skojarzyło z tym, co się ostatnio dzieje w warszawskiej Legii. Ponad tydzień temu cała Polska dyskutowała o wywiadzie właściciela klubu Dariusza Mioduskiego, w którym przyznał otwarcie, że planuje sprowadzenie do Warszawy Marka Papszuna z Rakowa. Teraz z kolei w mediach pojawiają się sumy, które rzekomo nowy szkoleniowiec ma zarabiać przy Łazienkowskiej – mówi się o 250 tys. zł miesięcznie. Pomijając kwestię niebotycznej kwoty dla trenera na dorobku, to trudno nie odnieść wrażenia, że to kolejny element gry, w której zasady fair play ze strony Legii nie są respektowane. Coraz więcej płynie z Łazienkowskiej sygnałów, które najwyraźniej nastawione są na efekciarstwo, pokazanie całej Polsce: możemy wszystko. Niestety w oczy rzuca się i kłuje nie jakaś rozwaga i konsekwencja w realizacji przyjętej strategii, tylko bufonada i niestosowność. Legia coraz mniej zaczyna kojarzyć się z mocnym klubem, który oparty jest na wartościach, na klasie, lecz na myśl przywodzi coraz bardziej zaniedbany wewnątrz budynek z odnawianą co jakiś czas fasadą. Medialne doniesienia wskazują, że właściciel i prezes Legii nie ma zamiaru rozmawiać z szefami Rakowa w sprawie trenera, tylko rozmowy z nimi zrzuca na Marka Papszuna. I liczy, że z racji dobrych relacji z pracodawcami on sam ma tę sprawę załatwić. Wielokrotnie w tym miejscu chwaliłem szkoleniowca ekipy z Częstochowy za pieczęć, którą odcisnął na prowadzonej przez siebie drużynie. Ostatnie i najbliższe tygodnie, a może miesiące, będą dla niego testem osobowości nie tylko jako trenera, ale też człowieka – czy potrafi z tej sytuacji wyjść z klasą. Na razie, analizując jego wypowiedzi, niestety odniosłem wrażenie, że daje się szefowi Legii wciągnąć w tę niezbyt czystą grę.

„SUPER EXPRESS”

Kamil Grosicki znów był kluczową postacią Pogoni, a Portowcy walczą o pozycję lidera.

Pogoń się nie zatrzymuje. W ostatnich sześciu meczach odniosła pięć zwycięstw. Tym razem Portowcy nie pozostawili złudzeń Bruk-Betowi Termalice Nieciecza, wygrywając 3:1. W ciągu pierwszych 25 minut szczecinianie  strzelili dwa gole, a powinno ich być dwa razy tyle. Powracający do reprezentacyjnej formy Kamil Grosicki (33 l.) w 7. min tak idealnie podał do Jeana Carlosa, że trudno było nie strzelić gola w tej sytuacji, ale… Brazylijczyk jakoś tego dokonał. Z sześciu metrów trafił w bramkarza Tomasza Loskę, choć miał odsłoniętą pozostałą część bramki. Wkrótce „Grosik” sam wziął się do wykańczania akcji. W 13. min, po podaniu Carlosa wbiegł w pole karne i z ostrego kąta strzelił w długi róg bramki. Na 2:0 podwyższył Jakub Bartkowski, wykańczając perfekcyjnie asystę Kacpra Kozłowskiego. 

Robert Lewandowski bohaterem Der Klassiker. Po meczu snajper Bayernu skomentował wyniki plebiscytu Złotej Piłki.

– Powiem szczerze, że po tym, jak dowiedziałem się, jakie są wyniki plebiscytu, to był we mnie smutek. I to nie był jeden czy dwa dni, dłużej to trwało. Przez cały tydzień szczęścia brakowało – zdradził Lewandowski po meczu z BVB w rozmowie z Mateuszem Borkiem dla Viaplay. Skomentował też słowa Messiego, który apelował o przyznanie Polakowi Złotej Piłki za 2020 r. – Chciałbym, żeby to nie były puste słowa. Oczywiście ja się nie napinam i nie napalam. Dzisiaj jestem skupiony na innych rzeczach, ale jeżeli jesteś tak blisko, to niedosyt jest i to pewnie jeszcze potrwa – nie ukrywa „Lewy”.

