post
Avatar

Opublikowane 29.06.2017 12:42 przez

redakcja

Czy Lech słabnie, bo traci Bednarka?

A czy Southampton osłabił się na stracie Luke’a Shawa?

Przypomina mi się sezon, kiedy Soton według wielu miało spaść z ligi i to – mniej więcej – bez zrobienia punktu, bez strzelenia bramki, w pucharze dostając od pasterzy w sandałach. Powód? Z St. Mary’s odeszło kilku kluczowych graczy.

Ale przecież nie odeszli dlatego, że prezes przegrał ich w karty, nie odeszli dlatego, że odkryli powołanie w prowadzeniu cukierni w Pabianicach, tylko za każdym razem Southampton ubijał doskonały interes.

Lech lepszego na Bednarku ubić po prostu nie mógł. To jest tak mistrzowski deal, jak w Eurobiznesie wymiana Wodociągów na Wiedeń. Bednarek to dobry piłkarz, jeden z lepszych stoperów zeszłego sezonu. Ale Bednarek przede wszystkim jest dobry jak na swój wiek. Co kiedyś oznaczałoby, że starszyzna pogratulowałaby, że nie przegrał im meczu, a potem odesłała do pompowania piłek. W dzisiejszych realiach oznacza to grube miliony euro. Ale nie miejmy złudzeń: gdyby Bednarek grał to samo, ale miał niewłaściwy PESEL, trafiłby do Premier League tylko w FM-ie, a i to na sejwie taty.

Czy Bednarek to piłkarz dla Lecha tak niezastąpiony, że Bułgarska spłynie łzami tęsknoty od pierwszego meczu? To ważny element układanki zwanej pierwszą jedenastką, ale na przykład pod względem not w zeszłym sezonie wypadł słabiej od Arajuuriego. To kolejny dowód pokazujący dobitnie, że Bednarek bije rekord, bo jest dobrym materiałem na piłkarza, a nie dlatego, że dziś samotnie robi napastnikom Stalingrad. Lech może trochę poczekać zanim trafi się kolejny stoper o takim potencjale sprzedażowym, ale czysto piłkarsko, na teraz, to człowiek do zastąpienia po prostu kimś starszym, bardziej doświadczonym, kto jest za stary by trafić do notesu skautów wielkich klubów, ale kto jest w stanie grać to samo.

Lech za jednego wychowanka wzmocnił finansowo cały kręgosłup klubu. To o wiele więcej niż mógłby dać na boisku Bednarek, choćby i w przyszłym sezonie był co tydzień piłkarzem meczu. Jeśli sprzedaż Bednarka osłabia Lecha, to tylko w takim wąskim rozumieniu, w którym Ruch osłabiałby się sprzedając Urbańczyka za sto milionów, rękę księżniczki i pół królestwa.

Jakim osłabieniem będzie strata Kownackiego? Należy mu się szacunek trybun, bo tyle meczów i bramek powinno budzić respekt, ale nie jest to napastnik, który ciągnął zespół za uszy. Jest to napastnik, który miał dobre mecze, miał bardzo dobre, ale też w niektórych był wystawiany w jedenastce przez to, że interesuje skautów, a Robak nie. PESEL wpychał go do pierwszej jedenastki, czysta patologia, z którą pewnie będziemy mieli do czynienia coraz częściej, ale co też pokazuje, że jak wartość Kownackiego na rynku jest potężna, tak wcale nie musi oznaczać potężnej pozycji w szatni czy na boisku.

Ani jeden ani drugi nie marzyli o tym, by zostać przy Bułgarskiej przez następne piętnaście lat. Trzeba ich sprzedać, bo, będąc brutalnym, z każdym rokiem tracą na wartości. Wiele bardziej – jeśli w ogóle – już tu się nie wybiją, a za chwilę PESEL przestanie być ich najlepszym kumplem, dobrym wujkiem i prywatnym Mino Raiolą w jednym. Ich strata była wliczona, wiedziano o tym doskonale, dlatego między innymi Lech tak wcześnie zrobił sześć transferów.

Zgadzam się, że w okienku transferowym ważna jest cierpliwość, szczególnie dla polskich klubów. Niejeden kozak będzie w czerwcu czekał na ofertę z mocnej ligi, a dopiero pod koniec okienka uzna, że jednak Ekstraklasa to fajna opcja. Najlepsze nazwiska, najlepsze oferty, mogą się trafić dopiero za parę tygodni, co notabene powinni zrozumieć kibice Legii, gorączkujący się brakiem ogłoszenia Messiego przy Łazienkowskiej. Ale jeśli jak Lech startujesz w pierwszej rundzie eliminacji LE i marzysz o awansie do fazy grupowej, to spieszyć się musisz. Lech to właśnie zrobił, a każdy z jego transferów na papierze wygląda solidnie, choć to też rewolucja w składzie, która jest obarczona ryzykiem chaosu. Ale przecież nawet jakby wszyscy mieli okazać się patałachami, to czy powiemy zimą: nie no, Lech zrobił błąd, powinien zatrzymać Bednarka, Kownackiego, ew. Kędziorę?

