post

Opublikowane 16.06.2021 10:48 przez

Jakub Olkiewicz

“Wreszcie normalność” – wzdychamy raz za razem przy najróżniejszych okazjach. Rok temu – gdy piłkarze wybiegli na pierwsze treningi. W lutym, gdy skończył się lockdown dla amatorskiej piłki nożnej i można było pełną piersią oddychać na trawiastych boiskach. Parę tygodni temu, gdy wróciliśmy na stadiony. Później, gdy wróciliśmy do knajp. Natomiast to nadal były trochę pół-środki, nadal to była jazda na drugim, może trzecim biegu. 

Aż do wczoraj, gdy w świat popłynęły obrazki z Budapesztu.

Nigdy nie sądziłem, że to wywoła we mnie aż takie emocje, ale to naprawdę było jak powrót z dalekiej podróży, jak spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem. Od rana te materiały krążyły w sieci, najpierw zbiórki kibolskie Węgrów gdzieś na mieście, potem zbijanie się w coraz większy marsz, by ostatecznie zalać ulice miasta aż do samego stadionu. Chóralne śpiewy podczas tego pochodu to była zapowiedź tego, co się będzie działo już na arenie. Tam wielkoformatowa oprawa i głośny doping z 60 tysięcy gardeł. Gdy tylko Węgrzy przekraczali linię środkową boiska, doping się wzmagał, niósł tych zawodników, gdy Szalai dryblował między czterema Portugalczykami, można było odnieść wrażenie, że najpierw eksploduje stadion, a po chwili głowa Szalaia, który był tak nakręcony, jakby walczył o niepodległość.

Klimat i atmosfera, którego tak naprawdę nie widzieliśmy od bardzo, bardzo dawna. Dotychczasowe lockdownowe luzowania pozostawiały jednak jakieś skrawki restrykcji, tu gdzieś mamy ograniczenia publiczności, tutaj trzeba zachować dystans, tam konieczne są maseczki. Gdzieniegdzie ludzie po prostu nadal się boją, co nie jest nieuzasadnione. Efekt jest na przykład taki, że dociera do nas obrazek z Baku, z MISTRZOSTW EUROPY, gdzie na puściuteńkim stadionie z trybunami odległym od boiska o sto metrów toczy się mecz, który jeszcze dwa lata temu można by było pomylić z jakimś sparingiem, albo charytatywnym starciem z udziałem reprezentacji malarzy.

To Baku coś w nas wszystkich niszczyło, przez wiadome okoliczności kolejnego meczu, rozmawialiśmy o tym nieco mniej. Ale już następnego poranka, oglądając skróty ze starcia Walijczyków, czuć było, że to po prostu nie to. Że to mityczne “coś” zostało turniejowi odebrane. A dziś? Że Budapeszt to coś turniejowi oddał.

Powinienem się po prostu cieszyć, bo każdy taki obrazek to znak, że 2020 rok był tylko koszmarem, który raczej się skończy. Nie dziś i nie jutro, może nawet jeszcze powróci zimą, ale wreszcie się skończy. A jednak, nie da się nie zapomnieć, że my sami, na własne życzenie, bez żadnych medycznych przesłanek, podobnych obrazków właśnie się pozbawiliśmy.

Trzeba tutaj napisać wprost: decyzja o tym, by powiększyć dostępną pojemność stadionów od 26 czerwca, gdy finał baraży o Ekstraklasę ma miejsce 20 czerwca, to jest kabaret. Nie ma żadnych, ale to żadnych powodów, by na stadionie w Gdyni podczas dzisiejszego meczu z ŁKS-em czy na stadionie w Tychach podczas meczu z Górnikiem Łęczna zasiadło tylko 25%, a nie 50% kibiców. Zwłaszcza, gdy dodamy do tego myk, który zastosowano w Katowicach, a którego nie da się zastosować wszędzie, z powiększeniem pojemności obiektu o osoby zaszczepione. Czy możliwe jest, by decydowały względy epidemiczne? No nie, bo 1 i 8 czerwca reprezentacja Polski grała przy 50-procentowej publice. Od tego czasu minęły dwa tygodnie, sytuacja w całym kraju się drastycznie poprawiła, media już nawet nie podają tych komunikatów o liczbie zakażonych z podziałem na województwa, bo nie za bardzo jest czym dzielić.

