post

Opublikowane 12.05.2017 10:28 przez

redakcja

O Waldemarze Sobocie ostatnimi czasy zrobiło się bardzo cicho. Jeśli popatrzyć tylko w jego statystyki, można by dojść do wniosku, że przegrywa życie i powinien na poważnie przemyśleć powrót do kraju. Prawda wygląda jednak inaczej – Sobota gra w niecodziennym klubie o ogromnym zapleczu kibicowskim, jego drużyna potrafi grać w piłkę (nawet jeśli przez większość sezonu była w dołku), a brak liczb wynika z tego, że zmieniła się jego rola na boisku. Zresztą, Sobota gra w St. Pauli najwięcej minut spośród wszystkich zawodników, a niemiecka prasa analizując, czy drużyna z Hamburga się utrzyma, to właśnie Polaka wskazała jako jej największą nadzieję. Dlaczego Sobocie nie wyszło w Brugii? Czemu jego charakter mu przeszkadza w karierze? Czy da się normalnie funkcjonować w drużynie mając problemy z aklimatyzacją? Spotkałem się z Waldkiem Sobotą przy okazji reportażu o St. Pauli i porozmawialiśmy o tym, co się u niego w ogóle się dzieje.

Co słychać? Zdajesz sobie sprawę, że w Polsce kompletnie zniknąłeś z radarów?

Może tak jest to odbierane, ale uwierz, czuję się szczęśliwy tu gdzie jestem. Dla mnie zawsze najważniejsze było granie, by mieć jak najwięcej minut na boisku. A że zainteresowanie mną osobą jest mniejsze? Nigdy nie stałem w pierwszym rzędzie, więc w ogóle nie odczuwam, by mi czegoś brakowało. Zainteresowanie nie jest zbyt wielkie, ale jeśli ktoś – jak ty – chce się ze mną umówić na wywiad, to nigdy nie odmawiam.

Ludzie nie śledzą 2. Bundesligi i trochę myślą, że przegrywasz życie.

Nie zgadzam się, nie powinniśmy generalizować, moim zdaniem zainteresowanie tą ligą jest dość duże. Poza tym ja jeszcze będąc w Polsce także śledziłem 2. Bundesligę regularnie.

Naprawdę?

Tak, na Eurosporcie w poniedziałek leciała Ekstraklasa, a później już nie było żadnych innych meczów, więc odpalałem 2. Bundesligę. Ja mam bardzo dobre zdanie o tej lidze i każdy, kto się nią interesuje, śledzi, wie, że to nie są przypadkowe rozgrywki.

Mówi się, że to najlepsza liga spośród drugich lig.

Zgadzam sie w stu procentach. Praktycznie w każdym zespole są zawodnicy, którzy ocierają się o reprezentację. Większość klubów całkiem niedawno była jeszcze w 1. Bundeslidze. Niejeden zmieniłby zdanie o tej lidze, gdyby się bliżej zainteresował. U nas w klubie gra na przykład Mats Möller Daehli, który jest etatowym reprezentantem Norwegii. Ze mnie są tu także bardzo zadowoleni – i trener, i kibice. Na początku byłem wypożyczony na pół roku i wypożyczenie zostało przedłużone o kolejny rok, a później z kolei wykupili mnie na dwa lata. Trudno o lepszy znak, że jest dobrze.

Z drugiej strony – niby grasz regularnie, ale niewiele z tego wynika, bo liczby jak na ofensywnego zawodnika masz mizerne.

Może na pierwszy rzut oka czarno-biała statystyka tak wygląda, ale ja za piękne oczy nie gram. Nawet jeśli czasem brakuje mi liczb, trener ma do mnie zaufanie i skoro gram w tym sezonie najwięcej minut z całego zespołu, to coś chyba tej drużynie daję. Ostatnio zmieniliśmy taktykę i przed każdym meczem mówimy sobie, że najważniejsze jest zero z tyłu. Często mam przez to sytuacje, że brakuje mnie z przodu, bo priorytetem jest zabezpieczenie strony. Jestem tego świadomy, że moje największe walory jak szybkość, drybling, asysty, indywidualne akcje i mogę to pokazać głównie w ofensywie. Ale ja jestem częścią drużyny, priorytetem jest sukces całego zespołu i potrafię cieszyć się z meczów, w których nie straciliśmy gola. Musieliśmy zmienić koncepcję, bo gdy powiedzieliśmy sobie, że chcemy grać atrakcyjną piłkę, to wyszło nam tak, że po pół roku skończyliśmy na ostatnim miejscu z 11 punktami.

waldemar-sobota-hat-wort-gehalten

Pojawiają się głosy, że powinieneś dać sobie spokój i wracać do Polski, ale popatrzyłem wczoraj na stadion, atmosferę, twoją grę, poziom i myślę sobie, że to kompletne bzdury.

