post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 23.10.2020 13:21 przez

Jakub Olkiewicz

Lech Poznań wyszedł na mecz z Benfiką Lizbona bez żadnych podwójnych zasieków. Bez żadnego sięgania po bardziej doświadczonych zawodników, bez żadnego wojownika w roli plastra dla Darwina Nuneza. Wyszedł tak, jak wychodzi już od dłuższego czasu – z kilkoma dzieciakami w składzie ustawionymi w ofensywny sposób oraz przede wszystkim – z odwagą. Po ruchach i decyzjach meczowych Kamińskiego, Puchacza czy wprowadzonego na boisko Marchwińskiego było widać – ktoś im jasno zalecił, by grali bez strachu. 

I nie zalecił im tego jedynie Dariusz Żuraw na wczorajszej odprawie przedmeczowej. Oni tego typu słowa musieli słyszeć latami, prawdopodobnie od swojego pierwszego spaceru po Wronkach i obiektach akademii Lecha Poznań. Może się mylę, może to strzał w płot, ale takiej mentalności nie buduje się pojedynczą pogadanką trenera. Gdy Tymoteusz Puchacz mówi, że na chwilę obecną Mainz mogłoby dostać w trąbę w Poznaniu, a potem rusza z dryblingiem na Otamendiego i Vertonghena, to widać, że wychowywał się w innym ekosystemie piłkarskim.

Nikt mu w dzieciństwie nie krzyczał: wyjeb na aut, jak nie wiesz co zrobić. Nigdy trener nie zdjął go z boiska, bo stracił piłkę po dryblingu czy ryzykownym podaniu. Po prostu – wychował się w kulcie wiary we własny talent i to zostało w nim aż do meczów fazy grupowej Ligi Europy.

Filip Marchwiński i jego “elastico” to potwierdzają. Jakub Moder i jego wolej z pierwszej piłki to potwierdzają. Jakub Kamiński i jego klepa z Tibą to potwierdzają.

SZKOLENIE I OFENSYWA

Karol Szumlicz, były pracownik Lecha Poznań, napisał na Twitterze, że do tej pory tak wyrównana boje Lecha z Benficą można było obserwować jedynie podczas turnieju juniorskiego Lech Cup. I dodał, że być może to nie jest przypadek. W zupełności się z tym zgadzam. Moderów, Puchaczów, wcześniej Gumnych czy Jóźwiaków od najmłodszych lat wypuszczano w bój na najlepszych w Europie, wyposażonych w taki zakres piłkarskich umiejętności, że te mecze były wyrównane. Wyobrażam to sobie w prosty sposób: jeśli od ośmiu lat biję się jak równy z równym z akademią Benfiki, to czemu nagle mam zacząć czuć kompleksy, gdy trafiam na tych samych ludzi już w seniorskiej piłce?

Ale szkolenie to jest tylko połowa prawdy o sukcesie Lecha Poznań. Do tego, by optymalnie wykorzystać wychowanków, potrzebna była jeszcze wyraźna zgoda na ofensywną grę. Sam Dariusz Żuraw przecież bronił się przed tym długo, pamiętamy krucjatę kibiców dotyczącą zastąpienia Muhara Moderem.

Potem jednak ta cała banda została wypuszczona na łąkę. Jak to się zakończyło – widać po wynikach eliminacji do Ligi Europy, widać po ubiegłorocznym wicemistrzostwie. Dlaczego te dwa elementy są tak istotne, dlaczego jeden bez drugiego nie jest do końca wykorzystywany?

Najprościej rzecz ujmując – zawsze chodzi o pieniądze. Kolejorz od dłuższego czasu polega przede wszystkim na wysokich transferach wychodzących. Nie mam żadnych wątpliwości, że ceny skaczą nie tylko z uwagi na wyrabianie sobie marki w Europie – a to dzieje się od dawna za sprawą Linettego czy Bednarka – ale również z uwagi na sposób gry tych zawodników. Pisząc wprost – nie byłoby kasy na Ishaka, gdyby jedynym boiskowym zadaniem Gumnego było wypieprzanie piłki jak najdalej od własnej bramki.

DROGA DLA WSZYSTKICH

Ktoś mógłby napisać: ile klubów może sobie pozwolić na taką grę jak Lech Poznań? Ile dysponuje takimi wychowankami, ile może grać tego typu piłkę bez katastrofy? Moim zdaniem – wszystkie nasze kluby powinny w ten sposób grać, od ligowego dżemiku, po pucharowiczów. I jest to wynik wyjątkowo chłodnej logicznej analizy.

Zastanówmy się, jakie źródła przychodu mogą dać komfort finansowy, a co za tym idzie również organizacyjny, klubom z naszego regionu? Generalnie są cztery drogi:

  • rzesza kibiców, która bezustannie dosypuje grube miliony do budżetu poprzez bilety, karnety, zakup pamiątek
  • bogaty wuj z Dubaju, który przelewa tyle, ile potrzeba
  • sprzedaż wychowanków / młodych / wyróżniających się zawodników do silniejszej krajowej konkurencji lub bezpośrednio do lig zagranicznych
  • sukcesy w europejskich pucharach

Jak wiadomo – pierwsze dwie drogi dla Polaków są zamknięte. Po prostu – liga nie jest jeszcze tak atrakcyjna, by mieli nas przejąć Chińczycy albo goście z Kataru, lokalny duży biznes też bardzo ostrożnie patrzy na świat futbolu. Kibice dokładają swoją cegiełkę, może nawet dwie cegiełki, ale jakiejś wielkiej budowli z dwóch cegiełek nie da się zbudować. Zostaje więc sprzedaż wychowanków lub ogólnie wyróżniających się graczy do konkurencji, albo sukcesy w pucharach, które może osiągnąć wąska elita, raz na sezon.