Nie lekceważę zagrożenia. Zdaję sobie sprawę, że jesienią temat znów może być poważny. Ale na dziś stan jest taki, że prawdopodobnie prędzej potłuczemy się wchodząc po schodach stadionu w Gdyni, niż zarazimy się tam koronawirusem. Ani Wrocław, ani Poznań nie odczuł żadnych konsekwencji organizowania meczów reprezentacji Polski. Tłoczymy się już zresztą chętnie na basenach, miejskich plażach, w centrach handlowych czy restauracjach. Nie możemy się jedynie stłoczyć na stadionie, bo… Bo nie.

Pozbawiliśmy się tego Budapesztu i najbardziej żal mi właśnie kibiców Arki i GKS-u Tychy. Wiele wskazuje na to, że to właśnie w Gdyni lub w Tychach wyjaśnią się losy awansu do Ekstraklasy, dla obu klubów będzie to jeden z najważniejszych dni w ostatnich latach. Dla kibiców to okazja do meczu, który pamięta się przez całe życie – wiem to z doświadczenia, bo sam fetowałem całkiem niedawno awans do Ekstraklasy. To jest dzień, w którym nawet nasza paździerzowa piłka jest w stanie dać nam ułudę wielkości – bo na stadionie jest tłok. Bo w przemarszach idą tysiące ludzi. Bo restauracje mienią się barwami lokalnego klubu.

Tego NIE BĘDZIE, gdyż termin baraży jest o tydzień wcześniej niż luzowania rządowe.

Boli mnie to, bo jednocześnie pokazuje, jak kompletnie nieistotna jest w polskiej piłce I liga. Narzekamy na poziom beniaminków, na przepaść między tymi dwiema klasami rozgrywkowymi. Ale jednocześnie jestem pewny – gdyby to Canal+ transmitował te rozgrywki, baraż byłby sprzedany jak finał mistrzostw świata. Gdyby to Ekstraklasa SA o to walczyła z politykami, kibice mogliby pewnie nawet siedzieć na okolicznych blokach. Lobbing byłby tak silny, że w niedzielę Tychy, Gdynia, być może Łódź lub Łęczna, zmieniłyby się na parę godzin we wczorajszy Budapeszt.

Ale niestety, tutaj nikt nawet nie próbował przekonująco zawalczyć. Nie wierzę, że nie dało się tutaj wymóc na politykach podobnej dyspensy jak ta, którą dostał PZPN na mecze towarzyskie reprezentacji. Po prostu nie miał kto tego zrobić. W efekcie dostaniemy jakiś meczyk o atmosferze letniego sparingu, z garstką ludzi na trybunach, zarówno dziś, jak i w finale barażowym. Gdy już jest okazja, by I liga miała swoje święto, by pokazała się sponsorom, by udowodniła piłkarskiej Polsce, że może być areną dla naprawdę konkretnych widowisk, nikt nie próbuje tej okazji wykorzystać.

Na razie zostaje oglądanie filmików z Budapesztu i wiara, że za rok już będzie w pełni normalnie. A I lidze tonięcie w tym, w czym pływa dzisiaj. Nie jest to szampan.

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 16.06.2021 10:48 przez

Jakub Olkiewicz

Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu “Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

“Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
#WeszłoFuksem
30.06.2021

Taśma miesiąca, Euro 2020 reklamą Fuksiarza i ekspert piłkarsko-tenisowy

Euro 2020 jest fajne. A zarabianie na typowaniu Euro 2020 równie spoko. Więc jeśli można zarobić sobie w Fuksiarzu na tym, że z jednej strony emocjonujecie się turniejem, a z drugiej przytulacie przyjemną sumkę, to zapytajcie autorów kuponów z nowego “Weszło Fuksem”. Czyli naszego cyklu, gdzie pokazujemy wam najciekawsze zakłady poprzedniego tygodnia. Jakich fuksiarzy mamy […]
30.06.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Prasówka
26.07.2021

PRASA. “Gratulowali mi tego zdjęcia. Wolałbym go nie mieć, ale żebyś ty był zdrowy”

