post

Opublikowane 23.07.2021 17:22 przez

Jan Piekutowski

W poprzednich częściach cyklu przeanalizowaliśmy kalendarz, a także zastanowiliśmy się nad obsadą bramki i linii pomocy. Teraz konieczny jest krok dalej, wszak skupimy się na gościach, od których w większości wypadków zależy sowite punktowanie tydzień w tydzień. Pomocnicy i napastnicy. Łącznie aż osiem miejsc w składzie. 

Na pierwszy ogień pójdzie druga linia, która – tak jak obrona – liczy sobie pięciu piłkarzy. Przy wskazywaniu opcji będziemy opierali się nie tylko na cenie zawodników, ale też ich przydatności pod kątem Ustaw Ligę oraz początkowym kalendarzu, który warto mieć przed oczami.

KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO GRY!

Najlepsze opcje na obsadę linii pomocy

W tym wypadku posłużmy się podziałem z tekstu o najlepszych bramkarzach i obrońcach, gdy na tapet braliśmy defensorów. Pomocników jest po prostu zbyt dużo – możecie grać trzema, możecie czteroma, możecie pięcioma. Wszystko zależy od waszego pomysłu na drużynę, dlatego skupimy się na trzech przedziałach cenowych. Kogo z nich wybierzecie – to już zależy tylko od was.

Pomocnicy premium (2.3£ – 3.2£)

 • Damian Kądzior (2.8£)

Wątpliwość jest w zasadzie tylko jedna – Damian Kądzior raczej nie zacznie sezonu w pierwszym składzie Piasta Gliwice. I tyle. Gdy już polski skrzydłowy będzie w pełni przygotowany, trudno wyobrazić sobie skład w Ustaw Ligę bez niego. Na papierze mamy do czynienia z absolutnie hitowym transferem w warunkach Ekstraklasy. Mając w pamięci to, jak dobrze radził sobie w słabszym od Piasta Górniku Zabrze, warto wziąć go do swojej drużyny już teraz i przezimować okres przejściowy.

 • Jesus Imaz (3.0£)

Takiego nie powinien mieć zawodnik nieco od Kądziora droższy. Jesus Imaz był jednym z nielicznych, jasnych punktów Jagielloni w poprzednim sezonie. Teraz – na fali sentymentu – trzeba liczyć na to, że ten wynik nie będzie gorszy. Dużo o formie ekipy z Białegostoku powie starcie z Lechią Gdańsk. Jednakże nawet w wypadku ogólnej wpadki lub pustego przelotu Imaza, nie trzeba załamywać rąk. Pierwsze cztery mecze Jagiellonia zagra u siebie. To spory handicap.

 • Dani Ramirez (2.7£)

Pod względem posiadania (9% wszystkich graczy), zajmuje Ramirez dopiero dziesiąte miejsce. To lokata odległa, a wyprzedzają go nie tylko Luqinhas (3.1£), ale też Ajenjo Hyjek (0.5£) albo Kacper Kozłowski (2.3£). Z czego to wynika? Trudno powiedzieć. Łatwo jednak tę okazję wykorzystać. Sporo Lecha w tych naszych zestawieniach, ale terminarz poznaniaków tłumaczy tę kwestię doskonale. Warto się Ramirezem zainteresować, cena nie jest przesadnie wygórowana.

 • Yaw Yeboah (2.3£)
 • Luqinhas (3.1£)

Zostań Fuksiarzem i zarejestruj się TERAZ!

Klasa średnia (1.8£ – 2.2£)

 • Jakub Kamiński (2.2£)

Grupa zawodników ze średniej półki to jedna wielka niewiadoma. No dobra, wyjątek jest jeden. Kuba Kamiński będzie w Lechu nie tyle otrzymywał swoje szanse, co po prostu grał wszystko. A skoro tak, to jego posiadanie może wyjść na korzyść, co dla sporej liczby graczy Ustaw Ligę nie będzie zaskoczeniem. Aż 16% ogólnego posiadania. Sporo, ale w wypadku Polaka kusi wszystko, co w fantasy league ważne – klub, terminarz, cena, pewny skład.

