post
Avatar

Opublikowane 23.01.2019 08:11 przez

redakcja

W środę oczywiście w prasie sportowej również nie mogło zabraknąć Krzysztofa Piątka, ale oprócz tego mamy wiele ciekawych materiałów ligowych. Konrad Wrzesiński opowiada o transferze do Kazachstanu, nowy piłkarz Korony o wojnie, znajdziemy też wywiad z władzami Pogoni Szczecin. Jest co czytać. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Transferem Krzysztofa Piątka do Milanu żyją całe Włochy.

Wtorek na Półwyspie Apenińskim zamienił się w dzień Piątka, jak nazwali Włosi ostatnie 24 godziny negocjacji w sprawie transferu Krzysztofa. Od rana serwisy sportowe w Italii w szalonej liczbie publikowały informacje na temat statusu napastnika Genoi. Pod jego domem w Genui w dzielnicy Foce przesiadywali dziennikarze i kiedy atakujący reprezentacji Polski wyszedł do ogrodu poodbijać piłkę, po chwili sportmediaset.it opublikował nagranie tego indywidualnego treningu. 23-latka ledwie widać zza płotu, ale to nieważne. Istotne, że był w stolicy Ligurii. Jeszcze. Dzisiaj Piątek wreszcie oficjalnie zostanie zawodnikiem AC Milan. Podpisze kontrakt ważny do czerwca 2023, będzie kosztował 35 milionów euro plus bonusy, uzależnione od miejsca w tabeli. Ma zarabiać 1,8 miliona euro za sezon.

Zbigniew Boniek trzy miesiące temu mówił w kontekście zimowego odejścia Piątka, że doradziłby mu pozostanie w Genoi jeszcze na dwa lata. Teraz jednak uważa, że Polak jest już gotowy na Milan.

TOMASZ WŁODARCZYK: Krzysztof Piątek powinien wreszcie dopiąć w środę transfer do AC Milan. Wielka sprawa. ZBIGNIEW BONIEK: Zasługuje na taką szansę. Trafia do absolutnie fantastycznego klubu. Wskakuje na kolejną, już znacznie wyższą półkę. Uważam, że nie miał na co dłużej czekać. Jest gotowy. Teraz czeka go zmierzenie się z zupełnie inną, znacznie większą presją. W Genoi, jeśli nie strzelił gola w trzech meczach z rzędu, taka historia była do przełknięcia. W ekipie rossonerich od razu zaczną liczyć mu minuty. Ale myślę, że Krzysiek absolutnie zdaje sobie z tego sprawę.

Co go czeka w Mediolanie?

Duże wyzwanie pod względem sportowym i mentalnym. We Włoszech szybko się dojrzewa, na świeczniku jest się 24 godziny na dobę. Dziennikarze chcą wydusić od piłkarza choć jedno zdanie. Nie ma tajnych rozmówek, oczekują wypowiedzi pod nazwiskiem. U kibiców można szybko zdobyć uwielbienie. Dobrego zawodnika na ulicach darzą wielkim szacunkiem, pozdrawiają i interesują się każdym krokiem. W Mediolanie Piątek będzie wielką gwiazdą. A do Genui może wjeżdżać jak do siebie – już zawsze będzie tam mile wspominany i witany. Teraz jednak otwiera nowy rozdział. Trzymam za niego kciuki.

ps1

Licencja dla Wisły Kraków odwieszona, co jest sporym sukcesem, ale to nie koniec wyzwań.

Wciąż pozostaje niejasne, czy krakowianom uda się uzyskać licencję także na kolejny sezon, ale najbardziej priorytetową sprawą było uregulowanie kwestii tegorocznej. Informację z Warszawy z zadowoleniem przyjęto w ośrodku treningowym Białej Gwiazdy w Myślenicach. – Odzyskanie licencji pokazuje, że klub jest przejrzysty, restrukturyzacja, która kilka tygodni temu została wdrożona, zaczęła działać, a federacja ufa temu, co u nas dzieje. To jest kluczowe – mówi trener Maciej Stolarczyk. Decyzja Komisji Licencyjnej nie była jednak dla niego niespodzianką. – Każde inne rozwiązanie by nas zaskoczyło, bo normalnie przygotowujemy się do sezonu. To tylko potwierdza, że klub idzie w dobrą stronę. Wizerunek ociepla się z dnia na dzień, napływają pozytywne informacje, które pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Łatwiej będzie też szukać nowych piłkarzy – dodaje Stolarczyk, który nie ukrywa, że w szatni sportowe tematy zaczynają wracać na pierwsze miejsce. – Powoli stajemy się normalni i zajmujemy się kwestiami sportowymi. Pozostałe rzeczy odchodzą na dalszy plan – podkreśla.

ps2

Gdy Ognjen Gnjatić z Korony Kielce był małym dzieckiem, musiał uciekać z rodzicami przed wojną domową.

