post Avatar

Opublikowane 21.01.2021 08:26 przez

redakcja

W czwartkowej prasie Marek Papszun komentuje swoją obecność w szerokim gronie kandydatów na nowego selekcjonera, Mariusz Piekarski mówi o Michale Karbowniku w Brighton, a Piotr Czachowski ocenia Marco Giampaolo. Mamy też teksty o stworzeniu jednej Odry Wodzisław i przejściu Mateusza Zachary do ligi bośniackiej. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Rozmowa z Mariuszem Piekarskim o transferze Michała Karbownika do Brighton.

PIOTR WOŁOSIK: Michałowi Karbownikowi trudno było się żegnać z Legią?

MARIUSZ PIEKARSKI: Na pewno. Szczególnie z tymi, z którymi mocno przyjaźnił się poza boiskiem – Bartkiem Kapustką i Pawłem Wszołkiem. Na zgrupowaniach dzielili pokój z Pawłem, który wstał o 5 rano, by pożegnać wyjeżdżającego „Karbo”. To był wzruszający obrazek. Paweł jest świetnym wzorem do naśladowania dla młodych chłopaków. Wprowadza ich do drużyny.

Michał wyruszył do Anglii z obawami?

Nie! Wyjeżdżał pełen entuzjazmu i wiary w siebie. Przedłużając umowę z Legią żartowaliśmy z Michałem, rozmawialiśmy o Anglii i wiem, że jedzie walczyć o marzenia, zrobienie kariery, swoją przyszłość. Zdaje sobie sprawę, że nadal musi mocno pracować, bo w piłce klubowej wyżej, niż do Premier League nie da się trafić. Znalazł się w grupie, która atakuje K2. Tlenu tam nikt nie poda, najwyżej zabiorą, bo każdy walczy o swoje, a rywalizacja jest niesłychana. O prestiż i pieniądze. Generalnie Michał cieszy się bardzo dobrą opinią i dziś pływa w basenie olimpijskim. Do brodzika już nie wróci. Musi przebić się w Brighton. Tego obaj chcemy.

Mógłby pan zakończyć dyskusję na jaką pozycję Brighton go sprowadza?

Teoretycznie do rywalizacji na prawej obronie z Tariqiem Lampteyem, na dziś najwyżej wycenianym piłkarzem klubu. Zapewne szykowanym do transferu. Trener Graham Potter oglądał ostatnio mecze z udziałem Michała i zauważył, że pierwszorzędnie wygląda na środku boiska, w pomocy. Tyle że Anglicy kupowali go w czasie, gdy nie miał w Legii rozegranego ani jednego spotkania na tej pozycji, więc ewidentnie pozyskało go na prawe wahadło. Ale spokojnie… Potter na pewno chce go „dotknąć”, zobaczyć w treningu. Na to musimy jednak chwilkę poczekać, kiedy Michał będzie w pełni sił, bo przecież nabawił się urazu. Na razie ćwiczy wyłącznie w siłowni. Od półtora miesiąca był leczony przez Legię.

Porozmawiajmy chwilę o klubach, które także interesowały się Karbownikiem.

Rozmawialiśmy z Manchesterem City, choć po ewentualnym transferze od razu zostałby wypożyczony. City kontaktowało się z Legią w sprawie zawodnika. Rozmawialiśmy też z Leeds, bardzo długo z Napoli, zaś w lutym 2020 byliśmy na rozmowach w Salzburgu z Red Bullem. Negocjowaliśmy też z Parmą. Jeśli Legia nie odpadłaby z pucharów, cena za Michała nie byłaby tak atrakcyjna.

Czyli za niemal 6 milionów euro chętnych było więcej?

Zdecydowanie! 15–20 klubów.

Marek Papszun o tym, że niektórzy widzą go w roli selekcjonera oraz o przebojach podczas zgrupowania w Turcji.