Cieszę się, że mogłeś to zobaczyć na żywo, bo naprawdę to klub, który polecałbym każdemu piłkarzowi w Polsce. Atmosfera kapitalna, klub poukładany, jako drużyna dobrze funkcjonujemy. Jak mówię – jestem szczęśliwy z tego, że tutaj jestem. Jeśli mam być szczery, podczas mojego pobytu tutaj ani razu nie zastanawiałem i nie zastanawiam się, czy mam wracać do Polski. Przychodząc tu wiedziałem, że St. Pauli to w Niemczech kultowy klub. Byłem po gorszym okresie w Belgii, pojawiła się opcja 2. Bundesligi – jakieś ryzyko podejmowałem, bo gdy przychodziłem, byliśmy na ostatnim miejscu w tabeli, ale z drugiej strony od zawsze mówiłem, że celuję w niemiecką piłkę. Po rozmowie z trenerem stwierdziłem, że to będzie dobry ruch.

A propos – ile razy trener podczas tego sezonu zdążyłby już wylecieć w Polsce?

No, na pewno by go już nie było. W pierwszej rundzie zdobyliśmy 11 punktów. Po pierwszych 10 kolejkach mieliśmy ich tylko pięć. Ostatnie miejsce, murowany kandydat do spadku. Klub zaufał i został za to wynagrodzony, bo teraz jesteśmy już na ósmym miejscu. Nie ma nerwówki. Wśród kibiców jest wielu, którym oczywiście zależy na dobrym wyniku, ale duża grupa przychodzi wyłącznie dla klubu i miejsce w tabeli jest sprawą drugorzędną. Poniekąd to dla mnie nowość. Jeżeli po dziesięciu kolejkach w Polsce miałbyś pięć punktów, pewnie znaleźliby się kibice, którzy na ulicy potrafiliby ci przekazać dość dosadnie, co o tobie myślą. Tutaj były raczej słowa otuchy. Nawet jeśli wyczuwałeś u kogoś złość, słyszałeś, że wyjdziemy z tego razem.

Nie wolałbyś być jednak wygwizdany? Czasem wiesz, że zawaliłeś i potrzebujesz jakiegoś bodźca.

Wiadomo, w końcówce poprzedniej rundy po przegranych spotkaniach, w których nie było zaangażowania, czasami pojawiały się jakieś pojedyncze gesty niezadowolenia. Może nie z wyniku, ale z tego, że nie wkładamy serducha. Pamiętam, że w Śląsku mieliśmy parę rozmów motywacyjnych z kibicami, mimo że były to przecież bardzo udane lata. Od 3-4 spotkań nie potrafiliśmy wygrać – niezadowolenie było od razu. W Belgii też miałem taką sytuację krótko po moim przyjściu, gdy kibice przyszli tłumnie na trening. Do mnie większych pretensji nie mieli, bo ja byłem w klubie dopiero miesiąc. Wiadomo, że jest to motywujące…

A nie paraliżujące?

Motywujące, bo to były okresy, kiedy walczyliśmy o mistrzostwo. Kibice chcieli zaznaczyć, że może wydarzyć się coś historycznego. Nie było tak, że walczyliśmy o spadek.

O, pojechałeś Smudą!

(śmiech) O utrzymanie!

Luz, od kiedy Smuda zaczął walczyć o spadek wszyscy się mylą.

Czytałem właśnie to ostatnio i chyba zostało mi w pamięci. Tak czy inaczej – to były takie rozmowy, które miały pokazać nam, że gramy o coś historycznego. W Belgii od jedenastu lat nie zdobyli mistrzostwa, szmat czasu, presja była ogromna. Mówili nam „teraz albo nigdy”. Ale taka presja raczej mobilizuje.

hamburgs-cenk-sahin-v-li-n-re-kyoung-rok-choi-und-hamburgs-waldemar-sobota-beim-torjubel-

Utożsamiasz się z ideologią St. Pauli?

Z tym, że każdy człowiek jest równy? Oczywiście, że się pod tym podpisuję. Nie mogę oceniać kogoś z powodu tego jak się ubiera czy wygląda. Jego życie, ma prawo o nim decydować. O względach politycznych nie chcę się wypowiadać.

Zawsze komuś podpadniesz.

Wiadomo. To klub, który chce pokoju na świecie. Wczoraj też mogłeś zauważyć (rozmawiamy dzień po meczu z Heidenheim – JB), że była oprawa mówiąca o tym, by nie było już na świecie żadnych wojen. Pod tym chyba też wszyscy się podpiszemy.

(Waldek wyciąga telefon)

Poczekaj, mogę sprawdzić wyniki? Tam już kątem oka w telewizorze widziałem, że jakieś bramki padły. O, Bielefeld strzelił. Niesamowita ta liga jest.

(taka sytuacja powtarza się podczas rozmowy ze trzy razy)

Każdy wie jakie poglądy są tutaj wskazane, a na które nie ma miejsca. Często zdarzają się sytuacje, że jesteśmy zapraszani na jakieś akcje czy przedsięwzięcia. Ostatnio byłem dwa razy w szkółkach maluchów. Mówimy o piłce, pokazujemy, odpowiadamy na pytania, ale to głównie pytania, wiadomo, jak to jest być piłkarzem. Są u nas zawodnicy, którzy są w klubie od zawsze i da się wyczuć, że są mega szanowani przez kibiców i to raczej ich biorą na różne akcje społeczne. Takim zawodnikiem jest na pewno Jan-Philipp Kalla, który ma ogromny respekt nawet mimo tego, że czasem nie ma go nawet na ławce. Generalnie nie ma piłkarzy, którzy chcą na siłę zaskarbić sobie serca kibiców. Lepiej pokazać się na boisku niż się podlizywać. To mi pasuje i z tym się także utożsamiam.