Czasami tak jest, że znajdujesz się w złym miejscu w nieodpowiednim czasie. Ojciec Gnjaticia też grał w piłkę. Występował w drugiej lidze, wyróżniał się na tle kolegów i miał wielkie marzenia. – A później stało się to – mówi nowy zawodnik Korony Kielce. Nie używa słowa „wojna”, tak jakby wspomnienie tamtych czasów było zbyt bolesne.

Bugojno, miasto położone w środkowej Bośni, to jedno z miejsc, w których po wybuchu wojny domowej ludzie przeżyli piekło. – Miałem wtedy rok, więc nie pamiętam tych zdarzeń. Myślę, że to lepiej. Gdyby te wszystkie obrazy do mnie wracały, pewnie byłbym innym człowiekiem. Dziś większość ludzi ma dość łatwy start w życiu, a my w pewnym momencie nie mieliśmy nic. Straciliśmy dom, który został spalony, zabrano nam cały dobytek. Mieliśmy szczęście, że przeżyliśmy. Musieliśmy uciekać. Nie mając żadnych środków do życia, przenieśliśmy się do Serbii, do Nowego Sadu, gdzie mieszkaliśmy trzy lata. Później, gdy sytuacja trochę się uspokoiła, wróciliśmy do Bośni i zbudowaliśmy dom w Gradišce, blisko Banja Luki. Pamiętam, że po wojnie na Bałkanach panował jeden wielki chaos. Nie było łatwo. Nikt nie był w stanie nam pomóc, mogliśmy liczyć tylko na kilka najbliższych osób. Jakiś czas temu ktoś zapytał mnie, czy wiem, jak to jest zaczynać wszystko od nowa. Bez namysłu powiedziałem, że tak – opowiada nam Gnjatić. Jego rodzice zrobili wiele, by jako dziecko żył na możliwie wysokim poziomie. Oboje ciężko pracowali – matka w fabryce butów, a ojciec wyrabiał części samochodowe.

Prawie cała Ekstraklasa szykuje się do wznowienia rozgrywek w Turcji. A tam ulewy.

Ofiarą kapryśnej pogody padł również Lech. Z powodu niedzielnych opadów gospodarze nie zgodzili się wpuścić zawodników na treningowe boisko z obawy, że zniszczą murawę. Poznaniacy ćwiczyli więc w parku. Adam Nawałka znany jest tego, że lubi mieć przygotowane różne warianty rozwiązań, ale na padający deszcz nie ma wpływu. Na kolejny dzień opracował plan A, B, a nawet C na wypadek, gdyby pogoda znów zlekceważyła ich zamiary. Plan A zakładał, że drużyna wyjdzie na boisko, plan B, że będzie ćwiczyć na boisku i w siłowni, a plan C obejmował tylko dźwiganie żelastwa. Na szczęście dla lechitów we wtorek przywitało ich słońce, więc mogli wyjść na boisko zamiast zmagać się z ciężarami.

ps3

Rozmowa z prezesem Pogoni Jarosławem Mroczkiem i odpowiedzialnym w tym klubie za transfery Dariuszem Adamczukiem.

Jak przepis o młodzieżowcu wpłynie na Pogoń?

DA: Co sezon chcemy wprowadzać do pierwszej drużyny dwóch wychowanków, takie mamy założenie. Resztę wypożyczaliśmy do I ligi, żeby tam grali. Teraz będziemy musieli mieć w klubie czterech, pięciu wiodących, bo w sezonie jest różnie – kartki, kontuzje, słabsza forma. Prawdopodobnie trzech z nich co weekend będzie grało w naszych III-ligowych rezerwach, zamiast w I lidze…
JM: Albo nigdzie nie zagrają, jeśli terminy meczów pierwszego i drugiego zespołu się pokryją. Stracą na tym.
DA: Rozumiem obowiązek młodzieżowca w I i II lidze. Ale mówimy o najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie są już duże pieniądze. Chłopakowi, który może nie być gotowy, a wyjdzie na boisko ekstraklasy, możemy zniszczyć karierę. Wprowadzanie juniora do dorosłej piłki to pewna umiejętność. Wiele klubów ma z tym problemy, wystarczy przeanalizować, ile talentów zostało zmarnowanych podczas przeskoku z juniora do seniora.