MACIEJ WĄSOWSKI: Niektórzy bukmacherzy widzieli pana w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Co pan na to?

MAREK PAPSZUN (TRENER RAKOWA CZĘSTOCHOWA): Na pewno jest to przyjemne. Ego zostało trochę połechtane. Podchodzę jednak do tego ze spokojem. Wśród potencjalnych selekcjonerów, którzy wymieniani są w mediach, znajdują się bardziej znani szkoleniowcy, mający o wiele większy bagaż doświadczeń. Myślę, że to jeszcze nie czas na mnie, jeżeli w ogóle kiedyś nadejdzie. Uważam, że prezes Zbigniew Boniek ma kandydatury, które są zdecydowanie bardziej realne niż moja. To, że w ogóle znalazłem się w takim gronie, jest na pewno docenieniem mojej pracy. To miłe, ale wiem, że z tego tematu nic nie wyjdzie.

Rozumiem, że żadnych kontaktów ze strony PZPN nie było?

Absolutnie żadnych.

Trzej ostatni selekcjonerzy dostawali nominacje po tym, jak w swoich klubach osiągali wyniki ponad stan – Waldemar Fornalik z Ruchem Chorzów, Adam Nawałka z Górnikiem Zabrze i Jerzy Brzęczek z Wisłą Płock. Teraz, patrząc na tabelę, to Raków jest największą rewelacją rozgrywek.

Fajna analogia, ale można ją traktować tylko jako ciekawostkę. Naprawdę nie spodziewam się, żeby coś się zmieniło.

Za Rakowem dość dziwny sparing podczas zgrupowania w Turcji. Chodzi o sprawdzian z FK Mariupol (2:2) i zachowanie arbitra.

W pomeczowej wypowiedzi stwierdziłem, że mogłem poczuć się jak trenerzy w latach 80. i 90., kiedy szerzyła się korupcja. Wiadomo, zdarzają się różne rzeczy – ktoś może mieć słabszy dzień lub popełnić błąd. Trudno jednak w jakiś racjonalny sposób odnieść się do tego, co robił turecki arbiter. Nie wiem, co nim kierowało. Być może chodziło o jakieś nieuczciwe praktyki. Słyszałem, że coś podobnego działo się już w przeszłości na zgrupowaniach. Jednak pierwszy raz w życiu widziałem to na własne oczy. W pewnym momencie z całym sztabem szkoleniowym zdaliśmy sobie sprawę, że nie mamy na nic wpływu. Patrzyliśmy na to bezradnie. Nie wiem, za co podyktowany został karny dla nas. Ale OK, w tej sytuacji była trochę za wysoko podniesiona noga, można było się czegoś doszukać. Natomiast jedenastka z końcówki spotkania dla Ukraińców była już niewytłumaczalna. Tam nawet nie było kontaktu między którymś z naszych zawodników a piłkarzem Mariupolu.

Tylko dwa zespoły z zaplecza Ekstraklasy pojadą na zagraniczne zgrupowania. Reszta do wiosny przygotowuje się w Polsce.

W Fortuna 1. Lidze tylko dwa kluby wybierają się na zgrupowania do ciepłych krajów. To ŁKS i Widzew. Teraz ełkaesiacy rano trenują na  siłowni, a po południu pod balonem swojej akademii. W najbliższy piątek wylatują do Turcji. Dwa tygodnie po lokalnych rywalach polecą tam widzewiacy. Nie boją się zakażenia koronawirusem podczas pobytu w Turcji. – My w większości mamy to za sobą. Duża część zespołu już przechorowała wirusa. Oczywiście będą badania bezpośrednio przed wylotem i po powrocie. Minimalizujemy ryzyko – mówi lekarz Widzewa Radosław Grabowski.

SPORT

Bogusław Kaczmarek komentuje zwolnienie Jerzego Brzęczka.

To było dla pana zaskoczenie, że Zbigniew Boniek zdymisjonował Jerzego Brzęczka?