– Po meczu z Florą wiele osób gratulowało mi fotografii, którą ci zrobiłem. „Stary, to zdjęcie roku” – tak to mniej więcej wyglądało. Uchwyciłem twoją wielką radość po golu i rozpacz jednocześnie, kiedy źle wylądowałeś na prawej nodze. I wiesz, co Bartek? Wolałbym nigdy tego zdjęcia nie zrobić, a żebyś ty był zdrowy – mówi […]
26.07.2021
Brama dnia
26.07.2021

Straka na wiwat czy Elton technicznie? | BRAMA DNIA

We wczorajszej “Bramie dnia” wręcz miażdżący triumf Marcina Robaka. Jak będzie dzisiaj? Do głosowania zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. GABOR STRAKA VS METALURG (26.07.2012) “Brawo za próbę” – jeden ze standardowych tekstów komentatorów piłkarskich po kompletnie nieudanym i bezsensownym strzale z dalszej odległości. Na ogół oczywiście nie ma najmniejszych powodów do owacji, bo […]
26.07.2021
Brama dnia
25.07.2021

Akrobacja Robaka czy precyzja Hamalainena? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” zatriumfował Jan Vlasko. Dzisiaj w szranki stają natomiast Marcin Robak i Kasper Hamalainen. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. MARCIN ROBAK VS KARABACH (25.07.2013) Trzeba oddać Piastowi Gliwice, że nie poddał się bez walki w dwumeczu z Karabachem Agdam, klubem tak morderczym dla polskich klubów. Wprawdzie w […]
25.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Felietony i blogi
21.07.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Auty z nogi, stopowanie zegara, krótsze połówki, 5-minutowy wylot z boiska zamiast żółtej kartki. Lista tych zmian, które miałyby sprawić, że futbol znów staje się atrakcyjny dla młodych wprawia w delikatne zakłopotanie. Obejrzałem z ciekawości spory fragment meczu RB Lipsk U-19 z Jong AZ w ramach Future of Football Cup. Jak się okazuje – mecz […]
21.07.2021
Weszło
20.07.2021

Coraz trudniej o łodzianina! | Skład Olkiego w Ustaw Ligę

Nie jest łatwo trzymać się własnych reguł, zwłaszcza, gdy wokół czyhają różnej maści zagrożenia, ułatwienia i pokusy. Od zawsze w menedżerach polskiej ligi mam jednak jedną żelazną zasadę – przynajmniej jeden łodzianin, ełkaesiak. No i jak tu takiego wyszperać w obecnym sezonie Ekstraklasy? Linia pomocy ułożyła się sama – po tym, gdy musiałem umieścić w […]
20.07.2021
Felietony i blogi
14.07.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Pismo powoli odchodzi w zapomnienie – słychać nieprzerwanie od kilkunastu, a może i kilkudziesięciu lat. I faktycznie, to widać wokół nas – lepiej sprzedają się youtube’owe programy niż najwybitniejsze reportaże malowane słowem, lepiej monetyzują się instagramowe zdjęcia niż pogłębione pisemne opracowania, wreszcie prędzej znajdziemy siebie nawzajem w kinie niż pośród przykurzonych regałów w bibliotece. Ale […]
14.07.2021
Felietony i blogi
12.07.2021

Turniej, który dostaliśmy, bo na niego zasługiwaliśmy (29)

Za tę niepewność, czy jutro w ogóle nastanie. Czy jeszcze będą mecze, jeśli tak, to jakie, czy z kibicami. Ilu z nas do tego czasu zbankrutuje? Ile z naszych klubów ogłosi upadłość, jak wiele biznesów wokół futbolu będzie musiało splajtować? Czy dogramy w ogóle sezon 2019/20? Czy może trzeba będzie to wszystko zamknąć na cztery […]
12.07.2021
Felietony i blogi
11.07.2021

Jeszcze się z tego będziemy śmiali, oczywiście nie wszyscy (28)