 • Bartosz Nowak (2.0£)

Gdyby Nowak był troszkę tańszy, pewnie znalazłby się w sporej części drużyn. A tak – mało kto na niego stawia, a wzięcie go do składu nieuchronnie jest obarczone pewnym ryzykiem. Nie ma w tym podejściu nic zdrożnego – pomocnik miał nierówny poprzedni sezon, a Jan Urban nie zawsze dawał mu szansę gry w sparingach. Warto jednak Nowaka uważnie obserwować, bo wszyscy wiedzą, że drzemią w nim spore umiejętności.

 • Tiago Alves (1.9£)

Człowiek-zagadka. Jeśli będzie grał w pierwszym składzie Piasta – brać. Jeśli nie zacznie tam sezonu – wycofywać się rakiem. Tiago Alves wypłynął, gdy okazało się, że Kądzior może nie zacząć sezonu w wyjściowej jedenastce. Wobec tego Portugalczyk stał się dziwnie atrakcyjny, a jego przeciętny poprzedni sezon (5 goli, 2 asyst) nieszczególnie ważny. Na 25-latka mało kto liczy (1% posiadania!), ale to grupa osób z pewnością niebywale zdeterminowanych. W końcu Piast ma taki terminarz, że wypada mu dobrze wypaść.

 • Dor Huigi (2.1£)
 • Josue (2.4£)

Zacznij obstawiać zakłady w Fuksiarz.pl!

Uzupełnienie składu (0.5£ – 1.7£)

 • Piotr Starzyński (1.5£)

Jeden z pewniaków do gry w Wiśle Kraków, nie tylko przez status młodzieżowca. Starzyński to po prostu porządny piłkarz, przynajmniej jak na warunki Ekstraklasowe. Błysnął w poprzednim, trudnym sezonie, nic więc dziwnego, że znalazł się na tej liście. Wisła ma znacznie większe aspiracje, skład również wydaje się mocniejszy, a terminarz – hohoho! 17-latek co prawda wielkich liczb nie notuje, ale przecież wszystko przed nim.

 • Ernest Terpiłowski (0.5£)

Z opcji za 0.5£ to chyba najlepszy wybór. Dawał mu szansę Mariusz Lewandowski w sparingach, a Terpiłowski sieknął trzy gole. Trudno wierzyć, że taki scenariusz powtórzy się w Ekstraklasie, ale jeśli szukacie zapchajdziury, która może dostarczyć kilka punktów w sezonie, młodzieżowiec Bruk-Betu spada wam prosto z nieba.

 • Mateusz Wdowiak (1.7£)

O piłkarzu Rakowa Częstochowa pisaliśmy już w tekście poświęconym najlepszym piłkarzom za mniej niż 2.0£:

Jeszcze nie tak dawno temu Wdowiak potrafił wspiąć się na taki poziom, kiedy mówiło się o nim, że jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy Ekstraklasy. Owszem, był to pewien zryw, a nie forma – powiedzmy – na przestrzeni sezonu, ale jednak. Wdowiak potem niestety popadł w konflikt z klubem, tracił czas w rezerwach, ostatecznie trafił do Rakowa. Nie wiemy, czy Wdowiak jest przewidziany do pierwszego składu zespołu Marka Papszuna, ale to zawodnik z dużym potencjałem i wydaje się, że przepracowany okres przygotowawczy i to, że trafił do Częstochowy już ładnych kilka miesięcy temu każe sądzić, że mógłby niebawem wrócić do swojej formy sprzed czasu problemów w Cracovii.

 • Wiktor Kłos (0.5£)
 • Michael Ameyaw (1.7£)

KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO GRY!

Najlepsze opcje na obsadę linii ataku

Napastnicy premium (2.5£ – 3.9£)

 • Mikael Ishak (3.1£)

Kapitan zespołu, prawdopodobny egzekutor rzutów karnych. Do tego grający w mocnym zespole, kosztujący znacznie mniej niż Emreli, Pekhart albo Podolski, nie wspominając nawet o Jimenezie i Paixao. Na Ishaka rzuciło się sporo osób, ale jesteśmy w stanie to zrozumieć. Ba! Sami do tego niejako zachęcamy – tutaj zgadza się niepokojąco wiele rzeczy.

