post Avatar

Opublikowane 04.02.2019 19:21 przez

redakcja

Przeczytaliśmy wypowiedzi męża Marzeny Sarapaty (Czekaj) na Onecie i coś w nas pękło. Na panią Marzenę wylało się tyle pomyj… Tyle niesłusznej krytyki… A ona taka biedna…

Na wstępie musimy wyraźnie zaznaczyć, że nie mamy prawa podważać opinii pana Roberta Czekaja, w końcu – jak wynika z jego słów – to filantrop, którego firma (iKropka) drukowała magazyn Wisły Kraków wręcz wolontaryjnie. Zamiast zarabiać – do interesu tylko dokładał.

„Samo wydawanie gazetki traktowałem jak hobby. Wisła pierwotnie sama wydawała magazyn „R22″, który mocno odbiegał od ideału. Zaproponowałem, że zrobię tę gazetę na nowo i ewentualnie część kosztów własnych zostanie pokrytych z reklam. To się nie udało, bo większość firm, do których została skierowana oferta reklamowa nie była zainteresowana współpracą z klubem piłkarskim. Magazyn ”R22” wydawaliśmy więc po kosztach, Wisła płaciła jedynie za jego druk, korzystając z naszych rabatów. Nakład wynosił między 7 a 10 tysięcy na kwartał. Współpraca z Wisłą pod względem finansowym nie była więc opłacalna, a już na pewno po tych wszystkich ostatnich medialnych doniesieniach został nadszarpnięty nasz wizerunek, który budowaliśmy od 15 lat”.

Panie Czekaj, co my możemy napisać, skoro obiema rękami wycieramy łzy z policzków? Polska piłka panu tego nie zapomni.

Ale jednocześnie zapyta: na cholerę tak właściwie kazano panu to robić?

Po jakiego grzyba drukować (i opłacać) pismo w sytuacji, gdy pieniędzy nie dostają piłkarze, trenerzy i pracownicy klubu? Czy w sytuacji, gdy w kasie już prawie pusto, nie da się znaleźć ważniejszych wydatków niż finansowanie – to cytat – hobby męża pani prezes? Dlaczego uznano, że nieważne jest opłacanie pensji np. Zorana Arsenicia (na którym można było zarobić), za to absolutnym priorytetem jest regularne opłacanie pisma (do którego można tylko dołożyć) i które przy tej sytuacji klubu powinno stać na ostatnim miejscu listy rzeczy, za które można zapłacić? Pisma tak ważnego, że nawet nikt nie chciał się na nim reklamować?

Bardzo delikatnie ujmując, za dobór priorytetów przy wydatkach klubu nie da się uznać pani Sarapaty – ekhem – rekinem biznesu.

Prawdziwy ludzki dramat rozgrywa się jednak, gdy czytamy, jak niesłusznie potraktowana przez opinię publiczną została Marzena Sarapata. Mąż byłej prezes mówi dalej tak (najciekawsze kąski):

– Ostatni przelew pokrywał jedynie VAT od wystawionych Wiśle faktur. Jestem pewien, że w grudniu nie wzięłaby żadnych pieniędzy, gdyby nie VAT, który musiała pokryć.

– Część pieniędzy wciąż jest niewypłacona. Z tego, co wiem, Wisła zalega między 60 a 70 tys. zł. Jeżeli ktoś zarabiał, prowadząc działalność biznesową i generując miesięcznie określony dochód, to na kolejnym stanowisku nie chce zarabiać mniej. 

– W tej chwili straty spowodowane ostatnimi wydarzeniami są ogromne. Kancelaria pewnie przez długi czas nie będzie przynosić żadnych zysków, nie mówiąc o powrocie do obrotów sprzed 2016 roku.

– Ciężko mi wypowiadać się za nią ale raczej nie czuje się jedyną winną sytuacji, w jakiej znalazła się Wisła.

