post

Opublikowane 29.07.2021 18:45 przez

leszek.milewski

Wczoraj afera dyplomowa, którą Jacek Góralski ripostą „po co mi kupno dyplomu, jak nie mam matury” wyjaśnił lepiej, niż najlepszym ze swoich wślizgów. Dzisiaj informacje o tym, jak były trener Wisły Kraków na nowej robocie wykręca swoim piłkarzom sutki. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że piłkarstwo polskie poradziłaby sobie bez meczów. To perpetuum mobile absurdu, które raz puszczone w ruch, zdaje się nie do powstrzymania i nakręcałoby zainteresowanie sobą także wtedy, gdyby piłkarstwo polskie zawiesić.

Ale, na razie, tego nie zrobiono i Ekstraklasa, w cieniu dziejowych aferek, zainaugurowała sezon. Pozwoliłem sobie pójść pod prąd i jednak podzielić się z wami swoimi przemyśleniami na temat tej mniej istotnej, a więc sportowej strony naszej kopanej.

***

Prawidłowo zaczął się ten sezon, czyli golem strzelonym z czuba.

Terpiłowskiemu z Termaliki już uciekała piłka, ale jeszcze zdążył ją dziubnąć i wpadło. I, powiem wam, Terpiłowski strzelił, od razu poczułem się jak w domu.

Bo gol z czuba, z tej niedocenianej broni, od razu usadza nas w odpowiednim miejscu. Od razu wskazuje – Ektraklasa to jest nasza liga. To jest liga nie tak daleko od naszych podwórek, od improwizowanych boisk pod blokiem, od meczów 5A na 5B, od grania latem od 10 do 20. Bowiem gol z czuba, tak wyszydzany w latach naszej młodości, gdzie ktokolwiek tak uderzył, był wyśmiewany, zarazem jest gdzieś głęboko zakorzeniony w nas wszystkich. Nie można nie pomyśleć o uderzeniu z czuba i nie odczuć fali nostalgii.

Zaprawdę powiadam wam: mitologia strzału z czuba w polskich realiach zasługuje na szersze opracowanie.

Ja uwielbiam taki strzały. Uważam, że powinno być ich więcej. I mają w sobie piękno, które doceniam dzisiaj – są zaskakujące, a zaskoczenie to często duża część sztuki.

A sam mecz, otwarcie sezonu?

Niezła pierwsza połowa. Ciekawy Mesanović. Ale nie zdziwi mnie zupełnie, jeśli Termalica w sierpniu przeprowadzi jeszcze dwa, trzy transfery. Tak sądzę, tak strzelam.

Stal? Wrzutki Getingera wystarczyły na remis, ale chyba coś do tych wrzutek Getingera w dalszej części sezonu wypada dołożyć. Pytanie tylko:

Co?

***

Ach, Lech Poznań. Nie chce się już kopać leżącego. Szczególnie, że ten leżący ma wszelkie argumenty, by nie leżeć. Zauważę tylko dwie kwestie:

Dariusz Banasik, trener beniaminka i zespołu, który do Poznania przyjechał z bramkarzem Majchrowiczem, jeszcze nie tak dawno temu rezerwowym bramkarzem rezerw Cracovii, po meczu powiedział: – Punkt cieszy, gra nie, jednak mam nadzieję, że z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądała lepiej.

Tak, to już ten moment, kiedy beniaminek z awaryjnym golkiperem – i w ogóle zestawieniem obrony, które trudno uznać za optymalne – wywozi z Poznania czyste konto, i przy tym kręci nosem.

Tymczasem Maciej Skorża, który chciał mieć – jak czytam na portalu KKSLech.com – kadrę skompletowaną na 14 czerwca, 29 lipca mówi „czekanie na transfery to jedyna droga”.

Samo się komentuje. Tak jak ta druga połowa, którą każdy, kto regularnie ogląda Lecha, widział już 4525252353235 razy.

A portugalsko-brazylijskiego zaciągu Radomiaka jestem cholernie ciekaw. Jasne, są tu chłopaki po przejściach – Rhuan spadł z ligi, Maurides ostatnio nie grał. No ale nie wybierasz Radomiaka grając w brazylijskiej Serie A rozdając karty we Flamengo. Transfery na odbudowę, po słabszym sezonie, też w historii futbolu wypalały, i to więcej niż jeden raz.

***

Już nie będę się pastwił nad Radeckim, ale „zrobić Radeckiego” powinno wejść do ligowego słownika. Absurdalna decyzja o strzale, gdy miałeś o wiele lepsze opcje rozegrania w ataku – jest potrzeba, by okrasić nazwiskiem Radeckiego taką sytuację.