 • Flavio Paixao (3.2£)

Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii Ekstraklasy przegrał przez wzgląd na dwie kwestie – jest nieco droższy niż Ishak, zaś Lechia nie ma tak dobrego terminarza. Nadal jednak ich kalendarz predestynuje do tego, by sądzić, że coś ekipa Piotra Stokowca ustrzeli. A to Jagiellonia, a to Wisła Płock oraz Cracovia. Powinno być nieźle.

 • Piotr Parzyszek (2.9£)

Tak wysokie miejsce zgarnął głównie przez to, że… nie grał. Niemal całe starcie z Osijekiem przesiedział Parzyszek na ławce, przez co możliwe, że dostanie szansę od początku w ligowym meczu. A tam – Górnik Zabrze, więc rywal cokolwiek w zasięgu Portowców. Parzyszek dynamitu nie stworzy, od zachodu się odbił, ale w naszych warunkach to przynajmniej porządny napastnik. Warto się nad nim zastanowić, chociaż cena jest wysoka.

 • Mahir Emreli (3.5£)
 • Jesus Jimenez (3.2£)

Odbierz najwyższy cashback na start bez obrotu w Fuksiarz.pl!

Klasa średnia (1.9£ – 2.4£)

 • Jan Kliment (1.9£)

Niepokoić może to, że Kliment nie grał w sparingach. Dostał szansę tylko w jednym. Wiele osób twierdzi jednak, że Czech jest gotowy do gry, a skoro tak, to nie będziemy palić głupa – warto na tego chłopaka zwrócić uwagę. W poprzednim sezonie wrócił do rodzimej ligi, trzasnął dziesięć goli i wylądował w Wiśle. Powtórzenie tego wyniku na polskich boiskach jest chyba planem minimum.

 • Michał Żyro (2.3£)

Wobec nieobecności Jakuba Świerczoka – główna strzela Piasta Gliwice. I to w zasadzie powinno wystarczyć. Mają Stal, mają Wisłę Płock, mają zmęczony pucharami Raków. Żyro otrzymał szansę od losu, od Fornalika, a Kądzior z Alvesem pewnie będą chcieli dołączyć do tego grona. Pod kątem przydatności na początku sezonu – ścisła czołówka.

 • Filip Balaj (2.0£)

Liga słowacka nie brzmi imponująco, ale Balaj strzelił tam aż 16 goli. Damy mu tutaj szansę, nic nas to nie kosztuję, a konkurencji to chłopak wielkiej nie ma. Rivaldinho oraz Alvarez. Spore szanse na pierwszy skład, z punktami zobaczymy.

 • Łukasz Zwoliński (2.3£)
 • Marcos Alvarez (1.9£)

Uzupełnienie składu (0.5£ – 1.8£)

 • Andrzej Trubeha (1.8£)

Dość drogi, to prawda, ale to jedyny nominalny napastnik Jagielloni. Tej samej Jagielloni, która ma dobry kalendarz, cztery mecze u siebie i zupełnie inne nastawienie niż przed rokiem. Nie twierdzimy, że Trubeha wypali niczym armata na twierdzy Kłodzko, ale warto rozważyć dodanie snajpera do swojego składu.

 • Rivaldinho (1.8£)

Za to, że dzięki przyjazdowi ojca do Krakowa, to nie Podolski był największą gwiazdą piłki przebywającą wówczas w Polsce.

 • Bartosz Śpiączka (1.8£)

Za to, że trochę już w Polsce pograł.

 • Karol Podliński (1.2£)

***

A co czeka na najlepszych? No, tu już do wywalczenia są naprawdę konkretne nagrody. Nie tylko dla najlepszego z najlepszych, ale także dla tych graczy, którzy byli najbliżej i skończyli zabawę na podium. Więc tak:

 • 1. miejsce – 65-calowy telewizor
 • 2. miejsce – iPhone
 • 3.miejsce – 1000 złotych

Warto powalczyć? Naszym zdaniem naprawdę warto.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do działania tych bonusów, albo ogólnie co do zasad rozgrywki: odsyłamy do MIEJSCA, gdzie to wszystko jest bardzo przejrzyście wytłumaczone. Możecie też rzucić okiem na najczęściej zadawane pytania (FAQ), tam również nie brakuje praktycznych porad dla żółtodziobów.