– W świetle wcześniejszych decyzji, między innymi o przedłużeniu kontraktu z Jerzym Brzęczkiem, mało kto spodziewał się, że dojdzie do rozstania z selekcjonerem. Z drugiej strony, to wisiało w powietrzu od pewnego czasu, więc trudno było wykluczyć do końca taki finał współpracy. Wcześniej Brzęczek wielokrotnie mógł zostać zwolniony z tej posady.

Moment odesłania Brzęczka do narożnika nie był chyba zbyt fortunny. Uważam, że bardziej logiczne byłoby jego zwolnienie polistopadowych porażkach z Włochami i Holandią…

– Pewnie gdyby do tego doszło we wskazanym przez pana terminie, szum medialny byłby mniejszy. To co w tej chwili możemy wydobyć z siebie, byłoby hipotetycznym stawianiem sprawy. Najlepiej byłoby sięgnąć do źródła, czyli do prezesa Bońka. Czarne chmury gromadziły się nad głową Jerzego Brzęczka od dłuższego czasu, mimo że miał bardzo dobre CV, był przyzwoitym piłkarzem i jest komunikatywnym człowiekiem. Odpowiadając wprost na pańskie pytanie – w polskiej piłce jest coraz więcej przykładów, gdzie bardzo trudno dopatrzyć się jakiegoś logicznego odniesienia. Tak się dzieje od grudnia 2012 roku, jest w tych działaniach wiele podtekstów i znaków zapytania. Chociażby wprowadzenie w ekstraklasie systemu ESA-37, który wdrożono bez konsultacji z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Polski, którym był Waldemar Fornalik, a przed wszystkim bez negocjacji z trenerami klubowymi.

Teraz jesteśmy skazani na trenera zagranicznego?

– Myślę, że teraz drugiej wolty nie będzie, jaką był angaż Jerzego Brzęczka. Bo zadajmy sobie pytanie, czy Jurek miał legitymację, by zostać selekcjonerem reprezentacji Polski?

Włoski dziennikarz Tuttosportu Marco Bo stawia na Roberto Donadoniego w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Świetnie zna pan włoski futbol, rynek i trenerów. Jeśli miałby pan wskazać na takiego najlepszego kandydata z Italii, to kto by to był?

– Hmm… Jeżeli by to zależało ode mnie, to wydaje mi się, że Donadoni jest najlepszą opcją. Ma właściwe doświadczenie w pracy z reprezentacją narodową. W przeszłości prowadził „Squadra Azzurra”. Do tego ma właściwy wiek do sprawowania takiego zadania. Jest też Luigi Di Biagio, ale to nie ten sam poziom co Donadoni. Na teraz najlepszą opcją wydaje się zatrudnienie Roberto Donadoniego.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca pogratulował działaczom Odry i Odry Centrum podpisania umowy o współpracy.

Oficjalnie potwierdzone zostało to, o czym informowaliśmy kilkanaście dni temu – Odra Wodzisław znów będzie jednym organizmem. Koniec rywalizacji Odry Wodzisław sp. z o.o. i MKP Odry Centrum Wodzisław. W tym tygodniu przedstawiciele obu klubów spotkali się z włodarzami miasta, prezydentem Mieczysławem Kiecą i wiceprezydent Izabelą Kalinowską. Porozumienie o współpracy między dwiema Odrami ujrzało światło dzienne, a prezydent Kieca zadowolony pogratulował działaczom. To on postawił ultimatum: albo wreszcie się dogadacie, albo nie ujrzycie pieniędzy z miejskiej kasy. Innej drogi niż zakopanie wojennego topora i kompromisu nie było.