Zmieniłeś w jakiś sposób światopogląd dzięki St. Pauli?

Jak powiedziałem – podoba mi się większość inicjatyw związanych z człowieczeństwem, takich ludzkich. Na święta klub zorganizował na przykład posiłek dla wszystkich potrzebujących. Byli to ludzie obracający się, żyjący, koczujący – jakkolwiek to nazwać – na naszej dzielnicy i nie tylko. Klub dba o tych, którzy żyją na ulicy, a jak pewnie widziałeś, jest ich dość dużo. Wiedzą, że zawsze dostaną od klubu pomoc.

 C-b5x6pXsAEr3kB

Jak to jest przechodzić przed meczem przez tak kozacki tunel?

Robi wrażenie, co? Gdy pierwszy raz idziesz, jest jedno wielkie wow. Przechodzenie przez tunel jest skrupulatnie zaplanowane. Drużyna przyjezdna ma gdzie indziej swoją szatnię, na rozgrzewkę wpuszczana jest innym wejściem – wszystko po to, by po raz pierwszy przeszła przez ten bojowy tunel przed meczem. Tunel ma zrobić na nich wrażenie i powiedzieć im, że nic nie zostanie im tu w naszym piekiełku odpuszczone.

Wam to pomaga?

Niejednokrotnie mieliśmy przez trenerów robione odprawy na temat tego tunelu. Mieliśmy okres, gdy nie potrafiliśmy punktować w domu.

Czyli tunel przestraszył bardziej was.

Może nie do końca przestraszył, ale coś nie funkcjonowało. Mieliśmy odprawę i trenerzy kładli nam do głowy, że na każdym, kto widzi ten tunel, od razu robi wielkie wrażenie. Stojąc w tunelu musimy wiedzieć, że tanio skóry nie sprzedamy. Nawet jeśli ktoś jest doświadczonym piłkarzem, to i tak go trochę zawsze złapie. Ten mały tunel obrazuje całą naszą dzielnicę. Mimo że czasem jest ciężko, czasem jesteś skazany na życie na ulicy, z każdej sytuacji jest wyjście, bo wspólnie można wiele.

waldemar-sobota-

Spytam cię wprost, bo myślałeś o tym nie raz i na pewno masz gotową odpowiedź. Dlaczego ci nie wyszło w Belgii?

W Brugii był ogromny głód mistrzostwa. Nie zdobyli go przez 11 lat, strasznie długo, wytworzyła się bardzo duża presja. Przychodziłem świeżo po dwumeczu Śląsk – Brugia, w którym się wyróżniałem, więc siłą rzeczy wiązano ze mną bardzo duże nadzieje, trzeba tak to otwarcie przyznać. Nie będę zrzucał winy, że trener to czy tamto, ale trenera, który mnie ściągał, nie było już po tygodniu. Oczywiście nie wpłynęło to pozytywnie na moją pozycję w drużynie. Nie uważam jednak, że ten okres był całkowicie zły, pierwszy rok był w moim wykonaniu niezły. Strzeliłem sześć bramek, miałem pięć asyst. Oczekiwano po mnie jednak więcej. Nie zdobyliśmy mistrzostwa, nie najlepiej zaczęliśmy kolejny sezon, pomimo tego że zakwalifikowaliśmy się do europejskich pucharów. Wiadomo, jak to jest – po paru spotkaniach nie miałem bramki, w tabeli nie było kolorowo, ktoś doszedł do wniosku, że potrzeba wzmocnień. Krótko przed zamknięciem okienka transferowego ściągnięto nowych zawodników i zaczęły się wyboiste czasy.

Zawsze byłem nauczony, że gram. Dla mnie nie było czegoś takiego, że jestem odstawiony. Mogłem siedzieć raz, dwa, ale trzeci mecz już musiałem grać. Pamiętam jak graliśmy u  siebie z Torino w LE. Trener zawsze zabierał do hotelu 20 zawodników by było zastępstwo, jakby ktoś zachorował przez noc. Okazało się, że nie zmieściłem się nawet na ławce. Trener przed meczem poinformował mnie, że mam dalej pracować, wiadomo jak to trener, ale dla mnie to był pierwszy cios. Takie rzeczy zostawiają w mojej psychice ślad. Mimo że później dostawałem jakieś pojedyncze szanse, to był to już dla mnie klarowny sygnał. O, przyszli nowi zawodnicy, ja odstawiony, więc sprawa jasna. Głowa nie funkcjonowała już tak jak powinna. Siedziałem na ławce, były dwie zmiany w meczu i szkoleniowiec nie dokonywał nawet trzeciej. Dobijały mnie takie sytuacje. Nie rozmawiałem zbyt często z trenerem, chciałem przekonać grą a nie gadaniem. W zimę pojechałem z drużyną na obóz, ale pojawiały się słuchy, ze pójdę na wypożyczenie i w końcu tak się stało. Gdy odchodziłem i było pewne, że idę do St. Pauli trener Preud’homme – nic mu nie ujmując, jest dobrym fachowcem, w kolejnym roku zdobył mistrzostwo – wziął mnie na rozmowę pożegnalną i powiedział:

Na treningu jesteś jednym z najlepszych. Ale coś nie tak było z tobą na meczach.