I tu dochodzimy do sedna. Jak pokazują puchary – nie wczoraj, nie w tym sezonie, ale ogólnie w ostatnich latach, tam taktyka lagi na Dawidka nie ma racji bytu. Jeśli chce się cokolwiek ugrać w pucharach – to właśnie jak Lech, piłeczką, klepeczką, brakiem kompleksów. Spójrzmy na ostatnie pucharowe przygody polskich klubów. To Legia, 4:8 z Borussią, 3:3 z Realem. Legia w Lidze Europy, gdzie z Napoli przegrała 2:5. Nawet pojedyncze występy – Arki z Midtjylland, Lechii z Broendby, Ślaska z Brugią. Najlepszą strategią była odwaga, czasem granicząca z brawurą.

No dobra, ale co takiemu Podbeskidziu da odwaga, jak bielszczanie z Niemcami to się mogą zmierzyć jak akurat będą w jednym ośrodku podczas tureckiego obozu?

Tu wracamy do punktu trzeciego i wreszcie pojawia się ten wyczekiwany w każdym moim tekście Łódzki Klub Sportowy. ŁKS, który w Ekstraklasie skompromitował się totalnie i dokumentnie, spadł z ogromnym hukiem, kończąc ligę właściwie bez walki, konsekwentnie grał odważny futbol. Oprócz całego zestawu efektownych wpierdoli, dało to łodzianom konkretne zyski. Choć trudno w to uwierzyć, przez jeden kompletnie nieudany sezon, ŁKS wypromował aż pięciu piłkarzy, których następnie sprzedał, w większości za naprawdę porządne pieniądze. Dani Ramirez do Lecha Poznań. Piotr Pyrdoł do Legii Warszawa. Adam Ratajczyk do Zagłębia Lubin. Jan Grzesik do Warty Poznań. Jakub Wróbel do Stali Mielec.

Czy udałoby się ich pokazać światu bez odwagi i ofensywnego stylu gry? Czy udałoby się ich sprzedać za tak potężne jak dla niedawnego II-ligowca kwoty?

No nie. ŁKS spadł, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że zleciałby z identycznym hukiem, gdyby grał w ustawieniu 5-4-1 z trzema defensywnymi pomocnikami. Różnica byłaby jedynie w kasie, do której nie wpłynęłyby pieniądze za żadnego z tych pięciu graczy.

WSZYSTKIM BYŁOBY ŁATWIEJ

Szkolenie i ofensywna gra to jedyna droga, która daje nadzieję na normalność – czyli zależność klubów wyłącznie od ich własnych działań. To wynika z czystej logiki, jedyne dwa pewne sposoby na zarabianie pieniędzy w futbolu, nie ma tu wielkiego pola do dyskusji. Wystarczy spojrzeć nawet na stoperów wyjeżdżających z Polski. Zagranica w pierwszej kolejności bierze tych, którzy potrafią celnie podać piłkę (Walukiewicz, Bochniewicz pierwsi z brzegu), a nie tych, którzy potrafią “jebnąć z dyni” i “się wpierdolić ostrzej”.

Gdyby wszyscy podążali tą ścieżką – byłoby po prostu łatwiej. Liga byłaby bez porównania bardziej atrakcyjna, być może pucharowe przygody nie kończyłyby się tak szybko, młodzież miałaby zdecydowanie ułatwioną drogę rozwoju, bez konieczności rywalizowania o miejsce w składzie ze słowackim drwalem na pozycji numer sześć, który jest nieodzowny, by zabić mecz z lepszymi piłkarsko zespołami.

Dlaczego tak się nie dzieje? Odpowiedź jest niestety boleśnie prosta. Do czterech sposobów zarobkowania klubów, polska piłka dokłada piąty – uwieszenie się na dwóch kroplówkach. Jednej telewizyjnej, drugiej samorządowej. W przeciwieństwie do czterech “zdrowych” dróg, ta piąta jest zależna wyłącznie od wyniku. Prezydenta miasta w końcu nie interesuje, czy drużyna ładnie klepie. Telewizja mimo najszczerszych chęci nie wypłaci pieniędzy spadkowiczom, którzy “ładnie grali”. Niestety, to zaś oznacza, że przynajmniej na razie więcej będzie w lidze przeszkadzaczy, których nadrzędnym celem jest zajęcie pierwszego miejsca nad kreską, zgarnięcie kasy z Canal+, poprawienie finansami z miasta.

Kiedy nastąpi przełom? Kiedy cała liga pójdzie drogą Lecha Poznań? Mam nadzieję, że w momencie, gdy przychody transferowe przekroczą korzyści z samego wegetowania w Ekstraklasie. Oby jak najszybciej, z korzyścią dla klubów, ligi, kibiców oraz widzów. Warto pamiętać, że to jedyna słuszna ścieżka. Ci, którzy teraz chodzą na samorządowe skróty, będą później cierpieć. Ci, którzy już teraz potrafią liczyć – będą korzystać.

Fot.FotoPyK

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 23.10.2020 13:21 przez

Jakub Olkiewicz

Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021
Bundesliga
15.05.2021

Lewy wyrównał rekord, a mógł go nawet przebić!

ZROBIŁ TO. ROBERT LEWANDOWSKI WYRÓWNAŁ REKORD GUERDA MUELLERA. Ale tak po prawdzie – czy ktokolwiek na tym etapie sądził, że będzie inaczej? Robert to maszyna, Robert to zwycięzca, więc po prostu trudno było sobie wyobrazić, że z takiej szansy zrezygnuje. No i oczywiście nie zrezygnował. Strzelił te czterdziestą bramkę i napisalibyśmy, że wkroczył do historii […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Meczycho w Legnicy z kibicami na trybunach. GKS Tychy nadal drugi

W sobotę czeka nas jeszcze wiele spotkań, ale niewykluczone, że bardziej emocjonującego starcia niż to Miedzi Legnica z GKS-em Tychy już nie zobaczymy. To było prawdziwe meczycho, do tego już z kibicami na trybunach. Idealny przepis na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.  Miedź Legnica – GKS Tychy: dreszczowiec na otwarcie dnia Tyszanie odnieśli czwarte z rzędu […]
15.05.2021
Ekstraklasa
15.05.2021

Konczkowski: – Jutro z Wisłą będzie ogień!