Jeżeli chodzi o pandemiczny czarny humor, podobał mi się mem z samych początków, pewnie okolice marca czy kwietnia 2020 roku. Popularny format, twarz Arthura Schopenhauera, tradycyjnie zniechęcona i podpis: za rok będziemy się z tego wirusa śmiać. Oczywiście nie wszyscy. Wtedy jeszcze chyba nie do końca wiedzieliśmy, jak długo będzie trwało całe szaleństwo, jak wielkie […]
11.07.2021
Weszło
10.07.2021

Jedenaście turniejowych dobrych historii (27)

To był naprawdę fajny czas. Za nami miesiąc piłkarskiej fiesty, o jaką przed imprezą nawet byśmy nie śmieli prosić. Niemal każdego dnia mogliśmy oglądać mecze, na które czeka się latami, niemal w każdej fazie otrzymywaliśmy kapitalne historie zasługujące na książkowe reportaże. Gdyby nie rozczarowanie w wykonaniu reprezentacji Polski, moglibyśmy śmiało tatuować sobie herb imprezy, bo […]
10.07.2021
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Kuba jaki Twój klub lokalny…
Musicie najpierw dojechać do miasta zza torów i lasu

hncagsaxbxz
hncagsaxbxz
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1150 i skana maja na blogu ! maja kurs 1304 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Ale jednocześnie jestem pewny – gdyby to Canal+ transmitował te rozgrywki, baraż byłby sprzedany jak finał mistrzostw świata.
————–

Nie marudź, Polsat TOP. Panowie Feddek i Kudyba to są debeściaki. Jaka liga ta teelwizja.

Twoj stary
Twoj stary
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

odkad ogladam euro bardzo podoba mi sie komentarz Sławomira Kwiatkowskiego… gosc na luzie ale i mego fachowo komentuje! skad TVP go wzielo?

Szczena Szczeny
Szczena Szczeny
1 miesiąc temu

Kibice piłkarscy dostali od rządu i partii rządzącej podziękowanie za wsparcie ze znienawidzonym Tuskiem, Peło, lewactwem i LGBT.
Nic to jednak nowego, że obecnie rządzący mają w poważaniu pożytecznych idiotów, którzy już swoje zrobili.

fananeurotyk
fananeurotyk
1 miesiąc temu

zle to odczytujesz i rozumiesz kolega… trudno zeby rzad kraju podejmowal decyzje w oparciu o baraze 1 ligi. tutaj byla rola Bonka zeby przesunąć jeden lub drugi termin i wszyscy byliby zadowoleni… Baraze tydzien pozniej nikomuby nie przeszkodzily…

hfdhsanhsabgbxzsagsax
hfdhsanhsabgbxzsagsax
1 miesiąc temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1150 i skana maja na blogu ! maja kurs 1304 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

Amber Mozart
Amber Mozart
1 miesiąc temu

Przypominam że Arka jeszcze niedawno grala w ekstraklasie i zdobywała puchar kraju. Powiedzieć że baraż o awans to dla nich najważniejszy mecz od lat to trochę przesada. Nie każdy klub jest ŁKSem bujającym się po 4 lidze

Franco
Franco
1 miesiąc temu
Reply to  Amber Mozart

I kto będzie się bujał w niższej lidze:D:D:D

Sasza Kaniszczew
Sasza Kaniszczew
1 miesiąc temu

Kuba, ja cię lubię, da się cię nawet trochę poczytać, ale przestań się już srać o te baraże :/ Przecież to kurła psa z kulawą nogą nie interesuje … ta, Łeczna ci się zamieni w budapeszt … w piździapeszt chyba :/

Mieszko
Mieszko
1 miesiąc temu

Ale spójrzmy na to szerzej. Problemem jest logika działań rządu. Możesz jechać na mecz pełnym tramwajem albo w pełnym przedziale PKP ale już nie siądziesz razem na meczu albo nie zostaniesz w hotelu (w osobnym pokoju!!!) bo jest ponad połowa zajętych miejsc. Takie absurdy można mnożyć. A to przekłada się na dramaty klubów piłkarskich, restauracji, hotelarzy, firm przewozowych, eventowych etc, a za nimi stoją tysiące ludzi i ich życia, długi, kredyty.

ziommmm
ziommmm
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszko

ale jakby tego nie bylo przelozyloby sie to na wieksze dramaty ludzkie, przepelnione szpitale, ludzie umierajacy w kolejkach itp. wybrano mniejsze zlo po prostu…
a tutaj Boniek mogl po prostu przesunac baraze o tydzien.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