Pomyślałem sobie: może gdyby częściej mnie brał na rozmowy, zwrócił uwagę na pewne rzeczy, potoczyłoby się inaczej.

To nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że na meczach grasz gorzej?

Nie no, jasne, że wiedziałem. Jeśli nie spełniasz oczekiwań, nie strzelasz bramek, nie masz kluczowych podań – nawet jeśli w twarz ci tego nie powiedzą, wyczuwasz, jakie są wokół ciebie nastroje. Ale gdyby trener mi to wcześniej powiedział, w ogóle gdyby częściej ze mną rozmawiał, może moja głowa przetrawiłaby to w inny sposób i zaczęła inaczej funkcjonować. Ale nie mam do nikogo żalu, bo jestem teraz szczęśliwy i to najważniejsze. Nie rozmyślam.

Łatwą drogę wybrałeś. Najłatwiej jest pójść gdzie indziej.

Dobrze, że o tym mówisz, aczkolwiek to należy sprecyzować, ponieważ ja już jestem takim typem, że bardzo trudno mi zaufać drugiej osobie. Dobieram sobie ludzi, z którymi funkcjonuję, nie dopuszczam do bliższej relacji. Może to przenosi się na sport. Jeżeli poczuję, że zaufanie jest nadwyrężone, sprawa jest u mnie przegrana. Szukam drogi awaryjnej i dobrego rozwiązania sytuacji dla siebie. Jeśli ktoś raz stwierdzi, że się nie nadaję, zapala się lampka, że to już koniec. Trzeba iść tam, gdzie mnie będą chcieć i ktoś mi zaufa na tyle, że nawet jeśli zdarzy mi się  słabsze spotkanie, wciąż będą na mnie liczyć. Lubię, gdy trener weźmie mnie na bok i powie, że wciąż mi ufa.

Trochę ci to pewnie przeszkadza w karierze.

Tak. Życie codzienne nieświadomie przenoszę na sport, ale taki już jestem. Nie potrafię tego zmienić. Z drugiej strony na szczęście w piłce nie miałem zbyt wiele takich sytuacji, że ktoś mnie odstawił. W sumie ta w Belgii to była jedyna, a mam już trzydziestkę prawie na karku, więc nie jest źle.

 WID-9965

Zakładałeś w ogóle będąc młodym chłopakiem, że zrobisz karierę w piłce? W wieku 20 lat grałeś jeszcze w IV lidze, w Ekstraklasie pojawiłeś się dopiero jako 24-latek. Podejrzewam, że powoli mogłeś szukać sobie planu B.

Wiadomo, że różne myśli chodziły po głowie. Na Opolszczyźnie od lat nie mamy żadnego klubu w Ekstraklasie, niewielu piłkarzy się wybiło, bo nie jest to województwo, z którego łatwo się wydostać. Klub z Ekstraklasy w okolicy to zawsze jakiś punkt zaczepienia. Zawsze starałem się planować tę karierę krok po kroku. Może nie dochodziło do mnie, że dojdę aż tutaj, ale wiedziałem, że to się opłaci. Zawzięty byłem. Przychodziłem ze szkoły i od razu odrabiałem prace domowe, by jak najszybciej wyjść na boisko. Całe popołudnie potrafiłem grać w piłkę. Wiedziałem, że poświęciłem temu tyle czasu, że po prostu zostanę za to wynagrodzony. Ciężko to nazwać dążeniem do celu, ja po prostu kilka godzin dziennie spędzałem z piłką przy nodze. Później zacząłem grać w czwartej lidze. Wiadomo, jaki panował klimat. Grill po meczu, muzyka, zawsze jakieś drobne za zwycięstwo, groszowa premia, ale i tak każdy się cieszył. Dobrze, że to przeżyłem. W piłce skosztowałem ze wszystkiego, bo byłem na każdym poziomie od czwartego w górę. Zdarzyły się też kluby, które niekoniecznie były zabezpieczone finansowo. Coś było obiecane, nie zostało wypłacone i nie zostanie już nigdy, człowiek już dawno o tym zapomniał.

Podejrzewam, że w tych niższych ligach wyglądało to tak, że brałeś piłeczkę, jechałeś, a na twoje nogi urządzano jedno wielkie polowanie.

Tak można powiedzieć. Były sytuacje, gdy ktoś musiał się mną szczególnie zaopiekować i dostawał zadanie, by raz mnie sfaulować, a potem już zejdę. Dopóki noga nie była złamana, grało się dalej. W Kluczborku grałem z przodu i tylko to mnie interesowało. Gdy traciłem piłkę, inni byli od tego, by ją odebrać.

Zrobiłeś tam taką furorę, że aż zastrzegli dla ciebie numer.