– Wiemy jaka jest ranga tego spotkania. Europa jest w grze, ale podchodzimy do tego ze spokojem. Jeszcze parę tygodni kompletnie o tym nie myśleliśmy, bo sytuacja nie była komfortowa. Ale my kroczymy od meczu do meczu, tak samo było w sezonie mistrzowskim. Nasza pozycja się poprawiła i chcemy ten ostatni krok wykonać – mówił […]
15.05.2021
Weszło
14.05.2021

TOP 5 najnowszych absurdów w Wiśle Kraków

Wisła Kraków. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Jeden z najstarszych, najpopularniejszych, posiadających najszerszą bazę kibiców. A jednak, od lat Wisłę regularnie spotykają rozczarowania, zawody i klęski, jakby karma odpłacała im za lata, gdy niepodzielnie dominowali w lidze. Nie ukrywamy, gdy klub został uratowany przed absurdalną sprzedażą kambodżańsko-szwedzkiej ekipie z Hulkiem Hoganem na czele, spodziewaliśmy […]
14.05.2021
Ekstraklasa
14.05.2021

Peter Hyballa – wielopoziomowa porażka Wisły Kraków

Peter Hyballa został przepędzony z Wisły Kraków na dwa dni przed końcem sezonu ligowego. Niemiec przepracował przy Reymonta pół roku – nie zrobił wyniku, nie udało mu się na dłuższą metę wprowadzić swojego stylu, aż wreszcie popadł w konflikt ze wszystkimi dookoła, na czele z Kubą Błaszczykowskim. Co tu dużo mówić, Niemiec poniósł w Krakowie […]
14.05.2021
Cały na biało
14.05.2021

“Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Weszło
14.05.2021

Hejt Park Krzysztofa Stanowskiego z Abelardem Gizą!

Dzisiejszym gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie “Hejt Park” na Kanale Sportowym będzie Abelard Giza. Obaj panowie będą odpowiadali na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy WeszłoFM – zapraszamy serdecznie! 
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

QUIZ: Nawet nie wiemy, jak go zareklamować…

Śpiewamy Imię Deszczu. Wieszamy sobie proporczyk Podbeskidzia na ucho za złą odpowiedź. Zgadujemy czy to piłkarz, tynkarz, piosenkarz, malarz, kolarz czy aktor. Studio odwiedza brat Mazurka i Glazurka, który wyszedł z więzienia. Historia nas osądzi. Tak, to nowy quiz.
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Jak trener Kubie-piłkarzowi, tak Kuba-właściciel trenerowi | Dwaj zgryźliwi tetrycy #16

Leszek Milewski przerywa swój urlop na słonecznym osiedlu Górna w Łodzi, by zasiąść wraz z Jakubem Olkiewiczem do omówienia najważniejszych piłkarskich zdarzeń tygodnia. Problemy są dwa: po pierwsze nic się w tym tygodniu ważnego nie zdarzyło, a po drugie nawet jeśli, to Leszek tego nie śledził, bo był na urlopie. W efekcie Dwaj zgryźliwi tetrycy […]
14.05.2021
Felietony i blogi
12.05.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Dariusz Dudek, trener Sandecji Nowy Sącz, trafił w tym sezonie do klubu absolutnie rozbitego. Po dziesięciu spotkaniach “Sączersi” mieli 1 punkt w ligowej tabeli, przegrali 9 meczów, strzelili 6 goli przy 26 straconych bramkach. Wydawało się, że są skazani na grę o utrzymanie aż do końca sezonu – a trener Dudek ma duże szanse na […]
12.05.2021
Weszło
09.05.2021

Liga Minus, czyli jak łotrzyk Exposito okradł Wartę z marzeń

Liga Minus to program rozrywkowy, w którym czterech sympatycznych dziennikarzy debatuje i rozprawia nad bezkresem nieskończoności. Poza tym pojawiają się w nim również Kowalizy (od Kowala), analizy pt. Boisko z tajemnicą (od Białka), fachowe osądy (od Rokiego) i niewykorzystane okazje (od Boakye). Zresztą, co my was zachęcamy, przecież do tego nie potrzeba nikogo zachęcać. Oglądamy, […]
09.05.2021
Felietony i blogi
05.05.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jak co roku o tej porze – Komisja ds. Licencji podejmuje decyzje dotyczące, kto by się spodziewał, licencji. Jak co roku o tej porze – istnieje spore grono klubów, których przedpotopowe obiekty nadają się do ugoszczenia telewizji Polsat z jej przedpotopowymi kamerami, ale nie są już w stanie obsłużyć bardziej nowoczesnych sprzętów Canal+. I wreszcie […]
05.05.2021
Liczba komentarzy: 40
Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Imperator
Imperator
6 miesięcy temu

Nie piszcie takich artykułów. Dla tuzów polskiej myśli szkoleniowej jak Probierz, Stokowiec, czy Michniewicz, to może być szok wywołujący zapaść. Oni nie mają ludzi do takiego grania. I za krótko pracują w swoich klubach. I nie mają lotniska. I sztabu. I pieniędzy. I skautów. Nic nie mają. Ale murowanko, laga i konterka, to zawsze da radę zrobić. I modlitwy do świętej panienki, żeby po tej konterce jakoś udało się dowieźć wynik do końca. Dobra bozia pomoże.

Boa
Boa
6 miesięcy temu
Reply to  Imperator

Widziałeś dwa pierwsze ligowe mecze Michniewicza w Legii? Były tam konterki i laga? Bo ja widziałem za każdym razem wyprowadzanie piłek od obrony i sporo kombinacyjnych akcji.