To najtrudniejszy krok w piłce.

DA: A teraz został narzucony. Jestem ciekawy, jak to wyjdzie.
JM: Ja nie jestem ciekawy, bo wolałbym, żeby go nie było. Ponad rok temu proponowaliśmy inne rozwiązanie. Byłem wtedy w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy, złożyliśmy projekt promowania młodych piłkarzy poprzez finanse. Taka modyfikacja Pro Junior System. Bo dzisiaj zarabiają w nim tylko trzy pierwsze zespoły. A nam chodziło o to, że każdy, kto wystawia młodzieżowca, dostanie adekwatne pieniądze. Jeżeli młodzieżowiec grał regularnie, to i pieniądze byłyby dużo większe.

Czyli pomachać marchewką.

JM: Miało być na to przeznaczone około 15 milionów złotych. Jeśli wystawiasz Polaka i młodego, dostajesz pieniądze. I to byłby rzeczywiście impuls do promowania, wstawiania do składu dobrze dysponowanych, potrzebnych zawodników. A jeżeli powiedzmy Legia uparłaby się tylko na kupowanie zawodników z zagranicy, miałaby do tego prawo.
DA: Bo to klub by decydował. Stawiamy na młodzież i zakładamy w budżecie, że możemy zarobić półtora miliona złotych. Pogoń ma 22 reprezentantów Polski, a nie dostaje żadnych profitów z Pro Junior System. Byliśmy na czwartym miejscu, piątym. A szkolimy dobrze. Czyli jest z tym coś nie tak. Wychowujemy zawodników do reprezentacji Polski, a nic w zamian nie mamy.

ps4

Konrad Wrzesiński jest zachwycony warunkami, jakie zastał po transferze do Kajratu Ałmaty.

(…) Jest aż tak dobrze?

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Kosmos! Jest tu absolutnie wszystko. Zupełnie inny poziom w zderzeniu z polskimi warunkami. Kilka boisk treningowych z naturalną i sztuczną nawierzchnią. Podgrzewana płyta, na której można trenować nawet przy minus siedmiu stopniach. Wielka siłownia, bieżnia antygrawitacyjna, którą mogą pochwalić się nieliczne kluby w ekstraklasie, odnowa biologiczna, pokoje do relaksu, stołówka z najlepszymi produktami, apartamenty dla piłkarzy. Właściwie można się stąd nie ruszać. Na razie zakwaterowałem się właśnie tutaj. Gdy ogarnę sprawy organizacyjne, zacznę sobie szukać mieszkania i ściągnę partnerkę, która jest aktualnie w ciąży. Wszystko dobrze się układa, jestem bardzo zadowolony.

(…) Miał pan inne propozycje. Kontrakt z Lechem faktycznie leżał na stole?

Tak, trzyletnia umowa była gotowa do podpisania. Nie zdecydowałem się.

Dlaczego? Nie kusiła pana praca w Poznaniu z Adamem Nawałką?

Chciałem wyjechać już teraz. Przy okazji Zagłębie mogło jeszcze zarobić trochę pieniędzy (umowa Wrzesińskiego wygasała po sezonie – przyp. red.). Inne kluby, w tym Lech, były zainteresowane sprowadzeniem mnie dopiero za pół roku. Nie chciałem czekać. Zdecydowałem, że Kajrat, który dodatkowo oferował znacznie lepsze warunki finansowe niż poznaniacy, będzie fajnym kierunkiem, żeby spróbować czegoś zupełnie nowego. Był bardzo zdeterminowany. Usiedliśmy z menedżerami z INNfootball, przeanalizowaliśmy sytuację i postawiliśmy na Ałmaty. Będę walczył o mistrzostwo, jest szansa na występ w europejskich pucharach.

ps5

SPORT

Cesare Prandelli na starcie swojej pracy w Genoi nie spodziewał się odejścia Krzysztofa Piątka.