Poszedłem tam do III ligi i szybko zrobiliśmy dwa awanse. Dla takiego małego miasta to była ogromna sprawa, gdy przyjeżdżały takie marki jak Widzew, Pogoń, Zawisza. Wszyscy tym żyli. Po meczu zawsze zostawaliśmy w naszym gronie, było swojskie jedzenie, które przygotowywali ludzie z okolicy. Taka fajna, rodzinna atmosfera. W Kluczborku zacząłem też zarabiać jakieś pieniążki. Mieszkałem z rodzicami, więc mogłem wyżyć z tego na spokoju. W Śląsku Wrocław miałem świetny okres. Mistrzostwo, trzy razy podium, Superpuchar… Do dzisiaj od czasu do czasu oglądam filmik, jak wjeżdżaliśmy autokarem na rynek, ilu kibiców przyszło świętować. Były jakieś niejasności w szatni, sporo się o nas pisało, ale najlepszą odpowiedź dawaliśmy zawsze na boisku. Ktoś z kimś się pokłócił, prasa pisała, ale dla nas to był paradoksalnie kolejny bodziec i jako szatnię nas scalało. Wszyscy mówili: co tam się dzieje? A my jeszcze byliśmy bliżej siebie i to nas doprowadziło do sukcesów. Na konfliktach byśmy daleko nie zajechali.

Ty w ogóle byłeś w nie zamieszany? O tobie panuje raczej opinia, że jesteś sumienny, bezkonfliktowy, pokorny. Łatwy do prowadzenia.

Zgoda, jestem raczej spokojny. Może nie małomówny, bo jak zdążyłeś się przekonać, jak chcę to potrafię (śmiech). Z wiekiem mi to przybyło, kiedyś taki nie byłem. Jak się teraz rozkręcę, potrafię gadać i gadać. Nie aklimatyzowałem się od razu. Teraz już wchodzę do szatni i jestem pewny siebie, trzydziestka na karku, człowiek niejedno widział. Ale na początku wchodziłem do szatni i nie od razu było tak, że miałem tam kolegów. Obserwowałem, po jakimś czasie zaczynałem się mniej czy więcej odzywać. Taki mam już sposób bycia, czasem ciężko to zaakceptować, ale większość uznawała, że to OK. Z drugiej strony może jestem spokojny, ale po czasie łapię kontakt i nie jestem odludkiem. Z każdym pogadam, nie mam problemu z tym, żeby się zaaklimatyzować. Gdy byłem młodszy, trochę to przeszkadzało, ale miałem wokół siebie doświadczonych zawodników, którzy wprowadzali mnie i wiedzieli, że potrzeba mi czasu. Nawet jeśli byłem mniejszy i mniej mówiłem – grą pracowałem na szacunek. A otwierałem się po czasie.

W Śląsku podobno zapraszałeś ludzi z okolicy na mecze i byłeś w stanie wykupić nawet 100 biletów.

Pochodzę z miejscowości, która jest bardzo malutka. Zrobię małą reklamę przy okazji, bo w ogólnopolskich mediach pewnie nikt tej miejscowości nie wymienia (śmiech). Schodnia w opolskim. Dla mieszkańców to było coś wielkiego, że ktoś z ich stron grał w Śląsku Wrocław. Każdy każdego zna, wyjazd do Wrocława to była duża rzecz. Przez rodziców czy znajomych tworzyła się lista osób, które chcą jechać na mecz, czasami dochodziło nawet do setki. Dostawałem tę listę, rezerwowałem te bilety i przekazywałem dalej. Zdarzyło się to parę razy opłacić z własnej kieszeni.

Zobacz, co narobiłeś. Odszedłeś ze Śląska i spójrz, jak wyglądają trybuny.

Nawet jeśli z kimś znałem się tylko z widzenia – to było fajne, że się mną interesują. Czemu miałbym tego nie zrobić w kierunku ludzi, z którymi się znam?

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Cały na biało
17.08.2021

Chcę być najlepszy na świecie

Kacper Kozłowski to piłkarz o zupełnie innej mentalności niż polscy młodzieżowcy. Nie odczuwa stresu, pokora jest mu obca. Nie jara go, że został najmłodszym piłkarzem w historii Euro. O wyjeździe na turniej mówi „powołanie jak każde inne”. Wprost przyznaje, że chce odejść z Pogoni najpóźniej w następnym sezonie. Jego kariera toczy się błyskawicznie. Zaczynał grać w klubie […]
17.08.2021
Cały na biało
14.05.2021

„Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Weszło Extra
19.02.2021

Mogłem grać jeszcze dwa lata. I zniszczyć sobie życie…

Mateusz Szczepaniak rozegrał cztery sezony w PKO Bank Polski Ekstraklasie, kilka w pierwszej lidze, wyjechał na Cypr, szkolił się w Auxerre. Jesienią stanął przed dylematem – czy warto ryzykować zdrowie, by pograć jeszcze sezon-dwa? – Ból w poprzednim roku był bardzo duży. Gdybym grał dalej, za dwa lata mógłbym być pół inwalidą i kompletnie popsuć […]
19.02.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła, Mladenović, Kocyła i inni – największe rozczarowania Ekstraklasy || Roki wyjaśnia #37

Za nami 16 ligowych kolejek, a to już taki okres, po którym można pokusić się o jakieś podsumowania. Dlatego Mateusz Rokuszewski postanowił zebrać w jednym miejscu największe rozczarowania trwającego sezonu Ekstraklasy. Program tworzony we współpracy z PKO Bankiem Polskim. Cashback bez obrotu do 500 PLN? Sprawdź bonus na start w Fuksiarz.pl  
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Newcastle chce kupować gwiazdy, a zamyka tabelę Premier League