Pandemia jest na papierze. Liczba zgonów się nie zmiejszyła, jedyne co to to, że obecnie znowu ludzie umierają na raka, cukrzycę i mają zawały.. Rok temu tego wszystkiego nie mieli, bo wszyscy mieli COVID, naprawde wystarczy znaleźć statystyki…. i jakby nie spojrzeć to udało się legalnie strachem spacyfikować ludzkość, skoro np. dzisiaj Pan Olkiewicz ogłasza radość z powodu niedługiej możliwości 50% obecności na stadionie, jednocześnie pomstując że obecnie jest tylko 25% i już nawet nie kontestuje faktu, że w ogóle jakiekolwiek ograniczenia z tym związane są bez sensu… przeszliśmy wszyscy nad tym do porządku dziennego, maseczki, dystans społeczny, ograniczenia, 16 fala zachorowań- czy taki system zachowań już w nas wrósł na stałe? …hehehe, a zasada kija i marchewki ma się nadal dobrze 🙂

Deus ex machina
Deus ex machina
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

podlinkuj statystyki, nie krępuj się. skoro znasz to mozesz łąrwo sie podzielić

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

nie krepuje sie, juz probowałem. niestety weszło nie puszcza tych statystyk. to nie są polskie strony. przeklinac mozna, obrażac sie można, naciągac ludzi na ciulate linki z pseudokasą też można. statystyk nie można. pozdr.

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

dokladnie, tak jak Pan mowi, to cos jak z budowa drogi/mostu, trwa 10 lat, wiec jak ktoregos dnia otworza 20m pasa to ludzie sa szczesliwi, skacza z radosci, bo tak sie przyzwyczaili do codziennej chu jni, wdrukowali juz sobie “na moscie sa zawsze korki, na tej drodze przejazd trwa 40min”, ze nie dostrzegaja, ze budowa tak dlugi czas to patologia i zwykle papudractwo i czas “inwestorów i fachowcow” powywozic na taczkach, najlepiej prosto do wiezienia.

anty foliarz
anty foliarz
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

nie zmarlo Ci kilka osob z rodziny to nie rozumiesz zjawiska glabie. licze ze w koncu dotrze i do Ciebie lub Twoih najblizszych…

deh
deh
1 miesiąc temu

arka – najwazniejszy mecz od lta – padłem… Zapomniales chyba, że zdobyli Puchar Polski czyli grali finał, potem jeszcze raz byli w finale, w 2017 grali w europejskich pucharach. Może dla ŁKS to mecz życia bo dla Arki to jak sparing.

Franco
Franco
1 miesiąc temu
Reply to  deh

No i sparing im nie wyszedł:D:D:D

nemo
nemo
1 miesiąc temu

Czy ta I liga jest gdzieś transmitowana ? Bo II na TV Sport, i są to całkiem całkiem ciekawe mecze, a ostatnim Garbarnia Skra, wręcz perełka !

Edi Dedi
Edi Dedi
1 miesiąc temu

Fiutki z polszmatu baraże pokazują tylko w Polsacie Sport premium. Te kanały ma znikoma liczba kablowrk, ale brną w to… Skąpi od 2002…

Wypok
Wypok
1 miesiąc temu

Pojemność stadionu Arki to ponad 15 tysięcy. 25% z tego to prawie 4 tysiące. Ktoś naprawdę wierzy, że w środku Euro, jeszcze przy takiej letniej pogodzie i to nad morzem więcej ludzi przyjdzie na mecz? Nie rozśmieszajcie mnie. Kolejna ciekawostka jest taka: mecz Polska: Słowacja obejrzało w telewizji tylko 7.5 miliona ludzi. Dla porównania – mecz Polska – Irlandia Płn. na poprzednim Euro 12 milionów. Po fatalnym występie naszych i przy niemal pewnym wpierdolu od Hiszpanii lepiej nie będzie. Zainteresowanie piłką nożna w kraju generalnie spada, ludzie po prostu przyzwyczaili się w pandemii, że można spędzać czas inaczej.