Ten kompromis oznacza, że dwa kluby przetrwają, ale będą miały inne obszary działalności – dla dobra jednej Odry i całej wodzisławskiej piłki. Koniec z przedziwnymi derbami Odra – Odra, toczonymi najpierw na poziomie „okręgówki”, a ostatnio IV ligi. MKP Odra Centrum nie będzie już miała drużyny seniorów. Ta zostaje wycofana i nie dogra sezonu w II grupie IV ligi (jej wyniki zostaną zachowane, a spadną nie 3, lecz 2 zespoły). Z kolei drużyny juniorów Odry Wodzisław sp. z o.o. zostaną wchłonięte przez MKP Odrę Centrum, która odpowiadać będzie za szkolenie.

Mateusz Zachara przechodząc do NK Siroki Brijeg będzie pierwszym Polakiem grającym w lidze bośniackiej.

– Jestem trochę zaskoczony tym transferem. Do tej pory to my, Bośniacy, wybieraliśmy Polskę, polskie ligi. Patrząc po CV piłkarza, który trafił do NK Široki Brijeg, to w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej powinien sobie poradzić. Każdy ma swoją historię, wasz piłkarz trafił do nas, zobaczymy jak mu się będzie grało. Na pewno decydującą kwestią nie były tutaj warunki finansowe. Poza klubami z Sarajewa czyli FK Željezničar czy FK Sarajewo, to reszta zespołów płaci na poziomie waszej I ligi, a czasami nawet mniej, stąd co lepsi piłkarze szybko opuszczają Bośnię w poszukiwaniu lepszego zarobku – podkreśla Dzenan Hosić, były piłkarz Zagłębia Sosnowiec i Szczakowianki Jaworzno, obecnie trener występującego na zapleczu ekstraklasy FK Gorazde.

SUPER EXPRESS

Piotr Czachowski ocenia warsztat Marco Giampaolo, którego media nadal często wymieniają jako jednego z kandydatów do zastąpienia Jerzego Brzęczka.

„Super Express”: – Jak scharakteryzowałby pan Marco Giampaolo?

Piotr Czachowski (55 l., były reprezentant Polski, komentator Eleven Sports): – Dobrze pracuje, jeśli chodzi o taktykę i ustawienie zespołu. Potrafi wpłynąć na zawodników, ma duży autorytet. Jest w stanie szybko i w prosty sposób nakreślić, czego oczekuje od piłkarzy. Zna polskich graczy, miał z nimi do czynienia, ma rozeznanie w temacie. Ostatnio zabrakło mu szczęścia. Wychodzę z założenia, że w końcu musi zaświecić dla niego słońce.

– Jak ocenia pan jego pracę we Włoszech?

– Najlepszy okres miał w Sampdorii, gdzie spędził trzy lata. To wypchnęło go na piedestał. Trafił do Milanu, który był w przebudowie. Miał podnieść zespół po tych słabych latach. Żaden trener, dostając taką ofertę, nie może odmówić. Giampaolo zaryzykował, nie udało się. Teraz nie wyszło mu w Torino, gdzie ściągnął Linettego, którego zna z występów w Sampdorii. Torino wygląda mizernie, nic się tam nie zazębiało. Ale nie szło już wcześniej. Komentowałem mecz ze Spezią i przyznaję, że nie dało się na to patrzeć. Zawsze łatwiej zwolnić trenera niż kilku słabych piłkarzy.

Jest też notka o innym nazwisku, które przewija się w wiadomym kontekście, czyli Paulo Sousie.

Ostatnią pracę zakończył w lipcu 2020 r. Przez nieco ponad rok był szkoleniowcem Bordeaux i wielkich sukcesów nie odniósł. Żyrondyści zakończyli sezon na 12. miejscu, w czterech ostatnich meczach nie odnosząc żadnego zwycięstwa. Jednak nie to było bezpośrednim powodem dymisji – Sousa miał się wdać w konflikt z prezesem klubu Frederikiem Longuepee. Jeśli zostałby wybrany, dziennikarze z pewnością nie nudziliby się na konferencjach prasowych, bo Sousa ma cięty język. Kiedy jeszcze grał w Interze Mediolan, nagrabił sobie mocno u trenera Mircei Lucescu, bo powiedział, że piłkarze nie wiedzą, jak mają grać. Jako trener z kolei szybko zaskarbia sobie poparcie piłkarzy, jest mistrzem budowania relacji z zawodnikami.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 21.01.2021 08:26 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 miesiąc temu

wszedłem tylko po to, żeby zobaczyć co za debil chciałby Papszuna na selekcjonera po jednej dobrej rundzie w podrzędnym klubie. Brzęczek was niczego nie nauczył?