Zastanawia mnie natomiast tak duża liczba obcokrajowców przy Bułgarskiej – zupełnie niewykluczone, że zdarzy się mecz, w którym Kolejorz będzie przypominał wariację Pogoni Antoniego Ptaka. Ale co ci powie każdy działacz: obcokrajowcy są tańsi. Za tej samej klasy Polaka będziesz musiał wszystkim wokół zapłacić więcej. A przecież po coś Lech inwestuje tak mocno w akademię. Może planuje model: obcokrajowcy plus wychowankowie? To nie brzmi jak recepta pod katastrofę, ale zaznaczam – tylko spekuluję.

Spekuluję, ale przecież właśnie za sprzedaż wychowanków może zarobić niemal tyle samo, ile za wejście do Ligi Mistrzów. Tyle lat żyliśmy mitem garnca złota, który otrzyma polski klub po wyważeniu wrót do Champions League. Ta forsa miała na zawsze odmienić klub i ligowy układ sił. Tymczasem Lech tego lata może zarobić podobnie nawet, jeśli przegra z Pelister.

I jest to przykład, który idzie w Polskę, a trafia się w najlepszym możliwym momencie – gdy jak kraj długi i szeroki, kluby inwestują w szkolenie młodzieży. Kolejorz pokazał jak może to być dochodowe. Zbrojenia, armia zaciężna, co ma zrekompensować awans do Champions League? Jest inna droga, znacznie stabilniejsza, a przy okazji bardzo pożyteczna dla całego polskiego futbolu.

Przypomnijmy sobie dla kontrastu z jakiego założenia wychodził Cupiał, gdy Wisła była wizytówką nasze piłki. Wypowiedź dla Rzeczpospolitej:

– Wisła też kiedyś słynęła ze zdolnej młodzieży. I Ajax Amsterdam też. Ale czasy się zmieniły. Wyszkolenie młodego zawodnika kosztuje. A ostatecznie i tak pojawi się agent, który zamąci w głowach temu chłopcu, jego rodzicom, trenerowi i prezesowi. To ja wolę postawić na zawodnika z zagranicy, który bywa tańszy i mniej z nim kłopotu.

Cupiał zna się na robieniu pieniędzy, ale nie poprzez piłkę. Nie rozpoznał nadejścia czasów, w których jeden dobrze rokujący wychowanek jest wart na rynku więcej, niż Kosowski, Szymkowiak, Żurawski i Frankowski razem wzięci.

Tyle lat mówiło się: ciekawe co by było, gdyby Wisła weszła do LM choć raz? Co by było, gdyby sędzia nie był idiotą i uznał bramkę Penksy?

Może i tak niewiele inaczej, komet w Champions League też było sporo. Natomiast jestem przekonany, że gdyby wtedy, dwadzieścia lat temu, Cupiał rozumiał że szkolenie młodych to nie smutny obowiązek, ale potencjalna żyła złota, Wisła dzisiaj byłaby hegemonem.

***

Bardzo spodobał mi się fragment rozmowy Kuby Białka z Przemkiem Trytką.

Gdy oglądałem w pokoju polską Ekstraklasę, zawodnicy przychodzili do mnie i nie wierzyli, że to tak wygląda. Mieli przekonanie, że stadiony są podobne jak u nich.

Czasem mówili: – Załatwiaj mi transfer, pojadę tam pograć skoro jest taka otoczka!

Za chwilę zadawali jednak następne pytanie: – A ile tam można zarobić?

I gdy padała odpowiedź twierdzili, że wolą pooglądać sobie to w telewizji i zostają grać u siebie. 

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, może nawet obrazoburcze, tak nie wszyscy w Europie odliczają dni, godziny i minuty do otwierającego ligowy sezon 17/18 Wisła Płock – Lechia Gdańsk. Nie każdy Miguel z Andaluzji sprawdza na telegazecie nowinki transferowe z Nowego Sącza, a w konsekwencji wciąż nie jest powszechną wiedzą, że średnią frekwencji dobijamy do coraz mocniejszych lig europejskich, że na czwartym poziomie rozgrywkowym potrafi tydzień w tydzień zapełnić się osiemnastotysięcznik, że za parę lat pierwsza liga może mieć niemal same stadiony wysokiej jakości. Wciąż niejednemu Stefano z Neapolu będzie się chciało śmiać, gdy powiesz, że w Polsce mamy nowsze stadiony, podczas gdy to po prawda.

Ale gdy udowodnisz czarno na białym, baranieją. Co widać po przykładzie kumpli Trytki, to że ta otoczka jest ważna. Każdy piłkarz chce grać na wielkim stadionie dla tysięcy fanów, czując, że to całe jego kopanie ma sens. Nie zawsze ma, jeśli piątą kolejkę z rzędu jesteś w stanie policzyć kibiców na trybunach.