– Od ukazania się materiału pana Jadczaka żona nie była w stanie nic zrobić. Ten reportaż tak mocno wpłynął na wizerunek klubu, że sparaliżował działania zarządu, trudno było o inwestora. Zapaść finansowa się pogłębiała. Była desperacka próba ratowania sytuacji, która się nie udała.

Po kolei…

Pan Czekaj jest przekonany, że jego żona nie wzięłaby w grudniu pieniędzy, gdyby nie ten cholerny VAT, który musiała pokryć. Pozostaje zadać pytanie: a dlaczego nie zrobiła tego wcześniej? Jak wielkie wydatki ma pani Sarapata, skoro 45 tysięcy złotych pobierane co miesiąc z klubu nie starcza na opłacenie podatku? Dlaczego nie robi tego na bieżąco? Co na to urząd skarbowy?

Faktura może być wystawiona za wykonaną pracę, a nie „na pokrycie podatków”, równie dobrze można byłoby wystawić fakturę „na czarną godzinę”. Każda płatność musi z czegoś wynikać. Nie ma takiej formuły, wedle której ktoś wypłaca sobie pieniądze spółki „na zaległe podatki”.

I dalej – czym się różni sytuacja Sarapaty od sytuacji piłkarzy, którzy – widocznie prezes klubu tego nie wiedziała, warto oświecić – także musieli odprowadzać podatek i ZUS z wystawianych faktur, których nikt nie potrafił uregulować? Czy właśnie nie pluje pan w twarz wszystkim piłkarzom, którzy przez pół roku odprowadzali podatki (często za pożyczone pieniądze)?

Powiemy więcej – jesteśmy pewni, że gdyby Sarapata pozostała na stanowisku, w styczniu także nie wzięłaby żadnych pieniędzy. Głównie dlatego, że nie byłoby już skąd ich brać.

„Jeżeli ktoś zarabiał, prowadząc działalność biznesową i generując miesięcznie określony dochód, to na kolejnym stanowisku nie chce zarabiać mniej” – to zdanie podoba nam się jeszcze bardziej. Co więcej – nie potrafimy się z nim nie zgodzić. Jednocześnie – przepraszamy, tak już mamy – chcemy zapytać…

Czy w takim razie w swoim kolejnym klubie mniej (lub wcale) chcieli zarabiać Jesus Imaz, Martin Kostal, Zoran Arsenić, Mateusz Lis, Maciej Sadlok, Dawid Kort, Zdenek Ondrasek, Rafał Pietrzak, Maciej Stolarczyk i wielu, wielu innych? Bo może chcieli i się na to godzili – wtedy wszystko spoko. Ale coś nam się wydaje, że jednak woleli otrzymać należne pieniądze tak samo, jak Sarapata. Z tą różnicą, że ci na boisku dawali z siebie sto procent.

Idziemy dalej. Sarapata zdaniem męża nie czuje się jedyną winną sytuacji, w jakiej znalazła się Wisła – z tą tezą akurat trudno polemizować. Pan Czekaj zdaje się nie zapominać o roli, jaką w upadku klubu odegrał chociażby Damian Dukat. Brawa za pamięć.

Szalenie bawi nas jednak to utyskiwanie, jakich to strat wizerunkowych doznała Sarapata. Za chwilę Czekaj wskazuje powód, z jakiego do tych strat wizerunkowych doszło. Zero zaskoczenia – wszystkiemu winny Szymon Jadczak, po którego reportażu Sarapata nie mogła zrobić już w klubie absolutnie nic (poza przelewami na konto swoje, męża i Dukata rzecz jasna).

Czyli zdaniem Czekaja to Szymon Jadczak był winny tego, że…

Marzena Sarapata broniła umowy o wynajem siłowni z „Miśkiem”,
– Marzena Sarapata zatrudniała w klubie ludzi z wyrokami za zabójstwa i pobicia,
– Marzena Sarapata umożliwiła publiczne wsparcie przez piłkarzy „Dudka”, czyli kibola ranionego wskutek kibolskich porachunków (akcja koszulkowa),
– Marzena Sarapata zdewastowała klub finansowo.