fot. FotoPyk

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Prasówka
27.01.2022

PRASA. Piechniczek: Nawałka został potraktowany niepoważnie

Antoni Piechniczek o sprawach selekcjonerskich, Karol Świderski o swoim odejściu do USA, ciekawy tekst o piłce w Auschwitz. Czwartkowa prasa jest dziś całkiem interesująca. PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Karolem Świderskim po podpisaniu kontraktu z Charlotte FC. Trudno było się rozstać z PAOK? Oj, bardzo. Nie ukrywam, że polały się łzy, gdy żegnałem się z trenerem […]
27.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Prasówka
22.01.2022

Vuković: Chcę zacząć być odbierany jako trener, który może pracować poza Legią

W sobotniej prasie sporo ciekawych rzeczy ligowych, dwa wywiady z naszymi stranierimi i kolejne wątki dotyczące poszukiwania nowego selekcjonera. PRZEGLĄD SPORTOWY Selekcjonera Polski brak, ale przygotowania do arcyważnego meczu z Rosją trwają. Po obu stronach.  – To będzie zimna wojna – nie ma wątpliwości trener Bogusław Kaczmarek, który był członkiem sztabu szkoleniowego Lego Beenhakkera, kiedy […]
22.01.2022
Prasówka
21.01.2022

PRASA. Papszun: Za trzy lata mogę być emerytem

W piątkowej prasie na pierwszy plan wychodzą drużyny Ekstraklasy i ich przygotowania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Ile czasu Cezary Kulesza może jeszcze grać w ryzykownego selekcjonerskiego pokera? – Spokojnie, nie ma pośpiechu – mówi Sławomir Peszko, 44-krotny reprezentant, który przygląda się wyborom następcy Sousy. – Mam przekonanie, że to będzie przemyślana decyzja, nie szybka, spontaniczna. Wszyscy mówią, […]
21.01.2022
Weszło
26.01.2022

Najważniejsza runda Marchwińskiego. Pech napastników szczęściem 20-latka?

Filip Marchwiński od lat jest uznawany za wielki talent. W Ekstraklasie mimo młodego wieku rozegrał już ponad 70 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ale można zapytać – skoro 70 rozegranych, to ile dobrych? Efekty gry Marchwińskiego póki co nie dojeżdżają do poziomu jego talentu, ale być może okoliczności sprawią, że wychowanek Kolejorza dostanie w […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Weszło
24.01.2022

Warta testuje reprezentanta Mozambiku

David Malembana był tajemniczym „zawodnikiem testowanym” w trakcie sparingu Warty Poznań z Shkendiją Tetowo. To 26-letni Niemiec, z pochodzenia Mozambijczyk, który zaliczył jeden występ w reprezentacji tego kraju. Od lipca nie ma klubu. Warta Poznań rozgląda się za wzmocnieniami na rynku transferowym. Do tej pory z zespołu „Zielonych” odeszli Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Szymon Czyż […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

QUIZ LIVE: CO WY WIECIE O HARRYM POTTERZE?

23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Borodziłowski
Borodziłowski
1 miesiąc temu

Niby to Dziekan a jednak mądrze mówi :).
Papa Pszun i jego pszuniątka z Rakowa mają teraz namieszane pod czapeczkami i nici z sukcesów :/

A najlepsze, że to i tak nie zmieni sytuacji Legii
:)))

Adam.
Adam.
1 miesiąc temu
Reply to  Borodziłowski

A co masz recepte co zmieni sukces Legii ? heh no słucham ?

Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
Kolejorz prawdziwy z Poznania 2.0
1 miesiąc temu
Reply to  Adam.

Musi Mioduch po spadku z ligi kupić licencję Radomiaka i tam przenieść cały interes. Legia Radom – to nawet ładnie brzmi.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
1 miesiąc temu

Amica Wronki.

Legia Mistrz
Legia Mistrz
1 miesiąc temu

Milcz komuchu

SEBOL
SEBOL
1 miesiąc temu

Amica Poznań nawet jeszcze lepiej,wręcz najchujowiej,jak tylko się da…

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Adam.