Oczywiście znacznie więcej lig przewyższamy infrastrukturą stadionów, niż oferowanymi pieniędzmi, i w tej drugiej kwestii do pierwszej dziesiątki raczej prędko nie będziemy należeć. W ostatecznym rozrachunku niejeden – może nawet większość – powie, że fajnie byłoby  zagrać dla dwudziestu tysięcy widzów, ale jeszcze fajniej mieć lepsze pieniądze, nawet jeśli odbierane za grę na arenie pamiętającej uroczystości związane ze śmiercią Stalina. Niemniej atutu infrastruktury nie można lekceważyć, co pokazują sami piłkarze z innych krajów.

To tak jak to, co słyszałem o zatrudnieniu Bjelicy. Podobno w pierwszej chwili myślał: polska liga? Nie no, słaba. Raczej nie. A potem przyjechał, zobaczył stadion na własne oczy, zobaczył jaką w regonie firmą jest Lech, jak opakowana jest Ekstraklasa.

I wiedział, że Polska, Poznań, to miejsce, w którym warto być.

Leszek Milewski

Napisz autorowi “Milewski słabnie”

redakcja

Opublikowane 29.06.2017 12:42 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Magiczna główka van Persiego, a może niesamowity rzut wolny Zidane’a?

We wczorajszym głosowaniu na “Bramę dnia” zatriumfował Luis Figo za sprawą swego niezapomnianego trafienia przeciwko Anglii na Euro 2000. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo wspominki z innych wielkich imprez. Cofniemy się do mistrzostw Europy w Portugalii, gdzie dokładnie przed siedemnastoma laty Zinedine Zidane wyrwał zwycięstwo z gardła Anglików, a także […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Magiczna główka van Persiego, a może niesamowity rzut wolny Zidane’a?

We wczorajszym głosowaniu na “Bramę dnia” zatriumfował Luis Figo za sprawą swego niezapomnianego trafienia przeciwko Anglii na Euro 2000. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo wspominki z innych wielkich imprez. Cofniemy się do mistrzostw Europy w Portugalii, gdzie dokładnie przed siedemnastoma laty Zinedine Zidane wyrwał zwycięstwo z gardła Anglików, a także […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Liczba komentarzy: 68
Subscribe
Powiadom o
guest
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leftt
leftt (@leftt)
3 lat temu

Milewski nie słabnie, wręcz przeciwnie. Myślę, że powiedzenie “zrobić napastnikowi Staliningrad” ma przed sobą zawrotną karierę.

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły (@zbanowany_banan)
3 lat temu
Reply to  leftt

Czekamy teraz, aż wymyśli adekwatne porównanie do bitwy na łuku kurskim – najlepiej w odniesieniu do TVP.

Czarna Morda
Czarna Morda (@rogacz73)
3 lat temu
Reply to  leftt

Panie Milewski, jest Pan naprawdę znawcą pióra i to nie tylko dlatego, że tak ładnie Pan napisał o Lechu. Paradoksalnie cała Polska potrzebuje sukcesu Lecha bo jak się okaże, że ta droga jest słuszna to wszystkie polskie kluby rzucą się na szkolenie zamiast przepieprzania budżetu na parodystów, postawią na skauting … stabilne kluby, dobre szkolenie, dobre wyszukiwanie graczy, rewelacyjne stadiony i otoczka. Legia została właśnie szumnie kolejny raz mistrzem juniorów starszych, hegemon tylko trzeba podkreślić wyraźnie, że rywalizowali z Lechitami o rok-dwa młodszymi, pierwsza klasa liceum a maturzyści to jednak różnica.
Nie powiem bo rozmach Legii z ostatnich lat ma swój urok ale postawa Lecha jest pożyteczniejsza bo rozpasaniem się jeszcze zdążymy pocieszyć a na dzisiaj przyda nam się więcej pracy organicznej tak po …
I pozdrowienia dla Miłosza Kozaka co to uciekł z Lecha ze strachu przed maturą.

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu
Reply to  Czarna Morda

tak jest pozdro dla Miłosza 😀

blazej przybylowicz
blazej przybylowicz (@blazej-przybylowicz)
3 lat temu
Reply to  leftt

ekhm… powinno być “Stalingrad”.
ale poza tym to sama prawda.

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

chiba nie zrozumiales specjalnej zabawy tym slowem / nazwa wlasna, ale to nic.

blazej przybylowicz
blazej przybylowicz (@blazej-przybylowicz)
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

poprawione, więc chyba jednak nie, choć faktycznie gdy pisałem to się zastanawiałem, czy zasugerował się pisownią podobnego w gruncie rzeczy Kaliningradu, czy może specjanie przekręcił. Niemniej autor ma ewidentnie lekkie pióro.

zamocny
zamocny (@zamocny)
3 lat temu

dlatego polskie kluby powinny się za wszelką cenę piąć w rankingu uefa. nasze miejsce jest w pierwszej 15 abyśmy mogli wystawiać 2 ekipy w eliminacjach i mieć jedną z gwarancją w fazie grupowej ligi europy. szkoda wypuszczać tych młodych chłopaczków tak szybko, lepiej ich potrzymać aż będą warci 2 razy tyle i się bardziej ograją z lepszymi przeciwnikami. dlatego ten awans jest tak istotny moim zdaniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  zamocny

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  zamocny

Herbata nie robi się słodsza od samego mieszania. Eklapa nie zrobi się lepsza przez sam fakt, że 2-3 ekipy będą grały w Europie. Popatrz na Holendrów jak im liga oklapła.