łukasz
łukasz
6 miesięcy temu
Reply to  Imperator

no nie porównanie Michniewicza do Probierza to skandaloza Michniewicz wystarczy przypominiec sobie jego juniorów tam była przemyslana taktyka i dobrze sie to ogladało , Stokowiec osiagniecia ma nawet w europejskich próbował grać .Probierz to facet o w-efu który nwm jak ,ale udaj mu sie wszyatkich nabrac na ,ze jest trenerem

Estragon
Estragon
6 miesięcy temu

Jedynym logicznym wytłumaczeniem dlaczego nie mamy dobrych stoperow na Europę jest fakt ze Rutek i Spółka nie spodziewali się az tak dobrej gry w tych Pucharach.
Zimowe okienko zapowiada sie ciekawie.
Zobaczymy wtedy czy pojda za ciosem i dokupia obroncow + def. pomocnika
Sprzedaz oczywiscie jest nieunikniona ale za gruby hajs jak Modera.
Powinno byc dobrze
Czekam na mecz z Rangersami bo zapowiada sie niezła napierdalanka !!

Lluc93
Lluc93
6 miesięcy temu
Reply to  Estragon

Moim zdaniem mecz z Rangersami pokaże prawdziwe oblicze Lecha i czy będą w stanie coś w tej grupie powalczyć. Rangersi w LE od początku grają na 110 procent, nie ma odpuszczania, nie ma odwalania pańszczyzny, nie ma oszczędzania. Takie kluby jak Benfica, która grała w ostatnich 11 edycjach LM to grę w grupie LE traktuje jak zło konieczne, awansować jak najmniejszym nakładem sił. Prawdziwa gra zacznie się dopiero w fazie pucharowej. Wystarczy popatrzeć na wyniki z wczoraj, Napoli przegrywa z Alkmaar, Arsenal ledwo ledwo wygrywa z Rapidem, Roma z Young Boys. I tak od lat co kolejka. Przecież takie Porto, które rok temu grało w LE w ostatniej kolejce dopiero sobie awans zapewniło. Obstawiam, że Rangersi z tej grupy wyjdą z 1 miejsca, Benfica z 2, ale Szkoci w fazie pucharowej polegną z pierwszym większym przeciwnikiem gdy on też będzie grał na 100 procent, a Benfica może się zakręcić wokół finału/.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
6 miesięcy temu
Reply to  Lluc93

Tak wyglądał na pewno Man City – czyli odjebać swoje i nara. Ale wczoraj Benfica nie odpuściła i grała na poważnie, a zdarza mi się oglądać mecze Benfici, Porto i Bragi bo obstawiam ich mecze.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
6 miesięcy temu
Reply to  Marekkk

Obejrzałem ich ostatni mecz z Rio Ave na wyjezdzie (0:3) to oni na stojaka ten wynik zrobili. Rio Ave co jakis czas sie dostanie z 5-6 miesjca do pucharów (chociaz 2 lata temu klepnela je Jaga w dwumeczu nawet), ale Lech by ich zeżarł i wydalił, różnica poziomów

kutas w twych ustach
kutas w twych ustach
6 miesięcy temu

lech podzieli los piasta w sensie, klątwa pucharów – trofeów,
no niestety, tak to już jest na tym świecie, błyskotki dziełem mammona
za ich chęć zdobycia posiadania płaci się, stosowną cenę

Colinck
Colinck
6 miesięcy temu

“lokalny duży biznes też bardzo ostrożnie patrzy na świat futbolu” – kibice te dwie cegiełki celnie rzucają w ten lokalny biznes dzięki czemu lokalny biznes omija szerokim łukiem świat futbolu i kibiców 🙂

Mario Piekario
Mario Piekario
6 miesięcy temu

Dużym problemem są ubogie inwestycje w klubowe akademie, tak naprawdę tylko kilka klubów dysponuje akademią z prawdziwego zdarzenia. Jak się nie ma dobrej akademii żeby promować młodych to trzeba szukać gdzie indziej, a że młodzi Polacy są z 5 razy drożsi niż starzy Słowacy to wybór jest dla klubowych wielkorządców dosyć oczywisty.

Dawid
Dawid
6 miesięcy temu

To ja dodam: ” dlaczego tak się nie dzieje? Odpowiedź jest niestety boleśnie prosta”. Bo w tej gownolidze promuje się trenerów ze słynnej Polskiej myśli szkoleniowej: nie kiwaj bo stracisz. Nawet w Juniorach i trampkarzach pseudotrenerzy że slynnej Szkoły w Białej podlaskiej grają na wynik. Paranoja!!! 10katkow już się uczy że przy 1:0 od 60 min trzeba wypierdalać piłkę w krzaki a trener wprowadza dwóch przecinaków. I z kasą z TV nie ma to nic wspólnego…
Dodam znowu: ” kiedy nastąpi przełom?” a no wtedy jak w mediach przestanie się chwalić Probierzow i innych Michniewiczowi za to ze ugrali coś w tej bananowej lidze taktyka ” laga na Pekharta” a no i wtedy gdy w Białej podlaskiej autorytetami oraz wykładowcami będą trenerzy zza granicy lub ofensywni typu Żuraw a nie k***a Stefan Majewski czy inny Piechniczek. Poprostu potrzebny jest twardy reset.

Lol
Lol
6 miesięcy temu
Reply to  Dawid

Tak samo jest w kadrach juniorskich, młodzi rozjeżdżają obce reprezentacje, bo trener musi mieć w CV że wysoko wygrał, młodzi gryzą ziemię bo mamy walkę o gównowynik za wszelką cenę. Była kiedys wywiad z prezesem Pogoni, która mocno inwestuje w szkolenie, chłopaczki co mają 10-12 lat graja na pełnych obrotach co 2-3 dni bo liga, mistrzostwa województwa, kadra Polski (“na kadrę nie przyjedziesz zdrajco sodówa już odbiła?”), a gdzie jeszcze szkoła, odpoczynek i normalny trening? Ważne żeby o trenerze napisali “że wykręcił dobry wynik”.