Jeison Klarstein
Jeison Klarstein
1 miesiąc temu
Reply to  Wypok

Otóż tak, przyszłoby więcej. Bilety zeszły bardzo szybko.

ComplexEagle
ComplexEagle
1 miesiąc temu
Reply to  Wypok
imie
imie
1 miesiąc temu
Reply to  ComplexEagle

jakby transmitowali euro wyniki bylyby inne…

Franco
Franco
1 miesiąc temu

Lubię pośmiać się z tych kmiotków, którzy ciągle piszą że nie interesuje ich to co pisze Olkiewicz, ale za każdym razem to czytają.:D:D:D

ComplexEagle
ComplexEagle
1 miesiąc temu
WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
1 miesiąc temu

Kuba – ja bym nie miał pretensji do polityków tyle co do podmiotów związanych z 1 ligą i jej rozwojem. Tak jak napisałeś – nie MIAŁ KTO zawalczyć. W przypadku eklasy jak trzeba to i Rudy coś zawalczy a ma szybkie memory 5 do Premieiro, jak nie Rudy to jest cała klika z Ekstraklasa S.A. która jednak mocno ciśnie rozwój spółki (oczywiście nie w oderwaniu od swoich własnych benefitów, ale nie miejmy im tego za złe). Ostatecznie jest Canal+, który za dużo wydaje na średni produkt i jego opakowywanie, by mieć go jeszcze gorszego niż może.

A kto zadzwoni o baraż z 1 Ligi? Mógłby Solorz, ale on ma to w dupie. Mimo, że długofalowo w miare rozwoju Eklasy i 1 Ligi to może mieć wieloletnią wyłączność na coraz lepszy produkt. Poza tym? No właśnie, dlatego 26.06.

Twoj stary
Twoj stary
1 miesiąc temu

Olki Top!
Zibi powinien zabdac o przesuniecie terminu lub barazow o tydzień- od tego jest.
Zibi dno!

Suche Info
27.07.2021

“FF” jednak przyzna Złotą Piłkę za rok 2020? Szansa dla Lewandowskiego

“France Football” nie przyznał Złotej Piłki za rok 2020, tłumacząc to zawirowaniami w niektórych rozgrywkach z powodu koronawirusa. W praktyce oznaczało to tylko tyle, że liga francuska nie dokończyła sezonu. Decyzja gazety była powszechnie krytykowana, ponieważ podjęto ją bardzo szybko, na początku całego zamieszania. Siłą rzeczy nie spodobała się ona również w Polsce, bo faworytem […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Niesamowite pudło w lidze argentyńskiej [WIDEO]

W meczu 2. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Argentinos Juniors pokonali skromnie Newells Old Boys, ale napastnik gospodarzy Nicolas Reniero i tak schodził z boiska niepocieszony. Wszystko przez swoje niesamowite pudło w doliczonym czasie gry. Nowy snajper Argentinos przejął piłkę, którą zbyt lekko wycofywał obrońca, minął bramkarza i musiał tylko spokojnie posłać futbolówkę do siatki. Kilka metrów, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Stępiński jedną nogą w Arisie Limassol

Mariusz Stępiński znajduje się już na ostatniej prostej, żeby zostać wypożyczonym z Hellasu Verona do Arisu Limassol – informują Meczyki.pl. Cypryjczycy zagwarantują sobie prawo pierwokupu polskiego napastnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lecce, dla którego strzelił 9 goli w Serie B. Aris Limassol to beniaminek cypryjskiej ekstraklasy, ale niedawno przejął go rosyjski oligarcha, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“Wyczyn” w lidze duńskiej: posłał piłkę poza stadion przy rzucie wolnym [WIDEO]

Nie tylko w polskiej lidze zdarzają się absolutnie kuriozalne sceny. W internecie viralem jest już nagranie rzutu wolnego w wykonaniu Emila Holma z duńskiego ekstraklasowca SonderjyskE. Facet dokonał tego, o czym często się żartuje przy okazji fatalnie wykonanych rzutów wolnych. On faktycznie uderzył z wolnego tak źle, że… posłał piłkę poza stadion. Ciekawe, gdzie wylądowała. […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Legia rezygnuje z Jurczenki