Fot.Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Ustaw ligę
05.08.2021

3. kolejka Ustaw Ligę przed nami. Czy to dobry moment na transfer Podolskiego?

Ekstraklasa pędzi i nie ma zamiaru się zatrzymać. Przed nami już trzecia seria gier, co pozwala na pewne wnioski, szczególnie pod kątem Ustaw Ligę. Forma niektórych drużyn, przynajmniej na początku sezonu, nie daje wielkiego pola manewru. Wiemy, że Wisła Płock, Stal Mielec i – na ten moment – Górnik Zabrze są antytezą dobrego grania w […]
05.08.2021
Weszło
29.07.2021

2. kolejka Ustaw Ligę przed nami. Czy Wisła Kraków spłaci kredyt zaufania?

Początki w Ustaw Ligę do najłatwiejszych nie należą. Czasami trudno jest przewidzieć składy, nie mówiąc już o trafieniu z idealnym kapitanem. Najlepszym przykładem pierwsza kolejka, gdzie duet Legia Warszawa & Mikael Ishak rozłożył większość menadżerów.  Napastnik Lecha Poznań nie dość, że był najpopularniejszym zawodnikiem w całej grze (46.2% posiadania), to również najczęściej był wybierany na […]
29.07.2021
Weszło
23.07.2021

Paixao czy Ishak? Imaz czy Kądzior? Napastnicy i pomocnicy na start sezonu | USTAW LIGĘ

W poprzednich częściach cyklu przeanalizowaliśmy kalendarz, a także zastanowiliśmy się nad obsadą bramki i linii pomocy. Teraz konieczny jest krok dalej, wszak skupimy się na gościach, od których w większości wypadków zależy sowite punktowanie tydzień w tydzień. Pomocnicy i napastnicy. Łącznie aż osiem miejsc w składzie.  Na pierwszy ogień pójdzie druga linia, która – tak […]
23.07.2021
Ustaw ligę
23.07.2021

Którzy bramkarze i obrońcy będą punktować najlepiej? | USTAW LIGĘ

Analiza początkowego terminarza wykazała, że największy potencjał punktowy ma Wisła Kraków. Tuż za Białą Gwiazdą uplasował się Lech Poznań, Piast Gliwice oraz Legia Warszawa. Ale jakich piłkarzy z tych drużyn wybrać, by nasza ekipa w Ustaw Ligę była najlepsza? A może zupełnie zrezygnować z tej czwórki i pójść niszowym tropem? Na początek zajmiemy się obsadą […]
23.07.2021
Ustaw ligę
21.07.2021

Tanio ligowca sprzedam. Okazje poniżej dwóch baniek w Ustaw Ligę

Podstawową cechą Ustaw Ligę jest to, że zawsze brakuje kasy, żeby skompletować drużynę marzeń. Dlatego siłą rzeczy, przynajmniej na niektórych pozycjach, trzeba poszukać kandydatur nieoczywistych. Czyli choćby sięgnąć po piłkarzy za poniżej dwa miliony, co w realiach gry naprawdę nie wynosi dużo i pozwoli na droższe zakupy na innych pozycjach. Kto z tego pułapu może […]
21.07.2021
Ustaw ligę
21.07.2021

Stałe fragmenty, Cracovia i Emreli. Milewski w Ustaw Ligę

Moim największym sukcesem w historii Ustaw Ligę było zakupienie za grosze Dawida Kownackiego, który potem miał przełomową rundę, a także rozkręcenie mody na Zaura Sadajewa. Prawda jest taka, że niewiele w tej grze daje mi tyle frajdy, co wytypowanie kogoś, na kogo mało kto by przed rundą stawiał, a kto potem robi doskonałe liczby. I […]
21.07.2021
Weszło
11.09.2021

Żeby tak grać i strzelić dwa gole, trzeba być Cristiano Ronaldo

Doczekali się kibice Manchesteru United. Na boiska Premier League wrócił Cristiano Ronaldo i co tu dużo mówić – był to debiut zupełnie udany. Czerwone Diabły ostatecznie rozbiły Newcastle United, a Portugalczyk dwa razy wpisał się na listę strzelców.  Jak przebiegał powrót Cristiano Ronaldo? Biorąc pod uwagę jego ogólną prezencję, jest to wynik naprawdę godny podziwu. […]
11.09.2021
Weszło
11.09.2021

Pora na wielkie emocje. Pora na mistrzostwa Europy w ampfutbolu!