Po meczu Piątek pożegnał się z kolegami i trenerem, poszedł na klubowy parking, wsiadł do czarnego mercedesa i odjechał. Z daleka obserwowali go kibice, nagrali ostatnie minuty w klubie, filmik znalazł się na Instagramie. Było, minęło… – Kiedy przyszedłem do klubu nie było mowy o tym, że Piątek odejdzie. Był ważną częścią planu na drugą część sezonu, ale zarząd zmienił punkt widzenia. Transfer był dla mnie zaskoczeniem, jednak nie ma co się użalać. Życzymy mu powodzenia, musimy dać sobie radę bez niego. Trenuję realny zespół, a nie ze sfery fantazji. Trzeba poprawić grę zawodników, jakich mam do dyspozycji, jak najlepiej wykorzystać ich mentalność i predyspozycje – stwierdził Cesare Prandelli.

sport1

W Piaście Gliwice chcą wzmocnień, a nie uzupełnień, dlatego na razie nikt jeszcze nie przyszedł. Tłumaczy to dyrektor sportowy Bogdan Wilk.

Chcę podkreślić, że wszyscy w klubie uważamy, iż na każdą pozycję mamy po dwóch równorzędnych zawodników. Uważamy, że jeśli ma ktoś przyjść, to zdecydowanie musi podnieść jakość. Mówimy o wzmocnieniach. Obecnie drużyna nie potrzebuje uzupełnień składu. Nawet zrobiliśmy ruchy w drugą stronę, mam na myśli wypożyczenie Denisa Gojki do Mielca, żeby miał możliwość regularnej gry. Chcemy aby wrócił bardziej ograny. Nad transferem pracujemy, ale póki nie ma podpisu na umowie, to nie ma o czym mówić.

O powrocie Tomasza Jodłowca: – Włożyliśmy w to sporo wysiłku i to nie była tak prosta sprawa, jak niektórym mogło się wydawać. Byliśmy w nieco niekomfortowej sytuacji, bo musieliśmy czekać na decyzję Legii. Dopiero gdy ją poznaliśmy, mogliśmy działać.

Ogromną rolę w misji ratowania Ekstraklasy dla Sosnowca odegrać ma Thomas Klimmeck, specjalista od przygotowania motorycznego. Najlepsze recenzje wystawił mu sam Juergen Klopp.

W obozie beniaminka ekstraklasy nie wziął się znikąd. To stary znajomy trenera Valdasa Ivanauskasa. Wiosną 2013 roku razem pracowali w gruzińskim FC Dila Gori. Drużyna miała bronić się przed spadkiem, a tymczasem została sensacyjnym wicemistrzem kraju. Zanim niemiecki spec dołączył wówczas do sztabu szkoleniowego, został bardzo pozytywnie zaopiniowany przez… Juergena Kloppa, który z obecnym szkoleniowcem Zagłębia zna się z czasów wspólnej gry w Bundeslidze. Co zrozumiałe, wobec takiej rekomendacji nie można było przejść obojętnie.

Klimmecka bardzo dobrze wspominają również w tureckim Osmanlisporze. Latem 2016 roku, po sześciu miesiącach wspólnej pracy, drużyna przystąpiła do kwalifikacji Ligi Europy. Efekt? Sześć meczów z rzędu zakończonych zwycięsko, a następnie awans do fazy pucharowej rozgrywek. Tam czekał grecki Olympiakos. W Pireusie padł bezbramkowy remis. Po pierwszej połowie rewanżu również utrzymywał się rezultat 0:0.

sport2

Górnik Zabrze pozyskał już trzech zawodników, ale to na pewno nie będzie koniec.

Co z dalszymi wzmocnieniami? – W zespole pojawił się nowy bramkarz. Wzmocniliśmy linię pomocy. Na pewno chcemy też zwiększyć jakość na skrzydłach, modyfikowana będzie również linia defensywna. Klub cały czas pracuje nad tym, abyśmy byli jeszcze mocniejsi. W tym wszystkim nie chodzi o ilość, a jakość – mówi trener Brosz, który podkreśla, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowych wzmocnień.

Górnik zmieni się wiosną nie tylko personalnie, ale też taktycznie. Szkoleniowiec zabrzan wyjaśnia, że angaż choćby takiego zawodnika, jak Gvilia, daje nowe możliwości. Nie będzie trzymania się schematu 4-4-2. „Górnicy” będą także grali ze wzmocnioną linia środkową. Już pierwsze zgrupowanie w Protaras w części było poświęcone ćwiczeniu innego stylu. Teraz wszystko będzie doskonalone, tak w treningach, jak i w grach sparingowych na dobrych boiskach. 14-krotni mistrzowie Polski, póki co, nie mogą narzekać na pogodę. – Dość mocno tam wieje, ale za to nie pada tak jak w Turcji – mówią. A nad Bosforem jest w tej chwili większość ekstraklasowych ekip.

W Wiśle Kraków kwestie sportowe powoli znów wychodzą na pierwszy plan.