Myślisz, że Lewy mógł się dalej rozwijać w Polsce grając przeciwko jakimś Wiluszom czy grając z Trałkami?

Polska liga była, jest i będzie zawsze ligą 2.sortu (czasowo nawet 3.sortu). Do top 8 nie ma startu. Jak ktoś ma talent i głowę na karku to po max 3 sezonach powinien wyjechać. Nawet w 2.Bundeslidze łatwiej się rozwijać niż u nas (lepsi przeciwnicy, lepsi partnerzy, a trenerzy to niebo a ziemia).

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

niestety racja Miszczu, dopuki polski portfel jest okolo 3/4 mniejszy od zachodniego to nie przeskoczymy pewnego pulapu.
Pozostalo narazie isc droga Chorwatow czy Serbow, lacha na puchary, mlodych promowac i trzepac hajs. Ale moze sie myle, moze klubom uda sie cos osiagnac na obu polach sportowym i biznesowym.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

Skad dziwny pomysl ze Chorwaci klada lache na puchary?? A Serbowie sa po prostu slabiutcy i tyle, oni chca bardzo w tych pucharach istniec

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

Treść usunięta

zamocny
zamocny (@zamocny)
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

holendrom oklapla, bo sie ze szkoleniem troche zapuscili. chociaz i tak sa do przodu w stosunku do nas. ale za pare lat jak zaczeli reformowac to wroca na dawne tory, tak jak belgowie, ktorzy mieli swoja dekade wstydu.
generalnie nie chodzi mi o to zeby za wszelka cene trzymac super talenciakow do 22-24 lat, bo niektorzy sa na tyle ogarnieci sportowo i mentalnie, ze moga majac 18 lat wyjechac i sobie poradza. wlasnie chodzi o to, zeby polska ekstraklasa weszla na poziom ligi 2 sortu i byla nie dosc, ze atrakcyjna trampolina dalej to jeszcze stanowila alternatywe dla mlodych do ogrywania sie zamiast siedzenia na lawce w topowych ligach. a teraz chociazby wielu woli jechac tam i nie grac, bo jak sami mowia treningi im duzo wiecej daja. chodzi mi o pilkarzy dobrych, ale nie perelki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Treść usunięta

bogart1981
bogart1981 (@bogart1981)
3 lat temu

Skoro takie podniecenie transferem J.B to może kurcze kilka zdań o dzisiejszym meczu Lecha w LE? Żeby nie było,mieszkaniec stolicy,ale trzymam kciuki za Lecha i Jagę. Opierdzielcie tych pasterzy,rybaków,studentów itp.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bogart1981

Treść usunięta

bogart1981
bogart1981 (@bogart1981)
3 lat temu

Wow! Celebryta weszlo odpisuje na mój post-będę pić przez tydzień:) Ja naprawdę trzymam kciuki za Lecha i Jagę a,że mam “w poważaniu”ich przeciwników to chyba dobrze…

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu
Reply to  bogart1981

zazdrosny jestem

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu
Reply to  bogart1981

Buszewskiej nie słuchaj bo to pajac. JA Poznaniak dziękuję i za LEgię też w LM trzymam kciuki! Trzeba nabić punktów ile wlezie

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu
Reply to  bogart1981

Ja z przyjemnością także odpiszę na Twój post. BTW. jest transmisja?

Pradella
Pradella (@bparuzel)
3 lat temu

Bardzo dobry felieton

tajner
tajner (@tajner)
3 lat temu

Jedyne co mi się nie podoba w tym tekście, to powielanie bzdury o “wciskaniu Kownackiego do składu, bo skauci go oglądają”. Leszek, następnym razem proszę się dokładniej przygotować, zamiast powtarzać głupoty. Ogólny obraz tekstu jak najbardziej pozytywny, ciekawe spostrzeżenia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  tajner

Treść usunięta

piotrz
piotrz (@piotrz)
3 lat temu

Hmm. Cały felieton na potwierdzenie wpisu na twitterze Stanowskiego o wieku i cenie piłkarza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  piotrz

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu

Tyle możecie dostać co najwyżej od pasterzy lub mieszkańców islandzkiej wioski rybackiej której nazwy nie pamiętam.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Lubisz lizać, brawo – ale nie sądź innych po sobie.

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu

Dobra, przestań się silić i wypisywać wyd|_|mane głupoty i napisz zwięźle jak bardzo odjechaliście Legii. Jak bardzo?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  Grandal

Ale tej jedenastce na mistrza czy wicemistrza?

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu

Warto dodać , że wcześniej ukradliście Bielika Górnikowi Konin hahaha ale ty jesteś pojebana 🙂

Przemysław Kow.
Przemysław Kow. (@syfowy-przemek)
3 lat temu
Reply to  Krzysiek111

W Wlkp Kolejorz jest święty i niemal naturalne jest, że mniejsze kluby są jak dostarczający tlenu Lechowi.

