Mamrot: „Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu”

28 listopada 2021, 22:29 • 1 min czytania 15 komentarzy

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Jagiellonia Białystok i przełamała fatalną passę porażek. Rozgoryczenia przebiegiem spotkania nie ukrywał szkoleniowiec gości, Ireneusz Mamrot, któremu nie podobała się bojaźliwość jego podopiecznych.

Możemy mieć do siebie ogromne pretensje za pierwszą połowę. Chcieliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, grać wyżej i intensywnie. Dziwiła mnie bojaźliwość mojego zespołu i mocno podkreślałem to rozmawiając z graczami w przerwie – stwierdził Mamrot cytowany przez TVP Sport. – Dyspozycja fizyczna musi być po naszej stronie i druga część gry to udowodniła. Ale trzeba grać w ten sposób przez 90 minut. Mieliśmy okazje do atakowania, a zbyt szybko traciliśmy piłkę. Stwarzaliśmy sytuacje głównie po stałych fragmentach gry, ale nasi gracze mogli się lepiej zachowywać pod bramką przeciwników.

Po szesnastu kolejkach Jagiellonia zajmuje 11. miejsce w tabeli. Z kolei Legia jest 16., więc wciąż znajduje się w strefie spadkowej.