***

Mile zaskoczył mnie Górnik Łęczna, bo po tym, jak Velo Nikitović powiedział mi, że oni przegrywają rywalizację z Widzewem o zawodników, którzy rok w zasadzie nie grali w piłkę, a tak w ogóle to Velo nie ma żadnego skauta do pomocy, zacząłem się zastanawiać. Jest to – jak przyznał Velo – pierwszoligowiec w Ekstraklasie.

Nie wiem, będzie im ciężko, ale kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda. Wszyscy inni grając z Górnikiem muszą, oni tylko mogą. Ja bym na ich miejscu też nie spinał się na wynik, ale zadbał o to, by przez rok w ESA klub wzmocnił się strukturalnie. Te pieniądze z Canal+ by nie zostały przeżarte, tylko wykorzystane długofalowo.

Bo jednak najważniejszym dla tego klubu kontekstem jest to, jak poprzednio w ESA żył na kredyt. Wielomilionowe długi, za które miało być fundowane ostatnie bezpieczne miejsce w lidze – ten projekt, delikatnie mówiąc, wypalił się. I dobrze, że teraz Górnik nie powiela starych błędów, cokolwiek przydarzy mu się w lidze dalej.

A Cracovia? Chyba dla mnie największe rozczarowanie pierwszej kolejki, poważnie. Myślałem, że po zeszłym sezonie się odbiją. I wciąż mogą, ale to był konkretny falstart.

***

Jeśli kiedyś będziecie chcieli kogoś przekonać, że warto mieć czyste uderzenie z pierwszej piłki, pokażcie mu co robi Jesus Imaz. Tym wielokrotnie Imaz robi różnicę. Z pierwszej uderza tak, jak inni po trzykrotnym poprawieniu sobie piłki.

Możemy znowu podkręcić historię Trubehy – choć tu lepiej poczekać na gola – możemy docenić dobry powrót Pazdka. Ale najważniejsze zdarzyło się na mediach/VIP-ach. Otóż jak donoszą osoby, które na tym meczu były, białostocka gościnność była definicyjna: za wodę trzeba było płacić, ale browar za darmo i do woli.

***

Kto inny został bohaterem meczu Piast – Raków, ale powiem, że powtarzalność Iviego Lopeza z rzutów wolnych jest porażająca. Daleko wykraczająca poza nasze rozgrywki. To jest coś zjawiskowego, coś robiącego różnicę.

Przyznaję, cenię też ten refren: Holubek wywalczył i sprokurował karnego, Długosz wywalczył i sprokurował karnego. Cóż, ciut inaczej, mimo tego refrenu, potoczyły się ich meczowe losy.

Mecz, oczywiście, był znakomitą reklamą ligi. Zwrot akcji w drugiej połowie, w te kilka minut, jak podczas najlepszych meczów Euro.

***

Mam graniczące z pewnością przekonanie, że Piotr Tworek robi przy linii więcej kilometrów, niż niejeden piłkarz. Tworek przez cały mecz żył z drużyną, cały czas pokazywał, motywował, a zresztą, kto wie co robił – to raczej przypomina rzucanie zaklęć niż prowadzenie zespołu. Ale znowu się sprawdziło – 2:2 ze Śląskiem na jego terenie to znakomity wynik biorąc pod uwagę okienko Warty i to, że mający zastąpić Baku Corryn kompletnie się nie sprawdził.

Natomiast ten mecz był też potwierdzeniem, że naprawdę nie ma jednej ścieżki do sukcesu. Bo przecież trudno mieć jakieś większe zastrzeżenia do dotychczasowych losów Jacka Magiery w Ślasku, a na pewno jest to zupełnie inny szkoleniowiec. Podobają mi się te wypowiedzi Magiery, że chciałby zagrać jesienią… ze 36 meczów. Bo potrzebuje ich jak najwięcej, by wprowadzić to, co chce grać. Z Wartą precyzyjnie ocenił, że Śląsk grał tylko pół godziny to, co powinien.

Natomiast napastnik Śląska, Erik Exposito, nie należy do moich ulubieńców, bo gra egoistycznie, często chimerycznie. Ale oddam mu, że naprawdę ma znakomite wykończenie. Jak mu piłka wejdzie, to potrafi huknąć fantastycznie. Jeśli miałby w tym więcej powtarzalności, jeśli zapanuje nad jego decyzjami Magiera, to może być wyróżniający się piłkarz.

***

Ta Legia to czasami prawie, jakby za cel główny swojego istnienia miała drwienie z Lecha Poznań.

Wisła Płock po mocnym jak na siebie okienku przyjeżdża na Łazienkowską i dostaje w czapkę od rezerw Legii, od całkowicie przemodelowanej drużyny. W tym samym czasie Lech napina najlepszy skład i ma tylko 0:0 z Radomiakiem.