Już niedługo na Newcastle United mogą być zwrócone oczy całego piłkarskiego świata. Sroki były już na nagłówkach wszystkich sportowych serwisów nieco ponad miesiąc temu, gdy klub został przejęty przez szejków z Arabii Saudyjskiej. Tak szybko jak się na nich pojawiły, tak szybko z nich  jednak zniknęły. Kogo przecież na co dzień interesują losy zespołu, w […]
02.12.2021
Prasówka
02.12.2021

Listkiewicz: Boniek znalazł kadrze sponsora. Niewypłacalnego, który skończył za kratami

Czwartkowa prasa to raporty z Pucharu Polski i sporo wieści z klubów Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W „Super Expressie” znajdziemy natomiast rozmowę z Kamilem Grosickim. Skrzydłowy mówi o szansach powrotu do reprezentacji Polski, swojej formie i barażach o mundial. „Przegląd Sportowy” zajawia natomiast książkę Michała Listkiewicza. – Zbyszek jako wiceprezes PZPN odpowiadał za marketing i […]
02.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wPunkt
wPunkt (@wpunkt)
4 lat temu

Super Waldek odpowiedział. Trudno się nie zgodzić z poglądami głoszonymi na St. Pauli. Wielu przepitych prawicowym chłamem Polaków zawsze szuka powodu do nienawiści, czucia się lepszym od innych i podziałów. Wolność, równość i braterstwo. A jak nie, to wypad do Arabii Saudyjskiej, gdzie też nienawidzi się inności, gejów, innych wyznań 😉

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

Al Capone czy Pablo Escobar też byli filantropami. Po co szukasz powodu do nienawiści? Jesteś przepity lewicowym chłamem? Póki się nie odezwałeś nikt tu o polityce nie wspominał. Wolność, równość i braterstwo. A jak nie, to wypad do Korei Północnej, gdzie też toleruje się tylko swoich 😉

wPunkt
wPunkt (@wpunkt)
4 lat temu

Tu nie, ale pod każdym artykułem o St. Pauli roi się aż od nienawistnych komentarzy. A co do N.Korei, rozumiem, że chciałeś dać przeciw ważne ekstremum, ale nacjonalizm i rojalistyczny kult totalitarnego wodza? Do lewicy jej daleko. Pomijam fakt, że fani St. Pauli raczej sprzeciwiają się wszelkim formom niedemokratycznym, czego o ich przeciwnikach powiedzieć nie można, więc przykład nietrafiony. Argumentu o Al Capone i Escobarze nie rozumiem.

kaszub
kaszub (@kaszub)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

wyjedź po prostu do Hamburga albo
Paryża i tam się ubogacaj równością i multikulturalizmem jak ci Polska nie odpowiada.

wPunkt
wPunkt (@wpunkt)
4 lat temu
Reply to  kaszub

A nie lepiej zmieniać, poprawiać, zamiast zostawiać? Poza tym, chyba wszyscy już wyjechaliśmy?

Przechwytywanie.JPG
M9 COMEBACK KID
M9 COMEBACK KID (@m9-comeback-kid)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

Porozmawiajmy o ANTIFIE, dziwne, że weszło ani razu nie wspomniało o niej, bo skrajne lewactwo najczęściej ucieka do takiej patologii

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  wPunkt

Treść usunięta

kaszub
kaszub (@kaszub)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

jebnięty jesteś lewaku.

wPunkt
wPunkt (@wpunkt)
4 lat temu
Reply to  kaszub

Jakieś argumenty?

technojezus
technojezus (@technojezus)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

Argumenty są takie że skrajne lewactwo jest na takim samym poziomie spierdolenia jak skrajna prawica.
A taki chłam jak st. (komuna) Pauli nie powinien istnieć.
Cieszyłbyś się jakby jakiś klub wychwalał nazizm i na flagach miał nie wiem, podobiznę Hitlera?
Bo St.Pauli działa w identyczny sposób tylko że w drugą stronę.

wPunkt
wPunkt (@wpunkt)
4 lat temu
Reply to  technojezus

Widziałeś Stalina na fanach Piratow? xD

technojezus
technojezus (@technojezus)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

Widziałem che guevar’e i propagowanie antify.
To mi wystarczy.

wPunkt
wPunkt (@wpunkt)
4 lat temu
Reply to  technojezus

Porównując Che Guevare albo antife do Hitlera wykazujesz się co najmniej debilizmem. Nie żebym to pochwalał, no ale kurwa zachowajmy proporcje, zwłaszcza my, Polacy.

technojezus
technojezus (@technojezus)
4 lat temu
Reply to  wPunkt

Antifa działa jak typowa organizacja za czasów III rzeszy.
Niczym się od nich nie różni.
Fani st. pauli wychwalają komunizm.Z che guevar’ą to był przykład.Może i innych czerwonych też ,,machali” na trybunach.

Poczytaj sobie jak kochana UEFA zabroniła i karze zespoły jak na ich trybunach pojawią się transparenty prawicowe, często nie skrajnie, a w transparentach propagujących komunizm uwaga ,,nie widzą nic złego”
Ot demokracja 🙂

Komunizm który był kilka razy gorszy od narodowego socjalizmu NIE jest zabroniony na trybunach.
Hipokryzja goni hipokryzje.