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

sila tej lechowskiej akademii i jej prezencja moze troche ucierpiec, jesli dzis bedzie slabo.
Poza tym wole kase z LM niz z tranfseru mlodego na lawke w PL. Kasa ta sama, ale jednak w pilce chiba nie chodzi o to tylko.
Ja wiem, Janeczko, ze ty tylko spiski, kretactwa i waleczki lubisz najbardziej, ale meczyk obejrzyc sobie w fazie grupowej LM lub LE, to jednak jest przyjemnosc. Wiem, wiem, (OB)Lech nie daje za czesto, trzeba szukac ekscytacji gdzie indziej.

Nie mniej powodzenia dzis, oby udalo sie wypromocac chocby Gumnego na LE i przytulic sianka zima 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

Treść usunięta

Belser
Belser (@belser)
3 lat temu

Budżet Legii na dzień dzisiejszy oscyluje w granicach 70 mln Euro. Budżet ten został zbudowany głównie na sukcesach ostatnich lat, transferach oraz regularnej grze w Europejskich pucharach. Budżet lecha na dzień dzisiejszy po transferach młodych piłkarzy będzie wynosić około 27-35 mln Euro. Lech w tym czasie zdołał dostać w cymbał od Islandczyków, Litwinów, drużyny z 1 i 2 ligi Polskiej,. Zdołał także regularnie przegrywać walkę o mistrzostwo poza jednym wyjątkiem oraz walkę o Puchar Polski. Bilans od 2012 roku (od czasu kiedy fundusze Legii znacząco zaczęły wzrastać) to 4>1 Mistrzostwa Polski. 4>0 Puchar Polski. Udział w fazie grupowej LE 4>1. Udział w fazie grupowej LM 1>0. 1/16 LE 3>0. Legia w tym czasie na transferach zarobiła 36.14 mln Euro. Lech w tym czasie na transferach zarobił (w przypadku sprzedaży bednarka za 6.5 mln jurków) 24.71 mln Euro. Reasumując 36.14 mln Euro > 24.71 mln Euro. Lech nie brudząc sobie zanadto rąk co roku dostaje od Legii w cymbał na każdym szczeblu, czy to sportowym, czy też finansowym kończąc na organizacyjnym. Zakompleksione pyry z poznania niech teraz dadzą głos wobec tego. 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Belser

Treść usunięta

Belser
Belser (@belser)
3 lat temu

Mocny argument jak na zakompleksioną amebę umysłową. 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Belser

Treść usunięta

Belser
Belser (@belser)
3 lat temu

Sumy transferów wziąłem z transfermarkt’u. Jeżeli potrafisz dodawać to sama możesz sobie to sprawdzić i nie musisz “wierzyć mi na słowo”. Oczywiście sędziowie pomagają tylko Legii a 15 klubów w ekstraklasie jest świętych. Z mentalnością wiecznie pokrzywdzonego reszta klubów z naszej ligi nigdy nic nie osiągnie w Europie. Nie mówiąc nic już o lidze która została zdominowana przez Legię. 😀

areq
areq (@areq)
3 lat temu
Reply to  Belser

Zobaczymy jak wyp…lą HGW, która “kupuje”sobie głosy kibiców…w Poznaniu też był swego czasu Grobelny z kumplami, któru myślał że jest wieczny bo sprzyjał kibolom.Gościu znikł i od tego czasu kasa z miasta ciut ograniczona:)W związku z tym, iż w Wawie znajduje sie 70% siedzib dużych zagranicznych korporacji,czytaj-potencjalnych sponsorów-ten klub nie powinien się bać takiego Lecha czy Jagi , a jak pokazał finisz ligi Prezes Mioduski musiał prawie pampersa.zmieniać po przedłużeniu czasu w Białymstoku:)Tacy w gębie mocni jesteście.a ch..ja bez Przesmyckiego byście ugrali.Cała piłkarska Polska o tym wie, co pokazał sondaż na ostaniej gali nc+

Belser
Belser (@belser)
3 lat temu
Reply to  areq

Idąc tym tokiem rozumowania nie byłoby skompromitowania się w finale PP, gdyż lechuś odpadłby już z wisłą. 🙂 Legia jako jedyny klub w ekstraklasie co sezon walczy na każdym froncie i nie podkłada się (Liga, Puchar Polski, Europejskie Puchary). Gdyby tak tylko skupić się na lidze, to nie byłoby żadnych emocji dla fanbojów z innych miast. 🙂 Zamiast przyznać się, że jest się słabszym to doszukujecie się spisków. Tak robią tylko ludzie słabi. 🙂 Zresztą niektórzy już chyba zapomnieli zielonego stolika z 93, a tak wyrywają się mocno. 🙂

ElTomas
ElTomas (@eltomas)
3 lat temu

No to teraz nie pozostaje nic innego jak pokazać tę piękną otoczkę, pełne stadiony i infrastrukturę na najwyższym poziomie jakiemuś poważnemu, zagranicznemu inwestorowi… Wtedy kasa na pensje też się znajdzie.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu

Panie Leszku krótko: Świetny artykuł!