Informację o odzyskaniu licencji Stolarczyk otrzymał po sparingu z Puszczą Niepołomice. Wisła przegrała 2:3, a w jej barwach po raz pierwszy zagrał Lukas Klemenz, który przechodzi do Wisły w ramach umowy z Jagiellonia. W meczu z Puszczą zagrał jako defensywny pomocnik. – Tak wybrał trener, ale docelowo mam walczyć o miejsce w środku obrony. Wiem, że konkurencja jest duża, ale przychodzę tu, by się rozwijać. Trenera Stolarczyka znam z młodzieżowej reprezentacji Polski, a generalnie sztab trenerski w Wiśle jest mocno defensywny, bo w tym gronie jest wielu obrońców – zauważa Polak urodzony w Niemczech.

Wygląda na to, że Klemenz szybko odnajdzie się w szatni Wisły. – Atmosfera jest wzorowa. Cieszę się, że będę teraz w zespole z takimi piłkarzami jak Jakub Błaszczykowski czy Marcin Wasilewski. Już uściśnięcie im dłoni jest dla mnie zaszczytem – przyznaje. Wisła faktycznie stała się najbardziej polskim zespołem w ekstraklasie – w kadrze zostało tylko trzech obcokrajowców.

sport3

Maciej Urbańczyk to ostatni z ważnych zawodników Ruchu Chorzów w czasach ekstraklasowych, który odszedł z klubu. Stało się to dopiero teraz.

Czy już podczas świąteczno-noworocznej przerwy zdawał pan sobie sprawę, że przyjdzie się rozstać z Ruchem?

– Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że nastąpi to tak szybko. Gdy wróciliśmy do treningów, usiedliśmy do rozmów razem z dyrektorem i prezesem. Uznaliśmy, że dla mojego lepszego rozwoju taki ruch będzie wskazany. Klub nie robił mi przeszkód. Doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zakończyć tę współpracę i rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. To nasza wspólna decyzja. Nikt nie był w tych negocjacjach liderem, a to, od kogo w ogóle wyszła inicjatywa, zostawię już dla siebie.

Jakie to uczucie, opuścić klub, w którym grało się przez 16 lat?

– Dziwne. W Ruchu spędziłem całe piłkarskie życie. To bardzo istotny moment. Wiele wspomnień, dobrych i gorszych chwil… Byłem przywiązany do klubu. Wiele zawdzięczam trenerom, działaczom czy kibicom, którym chciałbym podziękować za te wszystkie lata. Nawet nie spodziewałem się, że tych głosów płynących od kibiców będzie teraz tak dużo. To bardzo miłe. Cieszę się, że rozstajemy się w dobrych relacjach. Nikt nikomu nie rzucał kłód pod nogi. Na tym bardzo mi zależało, by pożegnać się w dobrej atmosferze. Zakończył się długi etap. Ta zmiana była mi potrzebna. Przede mną nowe wyzwania, nowe cele. Zaczynam kolejną przygodę.

sport4

SUPER EXPRESS

Robert Lewandowski wystąpi z Cleo?

– Donatan i Robert Lewandowski są w trakcie tworzenia bardzo dużego projektu producenckiego – wyjawia „Super Expressowi” Cleo. – Oczywiście chodzi o projekt muzyczny. Dwóch grubych, dużych graczy – Robert i Don połączyli siły i zapraszają największych polskich artystów do kompilacji muzycznej. Efekt już niebawem. Ja będę tego częścią.

Niewykluczone, że Lewandowski będzie nie tylko producentem albumu, ale również wystąpi z Cleo w jednym z teledysków.

se1

GAZETA WYBORCZA

Z piłki tylko tekst o transferze Krzysztofa Piątka do Milanu.

On jesienią wprost eksplodował. Potrzebował ledwie 19 minut gry w Genoi, by ustrzelić hat tricka, potem jego kanonada nie ustała, w ligowej klasyfikacji snajperów ściga liderów, opuszcza klub z bilansem 19 bramek uzbieranych w 21 meczach. Za piłkarzem anonimowym, który nie dochrapał się nawet powołania do reprezentacji Polski na ostatni mundial, znienacka jęły krążyć wszystkie potężne włoskie firmy – od Napoli przez Inter po Juventus. Zwaliła się nań lawina komplementów wygłaszanych przez wysokie autorytety, które zwracały uwagę na to, że Piątek wyciska maksimum z minimum – nigdy nie musi się rozglądać, szukać optymalnego ustawienia, lecz w razie potrzeby uderza zewsząd, ułamek sekundy po kontakcie z piłką.