Bong0
Bong0 (@bong0)
4 lat temu

Co trzeba miec w glowie by postawic 2 bundeslige nad Championship… Porownajcie sobie jakie transfery robia kluby z tych lig

Fidel
Fidel (@fidel)
4 lat temu
Reply to  Bong0

Ale transfery to nie wszystko. Popatrz jakie robią w Premier League czy w Chinach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Bong0

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Bong0

Treść usunięta

JJHarrison
JJHarrison (@jjharrison)
4 lat temu
Reply to  Bong0

Oho, kolejny fan ligi angielskiej (jak widać ten rak przechodzi również na CH), która jest najlepsza, bo jest najlepsza, każdy może wygrać z każdym, no i transfery robią. A europejskie puchary, gdzie jest regularny wpierdol i brak sukcesów od lat? Nieważne, ważne, że Pogba przeszedł za 100 milionów, siła!

Piotr Szkudlarek
Piotr Szkudlarek (@pietraszenko)
4 lat temu

wolałbym go w kadrze zamiast Peszki…. w tej chwili na pewno nie byłby słabszy od Błaszczykowskiego a jednak zawsze coś potrafił… prawda jest taka, ze Wszołek ma kryzys, Grosicki lepszy juz nie bedzie a Błaszczykowski przez urazy powoli bedzie chyba sie w prawego obronce zmieniał… Na skrzydłach mamy znów mizerie…

B123
B123 (@b123)
4 lat temu

Człowieku nie kompromituj się Kuba oczywiście najlepsze lata ma za sobą ale to gdzie gra i na jakim poziomie to jest poziom o którym Sobota nawet na szczycie swojej kariery nie zamarzył co tu w ogóle porównywać

diego
diego (@diego)
4 lat temu

Zgadzam się w 100%. Miałem możliwość obejrzenia większej ilości meczów St. Pauli w tym sezonie i mogę potwierdzić słowa Soboty. Liga bardzo dobra, intensywna, piłkarsko moim zdaniem takie St. Pauli spokojnie mogłoby powalczyć o 3-6 miejsce w Ekstraklasie. Sobota zagrał najwięcej minut z całej drużyny i sprzedał się w wielu meczach bardzo dobrze. Będąc niedawno pierwszy raz na meczu St. Pauli w Hamburgu, całkiem przypadkowo zauważyłem, że dwa rzędy przede mną siedział asystent trenera Nawałki na trybunie – to także wyraźny znak, ze temat Soboty dla Nawałki nie jest zamknięty. I też tak myśle – Kuba nic nie pograł w tym sezonie, brakuje mu kompletnie ogrania a samo nazwisko niestety za mało. Peszko to kompletna pomyłka i Sobota dla mnie gra o klasę lepiej, tym bardziej że w St. Pauli nauczył się też pracować w defensywie a Grosicki to tylko szybkość i raz na dwa lata strzeli bramkę z jakimiś burakami. Sobota i technichnie i taktycznie jest od niego o klasę lepszy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji (@czeski_amator_fioletowej_ambrozji)
4 lat temu

to niech teraz kupi pare razy po 100 biletow na mecz Hamburgu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Bonus Burdenski
Bonus Burdenski (@bonus)
4 lat temu

> Tak, na Eurosporcie w poniedziałek leciała Ekstraklasa, a później już nie było żadnych innych meczów, więc odpalałem 2. Bundesligę.
Owszem, poniedziałkowe mecze (i niektóre inne) 2. Bundesligi na Eurosporcie były regularnie transmitowane, ale Ekstraklasa na żywo na Eurosporcie dopiero leci od lipca 2015 roku (słynny mecz Piast Gliwice – Nieciecza i recytacja składu Kaiserslautern przez Hajtę). Wtedy Sobota już dawno grał za granicą.

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Gula: – Możemy zrobić dobry wynik w Pucharze Polski

Adrian Gula odetchnął z ulgą. Wisła Kraków odwróciła wynik meczu z Widzewem Łódź i awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Widzew długo prowadził 1:0 i wydawało się, że Białej Gwieździe trudno będzie uniknąć porażki i wstydliwego odpadnięcia z rozgrywek, ale ostatecznie trafienia Felicio Browna Forbesa i Jana Klimenta zdecydowały o zwycięstwie ekipy z województwa małopolskiego. […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Vive przegrało w Paryżu. Kielczan ukąsił ich… przyszły zawodnik

Łomża Vive Kielce dokonywała w ubiegłych tygodniach wielkich rzeczy. Dwie wygrane z Barceloną, pokonanie Veszprem i Flensburga, rozbicie PSG na własnym parkiecie. To wszystko sprawiało, że sytuacja polskiego zespołu w „grupie śmierci” była naprawdę komfortowa. I dalej jest, mimo tego, że seria zwycięstw kielczan została właśnie przerwana. Szczypiorniści z Paryża pokonali ich dzisiaj 32:27. Świetne […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Cóż ten Fred? Kuriozalna bramka w Premier League?