Wujek
Wujek
6 miesięcy temu

Niektórzy mówią o tym od lat, ale miło, że znów ktoś zauważa, że to granie na wynik “byle się utrzymać i dalej była kaska z Canal+” to największa choroba klubowej piłki w PL. Co przy tym gorsze, podejście takie ciągnie też w dół każdego, kto chce grać w piłkę, a nie ją wybijać. Bo przykładowo – lechowa przygoda skończy się pewnie w grudniu. Ciekawe, jak duża będzie wówczas strata do podium i czy tym razem klubowi z Poznania w końcu uda się na koniec sezonu zakwalifikować do pucharów…

Boa
Boa
6 miesięcy temu

Czy rzucanie się na hura na taki zespół jak Benfica, który i tak grał na zaciągniętym ręcznym i dostanie 4ki to jest jedyna droga? Moim zdaniem najlepszy mecz w pucharach w ostatniej dekadzie to ten Legii ze Sportingiem za Magiery o 3 miejsce w grupie LM. Tam nie było żadnego lekceważenia jak z Realem czy wczoraj z Benfiką. Tam była gra o wyjście z grupy. I wtedy Legia temu Sportingowi na wiele pod własną bramką nie pozwoliła, sama tworzyła kolejne sytuacje i w pełni zasłużenie wygrała. A potem przecież już mocno osłabiony ten zespół w dwumeczu przegrał minimalnie z Ajaxem w fazie pucharowej, 1 bramką w dwumeczu. A teraz wielkie zachwyty, bo Benfica, która dostała dopiero co w ryj od PAOKu Saloniki przyjechała do Poznania i Lech pięknie dał sobie 4kę wbić. Oczywiście w polskiej lidze jak najbardziej tak powinny grać wszystkie czołowe drużyny, ofensywnie, wysoko. No, ale w pucharach z takimi rywalami trzeba też trochę taktyki i obrony. No chyba, że chcemy przegrywać pięknie po 4-8 jak Legia z BVB czy wczoraj Lech.

Lluc93
Lluc93
6 miesięcy temu
Reply to  Boa

Bo moim zdaniem gdyby Lech był bardziej zdyscyplinowany taktycznie i lepiej bronił to spokojnie z takim potencjałem z przodu wczoraj mógł z taką Benfiką wygrać. Naturalnie nie mówię tutaj o murowanie się w 10tkę przed polem karnym i liczenie na kontrę, niech grają w piłkę jak wtedy Legia ze Sportingiem, ale niech też pamiętają, że trzeba bronić, a nie wszyscy na hurra do przodu.

Jol
Jol
6 miesięcy temu
Reply to  Boa

Kolejny prymityw patrzący tylko na wynik. Ludzie wyrażają uznanie dla gry Lecha dlatego, że praktycznie przez cały mecz wynik był na styku. Lech dwukrotnie wyrównywał, przy 2-3 miał kilka niezłych okazji na 3-3. Czwarta bramka padła w 94 minucie, gdy Lech już frontalnie atakował, zamykając Benfice na 30 metrze. Trener gości zżymał się za linią, wprowadził trzeciego obrońcę za skrzydłowego, bo widział, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Ale łatwiej nie oglądać meczu, przeczytać wynik i stwierdzić, że Lech wyłapał czwórkę w plecy…

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
6 miesięcy temu
Reply to  Boa

Chłopie widać, że meczu nie oglądałeś.

Brawo Kurwa
Brawo Kurwa
6 miesięcy temu

Brawo! 2-4 w dupę ale ładnie pograli w ofensywie, rzeczywiście to jedyna słuszna droga do eurowpierdoli ze Standardem I rangersami i ostatniego miejsca w grupie, brawo kurwa! Można? Można!!!

Lluc93
Lluc93
6 miesięcy temu
Reply to  Brawo Kurwa

Dokładnie, wiem, że polska ligowa piłka jest w ciemnej dupie. Ale jak się komuś udało zbudować fajny zespół to nie chwalmy go za to, że pięknie przegrał 2-4. I tak zaraz tych młodych rozprzedadzą, a kasę wywalą na kolejnych Muharów jak to Legia zrobiła po LM. W Polsce nikomu się chyba jeszcze nie udało dobrze zarządzić sukcesem. To tak jak na mniejszą skalę w tamtym roku były zachwyty nad Stokowcem, bo przegrał z Broendby 1-4, ale stworzyli kilka sytuacji. 4ka z Broendby, Broendby, które o fazie grupowej LE może pomarzyć i to wystarczy do chwalebnych peanów w polskich mediach.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
6 miesięcy temu
Reply to  Lluc93

Dupa Was boli że to nie Legia grała. Ja tam kibicuję każdej naszej drużynie która się fajnie prezentuje w pucharach. Jak Legia jesienią 2016 czy Lech teraz. I serio porównujecie Benfikę z Broendby?!
Z kim Wy ostatnio zagraliście dobry mecz w pucharach? Rok temu z Atromitosem?
A wcześniej? To chyba Sporting Lizbona, ale to było dość dawno.
Doceńcie że polski klub grając od 1 rundy eliminacji awansował w cuglach do grupy i nie wyszedł zesrany na jednego z dwóch hegemonów obecnie 6 ligi w Europie. A nie wychodźcie z założenia że – a Lech, to się przysramy do czegoś.

Edek z kredek
Edek z kredek
6 miesięcy temu

Jesteście dziećmi.. Polska piłka jest usiana pięknymi porażkami. Mam to juz w dupie. Czas po prostu wygrywać, lub nie przegrywać. Nie uczcie gimbusow mentalności fajnych chlopcow do bicia. Dziewczyny frajerow nie lubias. Chcesz miec dziennikarke z tvp, to musisz wygrywac i ch… Inaczje bedziesz mial same rude i grube Bozeny… porażki po dobrym meczu. Skonczcie z ty. Lech przejebal mecz i juz.