Opinie zgadzają się z faktami, ponieważ Polak ma najkorzystniejszy w całej lidze stosunek goli strzelonych do tzw. goli oczekiwanych. To oparty na analizie gry wskaźnik sugerujący, ile razy piłkarz powinien trafić do siatki, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich uderza na bramkę (skąd, nogą czy głową, po dobitce czy podaniu etc.). Polegający na gigantycznej bazie danych algorytm szacuje prawdopodobieństwo, że w danej sytuacji padnie gol. I jeśli mu wierzyć, Piątek miał dotychczas uzyskać o 3,74 bramki mniej, niż uzyskał. Dlatego nie ma wątpliwości: podziwiamy najbardziej spektakularny w historii debiut polskiego piłkarza w renomowanej lidze zagranicznej. Dlatego Milan inwestuje w niego pokaźną kwotę po ledwie kilkumiesięcznym przyglądaniu się, czy warto – takie tempo normalnie się nie zdarza. I nie zamierza czekać, oczekuje, że nowy napastnik odpali natychmiast.

gw1

Fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 23.01.2019 08:11 przez

redakcja

Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Juranović-Mladenović. Duet, który zapisze się w historii Ekstraklasy

Kto nie zna filmowych klasyków – ręka w górę. No, chyba nie jest was zbyt wielu, dlatego nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że duet Juranović-Mladenović jest niczym Batman i Robin. Albo jak Sherlock Holmes z doktorem Watsonem czy Samuel L. Jackson z Johnem Travoltą w „Pulp Fiction”. Do wyboru, do koloru. No bo kto by […]
11.04.2021
Prasówka
10.04.2021

Vuković i Brzęczek łączeni z Wisłą Płock

W sobotniej prasie trochę doniesień ligowych (kto nowym trenerem Wisły Płock po Radosławie Sobolewskim?), rozmowa z Andre Martinsem i kilka ciekawych tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Kapustka może wystąpić w starciu z Lechem. A 14 kwietnia złoży wyjaśnienia w związku ze złamaniem reżimu sanitarnego. Co grozi 14-krotnemu reprezentantowi Polski? Grzywna finansowa. W analogicznych […]
10.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

PRASA. „Boniek roztoczył nad Sousą parasol ochronny, a media tę zasadę akceptują”

W środowej prasie trochę ligi, trochę europejskich pucharów i jeszcze trochę reprezentacji. Antoni Bugajski uważa, że Paulo Sousa ma na razie taryfę ulgową i uchodzą mu rzeczy, za które Jerzy Brzęczek zostałby zmieciony. Jest też rozmowa z trenerem Rakowa, Markiem Papszunem, który mówi o koronawirusie w swoim zespole i przenosinach na własny stadion.  PRZEGLĄD SPORTOWY […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

Kosowski: Dariusz Żuraw nie wyciągnie Lecha z kryzysu

W poświątecznej prasie Kamil Kosowski nie widzi już dalszego funkcjonowania Lecha z Dariuszem Żurawiem. Jest też krytyka Paulo Sousy za brak powołania dla Jakuba Świerczoka. Mamy dużą rozmowę o historii Górnika Zabrze z jego prezesem, a Michał Listkiewicz pisze, że woli hasło „all lives matter” od wersji z „black”.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że […]
06.04.2021
Weszło
03.04.2021

PRASA. Musiał: Narodziłem się na nowo. Brałem tyle leków, że nie miałem ochoty jeść

Sobotnia, świąteczna prasa, to oczywiście mnóstwo piłki w ligowym wydaniu. Wracamy po przerwie na reprezentację, więc historii jest sporo. Najbardziej porusza wywiad z Tomaszem Musiałem. Sędzia powoli wraca do zdrowia po boreliozie, w międzyczasie stracił ojca. – Bywały dni, w których nie miałem ani sił, ani ochoty wstać z łóżka. To był zdecydowanie najtrudniejszy okres […]
03.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Były piłkarz Pogoni trafia w Australii

Lubimy od czasu do czasu sprawdzać, jak radzą sobie piłkarze, którzy jeszcze do niedawna biegali po ekstraklasowych boiskach. Iker Guarrotxena, który w barwach Pogoni Szczecin miał jedynie przebłyski dobrej gry, przypomniał o sobie, strzelając gola w lidze australijskiej.  Hiszpan obecnie występuje w Western United i to już jego drugi pracodawca po opuszczeniu szeregów Portowców w […]
11.04.2021