Patryk
Patryk
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Nie jestem za Papszunem żeby była jasność ale on miał dobry cały zeszły sezon bo tak trzeba ocenić drużyne ówczesnego benjaminka a w tym ma rewelacyjny. Na Pana Marka przyjdzie czas, ale nie umniejszam mu w żadnym stopniu tego co w Rakowie zrobił. Liczę na dobre uznane zagraniczne nazwisko

DZG
DZG
1 miesiąc temu

Jan: to samo chciałem napisać…!

Pioter
Pioter
1 miesiąc temu

Znając rudego aż sie boje kto będzie następnym selekcjonerem…

gicik
gicik
1 miesiąc temu

Kto poważny w ogóle rozpatruje Papszuna w roli selekcjonera? Tylko proszę bez wjazdów w stylu: ale Mati spójrzmy na wspaniały projekt, jakim jest Raków Częstochowa Marka Papszuna.

Rumcajs
Rumcajs
1 miesiąc temu
Reply to  gicik

Najlepszy trener w Polsce.Warsztat i charyzma.Czesio przy nim to laik.

jacek z pruszcza
jacek z pruszcza
1 miesiąc temu

dlaczego nie? to najlepszy (najwyższy) czas i moment (jego) i wybór (polak)

jacek z pruszcza
jacek z pruszcza
1 miesiąc temu

dlaczego nie? to najlepszy (najwyższy) czas i moment (jego) i wybór (polak)

jacek
jacek
1 miesiąc temu

dlaczego nie? to najlepszy (najwyższy) czas i moment (jego) i wybór (polak)

jacek
jacek
1 miesiąc temu

dlaczego nie? to najlepszy (najwyższy) czas i moment (jego) i wybór (polak)

jacek
jacek
1 miesiąc temu

dlaczego nie? to najlepszy (najwyższy) czas i moment (jego) i wybór (polak)

jacek
jacek
1 miesiąc temu

dlaczego nie? to najlepszy (najwyższy) czas i moment (jego) i wybór (polak)

Kfds
Kfds
1 miesiąc temu

Żadnych papszunow probierzow i Piotrków kandydatów!!! Niech PZPN w koncu zrobi jakaś akademie dla trenerow z prawdziwego zdarzenia czy chociaz cokolwiek w tym temacie, a za 10 lat wyszkolimy pierwszych „normalnych”

andrzejek
andrzejek
1 miesiąc temu

NI CHUJA nie uczycie się na przeszłości.
SELEKCJONEREM BĘDZIE MAGIERA

Konik "Artur" Konisławowski
Konik "Artur" Konisławowski
1 miesiąc temu

Oby nigdy.

Misio
Misio
1 miesiąc temu

Dzień bez tasowania się przy wzmiance o Rakowie dniem straconym.

Rumcajs
Rumcajs
1 miesiąc temu
Reply to  Misio

Boli was Rakow oj boli boli warszafko.Ida jak burza i niszcza każdego.Na pewno nie zgwalca ich jak was tęczowy klubik

Dżordż
Dżordż
1 miesiąc temu

Selekcjonerem będzie M. Giampaolo, bo Giampaolo znaczy po polsku Jan Paweł.

Turek
Turek
1 miesiąc temu

Na prawdę nie macie czym ramówki zapchać? Takie brednie do śniadania?

zenon pierdziwół
zenon pierdziwół
1 miesiąc temu

Wszołek wstał o 5 rano,żeby pożegnać kolegę.Płaczę ze wzruszenia.Buhahaha.