Swoją drogą, co do meczu z Flory – nikt tak pięknie nie wścieka się podczas meczu jak Artur Boruc. No i nawet reakcje na to zachowanie. Myślałem sobie, o ile inaczej podchodzono by do tego, gdyby to nie był Boruc? Ale co wolno wojewodzie…

***

W pełni rozumiem wszelkie zabezpieczania się ze strony władz Górnika, że mimo transferu Podolskiego nie stawiają sobie wygórowanych celów. To zrozumiałe – ta kadra jest bardzo słaba. Gdyby nie transfer Poldiego, który przykrył wszystko, co działo się w Zabrzu, niewykluczone, że mówilibyśmy o zespole, który na papierze wygląda tak, że mógłby się włączyć do gry o utrzymanie.

Przypomnę tabelę. Bierze ona już pod uwagę mecz z Pogonią, ale bez niego wygląda tak samo.

Górnik na boisku ma, by tak rzec, problemy strukturalne. Niezwykle jestem ciekaw jak to będzie wyglądać z Podolskim, bo oczekiwania na nim tylko rosną przez każdy mecz, w którym nie zagra, a w którym Górnik będzie wyglądał tak, jak w niedzielę.

***

Wiele padło w tej kolejce pięknych bramek, jak nigdy jest w czym wybierać. To znaczy, nie powiem – zwykle co kolejkę ktoś ładnie załadował, ale były też kolejki, gdy wybieraliśmy między ładnym rykoszetem, a tym, że jakaś drużyna nie strzeliła przypadkowej bramki. W tej kolejce można byłoby spokojnie nominować dziesięć bramek.

Jakkolwiek imponujące było uderzenie Muciego, w dodatku kluczowe, na wagę trzech punktów, jakkolwiek doceniam, że już w pierwszej kolejce padła bramka bezpośrednio z rzutu wolnego, tak zostaję przy Kacprze Kozłowskim.

Kozłowski w tej akcji wszedł w tempo, nawinął Dadoka tak, że aż usadził go na murawie. Dadok z pozycji leżącej przyglądał się temu, co robi kolega po fachu. Potem Kozłowski z tym strzałem na dwa tempa, gdzie pewnie faktycznie uderzenie z pierwszego tempa byłoby zablokowane… no i jeszcze strzał taki, że Sandomierski nawet nie próbował reagować. Nie miał ani szans, ani czasu.

To taka bramka, że odwijasz i za każdym razem widzisz coś więcej w tym kunszcie. I prawda jest taka, że strzał z dystansu może ci po prostu wejść – Możdżeń – i tyle. Tutaj nie ma mowy o przypadku, jest mnóstwo jakości pokazanej w zasadzie w każdej „klatce” akcji.

***

Imponujący start Wisły Kraków, nawet jeśli Zagłębie – by tak rzec – aktualnie jest projektem dyskusyjnym, także biorąc pod uwagę zapisy, według których Żuraw musi grać młodymi graczami w konkretnie wyznaczonej liczbie. Wiele było drużyn, które notowały świetne wejście, a potem miały wielkie problemy – kiedyś Zagłębie Nawałki zaczynało od 5:0, by potem spaść z ligi. Ale tutaj wszystko wydaje się mięć ręce i nogi: piłkarze, trener Gula do tych piłkarzy, nad wszystkim czuwający Tomasz Pasieczny.

Ma to sens, a często drużyny czy kluby wyglądają, jakby sensu nie miały.

***

Bramki bramkami. Powrót ligi powrotem ligi. Ciekawe nowe twarze swoją drogą. Ale najlepsze było to pożegnanie Stanisława „Leona” Sętkowskiego przez Pogoń i jej kibiców.

Świetna rzecz, nie spodziewałem się. Wiedziałem, że kibice i inne kluby szanują „Leona”, ale to był niebanalny gest.

I tak to jest – mogą być między nami animozje, możemy rywalizować, spierać się. Ale i tak to zainteresowanie Ekstraklasą zawsze będzie nas bardziej łączyć, niż dzielić. Wiesz, że jest coś szczególnego, jeśli spotykasz kogoś, o kim nie wiesz nic, wymieniacie kilka słów, a ukazuje się, że możesz z nim/nią porozmawiać o tym, jak wypadł Górnik Łęczna w pierwszej kolejce.

Nie jesteśmy wcale tak licznym plemieniem, więc szanujmy się nawzajem. Nawet, jeśli to będzie tylko elementarny szacunek.