I tak dalej, i tak dalej.

Wyjaśnijmy panu Czekajowi w łopatologicznych słowach, jak funkcjonuje świat – to, że ludzie oceniają Sarapatę za rzeczy, jakie działy się w klubie prowadzonym przez nią, nie jest winą dziennikarza, który te rzeczy pokazał, a Sarapaty, która do nich dopuściła.

Propozycja dla Wisły Kraków – proponujemy, by panu Czekajowi zarezerwować za wspaniałą działalność charytatywną dożywotne miejsce na sektorze VIP i ładną gablotkę w klubowym muzeum (jeśli powstanie). Dla pani Sarapaty – przeprosiny i natychmiastowe wypłacenie zaległości (w końcu nikt nie chce zarabiać mniej, a Sarapata obecnie nie zarabia nic). I niech nikomu z was nie przejdzie przez głowę, że skasowanie przez rok z upadającego klubu ponad 481 tysięcy złotych to odpowiednie zadośćuczynienie za tak wielkie straty wizerunkowe (oczywiście przesadzone i nieuzasadnione).

Jednocześnie apelujemy: nie bądźcie wobec wiślackiego filantropa zbyt zgryźliwi, w końcu nawet on zdobywa się na chwilę autorefleksji: – Można było te pieniądze rozdysponować inaczej, szkoda, że tak się nie stało.

No trochę, kurwa jego mać, szkoda…

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 04.02.2019 19:21 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
26.01.2021

Siła, mentalność i alternatywy w ataku. Co zyskał Milan transferem Mandżukicia?

– Cieszę się. Teraz będę miał kompana do straszenia rywali – powiedział Zlatan Ibrahimović o transferze Mario Mandżukicia do Milanu, a słowa Szweda szybko obiegły świat. Bo duetu takich walczaków jak Szwed i Chorwat wielu Rossonerim zazdrości. Mimo że wicemistrz świata z 2018 roku jesienią grał co najwyżej na miniboisku za domem, to właśnie ten transfer może okazać się […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Marcin Bułka nie przebił się w Cartagenie. Co dalej?

Wszystko wskazuje na to, że wypożyczenie Marcina Bułki z PSG do FC Cartagena trzeba będzie podsumować jako niewypał. Polski bramkarz nawet w przedostatnim obecnie zespole drugiej ligi hiszpańskiej nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie. A przecież szedł do niego, żeby wreszcie na poważnie sprawdzić się w dorosłym graniu.  Bułka ma w CV Chelsea i […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Quiz przed powrotem Ekstraklasy. Co wiesz o naszej kochanej lidze?

Być może dla kilku osób będzie to niespodzianka, ale w piątek wraca Ekstraklasa. Godzina 18, Lubin, mecz Zagłębia z Wisłą Płock. No nie możemy się doczekać. To już najwyższa pora, by budzić się z zimowego snu, dlatego postanowiliśmy odświeżyć wiedzę na temat szalenie ważnych wydarzeń z rundy jesiennej. Ile z niej pamiętacie? Sprawdźcie w naszym […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Jeszcze tylko Puchar Włoch i wakacje? Inter najmniej zapracowanym wielkim klubem

Jeśli Inter Mediolan przegra dzisiaj derbowe starcie z AC Milan, do końca sezonu pozostanie mu zaledwie 19 ligowych spotkań. Prawie cztery miesiące, oczywiście z przerwami reprezentacyjnymi i nawet nie trzydzieści godzin biegania po boiskach. Dla porównania – Manchester City tylko do końca lutego ma zaplanowanych dziewięć meczów na trzech frontach – ligowym, pucharowym oraz europejskim. […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Czy Lampard musiał tak skończyć?