Lol
Lol
6 miesięcy temu

Panowie z Benfiki, gdzie te 100 baniek na transfery? Myślałem że w Warszawie przepala się pieniędze, nie w Lizbonie. Za Felixa zapłacono 120mln, Moder jednym zwodem mija całą linię pomocy Benfiki i kosztuje 10 baniek. Dawno się tak nie jadałem pucharami jak teraz, dla mnie Lech może nawet przegrać wszystkie mecze, prawdziwa gra toczy się gdzieś indziej, ważne żeby wrzucili mocniejsze firmy na karuzele, a przed wszystkim zmienili mentalność ludzi polskiej piłki (“jak nie wiesz co zrobić to wyjeb na aut” – bardzo dobre podsumowanie tej mentalności, dodalbym jeszcze “graj do najbliższego”). Grą na alibi i parkowaniem autobusu nie ugrają niczego, niczego nie wygrają i niczego się nie nauczą.

Spartakus
Spartakus
6 miesięcy temu
Reply to  Lol

“Panowie z Benfiki, gdzie te 100 baniek na transfery?” – panowie z Lecha, gdzie sa 3 punkty?
Benfica zagrala mecz na odpierdol i go wygrala bez problemow. Lech troche poszarpal ale ostatecznie nie mial tej klasy by wyrwac chocby punkt ziewajacej Benfice. Prawdziwa Benfike zobaczymy z powaznym rywalem czyli z Rangersami – z reszta to oni beda spacerkiem zbierac punkty.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
6 miesięcy temu
Reply to  Spartakus

Następny turbo-kretyn co meczu nie oglądał… Legie też oglądasz na livescore’rze?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
6 miesięcy temu
Reply to  Lol

Niby prawda, ale akurat ten Urugwajczyk z przodu którego kupili za 20-kilka baniek to robił wczoraj co chciał.
Nie zapeszam, ale Urugwajczykom się taki nowy Cavani kroi z przodu.

Papaj
Papaj
6 miesięcy temu

Mainz z obecnym Lechem najprawdopodobniej dostałoby w trąbę. No, chyba że uskuteczniałoby murarkę i “futbol na nie” przez cały mecz, z takim przeciwnikiem Lech sobie nie radzi.

Mam tylko nadzieję, że zarządowi nie przyjdzie do głowy zmiana trenera jeśli Lech na wiosnę będzie w okolicach 7. miejsca w lidze. “Pocałunek śmierci” to nie będzie wina Żurawia. W Białymstoku tydzień temu czołowi zawodnicy myślami byli już na meczu z Benfiką a jakościowi zmiennicy są na dwóch-trzech pozycjach.

Kadra jest zwyczajnie za wąska. Wypada jeden Šatka i w obronie jest Pearl Harbour.

DMK
DMK
6 miesięcy temu

“Gdy Tymoteusz Puchacz mówi, że na chwilę obecną Mainz mogłoby dostać w trąbę w Poznaniu, a potem rusza z dryblingiem na Otamendiego i Vertonghena, to widać, że wychowywał się w innym ekosystemie piłkarskim.
Nikt mu w dzieciństwie nie krzyczał: wyjeb na aut, jak nie wiesz co zrobić” – zamieńcie na Kamińskiego, bo akurat Tymek rzadko wchodził w drybling, a jęsli juz to z mizernym skutkiem. I tak, to on wyjebał piłkę na aut 😉

Lluc93
Lluc93
6 miesięcy temu
Reply to  DMK

Dokładnie, akurat Puchacz to techniki i dryblingu nie ma wcale, za to nadrabia wydolnością i szybkością.

tomasz
tomasz
6 miesięcy temu

Chłopaki o której gra Legia w Champions League?

Mr Orange
Mr Orange
6 miesięcy temu

Tak sobie myślę, jak nisko upadł polski ligowy futbol, skoro dyskutujemy o tym, w jakim stylu przerywać…

Mr Orange
Mr Orange
6 miesięcy temu
Reply to  Mr Orange

*przegrywać

Robert
Robert
6 miesięcy temu

pozdrowienia dla Michała Probierza

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
6 miesięcy temu
Reply to  Robert

Dla Probierza, Zająca, Nawałki, Michniewicza, Fornalika – ogólnie połowa ligi to rak futbolowy.

Wilk
Wilk (@wilk)
6 miesięcy temu

Dziwi mnie ze w Polsce nikt nie chce Lecha naśladować jeżeli chodzi o szkolenie(poza Legia) Z drugiej strony Ekstraklasa i PZPN mogły by wyjść z projektem który by uczył dyrektorów różnych klubów jak stworzyć akademie i prowadzić młodzież, bazując na modelu np Lecha. Tak na prawdę to jest w naszym ( Ligi, klubów i Polaków) interesie żeby tak było.
PZPN powinien dofinansować każdy klub z dwóch pierwszych lig który chce zbudować prawdziwą akademie. Oczywiście trzeba przedstawić projekt i po dogadaniu szczegółów z PZPN te finanse by się znalazły. Nie ma na co tracić czasuz

XardasKSP
XardasKSP
6 miesięcy temu

Tylko ze to byla Benfica to nie byl Bayern, Real, PSG, Barcelona, Manchester United, Manchester City, Borussia etc. itd. Tylko poprostu taka druzyna aspirujaca do tych lepszych w Europie na luziku pokazala jak daleko naszej pilce do chociazby zblizenia sie do takiej Benficy.

Lech dal z siebie wszystko a Benfica grala na luziku poprostu gdzie bylo trzeba pokazali lepsza technike i umiejetnosci pilkarskie aby tak nasi grali w Polskich klubach to by potrzeba 20 lat staran takich jakie wykonuja w Lechu w calej lidze.

PS. I tak mi sie super podobalo brawo Lech ostatnio to mi sie cos tak podobalo jak Dyskobolia grala z Manchesterem City i na ich stadionie potrafili zamknac Manchester w ich polu karnym. Tylko zrobcie to co i oni takze punktowo i zagrajcie na wiosne!