Nic nie zmieniac. A legła niech spadnie. To bedzie sukces 😉

espenkruger
espenkruger(@espenkruger)
1 miesiąc temu
Reply to  Borodziłowski

Jak temat zostanie spalony to Papszun podziękuje pismakom za rozkręcenie afery.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

Wydaje mi się, że „dzięki” Mioduskiemu Raków nawet nie zagra w europejskich pucharach a Papszun ostatecznie wyląduje na bocznicy trenerskiej. Może to jest taki swoisty rewanż za 2:3 Legii z Rakowem?

Adam.
Adam.
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Raków ogólnie nie zagra w europejskich pucharach niezależnie czy będzie Papszun czy nie. Ten Raków taki dobry, ze ma szanse akurat. Zaraz sprzedadzą swojego najlepszego bramkarza który im obronił karne.

Przemo
Przemo
1 miesiąc temu

Robert a pamiętasz Euro 2020?

jajcarz
jajcarz
1 miesiąc temu

Wraca stara Legia z czasów PRL. Jesteśmy z Warszawy więc wszystko nam wolno. Podoba nam się ten zawodnik, to go bierzemy. Za darmo.
I właśnie za to kibice w Polsce tak „kochają” ten klub.

espenkruger
espenkruger(@espenkruger)
1 miesiąc temu

Jak do tej pory to afera Papszun Gate jest rozkręcona przez dziennikarzy.
Śmieszne jest, że wypowiada się Dziekanowski obiekt wcześniejszej afery 21 milionów Gate i jak wyjeżdżam z Łodzi to otwieram okna Gate.
No ale kto zarabia na wierszówkach.

bart
bart
1 miesiąc temu

To Rakow i Swierczewski stworzyli Papszuna od podstaw, tak jak Papszun stworzyl obecny Rakow. Dlatego Papszun gdyby posiadal prawdziwa klase, lojalnosc i szacunek do czlowieka, ktory go wykreowal oraz szacunek do wlasnej pracy jaka wykonal do tej pory w Czestochowie, powinien zadeklarowac przynajmniej jedno – ze zostaje w Rakowie do konca sezonu i walczy o jak najlepszy wynik. Skoro jeszcze tego nie zrobil, to znaczy ze klasy jednak nie ma i nie zasluguje na szacunek czy sympatie postronnych osob (w tym mediow). Bo pudel to juz wiadomo – modus operandi jak z Legii czasow PRLowskich – czyli wyrywamy trenera/pilkarza na sile i ZA DARMO bo my jestesmy ze zlodziejskiej Warszawy !

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  bart

A skąd wiesz, że Papszun już nie jest ze Świerczewskim dogadany? A to co się dzieje jest tylko grą pod publiczkę i na zmyłkę dla Pudla? Biorąc pod uwagę całokształt pracy trenera i tego jak się zawsze zachowywał wobec włodarzy Rakowa wątpię, żeby nagle się wypiął na to co od 2016 roku budował.

bart
bart
1 miesiąc temu
Reply to  Łukasz

No ale jesli jest dogadany ze Swierczewskim, to po co zwlekac z ogloszeniem tego publicznie ? Dla zwyklego trollowania pudla kosztem pogorszenia atmosfery i wynikow w Rakowie ?

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  bart

Atmosfera myślę, że jest ok. Wyniki są trochę gorsze jak i co roku o tej porze. Poza tym uważam, że dla grajków to ważne jest, żeby się kasa zgadzała. Chyba dużo mówi wypowiedź Świerczewskiego z tweetera z początku tej całej afery: „w tym temacie nic o nas bez nas”.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
1 miesiąc temu

Dziekanowski, nie kompromituj się. Chcesz oceniać klasę w zachowaniu kogokolwiek? Przypomnij sobie, co robiłeś po pijaku.

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Nie ma lepszego od Darka Dziekanowskiego skuhwysyny! Nigdy nie miałem lepszego brzucha!

Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Glik nie trafi do Parmy

Wszystko rozbija się o pieniądze. Niedawno włoski dziennik Tuttosport informował, że Benevento myśli nad sprzedażą Kamila Glika. Problemem reprezentanta Polski miała być jego wysoka pensja, a ściągnięciem go w ramach wypożyczenia interesowała się Parma. Do takiego ruchu jednak nie dojdzie. I, jakież zdziwienie, ponoć znów chodzi o kasę.  Portal benevento.iamcalcio.it podaje, że Glik nie trafi do […]
27.01.2022