Jezus Maria, co tu się zdarzyło? Pretensje do Davida de Gei, pretensje do Freda, pretensje do Emile Smitha Rowe’a, pretensje do Martina Atkinsona, pretensje obu drużyn, pretensje obu trenerów… A było to tak. Arsenal wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie Martina Odegaarda zostało wybite z pola karnego, ale walkę o piłkę wygrał Mohamed Elneny i futbolówka zaraz […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Fatalny błąd Żurkowskiego z Torino (wideo)

Szymon Żurkowski niewątpliwie rozkręca się na boiskach Serie A, ale tego występu nie będzie mógł zaliczyć do udanych. W spotkaniu z Torino popełnił kardynalny błąd, po którym rywal z Piemontu strzelił gola na 1:0. Empoli konstruowało akcję od własnej bramki. Piłkę przy nodze miał bramkarz Guglielmo Vicario. Szymon Żurkowski wyszedł mu do rozegrania. Torino atakowało […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

PZPN wprowadza limity wiekowe dla arbitrów

Polski Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę, według której po polskich boiskach na szczeblu centralnym nie będą mogli biegać sędziowie przekraczający 50. rok życia.  Pomysł PZPN-u streszcza Łukasz Rogowski na Interii: Limit wiekowy sędziów głównych grupy TopAmator A, czyli tych których widzimy na boiskach I ligi i Ekstraklasy ustalono na 50 lat, natomiast grupy B (II […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Lloris na dłużej w Tottenhamie?

Kontrakt Hugo Llorisa z Tottenhamem wygasa w czerwcu 2022 roku, ale najnowsze doniesienia wskazują na to, że w Londynie będą chcieli zatrzymać francuskiego bramkarza przynajmniej na kolejny rok.  Tuttomercatoweb podaje, że kiedy władze Tottenhamu upewnią się, że Antonio Conte widzi Hugo Llorisa w bramce Spurs w swojej wizji na kolejny sezon, już w styczniu podejmą […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Müller: – Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę bardziej niż Messi

Thomas Müller podzielił się z użytkownikami Linkedina swoją opinią na temat gali France Football, na której Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika 2021 roku otrzymał Leo Messi.  – Z bawarskiego, polskiego, a także niemieckiego punktu widzenia, ceremonia wręczenia Złotej Piłki była zdecydowanie rozczarowująca. Dla niektórych nawet jeszcze bardziej. Choć w branży jestem już od jakiegoś czasu […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Barcelona zabiega o Cavaniego

Angielski dziennik The Times podaje, że Edinson Cavani chciałby zagrać w Barcelonie. Urugwajczyk nie znaczy już w Manchesterze United tyle, ile znaczył chociażby w minionym sezonie. Coraz częściej przydarzają mu się kontuzje, a kiedy jest zdrowy wcale nie ma pewnego miejsca w składzie Czerwonych Diabłów, mimo że sam twierdzi, iż jest jeszcze w stanie grać […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Boniek: – Lewy najlepszym piłkarzem w naszej historii? Nie mam z tym problemu

Zbigniew Boniek twierdzi, że niełatwo wskazać jest najlepszego polskiego piłkarza w historii, ale Robert Lewandowski spokojnie może kandydować do takiego miana.  – W dzisiejszych czasach najlepszy jest Robert Lewandowski, nie podlega to żadnym wątpliwościom. Najwięcej ze wszystkich wygrał Grzegorz Lato – dwa razy zdobył srebrny medal mistrzostw świata za trzecie miejsce, dwa razy przywiózł medale […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Reca: – Nie mam kontaktu z Sousą

Arkadiusz Reca wrócił do zdrowia i dostaje coraz więcej minut we włoskiej Spezii na boiskach Serie A. Lewy obrońca lub wahadłowy liczy też na powrót do reprezentacji. Niedawno wymienialiśmy go w gronie największych przegranych eliminacji do katarskich mistrzostw świata. Pisaliśmy: Arkadiusz Reca od września 2019 roku do marca 2021 roku – czternaście meczów w kadrze. […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

„Papszun sam wskaże następcę? To byłoby ciekawe”

Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa, odniósł się do spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna w klubie spod Jasnej Góry.  Cygan, w rozmowie z TVP Sport, odniósł się do oświadczenia Dariusza Mioduskiego, który przed meczem z Leicester ogłosił, że Legia stara się o zatrudnienie Marka Papszuna. – Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Eriksen wrócił do treningów

Wspomnienia z czerwca są jeszcze świeże. Dalej mrożą krew w żyłach. Wszyscy pamiętamy Christiana Eriksena, który w końcówce pierwszej połowy meczu Danii z Finlandią na Euro nagle upadł na murawę i świat futbolu zamarł na wiele godzin. Na murawie stadionu w Kopenhadze trwała walka o życie duńskiego piłkarza. Niedługo później okazało się, że Eriksen przeżył, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Odwołany mecz ŁKS-u z Puszczą

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę pierwszoligowy mecz ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice. Powód? Oczywiście – liczba zakażonych koronawirusem.  Spora liczba pozytywnych testów w Puszczy Niepołomice, nie ma szans na mecz z ŁKS-em. Paradoks tej sytuacji jest taki, że bardziej zadowolony jest chyba ŁKS, bo Puszcza była w gazie po wygranej z Koroną a łodzianie […]
02.12.2021