Od czasów zwolnienia Jose Mourinho w 2015 roku, Chelsea była prowadzona przez pięciu różnych trenerów, w tym dwóch tymczasowych. Zaledwie jeden z nich zdołał być szkoleniowcem The Blues w więcej niż 100 spotkaniach. Wydawało się, że Frank Lampard ma wszystko, by zmienić tę sytuację. Na jego nieszczęście okazało się, że to on jest numerem pięć.  […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Derby we Włoszech, polskie akcenty w Anglii. Wtorkowy wieczór pełen hitów

Derby Mediolanu w Pucharze Włoch, dwa ciekawe starcia z Polakami w tle w Premier League – to serwuje nam dziś futbol, więc nudzić się nie będziemy. A skoro tak, to warto zerknąć na ofertę naszych kumpli. Dzięki temu możemy dziś sporo ugrać, dlatego nie przedłużając – sprawdźcie nasze propozycje typów na trzy dzisiejsze spotkania. Inter […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #11 – JAKIMOWICZ, ALBICLA I SEKSIZM W KARTACH

Dzisiaj w Dziennikarskim Zerze Krzysztof Stanowski zajmuje się kolejnymi gorącymi tematami, bo jest między innymi „mędrzec” Jarosław Jakimowicz, czy „profesjonalny portal” Albicla. Jedziemy! 
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

PRASA. Michał Masłowski wróci do Polski, ale raczej do I ligi

– 3,5 roku temu zmienił otoczenie, wyjechał do Chorwacji. Z HNK Gorica awansował do ekstraklasy. Łącznie przez 3 sezony rozegrał tam 57 meczów i zdobył 5 bramek. – Michał pewnie sam więcej oczekiwał od tego wyjazdu. Trafił do Chorwacji jako ofensywny pomocnik, czasami występował i na szóstce. Mogło być lepiej, ale to już zamknięty rozdział, […]
26.01.2021
Hiszpania
26.01.2021

Zidane i młodzi piłkarze, czyli historia rozczarowań

Od kilku lat Real Madryt swą strategię transferową opiera głównie na kupnie młodych, utalentowanych zawodników. Co okienko do klubu trafiają kolejni gracze, którzy mają stanowić o jego sile albo z miejsca – ale nadal się rozwijając – albo w przyszłości. Problem w tym, że w ostatnim czasie większość z tych, których sprowadzono kilka okienek wstecz, […]
26.01.2021
Weszło
25.01.2021

Był Hall, nie ma Halla. O co chodzi w absurdalnym transferze Wisły? Klub nie jest bez winy

Ależ to była szalona przygoda! Zostaje nam chyba tylko wkleić pastę o tym, że siadaliśmy jak do telenoweli. O co chodzi? O Tima Halla, którego zawrotna kariera w Wiśle Kraków zakończyła się po jedenastu dniach obfitujących w niesamowicie zaskakującą liczbę występów wynoszącą zero. Luksemburski obrońca niedawno dołączył do drużyny, a już z niej wyfrunął, w […]
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

Koniec „gnojenia”? Wdowiak podpisał kontrakt z Rakowem

Raków bierze gracza z rezerw Cracovii. Taka sucha informacja na pierwszy rzut oka brzmiałaby słabo, prawda, więc spróbujmy jeszcze raz. Raków bierze Mateusza Wdowiaka z Cracovii. No, już lepiej, ba, powiedzielibyśmy, że całkiem imponująco – jak na nasze warunki to naprawdę solidny gracz, wciąż rozwojowy i co ważne: wypada się cieszyć, że jego patowa sytuacja […]
25.01.2021
Uncategorized
25.01.2021