Anglia
04.03.2021

W Anglii po staremu: Liverpool dziaduje, Chelsea Tuchela wygrywa, a sędziowie…

Na początek zagadka. Ile razy przegrał Liverpool w pierwszych 100 meczach pod wodzą Juergena Kloppa na Anfield? Cztery. Ile razy Liverpool przegrał na Anfield w ostatnich pięciu meczach? Pięć. Właściwie nie mieści się to w głowie, ale taka jest smutna prawda. The Reds w Premier League po prostu dziadują.  Dzisiaj nie było inaczej. Jeśli mamy […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Pech nas nie opuszcza”. Ojrzyński narzeka na remis z Wisłą Płock

W zaległym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy między Wisłą Płock a Stalą Mielec padł remis 2:2. Na pomeczowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski i Leszek Ojrzyński, trenerzy obu drużyn, nie byli zadowoleni z podziału punktów.  Niezadowoleniu Sobolewskiego nie sposób się dziwić. W weekend jego Wisła Płock przegrała 1:3 z Wisłą Kraków, mimo że prowadziła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Napoleon, Strażnik Teksasu i raper Foszmańczyk. Wyjątkowa prezentacja Ruchu

Tradycyjne prezentacje drużyn przed sezonami albo rundami bywają sztampowe. Tak naprawdę zazwyczaj nie dzieje się na nich nic specjalnego, bo i też wcale niełatwo o jakąś wielką kreatywność. Zupełnie inaczej do tematu podszedł Ruch Chorzów. Filmik z prezentacji, zatytułowany „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!”, robi wrażenie.  Ruch zorganizował prezentację w wersji online […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Stal Mielec jednak nie chce do I ligi

Stal Mielec walczyła z Wisłą Płock o życie. Dziś już miało nie być żadnego „zmiłuj się”, żadnego tłumaczenia, że bramkarz rywali rozegrał super mecz, że graliśmy dobrze, ale nic nie wpadało. No i Stal walczyła jak o życie, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej jako drużyna istniała tylko teoretycznie, a gdy zaraz po przerwie […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Niepewna przyszłość Milika w Marsylii. „Wiele zależy od rynku”

Od dobrych kilku- lub kilkunastu miesięcy Arkadiusz Milik stanowi łakomy kąsek na europejskim rynku transferowym. Padają przeróżne kierunki – przede wszystkim włoskie, ale też angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie. Do wyboru, do koloru. Polski napastnik na wiosnę zakotwiczył jednak w Olympique Marsylia i wydaje się, że obie strony są na razie na tyle zadowolone ze współpracy, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Szok i niedowierzenie! Karlo Muhar radzi sobie w Turcji

Pamiętacie jeszcze Karlo Muhara? Co to był za grajcar. A tak serio, to w Lechu kompletnie się nie sprawdził i zimą poszedł na wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu. Może wielu przyjmie to za żart, wielu za opowieść rodem z kart książek fantastycznych, ale jak się okazuje 25-letni Chorwat bardzo przyzwoicie radzi sobie w Super Lidze, która przecież […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bayern podpisuje długi kontrakt ze swoją gwiazdeczką

Jamal Musiala to perełka. Ma zaledwie osiemnaście lat, a w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów z Lazio. Teraz niemiecki dziennik Bild informuje, że młody pomocnik bawarskiego klubu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem.  Według największej niemieckiej bulwarówki Musiala widziany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kasperczyk zachwala nowy nabytek Podbeskidzia

Marco Tulio przyszedł do Podbeskidzia z Mlady Boleslav tydzień temu, a już zdążył kupić sobie przychylność trenera bielszczan, Robert Kasperczyk, który zapowiada, że da szansę debiutu swojemu nowemu nabytkowi już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk.  – Bieżący mikrocykl treningowy jest pierwszym, jaki przepracuje z nami Marco Tulio. Nie ukrywam, że każdy trening przybliża go […]
04.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec

Znamy już składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec. Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rodriguez, Uryga, Cabezali – Michalski, Szwoch, Rasak, Lesniak, Kocyła – Tuszyński. Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbhadzhiyski, Jonathan de Amo, Granlund – Tomasiewicz, Matras, Forsell – Zjawiński, Jankowski. Start meczu o 20:30. Fot. 400mm.pl
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz reprezentantów?