Już jutro rozpoczynają się ampfutbolowe mistrzostwa Europy. W zmaganiach weźmie oczywiście udział reprezentacja Polski, której powierzono organizację turnieju. Areną zmagań będą bowiem trzy krakowskie stadiony należące do Cracovii, Garbarni oraz Prądniczanki.  Impreza jest tym bardziej wyjątkowa, że to dopiero trzecie oficjalne mistrzostwa Europy w ampfutbolu. Cztery lata temu gospodarzem była Turcja, której udało się sięgnąć […]
11.09.2021
Weszło
09.09.2021

Nowe twarze u Sousy. Jak poszło debiutantom w reprezentacji Polski?

Jednego Paulo Sousie na pewno odmówić nie można – ma nosa. Zazwyczaj piszemy o nim w kontekście zmian, bo drugie połowy reprezentacji Polski rozgrywane są po prostu świetnie. Ani razu za kadencji Portugalczyka nie przegraliśmy po zmianie stron, a przecież rywalem bywali Anglicy i Hiszpanie.  Wczoraj ta czutka, którą należy określić po prostu jako bardzo […]
09.09.2021
Weszło
08.09.2021

Lewandowski, Lewandowski i Lewandowski. O czym piszą Anglicy przed meczem z Polską?

Dla nas mecz z Anglią jest sprawą niebagatelną. To jedna z największych rywalizacji, które toczymy w świecie futbolu. Właściwie od poniedziałku trwa przygotowanie – medialne, psychiczne, organizacyjne – do tego, co wydarzy się na Stadionie Narodowym. Da się wyczuć, że to dla nas najważniejszy mecz w grupie.  Tymczasem Anglicy podchodzą do całej sprawy zupełnie na […]
08.09.2021
Weszło
08.09.2021

Lekceważący Anglicy, powrót Lewego, forma Buksy – w poszukiwaniu optymizmu

Czy mamy powody do obaw? Oczywiście, że mamy i każdy z nas zdaje sobie z nich sprawę. Zbyt wiele rzeczy potoczyło się nie po naszej myśli, by teraz patrzeć na starcie z Anglikami przez różowe okulary. Ostatnio nie mieliśmy Roberta Lewandowskiego, teraz Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej. Polska […]
08.09.2021
Weszło
06.09.2021

Na obronę Paulo Sousy powiem…

Czy reprezentacja za kadencji Paulo Sousy ma wady? Oczywiście, że tak, każdy zdaje sobie z tego sprawę. Wystarczy w końcu popatrzeć na wczorajszy mecz z San Marino albo wcześniejszą potyczkę z Albanią. Elementy do poprawy są, trzeba być ślepcem, by tego nie dostrzec. Nie potrafię się jednak pozbyć wrażenia, że w całym tym pędzie i […]
06.09.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

„Mając w pamięci to, jak dobrze radził sobie w słabszym od Piasta Górniku Zabrze,”
Kompletna bzdura. Górnik w tamtym sezonie zajął 4 miejsce, a Piast ledwo się utrzymał. Lepsze sezony Piasta przyszły dopiero później, gdy Kądzior juz był poza Polską. Może warto pomyśleć czasem przed strzeleniem czegoś bez sensu.

Max
Max
1 miesiąc temu

Dobry refleks macie. Na pół godziny przed startem ligi artykuł kogo warto wziąć do drużyny.

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Po jakości tych artykułów ewidentnie przecież widać, że praca w redakcji Weszło to tylko praca dorywcza po godzinach, gdy skończą już nosić cegły na budowie do 17.

lol
lol
1 miesiąc temu

Stawiajcie na Pajszą.

Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021