Tylko cholera apetytu narobiłeś na więcej 😉

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
3 lat temu

te stadiony faktycznie mamy super tylko moim zdaniem są za duże i nawet przy sporej frekwencji świecą pustkami co widać chociażby na Lechii gdzie nawet 20tys na meczu robi kiepskie wrażenie. Moim zdaniem tak to powinno wyglądać;
-Legia stadion akuratni
-Jagiellonia 17tys
-Górnik Zabrze 19tys
-Korona 12tys
-Piast 5tys
-Śląsk 17tys
-Wisła Płock 7tys
-Pogoń 17tys
-Sandecja 8tys
-Wisła 22tys
-Arka akuratni
-Lech 32tys
-Zagłębie 8tys
-Cracovia akuratni
-Brukbet akuratni
-Lechia22tys
Wydaję mi się że gdyby stadiony były pełne co kolejkę to jeszcze lepiej postrzegano by Ekstraklasę, towar deficytowy jest zawsze bardziej pożądany, a ile kasy zaoszczędzono by na budowie i utrzymaniu tych obiektów to już w ogóle nie mówię, ale niestety to tylko takie moje fantasmagorie. Wrzucajcie swoje typy

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu
Reply to  Habanero

spadl Gornik Leczna, weszla Sandecja, frekfencja srednia raczej nie wzrosnie.
Spadl Ruch, wszedl Gornik Z. tu raczej bedzie poprawa. ale przesadnie na jakies wielkie wzrosty bym nie liczyl,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Habanero

Treść usunięta

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
3 lat temu

Pogoń ma obecnie stary stadion ale jest to duże miasto w dodatku nic tam innego w regionie nie ma. Pamiętam nie takie dawne czasy kiedy była tam prawie najwyższa frekwencja w lidze, po zastanowieniu może zjechałbym do 14tys

GeeN
GeeN (@geen)
3 lat temu
Reply to  Habanero

Kompletnie nie konsekwentne te twoje wyliczenia i liczby, powiem dosadniej, z dupy:

Frekwencja Lechii jest większa o prawie 3 500 niż ta z Reymonta a stadiony proponujesz o tym samym gabarycie. Wychodzi, średnio prawie 10 000 wolnych krzesełek na stadionie w Krakowie, jak to ma się do twojej tezy?
Na Lecha przychodzi średnio ok. 2000 więcej niż w Gdańsku ale już stadion proponujesz im o 10 000 miejsc większy. Na Legię przychodzi o 1000 ludzi więcej niż w Poznaniu ale co to dla Ciebie, w stolicy mają stadion “akuratny”.

I jeszcze parę kwiatków:
-Pogoń 17tys – 5 800 ich średnia w tym sezonie – po co według Ciebie tam potrzebny 3 razy większy stadion?
-Sandecja 8tys – hmm – jak uzbierają średnią w okolicach 3 000 będzie sukces ale stadion proponujesz pokaźny
-Arka akuratni – srednia 7 700 – tu akceptujesz wypełnienie trybu w 50%
-Śląsk 17tys – tu też mieści Ci się w ramach swojej tezy wypełnienie stadionu w granicach 50% ?

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
3 lat temu
Reply to  GeeN

do Pogoni się odniosłem z Sandecją faktycznie przesadziłem myślałem, że to większe miasto 4tys byłoby ok Arka myślałem że ma mniejszy stadion ale widze że 15 tys to faktycznie za dużo 10 byłaby ok, ale tezy o stadionie Śląska będę bronił, oczywiście biorąc pod uwagę ostatni sezon to adekwatny byłby pewnie dla nich stadion w Niecieczy, ale miasto,oraz klub o takim potencjale myślę że spokojnie stać na wypełnianie 17 tys. Wiadomo jakby brać pod uwagę tylko ostatni sezon to wystarczyłoby jedynie spojrzeć na frekwencję jaką miały kluby w poprzednich rozgrywkach, ale stadiony buduje się na lata i trzeba oceniać potencjał kibicowski. Co do Lechii i Lecha może w tym sezonie frekwencja była zbliżona, ale trzeba pamiętać, że Lechia (klub z niewielką liczbą sukcesów w skali kraju) nigdy nie była tak blisko mistrzostwa Polski, co za tym idzie frekwencja musiała być wysoka, uważam jednak, że potencjał kibicowski w Poznaniu jest większy

Yakupsky
Yakupsky (@yakupsky)
3 lat temu

Zidanes y Kędziores

szuwarek
szuwarek (@szuwarek)
3 lat temu

A dziś w Łodzi taka sytuacja
Rano Kuba wstaje z łóżka obowiązkowo prawą nogą… patrzy!!!! nie dowierza… przeciera oczy ze zdumienia!!!!! szypie się w nogę… nie to nie sen…a tam stoi nowiuśka NOWA TRYBUNA na stadionie w Łodzi przy ul Al Unii!!!
Myśli sobie: A Chuj!!!! głosuję w następnych wyborach na panią Hankę