Gość
Gość
6 miesięcy temu
Reply to  XardasKSP

Tak, Benfica podeszła do tego meczu tak bardzo ,,na luzie”, że aż trener wprowadził trzeciego środkowego obrońcę i kazał zawodnikom opóźniać grę. I pewnie to ta ogromna różnica poziomów, o której mówisz, spowodowała, że zarówno pod względem wrażeń wizualnych, jak i pod względem statystycznym to był bardzo wyrównany mecz i pokuszę się o stwierdzenie, że z podstawowym zestawem środowych obrońców (lub odrobinę lepszą skutecznością, szczególnie Kaczarawy) Lech zdobyłby chociaż jeden punkt. I tak, wiem, za piękne porażki nie ma punktów w grupie, ale, jeśli w każdym meczu zagrają tak jak wczoraj (a dodatkowo po zawieszeniu wraca już Satka), to mają szansę powalczyć o wyjście z niej, a i w rewanżu z Benficą mogą przynajmniej zremisować (i wtedy powstanie wysyp komentarzy w stylu ,,Benfica grafika na 50%” itp., jak po każdym meczu, w którym polska drużyna zagra dobrze przeciw mocniejszemu rywalowi…).

Zige
Zige
6 miesięcy temu

Podejrzewam, że w ciągu ostatnich 30-tu lat niejeden miliarder chciałby sobie kupić klub, ot tak, nawet dla zaspokojenia własnej próżności. I nie każdy skończyłby niespełniony jak Cupiał albo wyśmiewany jak Wojciechowski. Podejrzewam, że sporo takich osób nie chce się pchać w to bagno ze względu na durnych kiboli, którzy zawsze wszystko wiedzą najlepiej. Taki biznesmen, obracający się codziennie wśród normalnych ludzi, nie bardzo chce się pchać wśród tych troglodytów. Bo tak na chłopski rozum – kto normalny w zamian za wrzucenie w klub kilku/kilkudziesięciu milionów, chciałby w zamian wysłuchiwać albo czytać na transparentach wiszących na stadionie, że ma wypierdalać?

Rookie
Rookie
6 miesięcy temu

Dla kibiców Legii mała przestroga, niedługo wasz klub może być w czarnej dupie z powodu nieudolnego prowadzenia i nic wam nie da ta gablotka, a Lech sobie będzie grał w najlepsze co roku sprzedając wychowanków…pisze jako postronny kibic.

Repecki
Repecki
6 miesięcy temu

Hej. Z jednym się nie zgodzę – ŁKS sprzedający za porządne pieniądze. Tak można napisać w przyapadku Ratajczyka jedynie. Ramirez, Pyrdoł i reszta wyjęci za małe pieniądze, bo kończyły im się kontrakty, mieli niskie klauzule. Pozdr!

WhiteStarPower
WhiteStarPower
6 miesięcy temu

“Prezydenta miasta w końcu nie interesuje, czy drużyna ładnie klepie. Telewizja mimo najszczerszych chęci nie wypłaci pieniędzy spadkowiczom, którzy „ładnie grali”. (…) Kiedy nastąpi przełom? ”

Kur&a Kubuś nigdy nie nastąpi, min dzięki wam. Jak Wisła chciała coś zmienić w podziale praw TV, żeby częściowo uzależnić je od oglądalności = marka/widowiskowość zaczęły by mieć wreszcie jakieś przełożenie na kasę, to 4 kluby zadecydowały za 16, że nie, bo Legia potrzebuje wiecej hajsu na grę w Europie. i tak co roku.

Gdzie było wasze oburzenie? Stano nagrał o tym Stanowisko, i chociaz szacun, że tyle, ale nie pamiętam zadnych artykułow ani kur^a pół refleksji na Weszło na ten temat, oprocz komentarzy na tt ze ta Wisła to się rozpycha i za głosno gada zamiast sie wtopić w tłum. Sami sobie bata kręcicie a teraz wielkie artykuly piszecie. Przecież Legii przy takiej strategii (ro)zwoju klubu to by i dodatkowe 100mln nie pomogło w awansie, Legia ma sporo kumatych kibiców i oni też to wiedzą. Błąd jest w zarządzaniu i strategii budowy. Dosypywanie kasy z TV robi tylko to zło co w tym artykule samorządy itp. – jest wynik w lidze, dosypiemy. Ch&j ze to @ebnie.

Inne sporty
16.05.2021

Nowa era kategorii lekkiej – Charles Oliveira doczekał się pasa UFC

Było pewne, że Bruce Buffer po walce wieczoru krzyknie dziś “and new…”. Pytanie było tylko takie – nowym mistrzem wagi lekkiej UFC zostanie Charles Oliveira czy Michael Chandler? Ostatecznie pas znalazł się na biodrach Brazylijczyka. “Do Bronx” wyszedł z dużych tarapatów w pierwszej rundzie i przez techniczny nokaut pokonał byłego mistrza Bellatora. Ależ to jest […]
16.05.2021
Suche Info
15.05.2021

West Ham powoli żegna się z marzeniami, cały mecz Modera

West Ham zremisował z Brighton 1:1 i powoli musi żegnać się z marzeniami o awansie do Ligi Mistrzów.  Całe spotkanie zagrał Jakub Moder. Jak mu poszło? Przeciętnie. Liczby? 42 kontakty z piłką 82% celność podań jeden wygrany pojedynek na cztery zero wygranych pojedynków na cztery jedenaście strat Jak wygląda tabela po tym meczu? Brighton 1:1 […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Derby Rzymu dla Romy

Faworytem było Lazio, ale wygrała Roma.  Roma i Lazio nie zaliczają najlepszego sezonu, ale Derby della Capitale zawsze mają swój prestiż. Więcej ugrać mogło Lazio, które dalej może dogonić Napoli. Tylko że, niespodziewanie, Lazio skapitulowało. Najpierw Dżeko dośrodkował spod linii końcowej na piąty metr i Mkhitaryan pewnym uderzeniem z powietrza pokonał Reinę, a potem Pedro przedarł […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Media: Po sezonie Zidane odejdzie z Realu