Jutro Paulo Sousa ogłosić ma listę powołanych przez siebie piłkarzy. Zapewne niedługo powiększy się nam więc wykaz reprezentantów. Niejako z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba zgadnąć to, kto się już na nim znajduje. Zadanie jest proste – my podajemy powtarzające się nazwiska reprezentantów Polski, a wy macie wskazać ich imiona. Takich, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa […]
04.03.2021
WeszłoTV
04.03.2021

W quizie jest Kowal, zwycięzcą będzie Kowal?

Będziemy grali w curling monetami i Kowal powie, że to nieuczciwe, ale to uczciwe. Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny odcinek naszych głupich zmagań.  
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Real bez napastnika? Problemy kadrowe Królewskich przed derbami Madrytu

Już w niedzielę hitowe starcie w lidze hiszpańskiej. Atletico kontra Real na Wanda Metropolitano. Derby Madrytu. I choć historycznie zazwyczaj mecze te wygrywa Real, to w tym roku faworytem wydaje się Atletico. I to nie tylko dlatego, że przewodzi tabeli La Liga, ale również dlatego, że Królewscy pogrążeni są w nieustającym kryzysie kadrowym. Niewykluczone, że do […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Trener Brighton o Moderze: – Dobrze się wpasował

Ostrożnie do regularnej gry w Premier League wprowadzany jest Jakub Moder. Choć z drużyną trenuje od początku roku, to dopiero w minionej kolejce otrzymał sześciominutową szansę na boiskach angielskiej elity. Mimo to Graham Potter, szkoleniowiec Brigton, zdaje się dostrzegać jego talent.  – Podoba mi się Moder. Gołym okiem widać jego umiejętności. Dobrze się wpasował, odnalazł […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hainer przekonuje, że Bayern stać na Haalanda

Herbert Hainer, w rozmowie ze Sport1, zapowiedział, że Bayern Monachium stać na sprowadzenie Erlinga Brauta Haalanda.  – Chcemy jeszcze mocniej postawić na ścieżkę pozyskiwania młodych zawodników z wybitnymi umiejętnościami. Jesteśmy ekonomicznie bardzo silnym i zdrowym klubem. Zawsze możemy pozwolić sobie na sprowadzenie każdego piłkarza, jeśli jesteśmy w pełni przekonani o tym, że podniesie poziom naszego klubu […]
04.03.2021
Inne sporty
04.03.2021

Nieoczywisty mistrz. Najważniejsze mgnienia Błachowicza w UFC

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się najważniejsze starcie w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz stanie do pierwszej walki pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka będzie jedna z największych gwiazd tego sportu na świecie – Israel Adesanya, mistrz wagi średniej. Polak – jak zwykle u bukmacherów – nie jest faworytem tego starcia. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Polish Kit League. Jak z koszulki zrobić małe dzieło sztuki

A gdyby tak zebrać w jednym miejscu najzdolniejszych polskich grafików zajaranych piłką nożną i poprosić ich o… rywalizację na najlepszy projekt koszulki meczowej? Polish Kit League, czyli jedyna polska liga projektowania piłkarskich t-shirtów, powoli wychodzi z czeluści Twittera i coraz mocniej przedostaje się do świadomości polskiego środowiska piłkarskiego. „Mecze” grafików, którzy ścierają się w przyjacielskiej […]
04.03.2021