Ukraińskie media donosiły o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Władłenem Jurczenką, któremu skończył się kontrakt w Zorii Ługańsk. Jak jednak donosi Legia.net, temat jest już nieaktualny. 27-letni Ukrainiec na papierze wyglądał całkiem ciekawie. Ma na koncie 18 meczów i 3 gole dla Bayeru Leverkusen, a ostatnio dobrze radził sobie w ojczystej ekstraklasie w barwach Zorii. Mimo […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Cztery transfery Górnika Polkowice

Górnik Polkowice w poniedziałek pozyskał czterech nowych zawodników. Szeregi beniaminka I ligi zasilili Marcin Biernat, Maciej Pałaszewski, Dorian Krakowski i Kajetan Szmyt. Obrońca Biernat w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów dla Miedzi Legnica. To doświadczony pierwszoligowiec. Pomocnik Pałaszewski ma na koncie 36 spotkań w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Milik nie zagra w pierwszym meczu Ligue 1

Arkadiusz Milik jest wielkim pechowcem. Z powodu kontuzji łąkotki był zmuszony opuścić Euro 2020. Kiedy wróci na boisko? Jak informuje Wirtualna Polska, Arkadiusz Milik od półtora miesiąca nie brał udziału w żadnych treningach piłkarskich. Ćwiczył w specjalistyczny sposób, według specjalnej rozpiski, żeby przesadnie nie obciążać łąkotki i nie ryzykować ewentualnych dalszych powikłań. Rehabilitacja ponoć przebiega […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Hertha sprowadza konkurenta dla Piątka

Krzysztof Piątek leczy kontuzję. Według informacji niemieckiego dziennika Bild wróci do gry w połowie września, ale to wizja optymistyczna, bardziej realistyczny wydaje się październik. Czy od razu będzie w formie? Pewnie nie, będzie potrzebował czasu i zaufania. Tymczasem Hertha Berlin sprowadza mu konkurenta.  Hertha Berlin are set to sign Stevan Jovetic as free agent, as […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Crnomarković bliski odejścia z Lecha

Biły miesiące, tygodnie, dni, godziny, minut. Dorde Crnomarković jest coraz bliższy opuszczenia Lecha Poznań na dobre, wyjechania z Polski i szczerze powiedziawszy: nie będziemy za nim płakać.  🔜 Olimpija bo v Ljubljano pripeljala še enega svojega bivšega nogometaša. Po mojih informacijah je tik pred vrnitvijo Đorđe Crnomarković, ki v svojem prvem mandatu ni odigral niti […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Gula: – Wiśle nie brakuje pokory

Adrian Gula zaliczył wymarzony ekstraklasowy debiut w roli pierwszego trenera Wisły Kraków. Jego zespół bardzo pewnie pokonał 3:0 Zagłębie Lubin na ligową inaugurację. Słowacki trener jednak tonuje nastroje i nie popada w hurraoptymizm po pierwszym lepszym wyniku.  – Nie będziemy się cofać w czasie, porównywać, zestawiać. Zachęciliśmy zastanych zawodników do pracy, sprowadziliśmy do tego kilku […]
26.07.2021
Piłka nożna
26.07.2021

Ekstraklasa bramkarzy. Cóż to była za kolejka w wykonaniu golkiperów

Jedna z najbardziej niewdzięcznych pozycji na boisku, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowej ocenie. Na szczęście dla siebie, ekstraklasowi bramkarze nie mieli w miniony weekend podobnych dylematów. No, przynajmniej w większości. Do miana kozaka kolejki mogło aspirować kilku golkiperów, a najnowszy nabytek Rakowa – Vladan Kovacević – był bliski otrzymania od nas najwyższej możliwej […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Ribery może zagrać w Hiszpanii

Franck Ribery może zostać piłkarzem Betisu Sevilla. Hiszpańskie media podają, że zatrudnieniem legendarnego francuskiego skrzydłowego zainteresowany jest szósty klub minionego sezonu ligi hiszpańskiej, który w przyszłej kampanii zagra w Lidze Europy. Ribery spędził ostatnie dwa lata we Fiorentinie. Oto jego statystyki z minionego sezonu. Fot. Newspix
26.07.2021