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Myślę, że Mioduski podążą tą drogą. Trafnie zdiagdnozował, że piłka w europie podzieliła się na dwie prędkości, jak nie trzy albo cztery. To nie tylko problem polskich klubów ale też holederskich, portugalskich, belgijskich itd. Nie ma szans rywalizować z machinami marketigowo-finansowymi typu Real, Barca, Bayern. Bez szans. Szkolić, produkować piłkarzy, sprzedawać, to jest optymalny plan na zdrowe funkcjonowanie klubu w otaczających realiach. Mioduski mówi: akademia, akademia i jeszcze raz akademia. Boguś tego nie widzi, więc nic dziwnego, że nie jest im po drodze. Boguś kupi, zrobi majstra i wszyscy go kochają. A kogo sprzedać z tych mistrzów? Malarza, Pazdana, Dzidzie, Hlouska? Lepiej Bednarka…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bastion79

Treść usunięta

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Nie wypada napisać: dziwki, koks, tajski boks. Wszyscy szczęśliwi. Menago, agencję, fundusze, zawodnicy, tylko klubu nie stać żeby zapłacić bańkę albo dwie za transfer.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bastion79

Treść usunięta

lubie mezo
lubie mezo (@xrue213)
3 lat temu

Z ekstraklasą trochę jak z dzisiejszym artykułem Milewskiego – ładna otoczka, ale treści mało.

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert (@janusz)
3 lat temu

Co do Bednarka pełna zgoda, bo gra obrońcy tak bardzo nie rzuca się w oczy – Lech musiałby w przyszłym sezonie zanotować 25 czystych kont, żeby Janek poszedł za jeszcze większą kwotę. Natomiast z teorią odnośnie Kownackiego nie do końca się zgodzę – ma duży potencjał, co jeśli nabrałby masy mięśniowej i w przyszłym sezonie zostałby królem strzelców, pomagając Lechowi zdetronizować Legię? W przypadku takiego scenariusza nie dość, że jego sprzedaż teraz okazałaby się osłabieniem, to w dodatku na pewno po tak dobrym sezonie mógłby być wart dwa razy więcej. Z punktu widzenia felietonisty Weszło łatwo napisać “a chuj, sprzedawać ich”, jednak z gabinetu prezesa czy dyrektora sportowego optyka się trochę zmienia i nie wszystko jest wyłącznie czarne lub białe.

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu
Reply to  Janusz Ekspert

Odważna teoria. Sprzedawałbym. Obiecuję dziesięć bramek – kończy na dwóch i pół. Zagra dwa dobre mecze i zjazd do gabinetu leczyć kontuzję. Głowa nie pracuję, mówią, że sodówka. Nie rokuje.

areq
areq (@areq)
3 lat temu

Oj Panie Leszku.Sam bym lepiej tego nie ujął:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

pep pep
pep pep (@pep-pep)
3 lat temu

Można się zgodzić i zarazem nie zgodzić. Oczywiście, że sam czynnik wieku z każdym okienkiem tracił by na wadze przy wycenie Bednarka i Kownackiego.
Jednak o ile wartość Bednarka w polskiej lidze dobiła do ściany na 99 % nawet gdyby stal sie potem nr 1 całej ligi (kwestia pozycji, rok starszy od Kownackiego, a ten jeden procent to byłby ewentualny mało realny błysk w podstawowej ,,11″ kadry A na Mś), to u Kownackiego nie można by tego przesądzać. Można sobie wyobrazić, że on akurat przy swoim potencjale doznał w nowym sezonie takiego radykalnego progresu formy i zdrowia, że mógłby np zdobyć 30 goli w Lechu w sezonie, zadebiutować i pograć w kadrze choć z ławki i wartość mogła jego realnie mogłaby się nawet zwielokrotnić pomimo ,,zestarzenia” o rok (pomijam tu czynnik długości kontraktu). Błędne jest bowiem założenie wyjściowe, że 20 letni zawodnik w następnym sezonie zagra na poziom ie zbliżonym do tego z poprzedniego. To jest ten wiek, w którym radykalne progresy formy się zdarzają najczęściej
A poza tym- Kownacki w ostatnim sezonie wcale nie był słabszy od Robaka, a przynajmniej potrzebował mniej od niego minut do strzelenia gola z gry. Oczywiście każdy ma inne walory i wady , ale dla mniej raczej dziwne było to, że Robak odzyskał miejsce w 11 na wiosnę.

Skromny
Skromny (@jarek-konieczny)
3 lat temu

Panie Milewski,kolejny,ba poraz enty kiepski artykul.Jednak potrafi Pan podpisac sie pod swoimi artykulami .Szczerze malo tu wiedzy,bardziej swoje interpetacje,tego nikt Panu nie broni,ale metorytycznie strasznie slabo.Jednak,poczytam Pana teksty bo szanuje ludzi ktorzy potrafia sie podpisac i bronic swoich racji.