Rafał Mroczek w poranku, rola fotografów w esporcie, relacje z derbów Mediolanu

Jutrzejszy dzień na antenie naszego radia będzie napakowany niczym kabanos. Już w poranku będziemy mieli gościa specjalnego, bo wpadnie do nas Rafał Mroczek, a potem usłyszycie między innymi angielsko-włoską multiligę. Szczegóły poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – w porannej audycji będziemy mieli prawdziwą plejadę gości, ale w studiu odwiedzi nas Rafał Mroczek. […]
25.01.2021
Kanał Sportowy
25.01.2021

Hejt Park po meczu Polska – Niemcy: Smokowski, Gapiński i Niedźwiedź

Polscy szczypiorniści rozegrają dziś ostatnie spotkanie na tegorocznych mistrzostwach świata. Po zakończeniu meczu z Niemcami zapraszamy was na Hejt Park, w którym na wasze pytania odpowiadać będą Tomasz Smokowski, Kamil Gapiński oraz Iwona Niedźwiedź. W czasie transmisji połączą się również z dwójką wybitnych reprezentantów Polski – Mariuszem Jurasikiem oraz Arturem Siódmiakiem!
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

Atak stopera z drugiego szeregu. Czy to już czas na Dawidowicza w kadrze?

Paulo Sousa zapowiada, że u niego wszyscy startują z czystą kartą. W dodatku czasu jest niewiele, nie ma tutaj miejsca na jakieś mozolne budowanie własnych żołnierzy w reprezentacji Polski. Tak naprawdę główną rolą selekcjonera będzie dobór aktualnie najlepszych piłkarzy, a następnie ustawienie ich według aktualnie najlepszej dla tego zestawienia personalnego taktyki. Obie kwestie to świetne […]
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

Rośnie kolejny zdolny trener? Hernan Crespo autorem historycznego sukcesu w Argentynie

Hernan Crespo w reprezentacji Argentyny dzielił szatnię z Diego Simeone i Mauricio Pochettino, a potem sam poszedł w trenerkę. Co prawda jeszcze bez takich sukcesów, jak jego ekskumple z Albicelestes, jednak właśnie wpadł mu do CV pierwszy puchar. I to nie byle jaki, bo prowadzona przez niego Defensa y Justicia wygrała Copa Sudamericana, czyli południowoamerykańską […]
25.01.2021
Blogi i felietony
25.01.2021

Ile wart jest Pro Junior System w 1. lidze? Podsumowanie czterech lat programu

Co jakiś czas gracze, którzy nie załapali się na bycie promowanym przez Pro Junior System, z żalem mówią o tym, że mogliby zrobić większą karierę. Ktoś dostrzegłby ich szybciej, ktoś kupiłby ich wyżej, a tak – zakopali się gdzieś niżej i poważny futbol trochę im uciekł. Sprawdziłem więc, ile waży Pro Junior System na zapleczu […]
25.01.2021
Anglia
25.01.2021

Dzieciństwo spędził na wózku inwalidzkim, teraz gra w Sheffield Wednesday

Kiedy jesteś małym dzieckiem, chorujesz na rzadko spotykaną przypadłość, która sprawia, że nie możesz chodzić i jesteś przez pewien czas przykuty do wózka inwalidzkiego, raczej nie myślisz o tym, by profesjonalnie kopać piłkę. No chyba, że nazywasz się Declan Thompson i zrobisz wszystko, by walczyć o swoje marzenia.  Ta edycja Pucharu Anglii dla wielu kibiców […]
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

„Trener powiedział: jak nie pójdziecie na kroplówki, możecie wypier…”

– Naprawdę, zrozumiałbym, gdyby to była nasza wina, gdybyśmy sami poszli, sami zaplanowali, ale nam to zlecili lekarz i trener. Od trenera usłyszeliśmy wprost, przy całej drużynie: „Jak nie pójdziecie na kroplówki, możecie wypierdalać”. Przepraszam za słownictwo, ale takie po prostu słowa padły – mówi nam Marcin Kozłowski, jeden z ukaranych bezwzględną czteroletnią dyskwalifikacją za […]
25.01.2021