Zinedine Zidane ma odejść z Realu Madryt po sezonie. Najpierw tę informację podał Fernando Burgos z radia Onda Cero, następnie Mario Cortegana z portalu Goal.com, potem potwierdzali to kolejni hiszpańscy dziennikarze, ale jeszcze nic pewnego. Hiszpańskie media poinformowały, że Zidane swoją decyzję miał przekazać piłkarzom przed meczem z Sevillą. Część piłkarzy już zaprzeczyła, ale temat faktycznie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Epicka walka o mistrzostwo Turcji

Absolutna epicka była ostatnia kolejka w tureckiej Super Lidze. Do samego końca wszystko mogło się zmienić, a mistrzostwo Turcji zdobyć mogły trzy potęgi – Besiktas, Galatasaray i Fenerbahce.  Przed ostatnią kolejką Besiktas i Galatasaray zgromadziły po 81 punktów. Przy założeniu, że oba kluby wygrałyby swój mecz, o losach mistrzostwa miała decydować różnica bramek. Tu Besiktas […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Głupie żarty między Mbappe i Neymarem

Humor szatni jest, nazwijmy to, specyficzny. Niektóre żarty i kawały są śmieszne, inne absurdalne, jeszcze inne kompletnie niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Ale generalnie ma to swój klimat. Neymar i Kylian Mbappe, gwiazdy PSG, na przykład postanowili przekomarzać się psikusami z wodą w roli głównej.  Kawał Neymara. Level: podstawówka 1-3. Neymar 💦 Mbappe pic.twitter.com/Kxq2oRIncU — […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Choudhury i Fofana solidaryzują się z Palestyną

Leicester pokonało 1:0 Chelsea w finale FA Cup po pięknym golu Youriego Tielemansa i Lisy mogły zacząć świętować wielki sukces. Bardzo ciekawy i symboliczny sposób celebracji obrała dwójka piłkarzy zwycięzcy FA Cup – Hamza Choudhury i Wesley Fofana. Piłkarze świętowali z flagą Palestyny.  Tu Anglik i Francuz razem. Hamza Choudhury and Wesley Fofana with the […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz odpowiada na absurdalny komentarz. „Rozpęd weź”

Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w składzie pokonał Werder Brema i zapewnił sobie utrzymanie w Bundeslidze, a równocześnie Robert Lewandowski strzelił gola Freiburgowi i wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera. Obie historie łączą się zaś za tydzień, kiedy w ostatniej kolejce Bundesligi, Augsburg podejmie Bayern. Z tej okazji Dariusz Kukawski, internauta z Twittera, zaproponował absurdalne rozwiązanie, na […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Cavani uderza w VAR i ideę Superligi

Edinson Cavani, gwiazdor Manchesteru United, w rozmowie z Dos De Punta mocno uderzył w ideę Superligi i w sens istnienia weryfikacji VAR.  Na pierwszy front idzie Superliga, która tym wydaniu i w tej wersji upadła tak szybko i zaskakująco, jak powstała. – Kiedy pojawiał się Superliga, pomyślałem, że to coś niemożliwego, nierealnego. Jeśli zrobili to, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Dwie bramki Artura Sobiecha

Po cichu, właściwie niepostrzeżenie, Artur Sobiech zalicza bardzo przyzwoity sezon w tureckiej Super Lidze. Właśnie strzelił dwie bramki w wygranym 5:1 przez jego Fatih Karagumruk meczu z Denizlisporem i w tej kampanii ma już dziewięć bramek.  Fatih Karagumruk awansował do Super Ligi w poprzednim roku. Wtedy Sobiech przyczynił się do tego sześcioma golami na zapleczu […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz i Gumny z utrzymaniem w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zapewnili sobie utrzymanie w Bundeslidze.  Augsburg pokonał Werder Brema 2:0 i przed ostatnią kolejką niemieckiej ekstraklasy jest już pewny utrzymania w elicie. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny rozegrali po dziewięćdziesiąt minut. Rzut okiem w statystyki jednego i drugiego. Rafał Gikiewicz: cztery interwencje, jedno odbicie piłki, trzy obrony strzałów z pola […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Najważniejsze osoby w Bayernie o wyczynie Lewego

Oficjalna strona Bayernu Monachium zebrała wypowiedzi najważniejszych osób w klubie na temat Roberta Lewandowskiego, który właśnie wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972 roku. Oto ich najbardziej treściwe fragmenty.  Herbert Hainer: Robert Lewandowski zasługuje na to, żeby pisać wielką historię, tak jak kiedyś zrobił to  Zasługuje na to, by pisać historię, tak jak kiedyś zrobił […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Pawłowski odchodzi z Widzewa „z winy klubu”

Wojciech Pawłowski rozwiązał kontrakt z Widzewem Łódź, o czym poinformował w enigmatycznym wpisie na Twitterze. Drodzy. Nie jestem juz zawodnikiem Widzewa. Formalnie rozwiązałem kontrakt z winy klubu. Obecnie szukam dla siebie nowego miejsca do życia, a za Widzew ściskam kciuki w walce o awans! Póki piłka w grze, jest szansa… Dzięki za wszystko! Wy, kibice, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Thomas Mueller: – Lewy, nie zatrzymuj się!

Przy ilu golach Roberta Lewdowskiego asystował Thomas Mueller? Przy naprawdę, ale to naprawdę wielu, trudno to zliczyć, teraz to też właściwie drugorzędne. Robert Lewandowski wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972, a jego kompan z ataku Bayernu w ładnych słowach postanowił mu pogratulować.  Filmiki z gratulacjami zebrała oficjalna strona Bayernu. Zaczyna się właśnie od Thomasa […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021