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
3 lat temu

Pamiętam jak Boruc pojechał w Włoch (grał we Fiorentinie) i później w wywiadzie mówił w ten deseń “No jechałem do Serie A, wielka liga, ale to od wewnątrz wygląda już inaczej, bo owszem są wielkie stadiony, ale mniejsze kluby mają obiekty wyglądające jak polska 3 liga, stare, nieduże i zaniedbane, to mnie najbardziej zdziwiło we Włoszech” a to było koło 2011, teraz nasza infrastruktura jest jeszcze lepsza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Suche Info
14.06.2021

Marko Arnautović może wrócić do Europy

Pewne jest jedno: każda bramka strzelona na wielkim turnieju zwraca uwagę wielu klubów na całym świecie. W przypadku młodszych zawodników podbija wartość, a tym starszym może dać bilecik do fajnego klubu na ostatnie lata kariery. Tak właśnie może być z Arnautoviciem, który wczoraj strzelił gola Macedonii. Dzisiaj pojawiają się plotki, jakoby 32-latek miał wrócić z […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Eriksen przemówił! “Nie poddam się, dziękuje wam”

Wiadomo, co stało się z Eriksenem, więc nie będziemy się powtarzać. Teraz istotne jest to, jakie sygnały dobiegają z otoczenia samego piłkarza. A raczej konkretnie z jego ust. Duńczyk podzielił się krótkim komunikatem ze światem, zapewniając, że czuje się lepiej. Jego agent mówi, że piłkarz Interu chce sprężyć się z badaniami, żeby wrócić do kibicowania […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Przewidywane składy na mecz Polski ze Słowacją

Dzisiaj wielki dzień dla reprezentacji Polski. Zaczynamy turniej Euro 2020, a w związku z tym jeszcze przed meczem będziemy emocjonować się tym, jaki skład pośle do boju trener Sousa. Według “Przeglądu Sportowego” będziemy ustawieni naprawdę ofensywnie. Dwóch napastnik, jeden skrzydłowy na wahadle. Ogień. Przewidywane składy według „Przeglądu Sportowego”: POLSKA: Szczęsny; Jóźwiak, Bednarek, Glik, Bereszyński, Rybus, Krychowiak, […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Blind: – Sytuacja z Eriksenem miała na mnie kolosalny wpływ

Dwa lata temu u Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Po odpowiedniej terapii 31-latek otrzymał od lekarzy zgodę na dalszą grę, ale w sierpniu zeszłego roku zasłabł podczas meczu towarzyskiego między Ajaksem a Herthą BSC. Udało mu się znów wrócić do gry, ale obrazki w meczu Danii z Finlandią przywołały Holendrowi najgorsze wspomnienia. – To, co […]
14.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Dariusz Skrzypczak dołącza do sztabu Rakowa

Raków Częstochowa oficjalnie przedstawił dziś nowego asystenta Marka Papszuna. Został nim były szkoleniowiec m.in. Stali Mielec – Dariusz Skrzypczak. 53-letni trener będzie odpowiedzialny za indywidualną pracę z piłkarzami. Dariusz Skrzypczak przez wiele lat zbierał trenerskie szlify w Szwajcarii, w której to występował jako piłkarz: FC Aarau, FC Hochdorf i FC Lagenthal. W 2019 roku trafił […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Jerzy Dudek: Łudzę się, że Paulo Sousa ma rację

Były reprezentant Polski jest pełen obawy przed jutrzejszym spotkaniem ze Słowacją. W rozmowie z interia.pl w krytyczny tonie wypowiedział się na temat planów i koncepcji Paulo Sousy. Jerzy Dudek uważa, że polski zespół nie rozumie intencji obecnego selekcjonera. Przede wszystkim martwi go postawa defensywy.  Uczestnik mistrzostw Świata w 2002 r. nie jest przekonany co do […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

To już pewne. Piotr Jawny nowym trenerem Podbeskidzia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pożegnali się dzisiaj z zespołem rezerw Śląska Wrocław. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2. ligi mówiło się, że ten duet trenerski jest poważnie rozważany w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Według naszych informacji wszystko zostało już dopięte. Osoby decyzyjne w ekipie spadkowicza Ekstraklasy potwierdziły, że obaj panowie będą prowadzili drużynę “Górali” od sezonu 2021/2022. […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Marcelo trafi do Leeds United?

Coraz więcej wskazuje na to, że Marcelo latem opuści Real Madryt. Według doniesień angielskich mediów, zatrudnieniem doświadczonego Brazylijczyka są zainteresowane dwa kluby z Premier League. Co ciekawe, nie chodzi o żadną z topowych ekip angielskiej ekstraklasy. Do wyścigu po zatrudnienie Marcelo stanęły jak na razie Everton oraz Leeds United. Byłby to spory zjazd dla 58-krotnego […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Wielki powrót Buffona do Parmy?

Gianluigi Buffon rozstał się z Juventusem, ale nie ma zamiaru kończyć kariery. Jak poinformował Fabrizio Romano, 43-latek jest blisko powrotu do Parmy. Dzisiaj włoskiego golkipera kojarzy się już głównie ze “Starą Damą”, ale Buffon w Parmie spędził pierwszy etap swojej szokująco długiej kariery i to właśnie w tym klubie się wypromował. Do pierwszej drużyny Gialloblu […]
13.06.2021