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Biografia Jacka Bąka – studium bezkarności / Recenzje Tetryków #2

Ostatnio Tetrycy zrecenzowali legendarne „Futbol na tak”, dziś na warsztat biorą szaloną biografię Jacka Bąka. Z niej dowiecie się, że mecze w piłce to jakaś trzeciorzędna sprawa, przede wszystkim liczą się drogie zegarki, zakupy w Mediolanie, szybkie samochody i zamykanie ludzi w aptece. Książka wesoła, a przez to strasznie smutna – zapraszamy. Program realizowany we […]
19.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia jak I RP – zdobycie Moskwy i kłótnie szlachty z królem | Tetrycy #38

W najnowszym odcinku Tetrycy rozmawiają o wygranej Legii ze Spartakiem, o remisie w meczu Mioduski – Michniewicz, serialu Cobra z lat 90tych, deszczu i Tomaszu Karolaku z torby. Zapraszamy. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 – ODDAJCIE SWOJE KARTY KREDYTOWE JACKOWI BĄKOWI 1:39 – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM: PŁASZCZ BĄKA Z GNIAZDKIEM […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Po meczu ze Spartakiem prezes Dariusz Mioduski udzielił Czesławowi Michniewiczowi pełnego poparcia. Stwierdził, że sukces w Moskwie – a także powtarzalność pucharowych wyników, których tak brakowało Legii – jest najlepszym dowodem jego kompetencji. W konsekwencji czego chciałby, aby Michniewicz miał większy wpływ na losy klubu. – Zapraszam też Czesia – powiedział pan Dariusz – na […]
16.09.2021
Weszło
10.09.2021

Jedna twarda bania warta więcej niż sto baniek | TETRYCY

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski omawiają przede wszystkim mecz z Anglią. Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O TYM, JAK PUCHNIE ANEGDOTA O IWANIE I WEMBLEY 1:04 DUPA Z MAJONEZEM: O SZTUCE AUTORYZACJI WYWIADÓW 4:36 STÓŁ U LESZKA OBRAZEM GALOPUJĄCEJ INFLACJI? 5:09 O PRZYWILEJU […]
10.09.2021
Felietony i blogi
09.09.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wskazanie najlepszej reprezentacji Polski, jaką widziałem, jest tylko pozornie zadaniem łatwym. Ponieważ za mojego życia – jestem z rocznika Lewego i Glika – tylko raz cokolwiek sensownie pograliśmy na wielkim turnieju. Ale ocenianie drużyn piłkarskich niekoniecznie musi być domeną logiki. Bo finały finałami, ale przecież czy nie byłem zachwycony tym, jak Janas wymyślił, żeby Kosowski […]
09.09.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piniu
piniu
1 miesiąc temu

Słabe to

Chata Kumba
Chata Kumba
1 miesiąc temu
Reply to  piniu

Co? Twoje zwieracze?

Wnuczek Akowca
Wnuczek Akowca
1 miesiąc temu

Hyballa lubi męskie sutki? Zatem dlaczego on jeszcze nie pracuje w Legii?
comment image

Ulan
Ulan
1 miesiąc temu
Reply to  Wnuczek Akowca

bo licz na prace w krainie kwitnącej bulwy, tam lobią takie akcje w końcu cały Poznań chórem 😛

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Wnuczek Akowca

Dziadziuś brał wnusia na kolanka i miział, stąd mokre sny?

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  Wnuczek Akowca

Piękna fotka. Serce roście.

Do dzioba
Do dzioba
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Dupa puchnie, tak wiemy, lubisz to.

fakty po faktach
fakty po faktach
1 miesiąc temu

Jakoś wszyscy się tam przewijali na tej jednej uczelni i nawet Borek tam magistra zrobił, oczywiście uczciwie, wybór uczelni przypadkowy.

#Bosak2025
#Bosak2025
1 miesiąc temu

I jest wielki chuj kuuuurwa

Rich
Rich
1 miesiąc temu

Wszystko ok Panie Leszku, jeno „dzióbnąć” piszemy przez „Ó”. Tak może by się wydawało, że to powinno być przez u otwarte, ale jednak kurczę pieczone jest inaczej. Dziób to dziób! Cha,cha!

harry
harry
1 miesiąc temu

Moment na Pogoni z dzwonkiem Pana Staszka… Rozczulający. Dzięki Leszku, byłem na wakacjach i żodyn inny dziennikarz mi o tym nie doniósł.

***** **
***** **
1 miesiąc temu

Leszkowi chyba brakło pomysłów i w czwartek zrelacjonował to co działo się kilka dni wcześniej. Nie tędy droga. Nie o takie felietony nic nie robiłem.

tak
tak
1 miesiąc temu

Jakieś bez wypierdu to

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021